První prodloužená

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertulka  27.10.12 20:42
1. prodloužená

Čeká nás první prodloužená v bílém, máme pro dceru vybrané tyto šaty a já řeším dilema rukavičky ano či ne. Co myslíte? Komu se šaty nelíbí, tak to prosím nechte být. Šaty jsou už zamluvené, výběr v šatech na prodlouženou není zase tak velký. Nám padly do oka a dceři moc sluší. Děkuji

Reakce:

Moir
1806 příspěvků 27.10.12 21:00

Dle etikety k dlouhým šatům s odhalenými rameny dlouhé rukavice nad loket.

Viktorie H.
664 příspěvků 27.10.12 21:13

Taky bych dala rukavice nad loket, ale teď jsem se trochu zarazila, já mám na prodlouženou obyčejné po kolena

bertulka  27.10.12 21:19

Ale toto je 1. prodloužená v bílém a na tu se chodí v dlouhých ne? Aspoň tady v Brně- to prosím není povyšování, ale konstatování. Všechny dcery známých měly vždy dlouhé a i to tak v tanečních chtějí. Ale už jsem od známých zjistila, že někde jinde po republice se na tom netrvá. Co se mně dcera narodila, tak jsem se těšila, jak půjdem vybírat šaty na 1. prodlouženou. Já ji měla skoro před 30 lety a taky jsme musely nebo spíš měly mít dlouhé - a měly je všechny.
Takhle nějak to pak vypadá:
http://www.tsdynamic.eu/ na titulní straně je foto z 1. prodloužené a zrovna koukám, že tam mají všechny rukavice, takže je to jasné.
A když jsme toto vyřešili, tak změna otázky je nasnadě, v čem se u vás chodí na 1. prodlouženou?

Viktorie H.
664 příspěvků 27.10.12 21:23

@bertulka No já budu mít teď někdy koncem listopadu, ale není určena žádná barva. Spojí se všechny kurzi v jeden a hodina bude o něco delší, všechny starší kamarádky a sestra měly krátké šaty. Chodím do Prahy k Hesovi.

bertulka  27.10.12 21:25

To je škoda, tady je to velká sláva. Koná se v sále, kde jsou normálně plesy, na prodlouženou chodí rodiče my bereme i prarodiče, manžel si na to koupil nový oblek, když bude tančit s dcerou a dokonce oželel i finále Davis cupu, kam jsme původně chtěli jet.

Coraline
1980 příspěvků 27.10.12 21:29

Tak u nás se zase na všechny prodloužené (byly myslím 3, ale jistá si nejsem, už je to 8 let :) ) nosily šaty sice dlouhé, ale jakékoliv. Dlouhé bílé byly až na věneček.

gulietta  27.10.12 21:30

@bertulka ale no tak, chcela ste aby vám nekomentovali šaty komu sa nepáčia a vy sama komentujete Victorii jej prodlouženou. Ona si predsa nemože určiť ako bude tá hodina vyzerať.:-)
Aby som bola aj k téme, tak rukavičky jednoznačne áno.

bertulka  27.10.12 21:32

Na další prodloužené můžou být taky barevné, délku teď nevím, tam se na dlouhých asi už netrvá, ale věneček neznám, co to je?

bertulka  27.10.12 21:37

Já jsem přece nekritizovala její prodlouženou, ona se divila tomu, že máme dlouhé, tak jsem to jen vysvětlovala, jak to tady chodí a zajímá mě, jak je to jinde. Viktorii to bude určitě slušet i v krátkých šatech. Viktorie, pokud se vás můj příspěvek nějak dotkl, omlouvám se.

Coraline
1980 příspěvků 27.10.12 21:45

@bertulka Věneček je takový už skoro ples, trval hrozně hodin co si pamatuju :D. V podstatě takové slavnostní zakončení tanečních s celou rodinou. Rodinní příslušníci u nás chodili samozřejmě i na prodloužené (můj tatínek se mnou byl teda úplně na každé lekci jako garde, máme,,díky" tomu z mých tanečních doma na VHS celkem asi 8 hodinový záznam :D)

bertulka  27.10.12 21:48

To je hezké, jednou to budou krásné vzpomínky, ale nejsem si jistá, jestli by to dcera rozdejchala, kdybychom ji šli natočit na běžnou hodinu :-)

Coraline
1980 příspěvků 27.10.12 21:56

@bertulka No mně to bylo jedno, ale opravdu nerada se na to dívám, protože jsem pořád žvýkala žvýkačku, dlužno podotknout, že nikterak decentně :D. Pak jsem taky na jedné hodině měla z části vlasů malinké copánky s vpletenými bavlnkami, což na kameře, točeno z balkónu, vypadá, jak když mám ve vlasech napadané listí. Ale můj tatínek byl asi rád, že mě aspoň vidí v šatech :D. Jo a ještě si vzpomínám, jak mi říkával, že když mě o přestávce mládenec na něco pozve, ať si nedávám pivo, ale radši vodku, že ta pak netáhne z huby :D.

Dahllie
2222 příspěvků 27.10.12 22:18

Ono to je asi na každém kurzu jiné. My měli 1. prodlouženou takovou spíš neoficiální, takové ty první pokusy. Druhá byla kotilionová. A poslední byl věneček. Až tam se vyžadovaly bílé šaty, vyšívané kapesníčky, které jsme dávaly chlapcům a od nich jsme zase dostávaly růže s vyšívanou stuhou. Prodloužené trvaly dvě hodiny, věneček čtyři.

Coraline
1980 příspěvků 27.10.12 22:27

A také jste mívali v tanečních takové různé,,humorné" hodiny, nebo to bylo jen u nás? My třeba jednou museli přijít v originální pokrývce hlavy. Myslím, že jsem měla takovou tu ve tvaru pivní zátky :D

bertulka  27.10.12 22:29
bílý kapesníček

Bílý kapesníček pro kluka a kytka pro holku se u dcery měly přinést na 2. hodinu tanečních. Legrační bylo, když mně pak vykládala, jak někteří kluci neměli roztřižené ty švy v kapsách ( někteří ani vzadu na rozparku saka),takže jim tam ten kapesníček nemohly holky dát. Je to fakt všude jiný. Ty speciální hodiny jsou taky dobrý a pokrývka ve tvaru pivní zátky je super nápad.

Chari
541 příspěvků 28.10.12 16:05
@bertulka píše:
Na další prodloužené můžou být taky barevné, délku teď nevím, tam se na dlouhých asi už netrvá, ale věneček neznám, co to je?

Musela jsem si to potvrdit ve Špačkově článku. Takže je to obecně takhle: na prodlouženou by se měly nosit dlouhé šaty, ale na barvě nezáleží. Na věneček pak dlouhé bílé - je to obdoba artistokratičtější tradice uvádění do společnosti, první ples.. že je to na různých místech různé je prostě nějaký vývoj, taneční školy jsou různé.. někde se jen tančí, někde se učí i etiketa nebo i stolování.. ale původně je to takhle: prodloužená - dlouhé, věneček dlouhé a bílé. ;)

daniela11  28.10.12 18:22

Já vím, že jste nechtěla komentovat šaty, ale musím říct, že je máte krásné. Dcera měla taneční před 3 lety a také jsme si to náramně užily. Vždyť kdy jindy být za princeznu.Na každou prodlouženou měla jiné šaty-také dlouhé a moc jí to slušelo. Jen na tu první jsme přestřelily, měla malou obruč a špatně se jí tancovalo, tak od té doby už bez obruče. A rukavičky neměla k žádným.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit