Anglické názvy látek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP bodlina
4 příspěvky 04.02.12 13:05

Koupila jsem si šicí stroj (jako absolutní začátečník) a uchvátily mě střihy na sewingpatterns.com, jenže všechno je v angličtině. Co se týče postupů, stačí zadat do googlu a najde mi to třeba ukázku na youtube, to není problém, střihy/velikosti atd. si přeložím. Ale problém mám s názvy látek, evt. další materiálů na šití. Protože nemám zkušenosti s materiály a nevím, jak se budou chovat, tak bych se nejradši v maximální možné míře držela doporučených materiálů, ale bežné překladače mi je nepřeloží. Možná byste mi mohli pomoci…
Např.:
Crepe Back Satin - podle obrázků mi to přišlo jako krepsatén
Lightweight Wool Crepe
Peau de soie
Gingham
Chambray
Seersucker
Pique

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 04.02.12 14:06
to druhe bude odlehceny vlneny krep a posledni asi pike. dalsi mi nic nerika

jenom mala poznamka, pokud jsi skutecne zacatecnik, tak nezacinej sit z krepsatenu, vem si obrazek a bez do dobreho obchodu s latkama a porad se s prodavackou, z ceho by to slo usit. stejne to bude v prvnim kole vhodne tak na doma - takze si vyber JEDNODUCHY strih nebo model, ktery doma muzes unosit. (pokud tedy nejsi privrzenkyne toho, ze doma se nosi to co naven a musis vypadat skvele).

ja se treba ucila sit na letnich suknich - nejaky centrimetrik se odpusti a na koupaliste to jde i mensima vadama.

continuity
5851 příspěvků 04.02.12 14:30

jo tak odkaz, co jsem davala bez registrace nefunguje

MP bodlina
4 příspěvky 04.02.12 14:43

Šatky z krepsaténu se mi hrozně líbí, ale nemám v úmyslu je hned začít šít - od pohledu nevypadají nejsnadněji. Mně jde opravdu jen o to, že si ty látky nedokážu přeložit. Mám vybráno pár modýlků s nápisem easy, to se snad zadaří. Jenže i u těch jsou ty nepřeložitelný názvy :-(

Ani  04.02.12 14:55

Všechno snadno vygooglíš, to pro tebe dělat nebudu. Takže jen co vím z hlavy - gingham - něco kostkovaného, taková ta klasická kuchyňská bavlněná kostka (obvykle červená nebo modrá). Krepsatén a krep už víš.

katango
1356 příspěvků 04.02.12 14:58

Soie=hedvábí.

Cesnekacka
274 příspěvků 04.02.12 16:18

Seersucker byl zmiňován v jedné loňské letní burdě. Byly z toho letní bavlněné kalhoty, takové spíš na ven. dostatečně pohodlné a bez zapínání a podle těch popisků jsem pochopila, že jde vzor proužků. Najdu to naskenuji :-)

ZetKa
289 příspěvků 04.02.12 18:16

Seersucker je podle mně látka podobná té, ze které se dělá krepové povlečení (možná to je přímo ona?). Prostě to má takový zvlněný povrch. Je to nádherně vidět, když si do google Images zadáte „seersucker fabric“. Uvidíte i tu strukturu.

MP bodlina
4 příspěvky 04.02.12 18:55

Všem moc díky, já to právě podle obrázků nepoznám - to budou ty chybějící zkušenosti :-), pokud bych náhodou nenarazila na identickou fotku v českým obchodě.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit