Barvení kabelky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 20.06.12 07:43
Barvení kabelky

Podle vzoru Protivné blondýny, která pěkně revitalizovala nenositělné boty, jsem si zrevitalizovala kabelku. Koupila jsem ji na Aukru, styl doktorský kufřík, vanilkově žlutý, ale barva se mi moc nehodila, a navíc byla přece jen jetá - především se do ní zažral prach, a ničím nešel odstranit. Potřebuji červenou, tak jsem koupila Neopaque a natřela ji - spolu s páskem (stejnou barvu má jiný, atraktivnější, a tento nenosím). Práce je jednoduchá a výsledek uspokojující. Barva sice vyšla víc do růžova, než jsem předpokládala, ale teď mi vyhovuje, a když tak si koupím jiný odstín a přetřu ji. Na fotkách vypadá „plastikověji“ než ve skutečnosti!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sheba  20.06.12 10:45

To je úžasný nápad. Potřebuju k šatům modré boty a kabelku a mám starší kabelky, které bych měla k přebarvení. Kde se ta barva dá koupit a je ve spreji nebo se musí štětcem? Jakou mají barevnou škálu-pár základních barev nebo i nějaké módní odstíny?

eveK
333 příspěvků 20.06.12 15:35

Kabelka super. Já jsem tvořila tady http://www.modnipeklo.cz/…botniku-804/ a barvy jsem objednávala tady http://www.davona.cz/…vy-neopaque/ a mají tam i lesklé.

Sibyla
2639 příspěvků 20.06.12 18:43

Je to značka Neopaque a koupila jsem ji ve výtvarných potřebách. Odstínů mají dost, ale mám dojem, že v internetových obchodech jich mají ještě víc - jenže tam se načítá poštovné. Stála 90 Kč a vypotřebobvala jsem jí asi polovinu - i na pásek. Natírá se štětcem a dá se ředit vodou. Dnes jsem si kabelku + pásek vzala k bílé hedvábné halence, bílým kalhotám a bílému širáku, náramek a náušnice pestré s převažující červenou. Kabelka rozhodně vypadá jako nová - předtím působila dojmem, že ležela dlouho někde na půdě, což asi byl ten případ. Ale podnítilo mě to k tomu, že si ušiji dustbagy!

ergo
6 příspěvků 24.06.12 18:26

Zeptám se možná hloupě, ale pokud je ředitelná vodou - nebarví pak ta kabelka oblečení, pokud třeba prší? Boty se přece jen moc nedotýkají ostatního oblečení, ale mít na boku červený kabát by se mi moc nelíbilo :)

Sibyla
2639 příspěvků 26.06.12 08:10

Ne, nebarví to, kontrolovala jsem. Ono to bude na bázi akrylu, zapomněla jsem, jak se té funkci říká - aha, disperzní, ne? - jak to zatuhne, už s tím nehnete.

Kity
39 příspěvků 30.08.12 15:36

Tak jsem si také obarvila kabelku - stejná barva i stejný odstín, ale bohužel mi dnes oblečení zabarvila :-( Napadají mě dva důvody: buď je to tím, že kabelka není kožená, ale koženková, nebo tím, že dnes bylo horko. Popřípadě kombinace obojího. Nemáte prosím nějaký nápad jak tomu pro příště zamezit? Nechci se jí vzdát :-) Moc děkuji :-)

Uživatel je onlinepehot
685 příspěvků 30.08.12 15:50

@Kity a ředila jste čím?
Já když ředím vodou, tak to pak trochu barví, když použiju tu ředící příměs, tak v pohodě (zatím). Ale je tedy pravda, že když je opravdu horku, případně na kabelku praží slunce, tak ten povrch jakoby zgumovatí, tak to mám vždycky strach, co se s tím stane.

Kity
39 příspěvků 30.08.12 15:54

Neředila jsem vůbec, nechala jsem tu barvu tak, jak byla. Takže myslíte, že by příště pomohlo nebrat ji v takovém horku? Měla jsem ji totiž už párkrát a nic se nestalo, tak to asi opravdu bude tím. Jen doufám, že se ty dnešní šaty vyperou :-)

Paní Kettlová
12 příspěvků 05.09.12 21:09

@Kity, můžu poprosit o info, jestli ta barva z Vašich šatů po vyprání pustila?

@pehot, ředidlo jste použila kvůli zesvětlení odstínu té barvy?

FoxInTheBox
278 příspěvků 05.09.12 22:39

Jé, a mně se moc líbila už před obarvením, škoda, že vám ten odstín a patina nesedl :-) Na fotce špinavě nevypadá.

scarlete
404 příspěvků 06.09.12 11:41

Barvy mám také doma - Neopaque modrá jako barvila blondýna lodičky (s tou se chystám na šněrovací boty) a pak perlová fialová a zelená Lumiere - přemýšlím na kterou z nich přetřu starou kabelku po babičce (má takovou tmavě nic moc hnědou odřenou barvu a to já moc nemusím) kupovala jsem na netu, 3 barvy po 85 kč + poštovné
http://www.kreativ-ostrava.cz/…e-a-Neopaque
tak až bude hotovo, tak to taky vyfotím

Goku
410 příspěvků 06.09.12 11:48

Netušíte, jestli se to dá sehnat i v zahraničí, konkrétně v Itálii? Mám bílej hnusnej pásek a odrbanou kabelku, tak bych si je taky přetřela…

Kity
39 příspěvků 10.09.12 19:47

@Paní Kettlová Barva z velké části pustila, je tam ale bohužel takový flíček, který dolů nejde :-( Chci to zkusit ještě ale Vanishem nebo něčím na ten způsob.

Paní Kettlová
12 příspěvků 10.09.12 21:13

@Kity Díky za odpověď a držím palce, aby to pustilo. Já mám docela dobré zkušenosti se „Smacchio Tutto“.

Chtěla jsem si obarvit boty a pásek, ale nakonec asi půjdu jen do těch bot…

Kalabara
30 příspěvků 14.09.12 18:08

Milé dámy,
poprosila bych vás o radu. Po shlednutí vašich vytvorů i botek na netu, jsem se taky rozhodla prebarvit svoje botky na modro. Bohužel jsem nesehnala barvu neopaque, ale nějakou českou zn Terno colour. Boty jsem vcera natřela 3×, sice modre jsou a z dálky jsou v pohode, ale z blízka je vidět, že jsou takove matné a opravdu jak „natřené“… proto se ptám, jestli někdo má zkušenosti a porovnání mezi oběma značkami (třeba jestli ten Neopaque je lepší, botky jsou lesklé nebo jak to nazvat(ale nechci lakovky nebo metalické) nebo je to normální a z blízka prostě vždy půjde vidět, že jsou natřené?
Moc děkuji za případné rady

Sibyla
2639 příspěvků 14.09.12 18:13

Neopaque lepší jsou, kabelka vypadá profesionálně. Mají dvě řady, metalickou a nemetalickou. Já jsem české značky odmítla - jsou levnější, ale bez záruky, zatímco Blondýniny boty vypdaly skvěle, tak jsem radši sběhala několik obchodů pro kutily/výtvarníky. Určitě je mají v internetových obchodech. Noste modré botky nejakou dobu, pak je přebarvěte, a budete mít v jedné sezóně dvoje nové.

Kalabara
30 příspěvků 14.09.12 22:56

Děkuji za radu, no já jsem si to myslela, ze to bude asi tou značkou barvy… no zkusim i tu neopague, mozna i ty botky znovu prebarvím a snad to bude už ok.
Proste já se asi nikdy nepoučím, všechno chci hned vyzkoušet a i když to tuším, že by bylo lepší si počkat (v tomto případě na tu lepší barvu), tak prostě to musím mít hned… :)No každopádně zkušenost i pro ostatní, že tedy Terno colour ne..

oriskova
83 příspěvků 15.09.12 11:32

Nemáte někdo tip kde koupit barvy Lumiere a Neopaque v kamenném obchodě, Pardubice, Hk a okolí. Ráda bych ty odstíny barev viděla na živo než je koupím.
Děkuji za tipy.

valentina11
9 příspěvků 11.12.12 21:04

A máte někdo zkušenost, že se barva z kůže neloupe? Já použila na kozačky spray na kůži a ihned se to začalo loupat.

chinin
2788 příspěvků 12.12.12 12:37

Na jedné kožené kabelce se mi udělaly dva drobné fleky (předpokládám, že si jich všímám pouze já:-)), které vypadají, jako by se z nich „vytratila“ barva (= jako by ta místa byla vyzmizíkovaná). Máte s tím někdo zkušenost? Je nějaká možnost, jak původní barvu těch flíčků obnovit, aniž bych musela barvit celou kabelku? Předem děkuji za tipy.

bestia
2296 příspěvků 16.02.13 17:30

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:53

Sibyla
2639 příspěvků 16.02.13 18:39

Vodou to mýt jde

bestia
2296 příspěvků 16.02.13 20:16

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:53

edge  17.02.13 13:21

@valentina11 Bohužel musím potvrdit, že se mi loupe barva z míst, kde se bota ohýbá ve špičce. Barvila jsem si kožené lodičky, kterým je asi 8 let, použila jsem barvu Neopaque a botu jsem odmastila podle návodu na webu. Byla tam zmínka o tom, že aby barva 100% držela, je ji potřeba nanést na kůži, která nikdy nebyla ošetřena mastným krémem na obuv, takže z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to platí :-) Jinak barva drží dobře a dá se odstranit odlakovačem na nehty.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit