Alternativní oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabrielaCharlota
114 příspěvků 01.10.11 17:22

Krásný večer přeji…
Jaký je váš názor na alternativní oblečení/hudební fanoušky?
Například jako tohle: https://www.facebook.com/photo.php?… ??

Najdete v encyklopedii: Emo

Reakce:

Tutimama
1 příspěvek 01.10.11 20:09

Fujtabl vespolek :-) Chlapec vypadá jak od gestapa, ale vám to slečno sluší. Chodily jsme takhle oblékané před 15 lety na střední, mám pro to pochopení. Jo jo,kde jsou ty časy…

katango
1356 příspěvků 01.10.11 20:41

Chlapci to sluší a vy jste vysloveně krásná, slečno Gabrielo Charlotto!

kiwi  01.10.11 21:49
Tutimama ha detto : Fujtabl vespolek :-) Chlapec vypadá jak od gestapa, ale vám to slečno sluší. Chodily jsme takhle oblékané před 15 lety na střední, mám pro to pochopení. Jo jo,kde jsou ty časy…
Jo, kde ty časy jsou… my jsme chodily přesně tak (a ty dřevěný korálky jsme ještě zaplétaly do copů, heč), včetně pytloidních šatů - akorát že na střední před léty třiceti :-)) To byly ty časy, kdy se společnost (mladých) dělila na veksláky a somráky...
Nic novýho pod sluncem!

MP _Samantha
79 příspěvků 02.10.11 09:38

Já jsem pro každou špatnost, líbí se mi hlavně goth, viktoriánská móda, steampunk apod., někteří punkáči, hipící i lesní víly, lolity a jiné japonské šílenosti a mnoho dalších.

seznam.mih  02.10.11 10:11

No já nejsem proti, ale měl by se v tom člověk cítit dobře a né, že se tak vystylizuje, protože je to zrovna in. však kolik bylo na ulici emáků a dneska už někoho takovýho málokdy potkám… ale to hold patří k mládí :))
Jinak taky se mi líbí styly jako Gothic, viktoriánská móda, japonské styly jako lolitky a tak, i to emo nebo ten jeho opak se mi líbí, hlavně ty vlasy, různé styly techno …
Hipíci, pankáči, lesní víly ty zase moc nemusím, ale to je jen můj vkus ..

Dahllie
2222 příspěvků 02.10.11 12:20

Mládí se hledá a zkouší všechno možné, když některé prvky zůstanou až do stáří bývá to krásné zpestření. Sama jsem do dvaceti chodila v batice a s korálky skoro k loktům. Teď už je to ale jen milá vzpomínka.

Eiwen
134 příspěvků 03.10.11 05:20

Vzhledem k tomu, že se sama oblékám do dlouhých sukní, krajek, korzetů, rukaviček a šněrovacích botek, tak mám pochopení pro každou špatnost…od hipíků a punkáčů až po lolitky (za tu mě také často označují - stačí nevzít si sukni dlouhou ale jen pod kolena a k ní podkolenky :) Jinak mám slabost pro spodničky, klobouky, tetování, dlouhovlasé muže a hlavně originální lidi - a je mi líto, že v Česku není tolerance příliš zvykem, když si vezmu, kolik nevyžádaných poznámek často slyším jen tak na ulici.

katango
1356 příspěvků 03.10.11 11:24

Eiwen, ve srovnání s roky socijálizmu je tu teď tolerance nevídaná.

Eiwen
134 příspěvků 03.10.11 17:27
katango ha detto : Eiwen, ve srovnání s roky socijálizmu je tu teď tolerance nevídaná.
To jistě ano, ale já se raději snažím myslet pozitivně. A přece jen mi přijde dost nechutné (podotýkám, že v druhém největším městě ČR) na ulici slyšet cosi o lepších děvkách (krajková halenka a ladící „obojek“ kolem krku) a namyšlených krávách. (zářivě růžové punčocháče)

katango
1356 příspěvků 03.10.11 20:16

Debilové jsou všude.

lindiste
347 příspěvků 04.10.11 04:26

Alternativa je fajn, je to výraz osobní identity a myslím, že je dokonce nutná. Jak by to asi vypadalo, kdyby všichni chodili v nejnovější háemkové kolekci…

kurzatko
230 příspěvků 04.10.11 09:02

Taky jsem si prošla hippie obdobím, ale nikdy jsem nijak netíhla k dřevěným korálkům a režným halenám, mám radši výrazné barvy. Když jsem překonala období pubertálního vzdoru, že „růžová je jen pro úchyly“, začala jsem nosit i ji. Před devíti lety máma někde sehnala růžovofialové punčocháče, další jsem měla vzorované modročernou šachovnicí - tehdy se to ještě nenosilo, byly jsem na celém gymplu takhle oblečené jen dvě holky a taky na nás všichni náležitě zírali :-)) Vyloženě hanlivé poznámky jsem ale nikdy neslyšela.
Myslím, že kdyby mi bylo 14 teď, tak budu emař :-)

DanielaS
4603 příspěvků 04.10.11 12:24

Na fotce mi oba pripadaji obleceni „normalne“, rekneme alternativne k H&M mladezi, nic proti, je to ciste, zahaluje, co ma, ve stredoevropskem kulturnim kontextu zcela v norme. Snad jen ta paska se znakem u mladika vyvolava nehezke asociace.

kurzatko
230 příspěvků 04.10.11 14:47

U mě páska vyvolala asociaci na zkřížená kladiva z filmu The Wall, ale když na to teď koukám, tak ta vypadají trochu jinak. Takže taky moc nevím, co tím chtěl říci.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 04.10.11 19:34

Děkuji za zajímavé reakce :).
Kurzatko: Vyvolala asociaci správnou - jinak nevypadají - tenhle odznak je kupován přimo na Watersově The Wall v Praze :).

kurzatko
230 příspěvků 05.10.11 09:20

GabrielaCharlota: Aha, já je znám jen takto: Obchůdek jsem na The Wall moc neokukovala, protože to všechno bylo děsně drahé.

Lama_z_Lana  06.10.11 09:12
V otázce alternativního oblečení jsem řekla bych rozpačitá. Líbí se mi například prvky ethno nebo hippie, ale pokud je v tomto stylu člověk od hlavy k patě, přijde mi to pak jako kostým na maškarní. Protože takto oblečených děvčat potkávám hodně, už mi to ani tak alternativní nepřijde. Je škoda, že spousta z nich má tendenci k jakémusi „přeplácávání“ a ač mají jednotlivé kousky pěkné a zajímavé, jako celek to pak nevynikne.
Ke stylu typu gothic, punk a „lolitky“ jsem si cestu nenašla, nelíbí se mi.

Zarran
41 příspěvků 13.10.11 11:14

Alternativu beru, líbí se mi etno, hippie, lesní víly, punk, gothic atd., i různé směsi, když nejsou příliš přeplácané.
A Gabriel Charlotě to opravdu moc sluší ;-).
Když jsme u té alternativy, kde nakupujete třeba etno a hippie, ale i další?

Karoleenah
2322 příspěvků 13.10.11 14:52
Taky mám ráda alternativu na všechny možné způsoby, snesu i zajímavé hybridní styly a nevadí mi, když to trochu přesahuje až jakoby do kostýmu, ale musí se to umět nakombinovat a nosit, no.
I když výjimka by se našla, moc se mi nelíbí taková ta metalová móda - schází se u ní víc věcí, které jsou mi co do módy a stylu vyloženě nepříjemné na pohled, třeba nemám ráda hodně dlouhé vlasy u mužů (maximum je pro mě tak cca po ramena, ale dál už ne). No a pak se mi vůbec nelíbí steely/glády, obzvlášť taková ta oblíbená kombinace holek metalistek/gothiček - korzet, tylovka a k tomu právě ty glády, uf. Ale zas některé prvky jsou fajn, různé ocvočkované věci, trička a nášivky s kapelama, křiváky, i když to už je zase víc punk… Kamarádka má čistý punkrockový styl a ta nejčastěji nakupuje v sekáčích, v UK a taky v dětském/chla­peckém H&M, protože je to mrňous a občas se jí povede fakt excelentní úlovek. :)
Ale jinak se podle mě dá sehnat spousta věcí v běžných řetězcích, třeba v H&M často nakupují doplňky holky lolitky, mívají tam právě i ta „hudební“ trička, různé „vílí“ a etno věci tam mají snad každé jaro/léto.

Mně se ale na těch alternativních stylech líbí ta přidaná hodnota, lovení různých věcí v sekáčích a ve slevách a jejich následná úprava, tím nemyslím šílené tvořilkovské zásahy, ale stačí třeba vyměnit tkaničky u bot, sem tam přidělat cvočky, nosit něco tak, jak to nebylo původně zamýšleno… To je mnohem zábavnější, než když se člověk snaží vytvořit alternativní šatník jen z obyč konfekce a jde to pak ve výsledku i dost poznat, si myslím.

kurzatko
230 příspěvků 14.10.11 14:12

Mně se metalový styl docela líbí, ale vadí mi, že trička s motivy kapel se dělají hlavně pánská a ty holky v tom pak vypadají jak v černém pytli. Ještě horší je, když jde o tlustou metalistku, načerno obarvené neupravené vlasy a pod tím ten obří pytel s nápisem Metallica. To opravdu nevzbuzuje představu „temné démonky“.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit