Ako si vypestovať kvalitné vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anicka  06.09.11 11:58

Keď vynecháme obligátne květáky a voživení, stále je v uliciach dosť pekelného materálu - vlasy nepestované, x rokov nestrihané, divne upravené… A na sebe som začala pozorovať, že sa mi vlasy nejak podivne lámu (vrchná vrstva obsahuje obcas kratšie vlasy, ktoré sú ešte k tomu rozštiepené), čo im teda na kráse nepridáva :-/ Máte nejaké tipy na to, ako vlasom čo najviac pomáhať a čo najmenej škodiť? Aké vlasové kúry pomáhajú? Ako často chodíte ku kaderníčke? Ako často a čím „vyživujete“ vlasy? A aký rozdiel je v starostlivosti v lete a v zime? A tak podobne… :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Verufanda
24 příspěvků 06.09.11 12:02

Ahoj, zkusila bych zábal z Olivového oleje, nebo mi vyhovuje kůra od Schwarzkopf, to repair 19 nebo jak se to jmenuje, teď si to přesně nemůžu vybavit :)

GabrielaCharlota
114 příspěvků 06.09.11 17:56

Ahoj :), sic brutálně přebarvuji, mám dlouhé vlasy pod prsa…
Můj návod je toto: Omezit foukání, žehlení a kulmování na minimum - když už fénovat tak ideálně studeným vzduchem (pořád vysušuje, ale alespoň nepřepaluje).
Používám „vegan“ kosmetiku od Korres, která je příšerně drahá, ale zbavila mě lupů a ani nevymývá barvu, jak protilupové rádi dělají.
K samotnému mytí. Mýt co nejméně (ze začátku alespoň obden, potom prodloužit - já se dostala na 2× týdně). Možná to zní jako e e, ale není to pravda - i třetí den po umytí vlasy pořád vypadají čerstvě. To jen teď, v dnešní době, máme vlasy rozmlsané :).
Šamponu používat maličko a ideálně i rozzředit s vodou - namasírovat u hlavy a do dýlek jen protáhnout. Použít kondicionér na trošinku vymačkané vlasy, pak sepnu sponou a třeba si oholím nohy - těch pět minut je tak ideál. Oplachuji studenější vodou - vlasy jsou pak lesklejší-
Po umytí, balím vlasy do ručníkového turbanu a pak na to plácám různé olejíčky - mám moc ráda Elixír 79 (od kadeřnice) a taky nějaký na suché vlasy od Kerastasu. Všeobecně oleje dávám i v běžný nemycí den na konečny, aby se trochu obalily a vypadaly silněji a vyživeněji.
V zimě nosit čepice - vlasy zimou křehnou a snadněji se lámou :).
Co se týče zastřihování - já chodím dobarvovat každé +- 2 měsíce, ale kadeřnice mi stříhá konečky tak jednou za půl roku. Hodně záleží na tom, zda chceš nechat růst nebo jen udržovat dýlku.
Důležitá je taky technika česání - vlasy nervat, ale postupovat od konečků ke kořínkům - nejlepší na to jsou klasické kartáče nebo kartáče s kančími štětinami (který ale používám jen občas, protože mi vlasy nerozčeše tak dobře a navíc se mi po něm trošku víc mastí).
Na noc zaplétám do copu, ale to už je spíš nutností, protože si je nerada přilehávám.
Uff, dlouhý příspěvek… Tak snad jsem napsala vše :)

seznam.mih  06.09.11 19:39

ono taky každá máme jinou kvalitu vlasů. Sestra má třeba jemné, řídké vlasy a já mám zase husté vlasy trošku hrubší. Ale nám oběma máme geneticky daný, že nikdy nebudem mít dlouhé vlasy. Takže když jsem narazila na svoji délku, což je lehce pod ramena, ať jsem dělala co jsem dělala, tak se vlasy stejně pořád lámaly a prostě stagnovaly …
No takže určitě si určit, jaký máte typ vlasů. Od toho určit si, jaký šampón, kondicionér, masku, nebo olejíčky potřebujete. Každý doporučuje něco jinýho, co je pro vlasy nejdůležitější. Za mě je to správnej výběr kondicionéru. Bez Kondicionéru mám vlasy rozlítané a špatně se češou, ale při nesprávné volbě mi vlasy zase hrozně splihnou a rychle se zmastí. Pokud si nějakej den dávám masku, tak po tom nastříkám do vlasů takovej .. no od glisskur to zlatavý :))
Jinak když jsem měla dlouhé vlasy, tak jsem stylingové přípravky vůbec nepoužívala. Teďka s krátkýma vlasama ty přípravky používám a mám pocit, že mám ty vlasy lepší.. nebo se mi to jen zdá paradoxně? :) taky si vlasy žehlím, fénuju. Na to mám zase ochranej sprejík od Loreal. No ono mám vlasy, které mají sklony se kroutit. Takže pro mně je jednoduší udržet si třeba kudrlinky, nebo vlny, než rovné vlasy :/
A úprava - no já dycky preferovala jednoduchost a přirozený vzhled, kde s jedinec zvýraznil své klady. Kolikrát, když vidím někde ty rádoby ultrasuperkool účesy pestrobarevný jak nějaké slepice a všem okolo mě se to děsně líbí, jsem si pak připadala jak někdo s divným vkusem …

Verufanda
24 příspěvků 07.09.11 04:48

To jsem zapomněla - někde na prozeny.cz nebo podobným serveru byl i návod, jak ty vlasy mejt, aby se co nejmíň cuchaly a ničily. Je důležitý si je prý mýt zásadně v záklonu, aby vlasy volně splývaly po zádech (žádný - hodim hlavu přes vanu a rychle to vydrbu), pak se nesmí konečky prát „jako starej hadr“ ale šamponem je spíš jen promačkávat. A hlavní zásada údajně je - žádný turbany!!! A jak psala GabrielaCharlota - foukat studeným vzduchem.
Já mám teda obrovskou výhodu, že mám vlasy poměrně dobrý - černý, jemný a hoooodně hustý, narostou do jaký dýlky se jim chce - teď nosím něco mezi lopatkama a pasem, dřív jsem je měla až k pásku, lesknou se mrchy, že by prasátka mohly házet a používám jen šampon (elséve proti lupům) a mám vystaráno. A třepit se začínají až tak po 3/4 roce…Jsou nějaký trpělivý :)

MP Jana
217 příspěvků 07.09.11 09:52

Koupit si produkty na vlasy od pořádný(nedro­gerkový) značky. Kvalitních věcí navíc potřebujete opravdu malinko, takže o tolik dražší vlastně ani nejsou, zvláště když nakoupíte na internetu(třeba lookfantastic, hqhair, feelunique).
Jinak ke kadeřníkovi chodím každých 6 týdnů na barvu a při každé druhé návštěve i stříhání(mám dlouhé vlasy).

MP _Samantha
79 příspěvků 09.09.11 07:52

Já má vlasy slabé, lámavé atd., i když se o ně starám jako málokdo, nežehlím, fénuju jen v nejvyšší nutnosti, používám různé zábaly, olejíčky a kde co. Jenže obzvlášť po mononukleóze s něma prostě nic nenadělám, je to už několik let, ale po ní se mi vlasy rapidně zhoršily a nikdy se nedaly dostatečně do pořádku. Navíc mám nějaký problém s hormony, což u mě způsobuje výraznější padání vlasů (jediné štěstí, že jich mám celkem hodně, jinak už bych byla určitě plešatá).
Jediné, co mi znatelně pomohlo, je barvení hennou. Ale ne každý má nervy si na vlasy to bahýnko plácat a mít to tam několik hodin, ne každému se taky líbí barvy, které tím jde dosáhnout. A do henny přidávám lžíci ricínového oleje, pro mě je lepší než olivový, ale samotný bez henny (jako třeba olivové zábaly) se nehodí, je moc hutný.

anicka  09.09.11 10:39
Moje vlasy sú jemné a je ich málo :-/ Jo, a ako pozostatok z puberty sa dosť mastia. Takže keď dodržím zásady „ako si neničiť vlasy“ (tzn nefénovať, netupírovať, nelakovať a podobne), tak ich musím umývať každé ráno. A keď ich umyjem večer, tak ich musím stiahnuť do chvosta a trochu nalakovať. A to si pripadám ako plešatý chlap, ktorý sa snaží upraviť si prehadzovačku tak, aby mu nebolo vidieť pokožku na hlave. Vlasy mám cca po plecia, kratšie mi nesvedčia, dlhšie nenarastú… A vcelku dobre vyzerajú, keď sú vyfúkané (s tužidlom), mierne natupírované a dosť nalakované, ale ako zisťujem, nie je to úplne ideálna cesta :-D

DanielaS
4603 příspěvků 09.09.11 11:52

Tu spravnou kosmetiku si musi kazdy vychytat s ohleden na sve vlasy a vodu.
Dal zalezi na proste mechanicke ochrane. Slunicko a pohyb vlasy na povrchu poskozuje, jen nekdo je ma odolnejsi. Takze hlavne v lete si je chranit kloboukem nebo satkem, nelyzovat s rozpustenymi vlasy a nenechavat je povlavat z kabrioletu. Na motorku si je zasadne vazu do copu a ten strkam pod bundu, i tech koncovych nezapletenych par centimetru se umi dochuchat a zlamat, kdyz povlavaji v povetri. Stejne tak tupirovani vlasum na zdravi neprida. Otazka je, jestli dlouhe vlasy volne zapletat i na noc.
Ze se nesmi motat do turbanu, to jsem neslysela. Protoze mokre vlasy maji otevrenou strukturu, jsou obecne nachylnejsi k poniceni, takze pri myti je moc nedrit, procesat jeste mokre s kondicionerem a ne pak pri suseni.
No a zdrave a vyvazene jist.

Lachenauerin
544 příspěvků 09.09.11 13:53

Zkušenost mě naučila, že tím základním a nejdůležitějším pokladem pro vlasy je natrefit na výborného kadeřníka. Zdůrazňuji - kadeřníka, ne česátora, střihače a barviče. Tedy člověka, který věnuje primárně pozornost typu vlasů a vlasové pokožky, jejich kvalitě a momentální kondici, a podle toho doporučí, co podnikat ohledně péče dál.
Co se vlasové kosmetiky z normální drogerky týče, je to všechno na jedno brdo, nic z toho není opravdu účinné hloubkově, a je fuk, jestli takový šampón, kondicionér nebo stylingový přípravek stojí padesát korun nebo dvě stovky. Ano, vlasy to „nastyluje“, ale de facto to pro ně nic nedělá, leckdy spíš naopak. Různé přípravky z lékárny sice neublíží, stav vlasů nezhoršují, ale zase nemají takový ten „plus-efekt“.
Jistě, jsou lidi, kteří si můžou dělat s vlasy, co chtějí, a ty vlasy budou pořád perfektní, protože dotyčnému bylo „shůry dáno“ a klidně se může celý život mýt kopřivovým šamponem za dvacku. Ale pokud člověk tohle štěstí nemá, určitě je základ již zmíněný dobrý kadeřník v kombinaci s přípravky a postupy, které vám doporučí. A budou to vždycky přípravky, které se prodávají pouze v salonech.
Už jsem to tu někde psala jinde, ale mně neskutečně prospěly věci od značky Kerastase, ale zase: nešla jsem je koupit „na blind“ (ono by to taky mohly být zbytečně vyhozené peníze), ale používám to, co mám doporučeno. Občas, párkrát do roka, si dám udělat intezivní kúru přímo v kadeřnictví, která ty vlasy výrazně postaví na nohy.
Od přírody nemám vlasy nějaké strašné, ale ani úžasné, prostě průměr. Ale po letech vhodné péče jsou prostě ve výrazně lepší kondici než předtím. Jo, stojí to peníze, ale já jinak nejsem moc rozhazovačná, a hlavně - ty vlasy budu potřebovat celý život, na rozdíl od oblečení si nemůžu koupit nové, když se „ošoupají“.
Podle mě obecně platí, že udržovaná tělesná schránka, pleť a vlasy jsou základ; oblečení, dekorativní kosmetika a všelijaké cetky jsou až daleko za tím. Když se hrbíte, jíte hnusné věci, tělo není pružné, máte „smutné“ vlasy a nehezkou pleť, můžete se čančat, jak chcete, ale stejně to není ono. Když je tomu naopak, klidně si můžete vzít obyčejné tričko, třeba i ty blbé džíny a nenápadné šněrovací botky, a vypadáte pořád hezky.

MP Martinka
15 příspěvků 09.09.11 14:43

Taky bych ráda věděla jak si vypěstovat kvalitní vlasy. :) Mám je celý život hodně jemné a slabé, i když asi nejsou řídké, tak tak působí. U kořínků se hodně mastí a naopak u konečků jsou skoro zničené a to mi o moc víc než pod ramena ani nevyrostou. Jinak myslím, že se o ně starám ještě celkem dobře.. nefénuju je skoro nikdy, přinejhorším jenom studeným vzduchem, myju je a suším ručníkem hodně opatrně. S barvením už jsem skončila a tužidla už taky nepoužívám. Bohužel všechny možné masky a kondicionéry mi způsobí akorát tak hrozně splihlé vlasy, takže je myju pouze šampónem - ovšem spíš vyživujícím, dřív jsem používala na mastné vlasy, ale to mi spíš více vysušilo konečky a i tak jsem si je musela mýt každý den. Teď už díky tomu nepůsobí tak krepatě a vysušeně, ale prostě asi nikdy nebudu mít krásné dlouhé vlasy, protože v tomhle prostě hraje hlavní roli genetika. Celkem mě mrzí, že moje vlasy často působí i neupraveně a rozlítaně, i když jsou čerstvě umyté a učesané - stačí aby na ulici trochu zafoukal vítr. Přijde mi, že se můžu oblíct sebelíp, ale kvůli vlasům nikdy nedosáhnu tak dobrého celkového dojmu jak bych chtěla, narozdíl od holek, které mají krásné vlasy bez jakékoli péče. No, co se dá dělat. :) Rozhodně se budu snažit nacházet nové způsoby jak o vlasy pečovat (i když přehnaná péče asi taky neprospěje). Mimochodem, vlasy v turbanu si suším skoro vždy a nikdy jsem neslyšela, že by to škodilo.. jestli je to pravda tak jakto??

Cinkitoo  09.09.11 15:18

Nevím, jestli to tu už někdo nejmenoval, ale dnes jsem poprvé na radu z jednoho blogu vyzkoušela olejový zábal. Je to perfektní. Vlasy nikde nelítají, jsou lesklé, hladké i bez žehlení a nejsou mastné. Výsledek je naprosto stejný, jako když mi dala kadeřnice před časem do vlasů tzv. tekuté zlato. Výsledek sice super, ale přece jen investice do jednoho balení není úplně malá. Jinak Aveflor (Tesco i obyčejná drogerie) je výborný. Použiju masku jednou za měsíc, nechám necelou půlhodinku a opláchnu. Vlasy voní až do dalšího umytí a vypadají lépe. Taky jsem teď spokojená s Elséve s mateří kašičkou, vůně krásná a vlasy opravdu vyživuje, jsem s ním naprosto spokojená. Občas používám balzám Timotei, nejradši s avokádem, vlasy jsou pak hebké, ale vyživené asi moc ne.

MP Loca
120 příspěvků 09.09.11 15:22

Mé celoživotní zjištění, co se týče vlasové kosmetiky, je akorát to, že nejhorší je na snadno se mastící vlasy používat šampon na mastné vlasy. Jaké bylo mé procitnují, když jsem zjistila, že moje vlasy vydrží nesplihlé i neuvěřitelné dva dny, stačí když budu používat šampon na normální vlasy, který tolik nevysušuje, tudíž vlasy nemají takovou tendenci to vyrovnávat zvýšením maštěním. (Pak mě napadlo, že bych to mohla aplikovat i na kosmetiku a ono to taky zafungovalo - po krémech a čistících bůhvíco na problematickou pleť jsem měla akné pořád a k tomu ještě citlivou a sucho kůži. Od té doby, co používám věci na normální nebo smíšenou pleť a zásadně bez alkoholu, pupínky mě téměř opustily).
Ale ať už se člověk stará o vlasy sebelíp a dodržuje správnou životosprávu, stačí jedny blbý antibiotika a je všechno v háji. Mně po nich děsně padají vlasy, a že mi jich už doktoři za život předepsali pomalu tolik jak pokusnýmu králíkovi. Po jedněch mi dokonce začaly brutálně padat i řasy a od té doby už mi nikdy nenarostly tak husté jako před tím. Takže vypěstovat si kvalitní vlasy podle mě závisí hlavně na genetických předpokladech, věku a na tom, čím cpeme naše tělo. Když něco z toho hapruje, tak to ani nejlepší kosmetika nezachrání (btw. jediné, co mi zabírá na roztřepené konečky, jsou nůžky :) Ale po dlouhých vlasech neprahnu, tak mi to žíly netrhá).

DanielaS
4603 příspěvků 09.09.11 15:28

Ja se opakuju, ale vyzivovat vlasy musime tam, kde rostou, zevnitr, ne ty, co vidime na hlave. No a stres a spinave ovzdusi jim taky svedcit nebude, ono to jde jedno s druhym. Napriklad leky muzou s vlasy, nehty, pokozkou zamavat stejne jako se zaludkem.

Carrie35
52 příspěvků 09.09.11 15:49
Podle mě je základ dobrá kadeřnice. Dobrou kadeřnicí nemyslím pani s voživeným květákem, která vás vrazí do křesla a zavrčí: Tak jak to chcete? Dobrá kadeřnice bude používat kvalitní přípravky a nebude nalévat do lahve od L´Oreal Professionel nejobyčejnější šampon koupený v drogerii typu: přineste si flašku od čehokoliv, my vám to tam nelejeme, značka: levně.

Takže jednou za 4-6 týdnů chodím ke kadeřnici, nechávám si zastřihávat konečky, občas, když to vlasy potřebujou, mi napatlá na hlavu nějakou kúru. A samozřejmě, protože moje vlasy zná, nechávám si doporučit přípravky od ní. Doma pak střídám šampón a kondicionér, případně masku, vše od Elséve - s mateří kašičkou, a pak stejné dražší výrobky od Kérastase, koupené právě v kadeřnictví­.Nedrbu vlasy v předklonu, a samozřejmě po umytí je nedrb u ručníkem, jen lehce vymačkám, nechám 10 minut odpočinout a pak teprve na ně vytahuju fén. Fénuju na nejchladnější teplotu a vlasy ještě chráním termofixačními přípravky, aktuálně používám tu růžovou řadu od L´Oreál. Po fénování pokaždé vetřu do konečků pár kapek Orofluida, vlasy jsou pak krásně projasněné, lesklé a míň se cuchají. Protože mám vlasy dlouhé, na noc je svážu třeba do volného culíku, míň se cuchají a lámou. Nepoužívám kulmy, když chci vlasy vlnité, prsknu na ně na noc pěnové papiloty, moc neutahuju, aby se vlasy nelámaly a ráno to jen sundám a protřepu - vlny drží celý den.

A jednou za čas udělám olejový zábal - panenský olivový olej malinko zahřeju v mikrovlnce, jen aby zvláčněl, napatlám, zabalím do igelitu a do zahřátého ručníku. Nechám podle nálady a času půl hodiny až hodinu - pak je potřeba to samozřejmě umýt. Vlasy jsou po zábalu nádherné!

Carrie35
52 příspěvků 09.09.11 15:52
Cinkitoo ha detto : Nevím, jestli to tu už někdo nejmenoval, ale dnes jsem poprvé na radu z jednoho blogu vyzkoušela olejový zábal. Je to perfektní. Vlasy nikde nelítají, jsou lesklé, hladké i bez žehlení a nejsou mastné. Výsledek je naprosto stejný, jako když mi dala kadeřnice před časem do vlasů tzv. tekuté zlato. Výsledek sice super, ale přece jen investice do jednoho balení není úplně malá. Jinak Aveflor (Tesco i obyčejná drogerie) je výborný. Použiju masku jednou za měsíc, nechám necelou půlhodinku a opláchnu. Vlasy voní až do dalšího umytí a vypadají lépe. Taky jsem teď spokojená s Elséve s mateří kašičkou, vůně krásná a vlasy opravdu vyživuje, jsem s ním naprosto spokojená. Občas používám balzám Timotei, nejradši s avokádem, vlasy jsou pak hebké, ale vyživené asi moc ne.
:-) Cinkitoo, jak jsem dopsala svůj příspěvek, padly mi oči na váš - ostatní čtenářky ujišťuju, že jsme dvě různé osoby. :-) Ale jinak: za olejový zábal, tekuté zlato (Orofluido) a Elséve s mateří kašičkou dávám ruku do ohně!

MP Tatranka
4 příspěvky 09.09.11 16:58
Ahoj, co se týče mě, na vlasy používám žábal z kokosového mléka - normálně koupená plechovka v supermarketech (cca 30-40 Kč), nechám jej na vlasech hodinu a pak opláchnu, vlasy jsou pevnější, lesklejší…
Když mám náladu, udělám si celou kokosovou koupel - prostě do vany přidám plechovku toho mléka :) Je to skvělý!

Cinkitoo  10.09.11 07:08

Carrie35: Taky teď koukám, jak máme podobný příspěvek :D Tak je možné, že máme i podobné vlasy :) Toho zábalu s olivovým olejem jsem se bála. Když jsem ho pak vymývala, přišlo mi, že mám vlasy pořád mastné. Měla jsem pak na to ještě ovocnou masku. No a když jsem to usušila, tak mi šla hlava kolem… Vlasy mám „křivé“, ale takhle nebyla potřeba ani žehlička a vlasy byly krásně hladké. Jindy mám vlasy po usušení v druhé polovině délky, jak říká maminka, „chlupaté“ a to i přes časté zastřihování konečků. Což je určitě vinou žehličky, i když ji nepoužívám moc často. Každopádně ten zábal všechny problémy s vlasy eliminoval, takže v něm hodlám pokračovat. Jenom nevím, jestli je vhodné dávat ho moc často. Jak často ho používáte?

Carrie35
52 příspěvků 10.09.11 09:17
Cinkitoo: přesně, už jsem si říkala, že tu mám dvojče :-)

Zábal dávám tak jednou za 3 - 4 týdny, když třeba přijedu od moře a vlasy jsou vysušené hodně, tak klidně i intenzivněji, třeba dvakrát v následujícím týdnu, aby se daly dohromady. Na vymytí používám tak dvojnásobnou dávku šamponu, než obvykle, a opravdu pečlivě oplachuju. Kondicionér pak už používám spíš jen aby se neřeklo, opravdu jen trošičku na lepší rozčesání

Cinkitoo  10.09.11 10:11

Já jsem právě měla strach, abych to nemusela mýt znovu, protože mokré mi přišly mastné. Ale dopadlo to výborně a výsledek je v mém případě stejný jako s tekutým zlatem:stále si hladím vlasy :D

Carrie35
52 příspěvků 10.09.11 10:46
Cinkitoo ha detto : Já jsem právě měla strach, abych to nemusela mýt znovu, protože mokré mi přišly mastné. Ale dopadlo to výborně a výsledek je v mém případě stejný jako s tekutým zlatem:stále si hladím vlasy :D
Přesně, šamponem se to v pohodě vymyje

hliska
2 příspěvky 10.09.11 20:30

kdo jste z Brna nebo okolí mám tip na http://www.bellitia.cz/rady_apex.asp, odzkoušeno asi před měsícem a už zjišťuji zlepšení

Carrie35
52 příspěvků 10.09.11 21:52
hliska ha detto : kdo jste z Brna nebo okolí mám tip na http://www.bellitia.cz/rady_apex.asp, odzkoušeno asi před měsícem a už zjišťuji zlepšení
Můžu se zeptat, jak konkrétně tam třeba poradili? Obávám se, že většina z nás bude mít vlasy plusmínus podobně poškozené barvením, vlivy prostředí a podobně. A že většina z nás dokáže rozpoznat, že máme vlasy suché, třepící se, lámavé, tedy že nám podobná analýza neřekne víc, než naše kadeřnice…

hliska
2 příspěvky 11.09.11 05:52
Carrie35 ha detto :
hliska ha detto : kdo jste z Brna nebo okolí mám tip na http://www.bellitia.cz/rady_apex.asp, odzkoušeno asi před měsícem a už zjišťuji zlepšení
Můžu se zeptat, jak konkrétně tam třeba poradili? Obávám se, že většina z nás bude mít vlasy plusmínus podobně poškozené barvením, vlivy prostředí a podobně. A že většina z nás dokáže rozpoznat, že máme vlasy suché, třepící se, lámavé, tedy že nám podobná analýza neřekne víc, než naše kadeřnice…
prvně se zeptala jaké léky beru, pak pročísla vlasy a ty co jí zůstaly na hřebenu, plus jeden co vytrhla, dala pod mikroskop, a za pomocí počítače nějak zjišťovala v čem je problém. Takže přestože mám barvené vlasy, řkala, že nijak barva nepoškodila vlas jako takový, nějak jí to vyjíždělo, jestli není problém v hormonech, štítné žláze apod. Takže konenčný výledek u mně byl že mám nedostatečně vyživené kořínky. Takže mi udělala rozpis šamponů a dalších podpůrných prostředků, které mám užívat - všechno pouze z lékáren. Navíc udělala testy na barvy, které můžu používat. Takže jsem to zkusila, a začínám vidět fakt zlepšení.

Karoleenah
2322 příspěvků 11.09.11 19:36
Vlasová kosmetika Sanotint, na kterou odkazuje ta laboratoř APEX, není špatná, měla jsem od nich kdysi jeden šampon na mastné vlasy a myl dobře, ale dost mi vadilo, že smrděl. Já tyhle šampony, které hnusně smrdí, prostě nemůžu vystát, byť by byly kdovíjak účinné. V případě léčebných šamponů na konkrétní choroby je to asi nevyhnutelné, ale dobrovolně ani náhodou.
Kdysi jsme s mamkou v rámci dlouhodobého pátrání po ideálním šamponu vyzkoušely ledacos a musím říct, že lékárenská kosmetika a i různé biošampony z drogerek (třeba Alverde a Weleda) byly obecně dost propadák, vlasy jsem po umytí měla odporně mastné, jak kdybych si je nemyla aspoň týden. Stejně tak se mi neosvědčilo ani nic od Kérastase a Toni&Guy (v tomto jediném případě jsme se s mamkou rozešly, ona si šampon na zrzavé vlasy od Toni&Guy pochvalovala). Největší úspěch jsme shodně zaznamenaly u šamponů Klorane, já měla heřmánkový na blond vlasy, mamka základní s ovesným mlékem, to byl zatím nejlepší šampon, který jsem kdy měla, ale kvůli ceně jsme se s ním rozloučily, přece jen tenkrát stálo 200ml kolem 350,– a to pro nás bylo neúnosný, vzhledem k tomu, že jsme každá potřebovaly jinej druh. Teď dost kupujeme u naší kadeřnice šampony *L'Oreal Professionel *a když bych si měla vybrat v drogerii, tak jedině *Gliss Kur Liquid Silk Gloss, *protože prostě miluju tu vůni! Koupila jsem si kvůli tomu i jejich expres kúru ve spreji (jo, je plná silikonů, kdyby se někdo ptal), protože se neoplachuje a můžu si tu „pudřenkovou“ vůni během dne obnovit. Na to, aby mi vlasy hezky voněly, jsem asi nějak výrazněji zatížená. :)
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit