60. a 70. léta

Fotoalbum tématu (36) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 24.02.13 10:05
60. a 70.léta

V této diskuzi hledám další příznivce let 60. a 70. Odjakživa mě zajímá kultura této doby, zejména v zahraničí. Zde hledám někoho, kdo s tímto obdobím rovněž sympatizuje a chtěl by přispět zajímavou fotografií, zkušeností, názorem. Co se vám z této doby líbí? Jaká móda, účesy, modelky, herečky, filmy, kapely, styl??? Je nějaký blog zaměřený na toto téma? Kniha? Jaký film z této doby vás zaujal? A co současnost? Líbí se vám retro? Přikládám fotografie, které s tímto tématem souvisí. Moc se těším na vaše příspěvky.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

modny guru
280 příspěvků 24.02.13 10:27

Beatles su bozski! Sice som tieto roky nezazila a poznam ich len z pocuvania, ohromne sa mi pacia. Myslim si vsak, ze nemam realny obraz tejto doby, zivot vtedy si neviem predstavit. Ako som uz napisala, milujem Beatles a uces a la Bridgitte Bardot mam prave na sebe:)

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 11:29

Jsou to dvě období: já miluji minimalismus šedesátých, ale na módu kolem 1974 jsem alergická: to jsou tuhé uměliny v jasných barvách, vzory a nadělané účesy, velké hlavy s nánosem laku na vlasy.
První dvě fotky 60, druhé 70 - pro jistotu.

marmota-b
529 příspěvků 27.02.13 02:33

Na konci 70. let začínali Dire Straits, moje nejmilejší skupina…
A jinak takový ten přirozenější (ale zas ne moc - hipík nejsem) a hladší styl 70. let vnímám jako jeden ze stylů, co mi nejvíc sluší. 60. léta mám ráda, ale postavou nejsem ani Twiggy, ani Audrey Hepburn (ještě tak možná Claudia Cardinale, ale to taky ne), takže mínus. :-(
Když jsem u té Claudie Cardinale: jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec je Tenkrát na Západě, rok 1968. Z módního hlediska: Prý to mělo ohromný úspěch v Paříži a pak se značně rozšířila móda plášťů duster, které v tom filmu hrajou roli - my bychom asi řekli baloňáků. Je to něco jako trenčkot, ale ne úplně… Docela bych nějaký duster nebo trenčkot brala. :-)

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 27.02.13 07:50

@marmota-b Ten duster byl na zádech takový hodně volný, že? A nosil se otevřený, takže když foukal vítr, tak to připomínalo nafukující se balón. Trenčkot je více na tělo, si myslím.

marmota-b
529 příspěvků 27.02.13 10:47

@ještěřička Jo, tak nějak to taky vnímám, i když to může být můj subjektivní dojem. Ale v tom filmu to tak vypadá. :D

ajuna
106 příspěvků 27.02.13 13:48

Znáte seriál Mad Men? Je to situováno právě do 60.let v New Yorku…
Miluji jak tento seriál tak kostými v něm, dávají si vážně záležet… 

a

a

a

a

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 27.02.13 13:52

Neznám! Dle fotek musím někde najít:-) Někdy je lepší film nebo seriál o 60.letech ze současnosti než ten původní. Tak uvidíme…

ajuna
106 příspěvků 27.02.13 13:57

@ještěřička no tak pokud neznáte, tak doporučuji sehnat a shlédnout, je to výborně natočené a když se zrovna „nic neděje“ jsou tam krásné šaty… a taky krásní chlapi :-D

Schnitzel
6 příspěvků 27.02.13 17:33

Dneska jsem narazila na fotky (prý) z roku 1969. Možná by se tam dalo něčím inspirovat. :) 

marmota-b
529 příspěvků 27.02.13 18:34

Kostýmy z Mad Men jsou kochací, když čtu zahraniční (šicí) blogy, pořád nad tím někdo áchá, ale seriál vidět nechci, tématicky, dějově mě to vůbec neláká…

Koukám teď na starého „klasického“ Doctora Who - znáte? - britský sci-fi seriál, běželo to od roku 1963, od 17. sezóny, pokud se správně pamatuju, v barvě - to už jsou 70. léta. Co jsem zatím viděla, líbilo se mi. Romana II má skvělý styl. :-)

Sibyla
2639 příspěvků 27.02.13 18:57

Mad Men je úžasný! Viděla jsem to dvakrát a netrpělivě čekám na další sezónu. Na rozdíl od mnoha historických filmů/seriálů je tam i myšlení soudobé (na začátku třeba nemohou pochopit, že by kouření mělo být nezdravé)No a kostýmy, to je pohádka!

kiwi  27.02.13 19:35

Podobně jako @Sibyla dávám přednost „šedesátkám“, když už… resp. jednoduchýmu stylu, jakej nosila např. Jackie Kennedy nebo Audrey Hepburn.
Jinak z toho období (a zejména let sedmdesátých) dostávám psotník - bez ohledu na (umělohmotnej) materiál nesnáším jakýkoliv vzory a nenávidím kalhoty do zvonu.

Sibyla
2639 příspěvků 27.02.13 20:36

@kiwi A ty zvonáče z krimplenu s plastickým vzorem, jasně zelené nebo fialové, jako součást kalhotového kostýmu s vestičkou se zlatými knoflíky! Ugh! Vyráží na mně kopřivka. A krešlakové kozačky a pánské účesy s kotletami a vlasy do půli krku… Nevím, při pohledu na Palachův pohřeb mi účesy připadaly dokonale normální a sympatické, ale jak vidím sedmdesátky, mám pocit něčeho nepřirozeného. Ale jen do r. 1975, pak se móda změnila, návrat k přírodním materiálům, tlumené barvy, sukně pod kolena, čokoládové rtěnky, tupé střihy… Ne, že bych po tom šílela, ale celkem se mi to líbí.

kiwi  27.02.13 21:45

@Sibyla
Ježiš no jo, krimplenky! Čirej, nefalšovanej děs! Za kotlety bych řezala ty hlavy celý!
Tupý střihy (později) byly taky dost děsný… ale to už bylo celkem fuk - začal se objevovat ten alternativní styl, „somráci“ :-) a to už se dalo leccos vymyslet…

marmota-b
529 příspěvků 11.03.13 23:52

No jo, kotlety dle mého názoru neslušely ani Clintu Eastwoodovi… :D Ale já jsem předpojatá, já ho mám ráda v těch Leoneho filmech ze 60. let…

Roseline
2319 příspěvků 12.03.13 22:02
Audrey Hepburn

Jedna z mých největších módních ikon (a nejen to, ona je vzorem v mnoha dalších směrech).
Líbí se mi její jednoduchý, minimalistický styl, klasické střihy. Působí na mě skutečně kouzelně.

Sibyla
2639 příspěvků 13.03.13 00:17

Ano, Audrey je kouzelná, ale po právu třeba říct, že ten styl, to je Hubert Givenchy, který ji oblékal skoro ve všech filmech. V Two For The Road přesedlala na Emilia Pucciho, Paco Rabanne či André Courrègese a vzbudilo to rozpačité reakce. Ovšem to už bylo později.

Bagheera
344 příspěvků 13.03.13 09:25
@Schnitzel píše:
Dneska jsem narazila na fotky (prý) z roku 1969. Možná by se tam dalo něčím inspirovat. :)

Jé, já tenhle hippie styl nesnáším, připadá mi babský!

marmota-b
529 příspěvků 13.03.13 09:31

Mně taky dost utkvěla ta scéna (scény) z prvního Četníka, jak kupuje dceři oblečení, navlékne ji do toho námořnického oblečku, za který se stydí, ale nedá to najevo a pak se po ní všichni opičí. :)
Ten obleček teda vážně nebyl nic moc, ale jako stručný komentář ke světlým i temným stránkám módy je to výborné. :D (Teď to vyzní děsně vážně. Jasně že není, právě proto je to výborné!)

marmota-b
529 příspěvků 13.03.13 09:32
@Bagheera píše:
Jé, já tenhle hippie styl nesnáším, připadá mi babský!

Časy se mění…

Sibyla
2639 příspěvků 13.03.13 22:04

@Bagheera Je legrační, že to, co představovalo revoltu mládí, připadá dalším generacím usedlé. Možná je to typické…

Amonute
360 příspěvků 14.03.13 13:14

@Sibyla bude to tak. Rebelovala som svoje násť roky nie v jeansoch a teniskách, ale módou elegantnej mladej dámy. Neverila som vlastným ušiam keď som na svoj dlhý princeznovský červený kabát počula od svojich rovesníkov názor, že je babkovský! Podobný ako je na obrázku…

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 14.03.13 14:59

@Amonute To jsme na tom byly stejně. Já na podzim nosila dlouhý pletený kabát, něco podobného jako na fotografii. V zimě jsem pak nosila pro změnu vlněný kabát, měl velice pěkný střih, nikdo pro to tenkrát neměl pochopení. Vyslechla jsem si, že to není moderní, vypadám jak stará-mladá, hippie, medvěd a podobně. V té době totiž byly ohromně populární šusťákové bundy od Vietnamců s třemi pruhy.

Amonute
360 příspěvků 14.03.13 19:17

@ještěřička paradoxne ja, nadčasovo a elegantne oblečená, som mala pocit, že tým ako sa stavajú k môjmu oblečeniu som JA ten rebel a vyvrhel. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit