barva na kůži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vanilkaF
23 příspěvků 24.03.12 19:24

Mám oblíbené botky z béžové kůže, které jsem proaktivně vydrhla mýdlem, a po uschnutí na nich zůstali fleky :-(
Nevíte někdo, jestli bych jim nemohla navrátit čest a slávu obarvením třeba na hnědo? Existuje nějaká taková barva?
A jak vůbec čistit takovýto typ kůže? Není to úplne semiš, ale nemá to ani žádný lesk, prostě jemná světlá kůže, no a boty se prostě časem zašpiní, tak co jako s tím? Mýdlová voda asi tedy není dobrý nápad, ale jak tedy? Nebo nosit jednu sezonu a pak adieu?
děkuji za každou radu nebo nápad…

Reakce:

katango
1356 příspěvků 24.03.12 20:56

http://www.davona.cz/…vy-neopaque/

modra_kocka
903 příspěvků 24.03.12 21:43

vanilka: myslíte nubuk? Má neleštěný, jakoby sametový povrch, ale není to semiš? Ten se čistí speciálními kartáčky na nubuk, vypadají takhle (viz níže). Mají je snad v každé obuvi. Šikovná prodavačka poradí a ukáže, jak s nim správně pracovat. Mimochodem, tyhle kartáčky jsou výborné i na látkovou zašpiněnou obuv.
Jinak myslím, že nubuk se stejně jako semiš čistí za sucha. Jedny nubukové boty mám, ale zatím jsem je nemusela čistit. Semišové mám delší bodu, prošly několiká „čistkami“. V obuvi mi kdysi poradili ještě renovovací sprej na semiš - hodně pomáhá. Myslím, že byl i na nubuk, ale raději se poptej přímo u zdroje, tzn. v dobrém obchodě s obuvi. 

Olivera
180 příspěvků 24.03.12 21:47

existují přímo i tónovací barvy, ale není to levná záležitost, 500 Kč.
http://www.opravykuze.cz/?…
zrovna jsem se na těchto webovkach koukala na videa z renovace poškozených kožených výrobků.. Jak dokáží opravit popraskané flekaté sedačky, tašky… neuvěřitelné.

modra_kocka
903 příspěvků 24.03.12 21:48

doplněk: do barvení bych se hned nehnala, zkusila bych nejdřív vyčistit ty fleky od mýdla. Narychlo jsem zkoukla web, a třeba "tady ":http://www.f3cz.com/eshop/index.php?… je spousta čisticích prostředků na nubuk. Určitě se dají sehnat i jinde.

modra_kocka
903 příspěvků 24.03.12 21:52

Olivera: skvělý tip s těmi videí, díky!

vanilkaF
23 příspěvků 25.03.12 13:50

Olivera, moc děkuji za super odkaz na opravykuze.cz, ty videa jsou perfektní! Možná do toho čističe na pórovitou kůži půjdu. Barvu koupím v případě, že čištění nevyjde. Botek se držím jako klíště, ono sehnat hezký 42-ky je těžký, tak bych se jich nerada vzdala.
Jinak po shlédnutí videa o renovaci té kožené brašny lituji, že jsem kdysi vyhodila starý kožený kabát, co ještě nosila moje maminka v 80-tých letech, a pak já v mým pubertálním depešáckým období. Kdybych ho takhle obnovila, mohla jsem ho ještě uchovat pro další generace :-)

vanilkaF
23 příspěvků 25.03.12 13:53

Modrá kočko, taky děkuji za tip na kartáč, to mě vůbec nenapadlo, že existuje něco takového.

modra_kocka
903 příspěvků 25.03.12 14:52

vanilkaF: hezké boty v 42-ce? Oo, tak to obzvlášť chápu snahu boty zachránit. Já mám 41,5… Když tak dejte vědět, jak čištění dopadlo, docela by mě to zajímalo.

Olivera
180 příspěvků 25.03.12 19:00

vanilkaF: tu barvu vlastne nemusíte ani kupovat- stačí jim boty poslat a vratí zrenovované zpět. Hádám, že to bude levnější než nákup té tónovací barvy. orientačně- kompletní vyčištění kožené sedačky 6-8 místné stojí 5000Kč. Stačí se zeptat, kolik můžou stát boty. Dejte příp. vědět, cena zajímá i mně. Někdy bych jim chtěla nechat zrenovovat kabelku :)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit