Barevné punčocháče a barva kabátu/trenčkotu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Simat
4 příspěvky 07.08.12 12:06
Barevné punčocháče a barva kabátu/trenčkotu

Sice je ještě brzo, ale ráda jsem připravená dopředu a ať vím, co shánět:-)
Je velkým prohřeškem, když mi nebudou ladit barevné punčocháče s trenčkotem/ka­bátem/pončem? Budu si pořizovat nové, neb jsem „shodila“ těhotenské břicho a kabát mi je velký. V zimě jsem bledulka a v černé vypadám divně, volila bych proto šedý kabát. Trenčkot si budu nechávat šít. Nesehnala jsem takový, kde pas bych měla v pase a rukávy byly dostatečně dlouhé, takže zde můžu ovlivnit barvu. Líbila by se mi hnědobéžová. A teď ten problém s punčocháčema, tm. Červené, petrolejové, tm. modré, a černé. Uvažuji ještě o limetkově zelených nebo růžovočervených. Punčocháče ladím k sukni a vršku, ve kterém chodím v práci, ale neumím si představit limetkové nebo petrolejové punčocháče s hnědobéžovým trenčkotem. Boty má jen černé nebo béžové, takže taky žádný velký terno.
Silnější, víc do zimy mám: levandulové, černé, tm. Červené, smetanové a ještě bych chtěla čokoládově hnědé. Jenže levandulové nebo hnědé k šedému kabátu mi moc nejde. Navíc kozačky mám také jen černé a ta se moc s hnědou nesnese.

A další kozačky nebo dokonce dva různě barevné kabáty, si dovolit nemůžu. Po sekáčích se koukám, ale na moji výšku (186cm) toho moc nemají.

Jak to vidíte vy, řešit nebo neřešit, jestli se ke kabátu hodí i barevné punčocháče? Nebo raději volit černý kabát (modrý trenčkot) a „rozvítit“ obličej barevným šátekm (měl by trochu ladit s punčocháčema?

Reakce:

Viktorie H.
664 příspěvků 07.08.12 14:02

Podlě mě šedý a hnědobéžový kabát/trenčkot a k tomu jakékoliv barevné punčocháče jsou úplně v pořádku. Nosím to také tak. Také ale záleží, jak se v tom budete cítit.

chinin
2788 příspěvků 07.08.12 14:23

Podle mě ŘEŠIT. Člověk by měl ladit celkově, ať je v místnosti nebo venku v kabátu.

Při výběru kabátu samozřejmě záleží na barvách, které člověk nosí. Podle mě je ideální pořídit aspoň dva kabáty/trenčkoty (čtěte prosím dál, i když aktuálně dva kabáty pořizovat nechcete:-)) v univerzálních barvách pro konkrétní barevný typ - třeba jeden černý/šedý a druhý hnědý/béžový. Chcete-li barevně ladit, pak mít pouze jeden kabát/trenčkot vždy znamená velký barevný kompromis. Jestliže si nemůžete dovolit pořídit dva kabáty/trenčkoty letos, zvažte, zda si nebudete moci druhý koupit třeba příští rok. V tom případě bych při výběru barvy „letošního kabátu“ už uvažovala s tím druhým a letos se v kombinování prostě trochu barevně omezila. To samé s kozačkami. (Opravdu to nejsou zbytečné náklady, protože když během sezóny střídáte dva kabáty či dvoje boty, vydrží Vám dvakrát déle, než když používáte jenom jeden/jedny. Takže v souhrnu několika let to vyjde na stejno.) Lze také využít sezónní výprodeje.

Z Vámi uváděných barev punčocháčů lze podle mě k šedému kabátu vkusně sladit všechny kromě čokoládově hnědých. Těm bych se tedy letos vyhnula. K hnědo-béžovému trenčkotu se Vám budou barvy ladit hůře. A máte pravdu, že černá (i šedá) se s hnědou nesnáší moc dobře, vždy záleží na konkrétním odstínu. Např. kombinace černé a taupe vypadá podle mě velmi šik.

Pokud nemá člověk více kabátů, je volba barvy kabátu (stejně i trenčkotu) podle mě vždycky o určitém kompromisu. Je dobré pořádně zvážit, co k němu budete nosit – boty, kabelky, punčocháče. Pokud barva, ke které dospějete při takovém hledání kompromisu, Vašemu obličeji zcela nelichotí, skutečně hodně pomohou korigovat barevné šály/šátky.

blacken
2320 příspěvků 07.08.12 17:06

Taky se mi to nezdá jako problém. Pokud bude kabát šedý, tak není co řešit. Kombinace černé/šedé a hnědé mi nikdy nevadila (pokud se nejednalo o černé boty a hnědou kabelku apod.) a pořád jsem úplně přesně nepochopila, co je na ní vlastně špatného? A hnědobéžová by sice mohla být o něco horší, ale stejně nevidím ve většině barev punčoch problém… Spíš jde o to nějak to propojit - šátkem, broží, sponou…aby to nebylo jen černé boty, šedý kabát a lila punčochy…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit