Akné - co s ním?

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nordlyseet
199 příspěvků 07.08.12 22:49
Akné - co s ním?

Zdravím všechny diskutující, narazila jsem tu už na diskuzi o make-upech, tak snad tohle téma není úplně mimo mísu.
Je mi 19, s akné bojuju několik let, naštěstí je to jen lehčí forma, ale i tak to mojí pleti barvy „po smrti“ přímo svítí. Vyzkoušela jsem toho už hodně, od přírodní kosmetiky a dryáky z drogerie až po dermatologem předepsané přípravky. Zlepšení nic moc, nebo se to spravilo jen na chvíli. Životosprávu mám celkem slušnou, sladké jím málokdy, smaženému, uzeninám a podobnému se vyhýbám úplně, denně vypiju hodně čisté vody/neslazené­ho čaje.

Ráda bych věděla, co Vy, které trápí nebo trápilo akné, používáte za přípravky, co vám zabralo a co byste doporučily. Poslední, co jsem vyzkoušela, byla kosmetika La Roche-Posay, konkrétně ten jejich zázrak Effaclar Duo na sebe poctivě patlu už pár měsíců a nezdá se mi, že by to mělo výraznější efekt…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »

Reakce:

gulietta  07.08.12 22:53

@Nordlyseet to je na konzultáciu u lekára. Makeup sa umyje, tak je fuk či skusite takú alebo onakú značku, ale liečenie akné radami od anonymneho davu na nete by som neriskovala.

Dahllie
2222 příspěvků 07.08.12 22:56

@Nordlyseet Mně začalo akné mizet někdy po dvacítce, nevím čím. Možná jsem „dospěla“, možná na to měla vliv antikoncepce. Měla jsem dost mastící se pleť, takže jsem používala výrobky s alkoholem, pak jsem to jednou nějakým krámem přehnala, ksicht si totálně vysušila a od té doby používám věci bez alkoholu. Od La Roche používám hydratační Hydreane Legere, už asi tři roky a nemůžu si ho vynachválit (začala jsem s ním právě po tom vysušeném úletu).

uu  07.08.12 22:59

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:53

Eirean
244 příspěvků 07.08.12 23:02

Zkoušela jste Mask of Magnaminty od LUSH? Hodně lidem prý pomohla, já akné naštěstí nemám, ale na tuhle masku jsem slyšela celkem slušné reference :)

Ani  07.08.12 23:22

Mně se pleť také po dvacíte zlepšila sama. Stále občas něco vyskočí, ale už je to zvládnutelné.
Nejvíc mi vždycky pomáhala obyčejná čistá voda (nekecám). Kdykoli se obličej zapotí, zapráší, okamžitě mýt. A večer ve sprše voda a mýdlo. Mám i zkušenost, že když jsem byla v podmínkách s horší hygienou, tak toho vyskákalo nejvíc.

nigge
93 příspěvků 07.08.12 23:25

Mam toho za sebou dost, k dermatolozce chodim na kontroly porad, takze by nejlepsi bylo zajit nekam na kozni a pokud je to tezsi forma, nechat si neco napsat (nejspis by to byl zineryt, dalacin, duac, differine)
Z lékarny potom lokálně Effaclar A. I. od La Roche, Sébium A. I. od Biodermy, na celou pleť - krém Sébium AKN Bioderma, nebo od La Roche je pro mě nejlepší Effaclar K nebo Duo, na zimu pak H. Na čištění pleti gely- Sébium, Bioderma nebo Effaclar gel La roche (Avene ma ale taky dobre), pletova voda - Effaclar adstringetni, La Roche, nebo micelární Vichy.
Mně osobně pak pomáhá termánlní voda vichy nebo la roche, stojí to do stovky a vydrží dlouho.
Z drogerie jediné co použícám je tea tree gommage od Dermacolu a je opravdu dobrá.
Já osobně se bohužel neobejdu ani bez antikoncepce a brala jsem i Roaccutane.
Jako doplněk stravy je dobré používat občas Acnevac, posiluje obranyschopnost kůže. A hlavní je v létě používat na obličej opravdu vysoký ochranný faktor, pleť se po slunci sice obvykle na chvíli zlepší, ale potom je naopak mnohem horší.
Takže tak, samozřejmě není většinou ve finančních silách používat všechno, ale napsala jsem to s čím mám dobré zkušenosti, zkusila jsem toho totiž vážně hodně :)

any2
246 příspěvků 07.08.12 23:38

Když se mi udělá pupínek, tak na něj dávám obyčejnou pastu na zuby, on se vysuší a je rychleji pryč, nebo se snadno vymáčkne (ale to se prý dělat nemá :D).
Kamarádka měla s akné velké problémy, k tomu ho natírala vrstvou make-upu s tím, že ho zakryje. Když ho přestala tolik používat, zlepšilo se to, ale vyřešila to až hormonální antikoncepce, prý s nějakými speciálními účinky proti akné.

Kdyby někdo věděl, jak se zbavit černých teček, budu vděčná za jakoukoliv radu.

nigge
93 příspěvků 07.08.12 23:49

To s pastou sice funguje, ale dovolit si to muzou jen ti, co maji bezne pubertalni akne, sem tam nejaky pupinek, pri tezsich formach je to spis kontraproduktivni. make upy muzou pomahat stejne jako nektere kremy, jejich pouzivani nemusi byt tedy nijak nevhodne..
na cerne tecky je treba chodit pravidelne na kosmetiku a cistit plet aby se neucpavaly pory :)
jo a antikoncepce vpodstate jakakoliv pomaha, jen u nekterych je to jeste zvysene.

Lama_z_Lana  07.08.12 23:52

A jak se to akné projevuje? Jen jako krupička, ucpané póry, větší červené boláčky?
Nutno počítat, že léčba akné je opravdu běh na dlouhou trať a než se najde vhodná alternativa, tak to může chvíli trvat, protože i příčiny se mohou různě lišit.
Chce to zejména důslednost a koplexnost, protože jeden krém nic nespasí. Kdy jsi byla naposledy u dermatoložky nepíšeš, ale já bych se na ní určitě ještě obrátila. Kosmetika z lékárny je určitě dobrá, ale hodí se spíš pro lidi se sklony k akné třeba v rámci PMS nebo jako doplňková léčba k té medikamentózní a následně jako léčba udržovací. Léčiv na akné je poměrně dost s různými mechanismy účinku, někdy je potřeba najít vhodnou kombinaci.
Ačkoliv se aknoźní pleť jeví jako mastná, určitě se vyvarovat vysušujícím přípravkům (např. bez alkoholu), které provokují tvorbu kožního mazu, který má fci v ochraně pleti před vysoušením. Dobré je také používat 1-2× týdně jemný peeling, protože mrtvé buňky opět ucpávají mazové žlázky a póry. Ve složení hledat kys. salicylovou (salicylic acid), která se podílí na odstranění těch odumřelých buněk a obnově pleti. Po čištění určitě tonikum nebo micelární voda.
Taky bych zvolila jiný krém noční a denní. Na noc něco více hydratačního, na den matujícího, pokud používáš make-up, tak bych taky doporučila z lékárny. Lokálně na jednotlivé pupínky se mi osvědčil Tea-tree olejíček.
U těch krémů neuvádím konkrétní výrobky, protože co se týče LRP, Avene či Biodermy je to všechno dost podobné, ale LRP má asi na aknózní pleť největší sortimet. Požádej si v lékárně o vzorečky abys věděla, co je ti příjemné.
Vím, že můj příspěvek není nikterak konkrétní, ale to se prostě takhle jednoduše říct nedá, co 100% zabere.

any2
246 příspěvků 08.08.12 00:02

@nigge A něco radikálnějšího na ty černé tečky neexistuje? Čistím jako o život, na kosmetiku chodím a ty mrchy se vracejí :)

nigge
93 příspěvků 08.08.12 00:14

Ja zrovna s teckama problem nemam, ale vim, ze nekdo na to pouziva takove jakoby nalepovaci pasky… mozna zkusit jinou kosmeticku? nevim..

Tleilaxan
241 příspěvků 08.08.12 07:11

Souhlasím s @gulietta, řešte to s kožním lékařem. Nejlépe Vám poradí.

Rosalyn
925 příspěvků 08.08.12 08:30

Ale musí to být dobrý kožní lékař. Mnozí ordinují od stolu, na člověka se pořádně nepodívají, moc neporadí a všem předepisují to samé.

Kamaela
154 příspěvků 08.08.12 08:50

Já mám dost problematickou pleť a akné se mi dělalo vždy a to hodně. Také jsem vyzkoušela všechno možné, ale jediné co mi pomohlo byla šikovná doktorka na kožním. Já byla v tak šíleném stavu, že jsem prvních 14 dní musela brát nějaká antibiotika (název si už nepamatuji) a teď stále používám na noc Eclaran a dělanou pleťovou vodu a na den co chci, takže i nějaký levnější matující krém. No a pleť je v pohodě. Takže já bych doporučila vykašlat se na reklamy, prostředky z drogérky a drahé zázraky a zajít na konzultaci někam k lékaři.

Agrafína
251 příspěvků 08.08.12 09:41

Mně se osvědčilo pití kopřivového čaje a oplachování obličeje stejným čajem. používala jsem různé krémy, žádný mi moc neseděl až před pár týdny jsem se vrátila k obyčejné Nivee kterou jsem používala jako dítě a pleť mám mnohem lepší.

sekaclady  08.08.12 09:56

Moje zkušenosti z praxe.. kyselina salicylová pomáhá s vysoušením a odlupováním horní poškozené vrstvy pokožky, ale zároveń může dráždit k ještě větší činnosti mazové žlázky.. micelární voda je fajn(Bioderma)­..zklidňuje a hydratuje a na urychlení hojení pupínků zabírá dobře i obyčejná zinková pasta! ne mast z lékárny.(mast se prodává v tubě a pastu Vám musejí navážit a ne v každé lékárně ji mají)Dávam ji své dceři a občas, když se jí toho na obličeji vyrazí víc, nebo po takovém tom mačkání si u zrcadla, namaže si na noc celej obličej.. no vypadá jako čínská maska, ale ten hojivý proces! do rána je z nejhoršího venku..On Zinek je vůbec na regeneraci a kvalitu kůže, vlasů a i nehtů potřebný.. takže ještě doporučuji Biosil plus tabl. a nebo Dermabion.. oboje lékárna a není to moc drahé..

Coraline
1980 příspěvků 08.08.12 10:01

@any2 Mně hodně pomáhá maska od Freemana Avokádo a oves, krásně to ty černé tečky vytáhne :). Navíc je mám o hodně méně od doby, co jsem přestala používat make-up a maximálně se trochu přepudruji (teď v létě, v zimě se k němu stejně zase vrátím, aby se při pohledu na mě lidi neděsili, že někde uniká plyn :) ). Pleť se tím make-upem neskutečně zanáší.

Cuckyna  08.08.12 10:04

Co se týče černých teček tak jsem teď (nevím jestli to ví všichni) zjistla, že pleťové vody smyjí jen povrchovou nečistotu, co se týče uolňování pórů a černých teček tak je třeba přímo krém na to určený. A dodržovat správný postup požití jednotlivých přípravků.
K mytí obličeje voou a mýdlem: chápu že to může vám zrovna teď pomáhat, ale rozhodně to není dobrá rada a obecně platící pravidlo. Mýdlo extrémně vysušuje, co je sice dobré někdy na akné, ale dále není pokožka pleti hydratovaná a ztrácí elasticitu a jas. Pokud si například po sportu potřebuju umýt obličej vodou od potu, vždycky když vylezu ze sprchy utřu si pleť micelární vodou od La Roche Posay (používala jsem biodermu, ale měla jsem po ní napnutý obličej a musela jsem ho dodatečně stejně mazat krémem od La Roche Posay).

kacenka.smile
427 příspěvků 08.08.12 10:16

Používám pleťovou vodu Bioderma Sébium, pěnivý čistící gel, hydratační krém a sérum na stažení pórů ze stejné řady. Čistím pravidelně 2× denně. Tohle mi pomáhá, ale hlavní je u mě psychická pohoda a dobré zažívání.

Alizon
1233 příspěvků 08.08.12 10:43

Drzim palce at to rychle zmizi, me akne trapilo pekne dlouho. Mam smisenou plet a pupinky me v nacti pekne potrapily.
Chodila jsem k dermatolozce, ktera mi predepsala specialni pripravky na cisteni pleti (vzdycky mi to namichali v lekarne).
Misto makeupu jsem pouzivala Aknecolor (kryci krem/make up/lecivy pripravek), jsou ale jen dva odstiny a nevim jestli se to jeste vubec vyrabi, ja ho mela cca pred 15 lety.
Lokalne na pupinky tea tree olejicek.
Pomohlo mi to tak ze jsem misto stredniho akne mela mirne akne, uplne nezmizelo ale proti te hruze pred tim to byl raj.

Uvazovala bych o nejake cistici kure - prodavaji se ruzne cistici caje, vlakniny a podobne - na netu se daji o cisticich kurach najit informace.
Asi v 22 jsem zacala pouzivat Vichy - radu na problematickou plet Normaderm a me pomohla (nebo uz to bylo vekem), akne skoro zmizelo. Pisu zamerne „me pomohla“ protoze na ruznych diskusnich forech a mezi kamaradkami jsem se na tuto kosmetiku s pozitivnimi reakcemi moc nesetkala, ale me vyhovovala.
Uplne se mi plet spravila az pri tehotenstvi v 31 letech (hormony, vek?)
Ted pouzivam Dr. Hauschka - prirodni kosmetiku - vybiram si pripravky na smisenou plet a jsem spokojena. Maji mimochodem i specialni kuru na aknozni plet.

Alizon
1233 příspěvků 08.08.12 10:45
@kacenka.smile píše:
Používám pleťovou vodu Bioderma Sébium, pěnivý čistící gel, hydratační krém a sérum na stažení pórů ze stejné řady. Čistím pravidelně 2× denně. Tohle mi pomáhá, ale hlavní je u mě psychická pohoda a dobré zažívání.

Biodermu moc chvalila i moje kosmeticka. A s tou pohodou na tom neco bude - me se vzdycky plet zhorsila ve zkouskovem.

Tebah
4255 příspěvků 08.08.12 11:04

Já jsem taky dřív hodně bojovala s akné, teď je to už naštěstí lepší, ale pořád mám hodně mastnou pleť. Mně se nejvíc osvědčily krémy od La Roche posay - buď K nebo Duo (ten K je spíš na horší akné, Duo jen pokud se sem tam něco objeví).

Na čištění je nejlepší Jarischův roztok - kdysi dávno mi to doporučila kožní a od té doby (už asi 5 let) ho používám - dá se koupit v lékárně a 500 ml stojí okolo 70 Kč, takže je fakt levný. Navíc vůbec nedráždí ani nevysušuje a krásně čistí.

Lokálně se mi nejvíc osvědčil korektor od Oriflame - ten zeleno tělový. Ta zelená část ty pupínky krásně vysuší, takže vždycky na noc se natřu a ráno je to mnohem lepší.

A pak tak dvakrýt týdně peeling, ale ne moc hrubý - mně se osvědčil peeling od garnier, tuším řada Pure, který se dá použít i jako maska.

Ohledně makeupu - určitě doporučuju, ale záleží jaký. Pokud si nedám ráno makeup, tak jsem v poledne hrozně mastná, takže makeup reguluje tvorbu mazu. Navíc pleť chrání před nečistotami (např. smog apod.). Určitě bych ale brala nějaký, co je bez oleje, nekomedogenní a neměl by obsahovat silikony (cokoli končící na -icone, nejčastěji dimethicone) - zbytečně zatěžují pokožku. Já mám ráda makeupy od Bourjouis, teď ale přemýšlím nad BB cream clinique, nemáte někdo zkušenost?

Nordlyseet
199 příspěvků 08.08.12 12:10

Děkuju všem za reakce.

Pro upřesnění: LRP používám od března, kromě Effaclaru mám ještě micelární vodu a make-up Toleriane Teint, ten nejsvětlejší odstín. Moje péče vypadala tak, že jsem obličej ráno i večer vyčistila gelem (používala jsem jakýsi od Garnieru), dočistila pleťovou vodou a natřela denním/nočním krémem. Lokálně jsem nanášela taky Garnier, na přesný název si už nevzpomenu, ale působil docela dobře.
U kožařky jsem byla letos v dubnu, LRP mi schválila, poradila, ať to čištění trochu omezím, že je to možná až moc, dala mi recept na mastičku umíchanou přímo v lékárně na lokální použití, světlý Acnecolor (nepoužívám jako makeup, nanáším zase jen lokálně), Entizol (s tím jsem to ale, pravda, šidila, brala jsem ho snad jen tři dny).
Takže teď odličuju a čistím pouze micelárkou a ráno pod makeup a večer mažu Effaclarem.
HA jsem nebrala a neberu.
O té Biodermě přemýšlím, až mi dojde LRP, asi ji vyzkouším.

alter ego
904 příspěvků 08.08.12 12:15
Dobrá kosmetička - Praha

Edit: už jsem ji našla:-)

Příspěvek upraven 23.10.12 v 14:55

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit