Zlatá barva

V barevném spektru hledejte zlatou barvu na pomezí žluté a béžové. Nosit tuto metalickou barvu budou všichni, kteří se nebojí zazářit.

Kombinace se zlatou barvou

Protože zlato je drahý kov, berte na sebe i zlatou barvu především při slavnostních příležitostech. Zlatá lesklá róba, případně róba se zlatavým štrasem, už k sobě nepotřebuje příliš mnoho doplňků. Zlatou látkou také rády ozvláštňují nevěsty své bílé svatební šaty.

I v každodenním outfitu má zlatá své místo jako šperk, či doplněk, který krásně prozáří černou, nebo klasickou námořnickou modrou. Ty by mohly samy o sobě působit trošku nudně.

Doporučujeme

  • Skvěle bude fungovat zlatá barva na letním žhnoucím slunci. Kombinujte zlatou s neutrálními barvami, jako jsou bílá, černá a námořnická modrá. Nezapomínejte ale i na tyrkysovou a modrozelenou, případně ostrou růžovou a fialovou, které umí se zlatou barvou vytvořit také hvězdný efekt.
  • červeným nebo korálovým šatům se nebojte vzít zlatý pásek, boty nebo náušnice.

Na co si dát pozor

  • Se zlatou barvou se vyplatí šetřit. Rozhodně se vyvarujte kombinaci s přibližně podobnými odstíny žluté nebo oranžové, velmi snadno byste mohli přestřelit.
  • Na čem se opravdu nevyplatí šetřit, jsou materiály. Zlato je drahý kov a nebude vypadat dobře na flitrovaném tričku jako z tržnice.

Zlaté outfity

Efekt zlatého pásku

Peklo radí: Jak kombinovat bílo-zlaté šaty?

Viktorie H.: Kromě té vínové myslím, že by šla i smaragdová, tmavě modrá, purpurová, apod.

Orieta: K bílo-zlaté se mi moc líbí „colorblockingová“ kombinace s fuchsiovou a oranžovou. Z barevných klasik vyloženě na večer zas červeno-černé variace. Šaty na mě působí lehce antickým nádechem, takže bych k nim zkusila i netradičnejší obuv. Místo lodiček něco nápaditějšího, více otevřeného.

elesse: Já si myslím, že by k šatům v zásadě šla jakákoli výrazná (a tmavší) barva. S neonkami si to nedokážu představit.

>> další tipy

Diskuse o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Reklama

Poslední článek:
První ramínko na šaty: Co nosí manželka prezidenta USA?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Několik dní před inaugurací Donalda Trumpa plnily noviny jeho... Celý článek


Reklama