Petrolejová barva

Petrolejová barva je tmavší odstín modrozelené barvy. Je podobná tyrkysové nebo barvě teal. Na rozdíl od nich v petrolejové barvě jednoznačně převažuje tón námořnické modré. Samotná modrá barva je ovšem čistý a studený odstín. Petrolejová barva je taková o něco teplejší modrá.

Kombinace s petrolejovou

Petrolejová barva je sama o sobě dost výrazná. Díky zeleným tónům skvěle poslouží ženám se zrzavými vlasy. Jejich šmrnc přeci jen vynikne více v petrolejové než ve studené modré barvě.

Petrolejová se zlatou budou tvořit luxusní pár. Například petrolejové šaty a zlacené náušnice nebo metalický pásek vám dodají femme fatale look.

Pokud se nebojíte být vidět, tak zkuste kombinaci petrolejové barvy s ostře růžovou až fuchsiovou. Buď vyzkoušejte colorblocking, nebo přímo růžový vzor na petrolejových šatech.

Petrolejová šála nebo jiný doplněk bude rozhodně skvělou investicí. Krásně vytáhne outfit v jinak neutrálních barvách. Zvýrazníte tak například velbloudí kabát nebo hnědý svetr.

Petrolejová inspirace

Jak kombinovat petrolejové kalhoty?

smrtonoška: „Trocha barevné inspirace. Stylově to berte s rezervou, snažila jsem se ukázat spíš barvy. Mám stejné kalhoty a miluji výrazné barvy a jsem podzimní typ. Pokud nejste na barvy, tak vás to nejspíš nezaujme, ale mně se to takhle líbí. Nerada jsem za šedou myš, hlavně když je šedé i počasí.“

Peklo radí: Co si vzít k retro šatům petrolejové barvy?

andiedvorakova: Jestli budete ještě kupovat retro šaty, zkuste si napřed představit, jak je budete nosit. Ty vzory a barevné kombinace jsou občas tak divoké, že se k nim špatně hledá, co přes to. V létě s tím není problém, to člověk většinou svetřík nepotřebuje, ale jakmile je chcete zakomponovat třeba do jarního outfitu s trenčkotem, šátkem, kabelkou, lodičkami, svetříkem atd., může to být docela zapeklitá situace.

JarkaJ: Já bych k tomu jeden doplněk (třeba kabelku) v růžové ráda vzala, ale pokud nechcete… Taky vyloženě na léto by se mi líbilo bílé sako a lodičky. Mně se docela osvědčilo pro univerzální kombinování takové kratší, vypasované bavlněné sako přírodní režné barvy.

>>další tipy

Diskuse o tomto tématu:


Reklama

Poslední článek:
První ramínko na šaty: Co nosí manželka prezidenta USA?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Několik dní před inaugurací Donalda Trumpa plnily noviny jeho... Celý článek


Reklama