Vlněný svetr, 100% lambswool - picha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP sasanka
13 příspěvků 15.11.12 18:26
100% lambswool - picha?

Uz dlhsie pokukujem po pletenine z jahnacej vlny, konkretne nieco taketo http://www.woolovers.com/…Sweater.aspx
Som velmi zimomriva a v zime vyslovene trpim, takze hladam nieco, co ma naozaj zahreje. Mam vsak dost citlivu pokozku, mnohe materialy mi vadia. Od Woolovers mam pomerne vela veci zo zmesi cashmere/merino a tie su s fajn, mozem ich dokonca nosit priamo na kozi. Teraz vsak hladam nieco hrubsie a teplejsie na volny cas. Koli citlivej pokozke sa samotnej vlny dost obavam, ale hadam jahnacia vlna pichlava nebude…ci bude? Nemate niekto s tymto materialom skusenosti? Risknut to s citlivou pokozkou? Predsa len, tie veci nie su najlacnejsie a vracat nevyhovujucu vec az do Anglicka tiez nieco stoji…

Najdete v encyklopedii: Vlna

Reakce:

Daisyrella
62 příspěvků 15.11.12 18:33

Mám kabát Max Mara ze 100% lambswool. Normálně při kontaktu s pokožkou mě nijak nedráždí ani nekouše. Jediný problém nastane, když ho mám na sobě několik hodin. Má vysoký stojáček a při dlouhodobém kontaktu s bradou mě začne dost škrábat, a brada trochu zarudne. A to ani citlivou pokožku nemám. Jinak na něj nedám dopustit, je velmi teplý a příjemný na nošení.

chica_simpatica
16 příspěvků 15.11.12 18:49

Ja som si nak[pila v Anglicku celkom dosť svetrov vyrobených z „100% lambswool“ a nemám s nimi žiadne problémy. Je pravda, že som ich kupovala v kamenných obchodoch, takže som všetky vyskúšala, ale ani jeden som nevrátila kvôli tomu, že by pichal. Akurát si myslím, že citlivému človeku by mohol byť nepríjemný rolák, pretože na krku to vždy pichá najviac, ale normálny sveter by mal byť v pohode.

Najlepšie bude, ak pôjdete nejaký naživo vyskúšat, napr. do Marks&Spencer. A možno bude aj v lepšej cene ;)

Denyna
4101 příspěvků 15.11.12 19:39

Já od nich jeden z jehněčí vlny mám. Nenosím ho teda, páč je mi obrovský, ale materiál je příjemný, nekousavý. Jinak na kousavost vlny pomáhá vyprat je v šamponech přímo na vlnu - s obsahem lanolínu (ne impregnovat!)

mikita.miki
1931 příspěvků 16.11.12 07:50

Já musím tedy říct, že je to u mě kousek od kousku, soudím i dle přítelových svetrů. máme jeden. vyloženě si ho půjčujeme, je spíš na zahřátí na doma, na vyběhnutí se smetím a tak. kouše, potvora, fest! některé koušou jen zlehka na jemné kůži na krku, loketních jamkách atd, jiné nekoušou vůbec. a můj kabát s 50% kouše i přes podšívku, když pod ním nemám svetr nebo triko s dlouhým rukávem

continuity
5851 příspěvků 16.11.12 08:37

@MP sasanka muzi jsem u nich objednala svetr z britske vlny. az dorazi poreferuji.

MP sasanka
13 příspěvků 16.11.12 08:52

@continuity z British wool som aj ja objednala jeden sveter manzelovi…je velmi teply, ale kuse. Aj moj manzel s hrosou kozou musi mat pod nim nieco s dlhym rukavom. Ale tak nejako som dufala, ze jahnacia vlna bude maksia. Od woolovers mam niekolko kuskov cashmere/merino a tie su nepichave a prijemne teple, ale predsa len velmi tenke. Takze som chcela nieco hrubsie. No vidim, ze skusenosti su rozne, asi sa to fakt bude lisit od jedneho kusu k druhemu. Hm, asi budem musiet skusit najskor nieco ako sveter alebo vestu, nieco, co sa nenosi na telo a podla toho uvidim, ci sa mi oplati investovat do pulovra.

Pavel
106 příspěvků 16.11.12 09:36

Já jsemc nedávno tátovi k narozeninám kupoval vlněný svetr Woolovers do véčka a je mu velmi příjemný. Nosí košile s dlouhým rukávem, což mi k tomuto typu svetru přijde logické. Nošení na holé tělo je dle mého názoru podivné, vlna se přece nedá jendoduše hodit do pračky, nu ale proti gustu…

Pokud materiál kouše i přes podšívku, musí být velmi nekvalitní.

@MP sasanka Pokud chcete svetr na volný čas, zkuste zajít do sekáče, zrovna svetry se mi v nich nakupují nejlépe. Ale i ceny na Woolovers jsou bezkonkurenční. Kde jinde seženete takové materiály pod 1.000 Kč?

Uživatel je onlineLinie
1700 příspěvků 16.11.12 09:41

Vlněné věci by se neměly nosit na holé tělo! Vždy pod ně aspoň košilku nebo tílko, lépe bavlněnou košili. Vlna snáší praní hůře, takže je lepší, když pod ní dáte něco odolnějšího.

MP sasanka
13 příspěvků 16.11.12 10:34

@Linie nie, nie, nemyslela som, ze chcem nosit vlnene veci na telo, to by nenapadlo! Pod takyto typ pleteniny by som nosila tricko s kratkym rukavom, ale bala som sa, ze by ma pichal hlavne okolo krku a na vnutornej strane predlaktia, kde je jemna koza. Manzel ma sveter zo 100% britskej vlny a hoci ma fakt hrosiu kozu, musi mat pod neho dlhy rukav, z coho je rozladeny, tiez je zvyknuty pod taketo svetre obliect biele tricko s kratkym rukavom.

Denyna
4101 příspěvků 16.11.12 15:08

U nošení vlny na holé tělo záleží na tom, co je to za vlnu. Měla jsem pro dceru úžasnou zavinovačku z merino vlny (babylovemerino. com, sloužila i jako přikrývka a nedovedu si představit jemnější materiál. Stejně přes látkové plenky se vyrábí vlněné plenkové kalhotky, které stačí dát vyvětrat a prát se často nemusí. A pak třeba na bundles.cz různá vlněná podvlíkací trika a spodky.

Pavel
106 příspěvků 16.11.12 21:14

Ano, tak jsou přímo i funkční trika z merino vlny. Ale to musí být nějak speciálně upravované. Já měl na mysli nošení klasických vlněných svetrů přímo na tělo.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit