Asos - máte zkušenosti s nákupem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Audrey
8 příspěvků 21.01.12 09:52

Dobrý den,
moc se mi líbí móda na asos.com. Bohužel, s nakupováním oblečení na zahraničních servrech nemám žádné zkušenosti. Budu ráda za každou radu tkající se asosu. Jaké máte zkušenosti? Vrácení zboží? Poštovné? Platba?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

GreatSusan  21.01.12 10:37

uz se to tu probralo nekolikrat, kdyz prohledate forum, tak to urcite najdete (jak platit atd.). Asos je ok, je to bezpecne a nikdo Vas neokrade. Vsechno ostatni stoji na jejich internetove strance.

Sekhmet
1918 příspěvků 21.01.12 14:13

Já jsem teď udělala novou zkušenost s Dorothy Perkins. Zboží pěkné, doručení rychlé, ceny nízké, vrácení v pohodě. Jen mne dost nepříjemně překvapilo, že když chcete něco vrátit, protože vám to nesedí, ceny balíčků do Anglie jsou horentní. Vracela jsem jedny kalhoty a jedny šaty a platila jsem 380,–Kč, tedy téměř polovinu toho, co mne ty kalhoty a šaty dohromady stály. Zaplatit 50% hodnoty zboží za pouhé jejich vyzkoušení se mi zdá poněkud hodně.

MP Ava
248 příspěvků 21.01.12 14:32
Mně víc sedí asos než DP. Z toho, co jsem si kdy objednala, byl asos vždy kvalitnější a lépe ušitý a víc padne mojí postavě. Ale jistě jsou výjimky potvrzující pravidlo.
Navíc mi vyhovuje, že na asos není poštovné, takže nemám problém objednat si byť jedinou věc. Vrácení peněz vždy naprosto bez problémů.
K poště:
1. Sekmet, to vám naúčtovali zahraniční balík, ten je drahý jak pr… !!! Musíte to posílat jako tu nejobyčejnější zásilku. Je to kolem stovky.
2. Už jsem to psala jinde… asos posílá zásilky jako obyčejný balíček, který není pojištěný ani jeho vydání pošta nikde neeviduje. Takže pipky na naší poště můj balíček vydaly úplně jinému člověku, s jinou adresou, jménem, vším… a nemají to v počítači, takže ani nebylo možné zjistit kdy a komu.
Takže nejslabší místo na tom všem je opět Česká pošta…

Jinak vždy vše ok a bez problémů.

MP Jana
216 příspěvků 21.01.12 14:45

Tak to byla tak trochu chyba paní za přepážkou. Po ČR je všechno, co má výšku větší než 5 cm, balík. Do zahraničí to neplatí, tam může být „zásilka“ i krabice, záleží na pojištění, které je u všech zásilek do zahraničí automaticky asi do 900,–. Na víc lze připojistit pouze balík. Cena té zásilky s dvěmi kusy oblečení by měla být do 150 korun.

Sekhmet
1918 příspěvků 21.01.12 15:21

Jana: Já jsem prostě zabalila zboží do krabičky, nalepila na to tu jejich (DP) vracecí nálepku a podala to na poště. A paní za přepážkou se mne na nic neptala, vybafla třistaosmdesát a bylo.
Nenapadlo mne, že bych si mohla nějak vybrat, jako co to chci poslat. To mám příště paní za přepážkou říct, že to chci obyčejnou poštou? Nepošle mne do háje?

MP Ava
248 příspěvků 21.01.12 15:35

Sekhmet, když pošle, tak si rovnou nechte zavolat vedoucí… jinak je nikdy nedonutíme poskytovat alespoň trochu ucházející služby.

saryvary
664 příspěvků 21.01.12 17:08

Taky jsem vracela kabátek DP a málem to se mnou na poště seklo, když jsem musela zaplatit asi 370 Kč. Vracela jsem ho v igelitovém pytli, ve kterém mi přišel. Byla to půlka ceny kabátu. Takže bychom tu mohli založit bazar nevhodných věcí z anglických e-shopů :-D. Jinak co se kvality věcí týče, nakupuji především z Asosu, z DP občas, ale např. svetry jsou z DP mnohem kvalitnější, než z Asosu.

MP evzen
17 příspěvků 05.02.12 19:34

poradí mi někdo s platbou? Jak se platí?

MP Ava
248 příspěvků 05.02.12 20:57

Kartou.

lindiste
347 příspěvků 06.02.12 06:42
@ Asos, nakupování, vracení:
Objednala jsem si v Asosu plavky. Když přišel balík, zjistila jsem, že horní díl je jiný, než jsem chtěla. Nakonec jsem přišla na to, že na stránkách mají sice správný popis, ale špatný obrázek - takže možná to chce ještě před nákupem vygůglovat název nebo popis zboží a přesvědčit se o tom, že zboží skutečně odpovídá obrázku. Jinak s vrácením není problém.

@ Česká pošta: Nevím, jaké mají předpisy, ale při vyzvednutí zásilky nechtějí žádný doklad totožnosti, takže pokud někdo bydlíte v místech, kde se sem tam vykrádají schránky, není to moc bezpečné, někdo jednoduše vytáhne lístek ze schránky, ukáže ho na poště a tam mu to dají bez jakéhokoliv ověřování totožnosti. Když mi přišel podruhé ten správný díl plavek, našla jsem ho dokonce narvaný ve schránce :/
Co se týká poštovného při posílání zpátky, tak záleží na váze, já jsem to posílala obyčejně, vešlo se to do velké obálky a platila jsem asi 85,–, ale je možné, že třeba takový kabát nebo kalhoty jednak váží víc a jednak se do obálky nevlezou, takže už se to klasifikuje jako balík, tím pádem se poštovné daleko víc prodraží.
@ Platba: Placení kartou přes internet je sice bezpečné, já jsem si ale pro tyto platby zařídila zvlášť kreditní kartu a účet, ze kterého tyto platby provádím. Za vedení se samozřejmě něco platí, ale pokud peníze, které si z toho účtu vezmete, doplatíte nějak do 45 dnů (každá banka to má jinak), tak neplatíte úroky. Karta, kterou se platí přes internet musí být embossovaná (číslo karty je vystouplé), s klasickou Visou Electron byste toho na netu moc nezmohli…

MP Maggie
991 příspěvků 06.02.12 06:57

Karta pro platbu na asosu nemusí být embosovaná. Bez problémů se dá platit Visou Electron.

ifoun
338 příspěvků 06.02.12 07:04
lindiste ha detto :
@ Česká pošta: Nevím, jaké mají předpisy, ale při vyzvednutí zásilky nechtějí žádný doklad totožnosti, takže pokud někdo bydlíte v místech, kde se sem tam vykrádají schránky, není to moc bezpečné, někdo jednoduše vytáhne lístek ze schránky, ukáže ho na poště a tam mu to dají bez jakéhokoliv ověřování totožnosti. Když mi přišel podruhé ten správný díl plavek, našla jsem ho dokonce narvaný ve schránce :/

Předpis ymají naprosto v pořádku, pokud si totiž necháte z ASOSu poslat zboží zdarma, tak jde jako obyčejný dopis → proto je buď nacpané ve schránce nebo je ve schránce lísteček na vyzvednutí obyčejné zásilky, u které nepředkládáte doklad. ČP pouze dodržuje to, co si ASOS „zaplatil“. POkud je problém s kradením zásilek v okolí, doporučuju si připlatit za to lepší poštovné. Nevím, jak je to s případnou ztrátou, jestli už to někdo řešil a ASOS mu vrátil peníze… i to bych řekla, že je možné. Anglické eshopy mají trošku jinou kulturu než české.
Posledně jsem z UK objednávala známé kapky - ve skleněné lahvičce, cestou se uštíplo dno a kapky samozřejmě nikde. Známá už to rovnou zabalila, že to je zbytečné jim psát, že si je koupí za víc tady. Já jim napsala email, co se stalo. Oni okamžitě poslali nový výrobek (samozřejmě zdarma) a ještě přidali kupon na slevu. Známá byla dost překvapená ;-)

lindiste
347 příspěvků 06.02.12 07:30
Maggie ha detto : Karta pro platbu na asosu nemusí být embosovaná. Bez problémů se dá platit Visou Electron.
Aha! Nezkoušela jsem to, fakt, že od té doby, co jsem se snažila zaplatit elektronkou, uplynulo už hodně času, takže se to možná změnilo. Stejně by se mi ale moc nechtělo dávat údaje karty k mému běžnému účtu. Vím, že je to bezpečné, ale jde jen o lepší pocit.

mwich
115 příspěvků 09.02.12 11:31

K té poště: Opravdu u nás v ČR je lepší si zjistit ceny služby předem. Dá se to třeba na cpost.cz, tam zadáte hmotnost, rozměry a cílovou zem, a ono to vypočítá poštovné. Zrovna včeja jsem posílal balík po ČR, zvážili ho a vyhrkli na mě 120 Kč. Říkám: „Koukal jsem se na internet a bylo to 68+32 dobírka, takže rovných 100“, odpověď: „aha vy to chcete jako "poštovní balík“ ne jako „poštovní ****zásilku“. ( slova balík a zásilka byla možná obráceně, už si přesně nevybavuju). Takže pozor na to, služba stejná, jen o 20 kč dražší.
Vzpomněl jsem si při té příležitosti na mou cestu z Prahy do Norimberku. Přijdu k běžné přepážce, říkám: „Zpáteční do Norimberku, prosím“ - „Ano, bude to 5420 Kč“ - „Promiňte, ale já se koukal na internet a tam byla cena 2900“ -„Opravdu? Tak se zkuste zeptat u mezinárodního okénka“.
U mezinárodního okénka: „Dobrý den, prosím zpáteční do Norimberku“ - „Budete platit 120€ nebo to chcete v Kč? Tak to bude 2900 Kč“.
Takže asi tolik o službách v české kotlině :(

MP Meri
1322 příspěvků 10.02.12 18:04
Nemáte někdo zkušenost jakou barvu si Asos představuje pod pojmem Cerise? Na fotce to jako třešňová nevypadá. Když já bych potřebovala, aby to vypadalo jako na fotce, asi nemá cenu to riskovat, že:)?

saryvary
664 příspěvků 10.02.12 20:34

Meri, já bych asi neriskovala ani ten kabátek. Podobný (složením i cenově) jsem objednala a byl to hrozný hadr - tenoučký, zmačkaný..... ani velikost neodpovídala.

MP Meri
1322 příspěvků 11.02.12 10:05
Ah. Safra.
Chtěla sem něco podzimního, žádnou velkou hřejivost si od toho neslibuju. Ale děkuju.
Tak možnost druhá (snad nevadí, že vás tady zneužívám jako poradce:)): http://www.asos.com/…product.aspx?…

denisa24
2 příspěvky 11.02.12 10:13

Já jsem si zase objednala tento v žluté

http://www.asos.com/…product.aspx?…

Objednávala jsem si tam boty no a ten kabát jsem chtěla zkusit jen tak ze srandy za tu cenu:-) Myslíte, že kvalita bude tragická?

marca
437 příspěvků 11.02.12 10:26

Někteří říkali, že od značky asos jsou věci horší kvality. Ale dva kousky z asosu jejich značky byly dobře ušitý. Tak třeba budou kabáty dobrý. Dejte vědět, jak to vypadalo.

MP Meri
1322 příspěvků 24.02.12 20:24

Nakonec jsem do něj přeci jen šla a jsem ráda (

http://www.asos.com/…product.aspx?… )
Hodnocení:
Barva tedy fotce opravdu neodpovídá, je to něco mezi tím, co má Ada jako třešňovou a klasickou malinovou. Velikost odpovídá řekla bych přesně, sedí mi to, co normálně oblékám, kabát je volnějšího střihu, takže v pase není problém, ramena akorát, což je důležité. Hřejivost moc nemůžu posoudit, teď je venku dost teplo, do krutých mrazů to určitě není, ale to sem ani nepočítala. Ale podšívku má (pěknou, lesklou:D) a když se zapne ten límec - mimochodem geniální a moc příjemný! je v něm dost teplo a díky střihu se pod něj vejde aspoň i svetr. Kvalitu materiálu soudit nemůžu, za prvý tomu prdlačku rozumim a za druhý je po třech nošeních brzo.
Za plnou cenu bych (já) koupi asi zvážila, ale za tisícovku to pro mě není špatný kauf. Já jsem se do té barvy nakonec navzdory svému barevnému typu (tlumený zrzavý podzim) zamilovala, snad se s tím nějak popasuju:D Každopádn úplně v něm vidím nějakou tmavovlásku zimního typu, to by bylo teprve:)

Jinak ještě jeden poznatek - na živo je asi 100× výraznější než na fotce.
A přeci jen jedno výrazné mínus, které mě děsně štve u více věcí - falešné kapsy! Plesknout přes ruce toho kdo to vymyslel!

saryvary
664 příspěvků 24.02.12 20:36

Moc pěkný kabátek. A za tu cenu to je bezva :-)

girl.or.element
360 příspěvků 24.05.12 09:53
Znáte Asos.com ?

Jelikož hodně narážím na tento web ve vašich doporučeních, ráda bych se zeptala, kdo s ním má zkušennosti, popřípadě jaké a zda-li se opravdu vyplatí tam nakoupit něco :)))Když se dívám na jejich produkty, tak se mi opravdu líbí
 Díky

princess137  25.05.12 16:17

ja mám za asosu už peknú zbierku vecí a topánok, len jedenkrát som vracala objednávku(pokazený zips na topánkach) a vrátili mi peniaze aj poštovné do posledného centu;)veci na fotke ti po obdržaní môžu prísť odlišné, ale ja som s 90% vecí čo som objednávala spokojná.a veľká výhoda je poštovné zadarmo.a čo sa týka kvality, záleží od značky ktorú nakupuješ, ich vlastná značka „asos“ je niečo ako C&A…tak prajem aby si si vybrala niečo pekné, s čím budeš spokojná!

girl.or.element
360 příspěvků 26.05.12 19:32

Pochopila jsem správně, že je o¨tamtud poštovné zdarma? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit