Ako sa robi tricko

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anomalia
1 příspěvek 03.08.15 15:45
Ako sa robi tricko

Dobrý deň vážení modnopeklisti,
chcel by som sa vás skúsených a znalých opýtať, ako sa robí tričko ako je na obrázkoch. Čítal som o rôznych metódach - sublimácia, flock/flex, termofólia a pod. Ale na žiadnu metódu sa mi to nehodí. Strávil som s tým veľa času. Navyše sublimácia nie je možná na bavlnené tričká. Ako sa teda takéto trička vyrábajú? Je už vopred pripravená látka? Alebo používajú nejaké špeciálne techniky? Zaujímajú ma teda také tričká, kde je veľký vzor vpredu aj vzadu, prípadne prechod zpredu dozadu, nielen niečo malé na hrudníku našité/vypálené.

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 03.08.15 15:47

Prvne usijou tricko a pak ho libovolnou technikou potisknou, ne? Nikdy me nenapadlo o tom premyslet nejak sloziteji.

Qwertyl
293 příspěvků 03.08.15 16:28

Sítotisk na nastřižené díly a následné sešití, popr. sitotisk na jiz hotove triko, pokud ma vzor prechazet az do patentu u krku, si myslim.

kayav  03.08.15 16:34

Tiskne se většinou na už hotová trička a záleží na grafice, pokud je jednoduchá, bez rastru, pár barev, tak sítotisk (vyšší kvalita tisku, výdrž potisku, ale vyšší vstupní nákady), pokud je složitější, tak sublimace. Na bavlnu se samozřejmě použít dá a běžně taky používá (vlastní zkušenost). Akorát se sublimací blbě tiskne na tmavá trika - musí se podtisknout bílou a to při složité grafice může být problém.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit