Atypické svatební šaty

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MeryMe
1 příspěvek 12.05.14 18:49
Atypické svatební šaty

Hola guapas!

Chystám se na svatbu a moc se mi líbí tyhle šaty. Chtěla bych nějakou jednodušší variaci na ně, která by se dala bez spodničky vzít i na letní akce nebo ples. Konzultace s kamarádkou návrhářkou nebyla moc optimistická - prý je to opravdu krejčovský oříšek, proužky se musí aplikovat jeden po druhém, na trupu musí být korzet (který nemám právě v lásce)… Co myslíte:
A) Jsou podle Vás „ušitelné“?
B) Daly by se takhle používat na další akce?
C) Musí být trup vyztužený korzetem? (Chtěla jsem spíš šaty bez podprsenky a všeho, co svírá.)
D) Pokud bych se chtěla vyhnout variantě aplikování proužku po proužku, máte tip, kde sehnat proužkovanou organzu (zatím jsem ji objevila jen v zahraničí)?

Budu moc vděčná za rady a názory, díky!

Besos!

Reakce:

volfish
903 příspěvků 12.05.14 19:26

Kamarádka má pravdu, bude to hodně složitá věc.
Co se korzetu týče - pokud máte perfektní postavu a hlavně držení těla, asi nebude nezbytný.
Proužkovaná organza vám nepomůže - ty pruhy jsou nepravidelné, takže stejného efektu s ní nedocílíte.

Linie
1700 příspěvků 13.05.14 08:34

Šaty jsou ušitelné, již jsem podobné dělala.
V bílé barvě bych je asi na jiné akce než svatbu nebrala. Možná v jiné barvě - pak bych použila hedvábnou organzu a po obarvení by proužky zůstaly bílé na barevné půdě.
Korzet být nemusí, ale tělová podprsenka ano. Také podšívka!
Proužky opravdu musí být našívány jeden po druhém, jsou i různé šířky a našívány do tvaru a nepravidelně. Z metráže, i pokud byste ji sehnala, by to nevypadalo stejně /podobně. Na Pekle přece nebudeme propagovat a dělat kopie cizích návrhů.
Podobně řešených šatů je na internetu víc.

Příspěvek upraven 13.05.14 v 20:40

Go-lightly
3428 příspěvků 13.05.14 09:35

Do toho bych nešla, pokud bych neměla opravdu perfektní švadlenu. Běžná švadlí vám vytvoří něco zplihlého, beztvarého, prostě na způsob Číny.
@Linie Proužky vám bílé nezůstanou, chytnou -často nepředvídaný- slabší odstín. To by mohlo celé šaty zkazit.

Betty J.
2031 příspěvků 13.05.14 10:34

Ušitelné to zjevně je, ale pokud se Vám nepodaří najít švadlenu, jež prokazatelně vyrobila něco takového ve stejné kvalitě, a odpovídající materiál, který si necháte laserem nastříhat a začistit, pokuste se své sny přehodnotit.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit