Barva vlasů a oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JazzmineTea
468 příspěvků 20.03.13 22:20
Barva vlasů a oblečení

Jsem zvědavá, jestli někdo šikovný poradí - před časem jsem změnila barvu vlasů z tmavě hnědé na blond melír (mám takovou tu středně plavou - myší, takže ani tmavá ani blond nevypadají na mně nepřirozeně). Když jsem byla natmavo, nebyl problém ladit oblečení, doplňky, klidně ve výraznějších barvách. Teď když si vezmu něco výraznějšího, mám pocit, že je to „až moc“, v tlumenějších barvách si zas připadám jak šedá myš - máte to někdo podobně? Poradíte nějakou tu slušivou kombinaci (v chladných barvách), která by nevypadala „myšovitě“, zkrátka byla tak akorát?

Reakce:

Lennita
145 příspěvků 21.03.13 07:12

Ja sice nie som ziaden odbornik, ale ked si v novej farbe vlasov pripadate s vyraznym oblecenim preplacane a v tlmenych farbach ako siva mys problem bude mozno v tej farbe. Co keby ste sa vratili k tej tmavsej ktoru ste mali predtym? Ak ste vtedy nosili vyrazne farby, pristali vam a citili ste sa v nich dobre, tak vlastne ani nechapem preco ste ju zmenili na svetlu.

TinkaH
916 příspěvků 21.03.13 08:43

@JazzmineTea pravděpodobně Vám nesedne odstín vlasů.

Sibyla
2639 příspěvků 21.03.13 09:11

Děvče, těžko vám můžeme radit naslepo. „Blond melír“ může být cokoliv.

TulaJ
254 příspěvků 21.03.13 09:14

Ono nejde len o farbu vlasov ale aj pleti a očí - ak to celé spolu neladí, tak možno problém nie sú farby oblečenia, ale práve ladenie farby vlasov a pleti, resp. farba oblečenia k tomu celému.

JazzmineTea
468 příspěvků 21.03.13 09:18

To je samozřejmě možné, ale zase několik lidí mně řeklo, že jsem prokoukla, a i manžel byl nebývale nadšen :D Tak pomaličku zjišťuju, které barvy ano a které ne, docela se mi líbí tohle

http://www.shopmyclosetboutique.com/…r_guide.html

JazzmineTea
468 příspěvků 21.03.13 09:19

„Před“ a „po“, nic lepšího teď nemám :(

Lennita
145 příspěvků 21.03.13 09:40

Povedala by som ze ta svetla farba vlasov vam absolutne neladi s farbou pokozky, a tmava bola podstatne lepsia. Aj ked mozno by bolo fajn nieco medzi co sa tyka tmavosti, ale zladit farebnu teplotu vlasov a pokozky.

JazzmineTea
468 příspěvků 21.03.13 09:42

Děkuju za názor. Tak nějak bych řekla, že máte pravdu :)

Bagheera
344 příspěvků 21.03.13 10:49

Po jste nějak dozelena, ale to může být fotkou, ale dřív jste semi líbilavíc. Co takhle něco mezi?

JazzmineTea
468 příspěvků 21.03.13 10:52

Jo ta fotka je dozelena, od toho lvího výběhu :) jinou teď nemůžu najít :) Asi to fakt bylo dřív lepší…a podstatně míň to teda ničilo vlasy.

Sibyla
2639 příspěvků 21.03.13 11:11

Taky bych se vrátila k tmavé, nějak vám sedí víc.

helenkka
252 příspěvků 21.03.13 11:30

Souhlasím s tím, že tmavá byla lepší. Čekala jsem to už podle prvního příspěvku, evidentně i vám osobně přišlo, že se k vám hodila víc :-)

Henriet
39 příspěvků 21.03.13 13:54

A jakou máte barvu očí? Já mám teď tmavě hnědé vlasy, ale asi dvakrát v životě jsem měla úlet a dala jsem si blond melír. Nebylo to úplně nejhorší, ale také jsem měla problém s oblečením, také jsem měla pocit, že výrazné barvy se k tomu nehodí a v takových těch béžových a hnědých odstínech jsem se moc necítila.

chinin
2788 příspěvků 21.03.13 17:24

@JazzmineTea
Souhlasim s ostatnimi. Myslim, ze vas prvotni problem je v nevhodne barve vlasu, problem s neladicimi barvami obleceni je az sekundarni.

Podle me vam prilis neslusi ani jedna barva vlasu z fotek = ani v jedne z barev vlasu nevypadate prjrozene (nebo, chcete-li, „souladne“). Tmava barva je podle me o neco lepsi nez svetly melir.

Doporucuji vam, zjistit si svoji barevnost, pripadne svuj barevny typ. Pri volbe barvy vlasu by se totiz melo vychazet z barevnych charakteristik obliceje. Pokud totiz pri volbe odstinu vlasu nedodrzite alespon vasi primarni a sekundarni barevnou charakteristiku, nebudete vypadat prirozene, budete tezko hledat vhodne barvy obleceni, barvy vas budou „prebijet“ nebo v nich budete vypadat nemocne, sedive, unavene.., vystoupi vam pripadne nedokonalosti pleti, vrasky etc.

Aby to nebylo moc jednoduche, neplati, ze zene vzdy nejlepe slusi jeji prirozeny odstin vlasu. Zpravidla jim tzv. nic nepokazite, ale muze existovat vhodnejsi odstin. Kazdy odstin kazde barvy ma tri zakladni charakteristiky: sytost (tmavavost/sve­tlost) - kontrast (vyraznost/tlu­menost) - teplota (teplost/chlad­nost). Pri volbe vhodne barvy vlasu je treba dodrzet uroven prirozene teploty a kontrastu, zpravidla je mozne se z hlediska prirozene sytosti odchylit o par odstinu.

P. S. Pro orientaci v barevne typologii doporucuji nastudovat blog supervizaz.net/blog, pripadne zde na MP diskuzi Barevna typologie.

JazzmineTea
468 příspěvků 22.03.13 11:11

Tak děkuju všem, kdo jste se zapojili/y do řešení mého malého životního dilematu :-) Pěkný den!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit