Barevná typologie

Fotoalbum tématu (233) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinecatherinne
12499 příspěvků 24.10.12 15:59
Barevná typologie

Přesouvám nakousnuté téma o barvách sem. Začaly jsme debatovat o mém barevném typu na vláknu Co jsem měla dnes ns sobě. Na přání veřejné diskuse nepíšu chinin do SZ, ale sem. Kosmetička mi řekla, že moje pleť je jen světlá. Žádná olivová, růžová. Mám pár světlých pih. Vlasy přírodní asi středně hnědé, jen odrůstající vlásky kolem obličeje jsou lehce měděné. Prošla jsem změnou z černých vlasů na světlé (pro neznalé). Na přání mohu dodat fotky i sem. A tenkrát s vizážistkou jsme mluvily obecně, neurčovala můj barevný tip. Budu moc ráda, když toto téma pomůže všem, kteří tápou a nejsou si úplně jisti výběrem barev. A tímto předávám slovo…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »

Reakce:

kacenka.smile
427 příspěvků 24.10.12 16:12

Taky v barevných typech tápu a nedokážu se určit. Dokonce ani nepoznám, jestli jsem teplý nebo studený typ, vychází mi to podle takových těch rad na netu jednou tak a jednou tak. Vím, že nejlepší je nechat se určit od profesionála, ale v současné době se na to nechystám.

Jsem moc zvědavá na příspěvky v tomto vlákně, velmi mě to zajímá.

lindiste
347 příspěvků 24.10.12 16:26

Zdejší diskusi zas až tak moc nesleduji, takže tento odkaz tu zřejmě už byl, ale kdyby náhodou…
http://www.supervizaz.net/blog.php
Stránky vizážistky Beáty Oravcové, kde jsou různé barevné typy (a zdaleka nejen ty) opravdu hodně podrobně rozebrané, je tam hodně fotek a na těch je to názorně vysvětlené. Mně osobně to hodně pomohlo zorientovat se v barevných typech.

Karoleenah
2322 příspěvků 24.10.12 16:26

Hm, já si vždycky myslela, že určit mě je snadné. Mám hnědozrzavé vlasy, v létě až do tmavé zlaté blond, světlehnědé oči, pihy, jsem bílá jak stěna a opálit se téměř nemůžu. Vždycky jsem si myslela, že jsem podzimní typ, ale asi před rokem jsem se v tom začala víc nimrat a nakonec mi vyšlo teplé jaro. Nicméně, před nedávnem jsem začala mít problém s výběrem rtěnky, protože všechny odstíny doporučené pro teplé jaro a teplý podzim jsou do oranžova nebo do hněda a takové já v žádném případě nemůžu mít, neb vedle nich mé zuby vypadají extrémně zažloutle. Rozhodla jsem se napsat paní Oravcové z blogu Supervizaz.net, co by mi v takovém případě doporučila, když jsem teplý typ ale teplé odstíny rtěnky mi vůbec nesvědčí, a dostalo se mi celkem nečekané odpovědi - prý je dost možné, že jsem si svůj barevný typ určila blbě, protože teplé typy by neměly mít problém s tím, že jejich zuby vypadají v kombinaci s oranžovými nebo hnědými rtěnkami zažloutle. To mi za prvé nejde do hlavy (vedle takových rtěnek musí mít o něco žlutější zuby snad všichni :D ) a za druhé mě to úplně zmátlo a už vůbec nevím, co teda jsem nebo nejsem. Paní Oravcová navrhovala nějaký neutrální typ, prý snad tlumené léto, ale to mi podle mě barevně vůbec nesedí… je to komplikované toto, člověk aby za ní nakonec fakt zajel, aby se něco dozvěděl, protože o žádné kvalitní vizážistce v Brně nevím.

Amonute
360 příspěvků 24.10.12 17:02

Celkom nedávno som bola na farebnej diagnostike. Povodne som chcela ísť k pani Oravcovej ale nakoniec som skončila u pani Čížikovej ( www.vizazista.sk ) a dobre som urobila lebo ma zaradila do typu ktorý p. Oravcová vo svojej typológií nemá. Chcem tým len povedať že aj typológií je viac druhov. Vôbec ma nepotešilo že som samú seba tipovala úúúplne mimo môjho skutočného typu.
Myslela som že som nejaká zima a keď som bola na konzultácií musela som podľa farieb uznať že asi naozaj budem to jej TMAVÉ LETO. ( http://www.vizazista.sk/…ne-leto.html )
Ten typ som vôbec nepoznala, farby čo by som mala nosiť sú tmavé no nie jačavé a prehnane intenzívne, mierne studené aj teplé. @Karoleenah pozrite si blog p. Čížikovej možno ste tiež mimo známych pravidiel :))

Roseline
2319 příspěvků 24.10.12 17:05
@lindiste píše:
Zdejší diskusi zas až tak moc nesleduji, takže tento odkaz tu zřejmě už byl, ale kdyby náhodou…
http://www.supervizaz.net/blog.php
Stránky vizážistky Beáty Oravcové, kde jsou různé barevné typy (a zdaleka nejen ty) opravdu hodně podrobně rozebrané, je tam hodně fotek a na těch je to názorně vysvětlené. Mně osobně to hodně pomohlo zorientovat se v barevných typech.

Zcela souhlasím, stránku paní Beáty Oravcové bych doporučila nejen na barevnou typologii, ale také na typologii postav

Velmi dobré jsou také tyto stránky:
http://www.thechicfashionista.com/…lysis-2.html
(anglicky)

Roseline
2319 příspěvků 24.10.12 17:11

Rozhodně doporučuji udělat si nějakou podrobnější typologii, tzn. více než čtyři základní roční období. Dříve jsem si myslela, že to je celá typologie a myslela jsem si, že jsem zcela určitě zima. Po prostudování dvou výše zmíněných stránek jsem ale přišla na to, že jsem tmavý podzim. (Dříve by mě to ani nenapadlo, protože podle základní typologie čtyř období jsem si pod podzim řadila především zrzky.)

Pavučinec plyšový  24.10.12 18:12

Můžu se úplně naivně zeptat, k čemu to určení barevného typu vlastně slouží? Totiž, když se podívám do zrcadla, tak vidím hned, jestli mi ta či ona barva svědčí nebo ne; v čem mi ještě typologie může pomoci?

12499 příspěvků 24.10.12 18:17

@Pavučinec plyšový ona barva která Vám sluší může mít spoustu odstínů a ty by Vám mohly slušet ještě víc. Nebo taky míň.

gulietta  24.10.12 18:17

@Pavučinec plyšový v tom, že ak vizážistka určí, že je pre Vás nevhodné nosiť čiernu s bielou, tak ten kostým od Chanel pošlete na adresu Anička Mrkvičková, Pražská 258/1, Liberec IV. 45568. Moja adresa. :-D

renoarko  24.10.12 18:18

Stránku Beáty Oravcovej poznám a sledujem, ale za ten svet neviem prísť do akej kategórie sa mám zaradiť, jediné čo viem, že mi skôr slušia studené odtiene farieb, farebnú diagnostiku by som v chcela skôr či neskôr podstúpiť, len neviem, kedy sa mi podarí :)

12499 příspěvků 24.10.12 18:19

@gulietta :-) k obědu byla vtipná kaše, že jo?

gulietta  24.10.12 18:22

@catherinne nie mrkvička a hrášok, aby som sa vošla do toho kostýmu. Kto vie aká príde veľkosť. :-) A keď mi niečo pošlete vy, tak budem musieť aj mrkvičku vynechať a potom hrášku budem prevtipná ešte viac. :-D

Pavučinec plyšový  24.10.12 18:23

@catherinne Nejsem o moc moudřejší než předtím - to mi přece taky řekne obyčejné zrcadlo, jestli tenhle odstín jo a tamten ne!

@gulietta Děkuji, že jste mi nabídla východisko z hrozící svízelné situace! Udělám to tak. Horší bude, když mi pak vizážistka předepíše třeba tyrkysovou :(

continuity
5851 příspěvků 24.10.12 18:25

Mne sa farebna typologia zdala rozumna, ked typov bolo spocitatelne vela a bolo jednoznacne ake farby komu svedcia. dnes je to tak komplikovane - uz ich zacina byt desiatky, palety sa rozne prekryvaju a kombinuju, vselico sa da dobrou kombinaciou zachranit. a tym sa pre mna straca cela ta vyhoda - jednoducho a rychlo urcit svoje farby. stale potrebujete mat cit pre farby, lebo sa z toho aj tak nevymotate.

dalsia vec je, ze kedysi som intuitivne nosila vyhradne taku tu klasicku zimnu paletu, vyzerala som v tom dobre a v praci i kompetentne, ale rokmi sa situacia meni nepotrebujem posobit tak tvrdo`(ako to kontrastna paleta zimneho typu robi). hlavne nie na deti a kamaratov, tak sa obliekam i do tlmenejsich farieb.

osobne si myslim, ze v podstate staci, ked zena dokaze urcit, ci jej pristanu teple alebo studene tony a svetle alebo tmave farby.

gulietta  24.10.12 18:30

@catherinne musím sa priznať, že ja na typologiu zvysoka kašlem pri mojom výbere šatníka. Buď sa mi to páči a cítim sa v tom, alebo nie a tak to nekúpim. Už vám nebudem kaziť tému, prepáčte. Ale som zvedavá kam sa to dostane, kam Vás nakoniec zaradia. Dúfam, že vám nezrušia tie Batmanové šaty, tie sa mi na Vás páčili. :-D

Roseline
2319 příspěvků 24.10.12 18:32
@Pavučinec plyšový píše:
Můžu se úplně naivně zeptat, k čemu to určení barevného typu vlastně slouží? Totiž, když se podívám do zrcadla, tak vidím hned, jestli mi ta či ona barva svědčí nebo ne; v čem mi ještě typologie může pomoci?

Někomu stačí vyzkoušet si dvě barvy a vidí, která mu sluší více. Někdo jiný to prostě nevnímá a vybere si barvu, která se mu líbí, ačkoliv to pro něho není úplně to pravé. Jsem si jistá, že každá (každý) z nás někdy viděl někoho oblečeného sice hezky, ale pomysleli jsme si, že jiná barva by mu/jí slušela více.
Potom je barevná typologie dobrou pomůckou pro osoby, které se snaží změnit svůj šatník, např. jsou zvyklí nosit tmavé barvy. Prvním krokem je zjistit si svůj typ a vyhledat si vhodné barvy. Pro někoho to opět může být zcela jednoduchý krok, pro jiného člověka zase velké dilema pro jaké barvy se rozhodnout.
Barevná typologie se dá uplatnit i při líčení, při výběru odstínu dekorativní kosmetiky.

12499 příspěvků 24.10.12 18:50

@gulietta já netvrdím, že se podle toho točí vesmír, ale tím, že jsem udělala tak velkou změnu mám v tom trochu chaos. K čené byly skvělé stříbrné doplňky, teď bych se v nich necítila. Barvy jsem nosila hodně syté, tyrkysovou, zelenou (ty mi sluší i ted), ale taková fuchsiová, černá, šedá s těmi se teď peru. A zrovna dneska mi tady šedou chválili, ale moc se necítím. Já taky v zrcadle buď mám nebo nemám dobrý pocit, ale vždycky je co vylepšovat. A jestli tomu někdo rozumí víc tak si ráda nechám poradit.
Tak to jedině, že bych Vám Batmanové šaty poslala :-) Tááááákže zítra hrášek!

hhhudec  25.10.12 00:10

Ráda bych podotkla, že žádný člověk není čistě třeba jaro, ale je kombinací například jaro-léto, proto je to tak těžké určit.

Pavučinec plyšový  25.10.12 08:31

@Roseline Děkuji, konečně jsem snad v obraze :) Takže pokud mám jasno v tom, které barvy mi lichotí a které ne, tak snad nevadí, když nevím, jestli jsem typ babí léto nebo deštivý podzim.

razorblade  25.10.12 09:28

Ja se sobe treba libim skoro ve vsech barvach krome hnede… ale to bude asi spis mym narcismem nez barevnym typem:D

Viktorie H.
664 příspěvků 25.10.12 10:47
@Roseline píše:
Zcela souhlasím, stránku paní Beáty Oravcové bych doporučila nejen na barevnou typologii, ale také na typologii postavVelmi dobré jsou také tyto stránky:
http://www.thechicfashionista.com/…lysis-2.html
(anglicky)

Moc dobrá stránka, děkuji

Sépia
334 příspěvků 25.10.12 14:19

Farebných typológií je naozaj viacero a v Čechách 12 dielny systém nie je nič nového. Používa ho PEI aj AVS.

ursa.minor
4 příspěvky 25.10.12 22:29

@catherinne Díky za založení téhle diskuze. Dokonce mě to postrčilo k tomu, abych se tady na MP zaregistrovala. Jsem totiž na barvy dost levá, tak jsem zvědavá, co se tady objeví zajímavého.
A abych jen tak neplkala. Na odhadnutí barevného typu taky doporučuji už zmíněné http://www.thechicfashionista.com/…lysis-2.html Myslím, že to může pomoct těm, kdo nejsou schopni se určit podle návodů, kde se začíná s jaro, léto, podzim, zima. Zkoušel někdo z Vás?

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.10.12 22:40

@razorblade
Ale Ty nejsi narcistní. Ty se máš zdravě ráda a to je super :-) Já bych ráda věděla, které barvy mi sluší. Vím celkem, které barvy mít nemůžu (například camel, některé odstíny zelené) ale ráda bych v tom měla úplně jasno.
Ale na druhou stranu vím, že i kdyby mi 10 renomovaných vizážistek řeklo, že mám nosit fuchsiovou barvu (jedna mi to i řekla:-), stejně ji nosit nebudu, protože mi nesluší:-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit