Aukro - dobírka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dominicca
3 příspěvky 21.05.14 17:16
Aukro - dobírka

Ahojte, moje kamarádka bude slavit narozeniny a pořád mluví, že má strašně zničené vlasy a že by někdy chtěla zkusit jít na brazilský keratin, ale je to moc drahé a já našla keratin na aukru. Přišlo mi to jako dobrý dárek, a tak jsem to v pondělí objednala, ale na osobní převzetí takže na dobírku. Bylo tam psané Doba dodání (od obdržení platby) 1 - 2 dny a já teda nechápu, když je to na tu dobírku taky to bude doručeno za 1 - 2 dny? Protože dneska je středa a balík nikde, myslíte že by to mohlo přijít ještě zítra? Doufám, že to přijde, protože nikde v kamenných obchodech jsem to neviděla. A uživatel, který to prodával měl samé pozitivní komentáře, tak snad to není žádný podvod. Nemáte někdo zkušenosti s aukrem a platbou na dobírku a kdy vám to asi tak přišlo?

Reakce:

Kay_Adams
1612 příspěvků 21.05.14 19:18

Ostrava, chjo…
Ja viem, že je to hrach na stenu, perly sviniam, ale že je dnes tá streda…

„Přišlo mi to jako dobrý dárek, a tak jsem to v pondělí objednala, ale na osobní převzetí takže na dobírku. Bylo tam psané Doba dodání (od obdržení platby) 1 - 2 dny a já teda nechápu, když je to na tu dobírku taky to bude doručeno za 1 – 2 dny? “

1. osobní převzetí ≠ dobírka
2. zistite si, či je to skutočne na dobierku alebo či je to platba na účet a následné doručenie a teda máte problém vy (tovar objednaný a nezpalatený, to tam nemajú radi)
3. inak si zarábate na negatív a problémy
4. nenakupujte, ak nerozumiete podmienkam
5. a o keratíne cez aukro sa radšej nevyjadrujem…

Karin
3401 příspěvků 21.05.14 21:28

Osobní převzetí znamená, že si ten keratin vyzvednete osobně u toho prodejce.
Dobírka znamená, že vám to pošle poštou a vy za zásilku zaplatíte při přebírání balíčku na poště nebo doručovatelce. Doba dodání se vždycky udává od obdržení platby, ale pokud jde o dobírku, prodejce pochopitelně na platbu nečeká a posílá hned. A teoreticky je možné, že vám to dojde druhý den, ale řekla bych, že prodejce to zaručit nemůže, to je v rukou České pošty.

Alizon
1233 příspěvků 22.05.14 09:52

Jezkovy oci, osobni prevzeti neni dobirka. To za prve.
Pokud tam mate napsano doba dodani 1-2 dny od obdrzeni platby, tak to znamena ze to musite napred zaplatit (tedy zadna dobirka = dobirka je ze to zaplatite postakovi) a potom vam to behem 1-2 poslou.
Osobni prevzeti vetsinou byva ze si to nekde sama vyzvednete (treba na jejich pobocce). Cele je to tedy nejake divne.
Tak si poradne prectete jejich podminky, co jste si tam sama zvolila (v objednavce se da mnohdy zvolit z vice moznosti, napr. jestli zaplatite predem a potom mate mizky poplatek, nebo na dobirku a za dobirku vetsnou neco platite).
Pokud vam to ani potom nebude jasne tak napiset prodejci vzkaz.
Ale rekla bych ze jste to mela napred zaplatit, a pokud cekate na balik ktery budet platit pri prevzeti (to je dobirka) tak cekate marne.

Karin
3401 příspěvků 26.05.14 08:47

@Alizon : jenže to od obdržení platby se píše automaticky i v aukcích s nabízenou dobírkou. A dobírky se to logicky netýká.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit