A co takhle podpatky?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fallon
145 příspěvků 04.06.13 20:02
A co takhle podpatky?

Ahoj dámy,
nemůžu jinak než se zeptat : Opravdu nosíte často podpatky, nosíte je rády a jsou vám pohodlné? (Mám na mysli 8 cm a víc). Dost často to zde čtu a v galerii vidím slečny a ženy na opravdu vysokých podpatcích a přemýšlím, jak se jim na nich chodí a kam na nich chodí. Hodně je i doporučujete místo balerín. Mně se taky líbí mnohem víc, ale protože chodím pěšky (téměř denně), třeba i do města, atd., skoro vždycky dám přednost méně hezkým, ale pohodlným. Mám totiž ten problém, že jakmile jdu na jakýchkoliv vyšších podpatcích půl hodiny a déle svižnou chůzí, za chvíli mě začnou brát křeče do nohou, často mě i bolí záda a navíc mě to nutí chodit pomaleji, než jsem zvyklá. Podle mě se na nich prostě nedá urazit víc jak 2 km bez bolesti. No, možná na nich neumím chodit…nebo jsem přecitlivělá. Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

katkarinka
1255 příspěvků 04.06.13 20:09

Pokiaľ viem, že v nich budem celý deň alebo dlho chodiť, vždy mám v kabelke baleríny. a keď ich nemám, tak si večer strašne nadávam. čiže ja nie som z tých zázračných dám, ktoré v podpätkoch nonšalatne precupitajú celý deň..k večeru sa skôr klátim než nesiem :D

Příspěvek upraven 04.06.13 v 20:12

kayav  04.06.13 20:11

Ano, já chodím často, ale moje „chození“ znamená do auta z auta, na jednání, do kanceláře, nákup, běžné pochůzky. Delší chození si neumím představit. Stačí mi v nich přejít václavák a mám dost.

kayav  04.06.13 20:12

Jo a ještě na mejdan, to v nich protančím noc, po pár drincích už bolest neregistruju :-)

Dahllie
2222 příspěvků 04.06.13 20:16

Žádné vysoké podpatky nejsou na několikakilometrové štreky, i kdyby z nich nebolely nohy, tak je zničíte. I když 5-8 cm mám i na normální chození (pochůzky po městě, max. cca ty dva km). Ale ne jehly. Ovšem já chvátám minimálně. A nohy mě bolí jen z nekvalitních bot se špatnou konstrukcí a stélkou.

uu  04.06.13 20:19

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:17

Fallon
145 příspěvků 04.06.13 20:21

@kayav Zvláštní, tancování na podpatcích mi nevadí. Možná tím, že je to jinej druh pohybu?

kayav  04.06.13 20:22

@Fallon Tak hlavně se většinou tancuje na hladkém povrchu klubu a nemusíte obcházet kaluže, chybějící dlažební kostky a tak

ještěřička
2370 příspěvků 27 inzerátů 04.06.13 20:29

Já též nevěřím, že např. takovéto boty(moje foto s názvem NE),které se těší všeobecné oblibě, jsou na dlouhodobé chození. Možná ta platforma učiní botky trochu pohodlnějšími, ale i tak to bude jen na přiblížení se někam autem, vystoupit, dojít do kavárny, posedět na kafíčku a zase jet domů. Jinak, já jsem zaregistrovala, že i když jsou boty ze začátku dost pohodlné, ať už nízké či vysoké, stejně mě v nich nakonec bolí noha, pokud je nosím celý den. Takže i v práci jsem se vždy přezouvala. Podle mě to většinou nesouvisí s tím, že v nich člověk neumí chodit. A pomaleji se v nich pohybuji též, i když možná ladněji a víc narovnaně.
Já osobně upřednostňuju boty s širším podpatkem do 8 cm, ideálně s 2cm platformou(moje foto s názvem ANO),s těmi už se trochu déle chodit dá, když jsou kožené a kvalitní, tak se to dá. A samozřejmě, pokud vím, že mě čekají delší nákupy, pochůzky, výlety, procházky, tak volím boty pohodlnější, balerínky, na malém klínku, či sportovní.
A za nevyhovující na dlouhodobé nošení též považuji naprosto ploché boty. Jedny takové „cvičky“ jsem měla na loňské turistice v domnění, že v nich ujdu x kilometrů bez úhony. A nohy bolely jako čert.
Souhlasím s Kayav, že na párty ano, když se člověk trošku opije, neví nic.Zato ta rána potom! :-)

Fallon
145 příspěvků 04.06.13 20:31

@ještěřička Souhlas, „cvičky“ už jsem taky vyhodila :D

Dahllie
2222 příspěvků 04.06.13 20:59

@Fallon A to já si cvičky naopak koupila, žluté za 25kč :-D jen k ním musím pořídit ještě ortopedické vložky a stanou se součástí ulítlé letní módy, za předpokladu, že se léto letos vůbec ukáže.

Ceresa
465 příspěvků 04.06.13 21:07

Nechci vypadat jak dealer znacky Ecco, ale od te doby, co jsem objevila jejich lodicky jsem se naucila chodit normalne na podpatcich. Nic me neboli a vydrzim je nosit cely vden bez ujmy. Nohy na podpatcich fakt vypadaji lepe…jsem shanela lonske leto klasicke cerne lodicky a prodavacka v Leiseru mi porad nutila klinky. Ty sice nohu zvednou, ale elegantni nikdy nebudou…

Sibyla
2639 příspěvků 04.06.13 21:14

Nosím tak 6cm, celý pracovní den, ale vyšší ne.

Lachenauerin
544 příspěvků 04.06.13 21:14

Taky myslím, že opravdu vysoké podpatky nejsou na nějakou „turistiku“ moc stavěné. Jistě – cesta do práce a z práce plus nějaké to popoběhnutí po kanceláři, to není problém. Ale celodenní špacírování po městě (notabene pokud možno ještě po dlažbě), to prostě cítit je. I když je pravda, že pražskou dlažbu po několika hodinách nepřetržitého chození cítím snad v jakýchkoli botách a že to možná ani není výškou podpatku, jako spíš tloušťkou podrážky v přední části boty.

indyka
625 příspěvků 04.06.13 23:46

Loni jsem si prvně na běžné chození koupila boty na podpatku, podpatek je to ovšem hodně silný a má do 5 cm. Jak jsem vždy byla zvyklá nosit vyšší boty jen na plesech (a i tam jsem to po dvou hodinách nezvládala a domů někdy šla bosky), chvilku mi to trvalo, než jsem se s nimi sžila na každodenní nošení.

8 cm a víc bych nechtěla, ani jehly. Nepřijde mi to jako takový estetický zázrak, aby kvůli nim musela noha trpět.

Dahllie
2222 příspěvků 05.06.13 00:02

@Ceresa Takhle já mám boty značky Söfft a chodí se v nich úžasně. Ale koupila jsem je ve výprodeji v Londýně a jinak na ně v Evropě moc nenarazila.

pehot
685 příspěvků 05.06.13 00:28

Podpatky nosím často a už jsem si zvykla natolik, že mám spíš problém chodit v botách úplně placatých ( přepadávám dozadu). Ovšem není podpatek jako podpatek. Nejraději mám 7-8cm a když je vepředu malá platfotma, tím lépe. Ale konkrétně v mém případě nezáleží na výšce podpatku, ale na těžišti a jak mi bota celkově sedí. Měla jsem boty na pohled pohodlné, kožené, podpatek cca 7cm a stejně mě z nich po chvíli hrozně bolely nohy (klenby). Pak mám vykslajvantový boty na 11cm podpatku a to jsou doslova bačkůrky ( opravdu, nechápu to, ale ty si beru na nákupní maratony a jiné fyzicky náročné akce :) ) Jen tedy ta pražská dlažba…to je pro podpatky mor. Takže když očekávám nějakou couračku starou Prahou, volím raději klínky.
Jinak tedy do VŠECH bot (i do tenisek) si lepím takové ty gelové půlstélky, do vysokých lodiček dám klidně dvoje na sebe a ten rozdíl (s gelem a bez) je značný.

Lolula
88 příspěvků 05.06.13 09:07

Věřím, že existují boty na vysokém podpatku, které jsou pohodlné. Bohužel jsem je zatím neobjevila. Podpatky mám ráda, ale nosím je jen pokud vím, že mě nečeká nějaká delší cesta.

Hodně mě zaujalo jak v nákupních maniačkách (je tady diskuze na toto téma) většina slečen tvrdí, jak jsou pro ně vysoké podpatky naprosto přirozené a nejpohodlnější obuv na světě a přitom pokud jste si všimli, tak většina z nich pak na nákupy vyrazí v něčem dokonale placatém :)

teetee
499 příspěvků 05.06.13 09:52

Klasické lodičky na vyšší jehle tak maximálně do práce, na nákup a domu. A to ještě musim vymejšlet trasu s minimem kočičích hlav. Na vysokym klínu vydržim i procházky (  )

Nižší podpatek a nižší klín uplně v pohodě i na celodenní běhání po městě. Musim ale přiznat, že to tak nedělam každej den, střídam s balerínama i conversekama…

Rosalyn
925 příspěvků 05.06.13 10:30

V podpatcích se dá dělat skoro cokoliv. :-)

bublinka4
11 příspěvků 05.06.13 12:31

Toužím po botách s podpatkem, na kterých bych vydržela bezbolestně chodit více jak hodinu a stát více jak dvě hodiny. Zatím jsem takové nenašla, s 4-5cm jsem vydržela tři hodiny v tanečních, ale bolely mě nohy fest. Tudíž podpatky vytahuju jenom na ples nebo podobné slavnostnější příležitosti.. Mám radši své nohy než tu o chlup lepší vizáž..
Nicméně znám dost slečen, co jsou schopné chodit s 12cm celý den.. buď mají štěstí, zázračné boty nebo zvýšený práh bolesti :)

moet.de.foret  05.06.13 13:26

Mám kamarádku a ta je vyloženě podpatkový typ. Nosí je od puberty. Před vánoci si pohmoždila kotník (v papučích na schodech) a měla ortézu a nemohla ani našlapovat. Když po pár měsících začla nosit opět podpatky, říkala jak je to náročné a že nohy nejsou zvyklé. Teď už zase kráčí v podpatcích, nosí tak 5cm a výše, skoro každý den a dokonce se mnou chodí po městě (v Praze na kočičích hlavách) a nachodí toho strašně moc! Nechápu, ale pravděpodobně je to opravdu o cviku ;)

Barbuchaa
211 příspěvků 05.06.13 13:38

Na lítání po městě mám boty na klínku, cca 5-8 cm. Boty často střídám a nosím v nich gelové vložky; při kupování si dávám pozor hlavně na vypracování klenby (jedny blbé doma mám a i když nejsou vysoké, chodit v nich je utrpení). Placaté baleríny a tenisky nenosím, pro špatnou klenbu nohy jsou stejně ničivé jako vysoké podpatky. Jinak většinou tahám dost těžkou tašku, která se s balancováním na jehlách poněkud vylučuje, takže jehly beru jen do divadla či na jiné slavnostní akce, ideálně tam, kam mám odvoz autem :)

stricc  05.06.13 13:46

Nosím podpatky taky od puberty, obvykle cca 6 centimetrů. Nemám žádný problém chodit tak celý den, v pantoflích na podpatku jsem prochodila čtvrt Evropy a je mi to pohodlnější než placaté boty. Jehly nosím občas, vždycky je to prvních pár metrů šok, pak na ně zapomenu a už je to dobré, ale na celodenní chození bych si je nevzala.

Zebra33
2038 příspěvků 05.06.13 13:53

Moje kazdodenni podpatkove dilema :). Chodim kazdy den k metru (a zpatky) 10 - 12 minut pesky a uz tak me ta chuze rozciluje (ztrata casu) a jeste abych si na to vzala podpatky. Vetsinou si na cestu vezmu nejake pohodlne boty a s sebou do tasky ty podpatky, ktere si nazuju az v praci. V kancelari mam pak standardne cerne klasicke lodicky na 9 cm uzkem podpatku, pro vsechny pripady (a pod stolem si boty zouvam :) ). Jinak u tech podpatku fakt zalezi. Mam jedny kozene lodicky od Bati (tak 10 cm) s takovou tou udajne pohodlnou technologii Insolia a ac jsou mi na fest, tak se mi pri chuzi vyzouvaji a de facto v nich nejde chodit. Pak mam takove jedny umelohmotne od Deichmanna za 10 Euro, podpatek kolem 10cm, a jsou to jedny z nejpohodlnejsich bot, ktere mam (bez nadsazky).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit