Barveni & lakovani bot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Risti
36 příspěvků 10.03.12 20:00

Dneska sem si podle navodu z blogu Protivne blondyny nabarvila boty.
http://www.protivna-blondyna.cz/…la-boty.html
Vypada to dobre, jenom bych to svoje dilo rada necim prelakovala, protoze je ta barva po zaschnuti docela matna. Nemate nekdo tip, jakej lak by se dal pouzit? Nemate taky nekdo zkusenost s udrzbou takhle nabarvenejch bot? Pod clankem PB je par komentaru k tematu, ale nikdo se nezminuje o tom, jestli ty boty natira voskem, olejem, Indulonou apod… Nechci aby se mi ta barva rozpustila kdyz uz sem nad tim stravila cely odpoledne:-).

Reakce:

katango
1356 příspěvků 10.03.12 21:01

Bezbarvý krém/lesk na boty?

Gerlinda
6 příspěvků 10.03.12 21:49

Barvila jsem takhle pantofle. Nemazu je nicim (jsou to boty pracovni, cekam, az se rozpadnou, barvenim jsem si kratila dlouhou chvili), nikdy me to nenapadlo ani. Pokud jsem pouzila tu metalickou barvu, bylo to leskle az hanba, primesi „neopaque“ nebo jak se jmenuje ten druhy typ, jsem byla schopna regulovat uroven blyskavosti. Zkusila bych asi bezbarvy krem, po dukladnem zaschnuti.

Risti
36 příspěvků 10.03.12 22:02

Ja prave nepouzila metalickou barvu protoze mi prisla moc diskotekova). Ono by to koneckoncu ani nevadilo ze sou ty boty matny, jen su holt zvykla na klasickou lestenou kuzi, navic sem doufala ze ten lak kdyztak zakryje ty tahy stetcem (nejsou az tak moc videt, ale irituje me ze o nich vim:-).
V jednom navodu na barveni bot dokonce pouzivaji cosi jako lak na parkety. To me trochu vydesilo, neumim si predstavit jak pod tim ta kuze dycha.
Asi nakonec ty boty napatlam kremem a uvidime.

billie
369 příspěvků 11.03.12 20:22

Risti, pokiaľ nevyjde ten bezfarebný krém na topánky, tak sa skúste ísť spýtať do obchodu s umeleckými potrebami, tam by vám mohli vedieť poradiť.

modra_kocka
903 příspěvků 12.03.12 19:23

Risti: poptejte se na blogu u pí Brýdové (www.brydova.cz). MYslím, že i Protivná blondýna na ní odkazuje v článku.

Risti
36 příspěvků 12.03.12 20:39

modra_kocka: ja se prave koukala na ty jeji clanky jestli se tam nezminuje o nejake fixaci a nezminuje, jen v komentarich komusi odpovedela ze fixovat neni potreba…
Nakonec sem vygooglila fixacni lak na akrylovy barvy, tak se pro nej zitra stavim, myslim ze by to mohlo bejt presne ono. Ten krem na to napatlam kazdopadne:-).

Gerlinda
6 příspěvků 12.03.12 22:15

Já bych se tedy laku na akryl bála. Tyhle barvy by mely byt zajimave tim, ze jednak drzi (to drzi po patricne fixaci (a nekdy i bez ni) kde co!), ale zejmena tim, ze jsou jakoby „pruzne“, budou lepe snaset pohyb podkladu (boty, kabelky, pasky), nebudou se ve ohybech loupat, praskat (fakt ty me boty drzely asi 1,5 roku, pak se rozpadly v podrazce, barvy se nehnuly). Klasickym lakem (coz na akrylove barvy bude) tuhle vlastnost zabiju..

modra_kocka
903 příspěvků 13.03.12 06:27

Risti: myslela jsem poptat se jako položit otázku tam, ne tady :) Určitě je tam víc lidí, kteří mají za sebou podobné experimenty, než tady.

katango
1356 příspěvků 13.03.12 09:49

Protivná blondýna odkazuje na jeden weblog v AJ, kde je všechno dost podrobně popsáno a nafoceno. Třeba tam bude i tohle.

Risti
36 příspěvků 13.03.12 13:28

No dneska sem byla ve dvou obchodech s vytvarnyma potrebama a vubec mi neporadili, tak se na to asi vykaslu… Holt budu mit matny a smouhaty boty:-).
Na tom weblogu v AJ to natiraji tim lakem na parkety:-).
Kazdopadne dik za vsechny tipy.

Major V
1 příspěvek 06.04.13 00:13

Nemá někdo zkušenost jak naopak barvu (Lumiere konkrétně) z bot dostat? Přetřela jsem černou kůžu na zlato a už mě to přestalo bavit…

edge  06.04.13 05:18

@major Nevím, jestli to funguje i na Lumiere, ale Neopaque lze odstranit odlakovačem na nehty.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit