Barvení na studený , ale ne tmavý odstín. Zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnaKarenina
450 příspěvků 12.09.15 21:48
Barvení na studený , ale ne tmavý odstín. Zkušenosti

Dobrý den, ráda bych otevřela téma barvení vlasů se specifickým dotazem, jsem si jistá, že řada z Vás řeší podobné dilema. Typově jsem studené léto tmavost vlasů 7. To znamená, že jakýkoliv teplý odstín na vlasech, mi velmi nelichotí. Po konzultaci u typoložky taky vím, jaké pigmenty bych měla v barvě mít a jakým se vyhnout, takže teorii ovládám na 1. Ale v praxi čelím nepříjemnému problému, že se mi všechny barvy vymívají do zrzava, což je opravdu nehezké. Moje kadeřnice používá barvy od Welly, zkusila jsem i odstín 7.1 ( což je vlastně jen přidaný šedý pigment). Po nabarvení to ušlo, vymývá se opět do zrzava. Zkusila jsem dokonce barvu 7.11 od odnože Lorealu, což měla být hluboká plavá a opět ten samý problém. Tigi 6.1 vyloženě fiasko. Podle mojí kadeřnice, mám asi ve vlasech nějaký teplý pigment a Wella je podle ní nejlepší, ale já to nechci jen tak lehce vzdát. Hrozně ráda bych si nechala vlastní barvu, ale mám opravdu dost „prokvetlé“ vlasy a ve 33 letech napůl šedivá chodit nehodlám. Další variantou je pak studený blond melír, který mi asi jako jediný chytá opravdu studeně, ale zase přeci jen nechci vlasy tak ničit a ani image odbarvené blondýnky mi prostě není pocitově blízká (Ted rozhodně nechci urazit blondýnky, jenom prostě já se v tom necítím).
Zkusili jste ještě nějaké jiné barvy od jiných značek a měli jste úspěch? Klidně můžou být i dražší, však ani nepočítám se zázrakem od barvy z drogerky, ale já prostě nic dalšího neznám. Myslím, že mnoho žen řeší podobné dilema. Je opravdu těžké najít barvu, která není moc tmavá, moc světlá a nevymívá se do zrz. Navíc člověk ani experimentovat bez doporučení nechce a vzorníky jsou opravdu jen orientační. A přitom internet je plný fotek přesně takových barev, jakou by si člověk přál :-). Říkala jsem si, že když dáme dohromady naše zkušenosti, třeba to někomu z nás pomůže. Je mi jasný, že každýmu stejně barva chytne jinak, ale dochází mně inspirace, co zkusit, aby to byla barva kvalitní a nenapáchala ještě víc škody než ta Wella :-)

Reakce:

barvinok
356 příspěvků 21.10.15 20:36

Ja riešim ten istý problém.
V mojom prípade sa snažím vrátiť ku svojej pôvodnej farbe (pretože práve všetky predchádzajúce farby sa mi vymyli do ryšava / zlata).
Skúšala som kaderníčky vo všetkých možných krajinách aj mestách, nikto nedokázal pekne trafiť studený odtieň mojej farby, a dokonca provinčné kaderníčky na mňa neustále útočia s tým, že „studené farby ani nemajú, lebo je to škaredé a nudné, a nikto ich nechce.“ Takže tak. Čo sa osvedčilo najviac, bol šedý preliv - síce je to iba dočasné riešenie, ale prekryje práve zlatý odtieň. Je ale pravda, že ja nemám šediny.
Tiež zvažujem studený melír - úplne jemný, aby vlasy neboli ani blond, ale práve takej tej myšacej farby.

kayav  23.10.15 17:13

Nezkoušela jste fialové šampony nebo color refreshery? Existuje celá řada přípravků právě na to, aby vymývající se barva nešla do teplého tónu. Pak nebudete muset marně hledat barvu, pokud vám ta wella po nabarvení vyhovuje, pak by bylo nelepší vlasy s mytím ošetřovat těmito přípravky. seženete i v drogerii.

iga
1470 příspěvků 27.10.15 08:09

@kayav
Haha - nepřehvízdla vy jste to krapet s tím fialovým refrsherem?:-D

Ale vážně, já jsem to zkoušela a měla jsem to fakt fialové!!! Takže to bych už příště neriskovala.

kayav  27.10.15 08:51

@iga to je jiny pripad, ten byl urcen na tmave vlasy jako refresh fialove barvy. Prodavaji se ale treba na blond vlasy, ktere stahnou teply ton a nezanechaji zadny fialovy nadech, pokud se postupuje spravne.

iga
1470 příspěvků 27.10.15 08:59

@kayav
No já si to dala právě ten určený na světlé (žluté) odrosty, postupovala jsem podle návodu, tak nevím jestli to bylo správně, ale měla jsem to ve výsledku jen o trochu méně fialové než vy na fotce. S tím rozdílem, že vy jste to evidentně fialové mít chtěla (a vypadá to super) zatímco já jsem se jen chtěla zbavit žluté a pořídila si místo toho fialku:-)

Karja
4766 příspěvků 27.10.15 09:06

@iga To je divný a jaký jste měla? Já dlouho používala myslím Loreal a dobrý, bylo to šetrné. Teď mám vlasy tmavé a na ty už nestačil, tak to jsem použila takovej tvdrší postup - genciánovou violeť rozmíchanou s běžným šamponem, což fakt pomohlo, ale na blonďaté vlasy bych to rozhodně nedoporučila, to by mohlo dopadnout hodně fialově.

iga
1470 příspěvků 27.10.15 09:09

@Karja
tak to už nevím, bylo to dost dávno - tyto experimenty mám (naštěstí)dávno za sebou asi Wella nebo Schwarzkopf. Bylo to levné v pytlíčku - výsledek odpovídal ceně. Záměr stáhnout žluť a docílit platinového lesku nevyšel…

kayav  27.10.15 10:18

@iga jestli vy jste nemela spis takovou tu platina masku, to se prodava v pytliku. Je to hooodne fialove, hustsi, cela koupelna pak zacakana, hm? Ja mluvim budto o silver samponu, ktery staci dat treba 1 x tydne, jen umyt, nenechavat pusobit, nebo refresherech, ktere jsou ted v podobe peny. Velmi setrne, ale ucinne.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit