Černá barva

Černá barva snese všechny možné kombinace a skryje mnoho nedokonalostí, jen to s ní nesmíte přehnat. Pokud již máte v šatníku hodně černých prvků, doplňujte je alespoň barevnými doplňky. Pravdou ale zůstává, že materiály černé barvy budou vždy působit luxusnějším dojmem, než v jiných barevných odstínech.

Do společnosti v černé

V běžném společenském životě se neobejdete bez černého oblečení jako jsou černé boty a kabát, smoking nebo klasické malé černé. Neznamená to ale, že i všechny vaše doplňky musejí být ve stejné smutné barvě. Pokud vám právě nezemřel blízký příbuzný, můžete doplnit svůj černý outfit třeba nějakou pastelovou barvou (do chanelovského stylu).

Kombinace s černou barvou

S černou, coby neutrální barvou, se smí kombinovat téměř cokoli. Výborně se černá snáší s kontrastní bílou. Černobílá kombinace bude působit nadčasová, ať už zvolíte pruhy, puntíky, nebo dva různé kusy oblečení.

Doporučujeme černou něčím rozzářit či ozvláštnit. Outfit zcela proměníte i drobnou kabelkou, páskem nebo botami v jakékolí výrazné jásavé barvě.

Držte se dekadence

Pokud už trváte na kombinaci černé s černou, nechte se inspirovat dekadentním stylem módních návrhářů a vyřáděte se alespoň na materiálech. Skvěle bude vypadat černá krajka se šifonem jako v kolekci Alberty Ferretti jaro/léto 2016 (na fotce) .

Článek od Ady: Jak kombinovat neutrální barvy?

Černá je dobrý sluha, ale zlý pán. Hodně lidí ji používá jako samospásnou - když nevím nebo si nechci lámat hlavu, koupím si to v černé. Výsledek brzo uvidíme na ulicích - jen co teplota ještě trochu klesne, vynoří se ze skříní všechny ty nesmrtelné kombinace: modré džíny + tmavě modrá bunda, modré džíny + tmavě červená bunda, modré džíny + béžová bunda a ovšem modré džíny + černá bunda! (A černý batoh.) číst dále

Peklo radí: Jak vybírat černou kabelku na běžné nošení?

„Mně přijde hodně univerzální, což je určitě praktický. Je elegantní, ale rozhodně ne „moc“. Považovala bych to za klad.“

Na bežné nošení je fajn, vejde se tam toho opravdu hodně. Já oceňuji především prostřední kapsu, která je otevřena a v pohodě tam dám papíry a věci do školy, navíc saffiano kůže patří k velmi kvalitním, takže při správně údržbě (čas od času přestříkat nebo přetřít něčím s výživou na kůži), vydrží skutečně dlouho.Další tipy

Černá inspirace

Černá v hlavní roli

Černobílý styl

Černá jako doplněk

Diskuse o tomto tématu:


Reklama

Poslední článek:
Nadpřirozené schopnosti módních blogerek

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Všimli jste si, že se i ty nejlepší blogerky podepisují na fotkách... Celý článek


Reklama