Barvení vlasů - u kadeřníka nebo barvou z obchodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Lisbeth
85 příspěvků 25.05.12 19:06
Barvení vlasů

Holky jaké máte zkušenosti s barvením vlasů? Asi před půl rokem jsem si nechala nabarvit vlasy hnědou barvou, s výsledkem jsem byla spokojená, ale zjišťju, že se barva rychle vymývá a za cca 1 a půl měsíce mám na hlavě vyrezlou hnusotu. Nevyjde to nastejno s barvami z obchodů?
Dál by mě zajímalo jestli neznáte nějaké dobré kadeřnictví v Brně, které není moc drahé a zároveň si dotyčný/á nemyslí, že přírodní barvy jsou nehezké a nejlepší je melírek nebo červeno-fialovo-oranžově hnědá?
Díky za tipy!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Bugatti
4051 příspěvků 25.05.12 19:15

Kadeřnictví City ve Špalíčku.

blacken
2320 příspěvků 25.05.12 20:03

Já si občas barvím na černo - tmavohnědou, ale většinou je to vidět jen těsně po obarvení, svoje vlasy mám hodně tmavé, takže mi to pak nic podobného nedělá… Asi jde o to, jaký je původní odstín…ale spíš bych zkusila jinou značku nebo zajít za odborníkem…

Mám spíš problém - chtěla jsem se už po několikáté přibarvit hennou - koupila jsem si černou - a buď jsem úplně tupá a nezvládnu přípravu nebo nevím. Nikdy mi to nechytlo a nějaké zlepšení vlasů jsem taky nepozorovala…Ne­barvíte se někdo hennou?

ultraviolet
21 příspěvků 25.05.12 22:15

@blacken Barvím se hennou :) Nejdřív kdysi na škole, pak jsem přešla na chemickou barvu, ale (mj. i kvůli tomu efektu, co popisuje původní tazatelka) znova jsem se vrátila k henně.
Na hennu je potřeba několik triků:

• nechat působit dlouho, několik hodin, klidně přes noc, a hlavně nechat hlavu zabalenou (jakmile henna vyschne, nebarví)
  • používat kvalitní hennu (z DMka nebude moc nic… aspoň Henne Color)
  • přidávat do henny to, co ji přiměje barvit, například citronovou šťávu
  • vrstvit! každé další barvení chytne líp
  • na poslední dvě mytí vlasů před hennováním použít obyčejný šampon bez silikonů, hennu dávat na vlhké vlasy umyté šamponem (bez kondicioneru)
  • nedávat hennu dřív než 4-6 týdnů po posledním chemickém barvení

Hodně dobře mají povídání o henně a všem kolem na dlouhevlasy.cz, jednak na tamním fóru je spousta tipů, a tady i dlouhý článek:
 http://dlouhevlasy.cz/…nnovani.html

Obvykle používám Henne Color, teď mám vyhlídnutou hennu Lush - líp se aplikuje (nedrolí se, neodpadává), voní, slyším na ni ze všech stran chválu, čili pokud mě vyloženě nezklame, zůstanu u ní.

ultraviolet
21 příspěvků 25.05.12 22:21

@MP Lisbeth Spokojená jsem u Jitky Juráňové na Kounicově (u zastávky Smetanova, tam co je květinářství), je hrozně šikovná.

lucisko
86 příspěvků 25.05.12 22:28

ja som presvedcena, ze najviac pasuje cloveku farba,ktora je jeho prirodzena,,preto experimenty typu prirodzena blondina si capne na hlavu taku tu cierno-ciernu, pripadne ciernu s odleskami modrej,alebo fialovej..(a potom ked to zacne vyrastat) brrrr…ja si napriklad zhruba kazdych sest tyzdnov dam len sampon v priblizne podobnej farbe mojich prirodzenych,mozno si to ani nikto nikdy nevsimne, no tie vlasy sa tak akosi krajsie lesknu a ich farba je taka vyraznejsia

blacken
2320 příspěvků 26.05.12 01:24

Ahá…
je fakt, vždy jsem si koupila obyč hennu z drogerky…hlavu jsem sice balila do igelitu, ale dýl jak hodinu a půl jsem to asi nikdy neměla…ale myla jsem si před vlasy extra čistícím šamponem bez silikonů a neměla jsem je ani jednou barvený…ale vzteklá jsem byla pořádně…zaprasená celá koupelna, spálená hlava (zkoušela jsem, jeslti bude barvit, když ji aplikuju teplejší) a výsledek žádnej:-D
Teď taky koukám, že s tou černou je to složitější…díky za odkaz:-D asi se teda spokojím se svojí hořkočokoládovou barvou a nebudu nadále experimentovat…

Ale nemyslím si, že každýmu sluší víc přirozená barva - o sobě třeba vím, že mi víc sluší zrzavohnědá, ale nesnesu tmavé odrosty. A znám spoustu plavovlásek, který úplně září v hnědé. Ale chce to vybrat správný odstín a nebarvit doma o x odstínů - a to mnohdy nezvládne ani kadeřnice.

drENT
593 příspěvků 26.05.12 10:35
@MP Lisbeth píše:
Holky jaké máte zkušenosti s barvením vlasů? Asi před půl rokem jsem si nechala nabarvit vlasy hnědou barvou, s výsledkem jsem byla spokojená, ale zjišťju, že se barva rychle vymývá a za cca 1 a půl měsíce mám na hlavě vyrezlou hnusotu. Nevyjde to nastejno s barvami z obchodů?

Já si vlasy barvím zásadně sama už spoustu let. Bohužel, zvlášť výraznější barva se vždycky vymyje a po čase už nebude tak hezká, permanentní nepermanentní; po letech jsem to přijala jako přirozenou vlastnost všech barev na vlasy. Nehledě na to, že za 1 a půl měsíce je už docela čas na dobarvení vzhledem k odrostům…
Od přírody jsem blondýna a barvím se na poměrně výraznou červenou, vymývá se to hodně. Každý má ale jiné vlasy a sedne mu jiná značka; já jsem musela poměrně dlouho titrovat, než jsem si našla tu svoji (prachobyčejný Schwarzkopf). Jen jednou jedinkrát jsem si nechala nabarvit hlavu u kadeřnice, která používá jinou značku, myslím, že Londu - odešla jsem s odrosty rezavými jak liška Ryška, takže ke kadeřnici nikdy více.
@lucisko Tak mně například má přirozená barva, taková ta divná nevýrazná popelavá blond, vůbec nesluší. Jsem bledule a ve spojení se světlými vlasy jsem prostě tak nějak šedivá. Naopak červená mi sedí a cítím se v ní výborně, po prvním nabarvení mi spousta lidí řekla, že mi to sluší víc.

seznam.mih  26.05.12 11:10

osd 14cti let jsem si vlasy nechala barvit barvama z drogerek. Někdy před rokem jsem se poprvé enchala nabarvit barvou z kadeřnictví. Rozdíly byli v tom, že barva od kadeřnice vypadá mnohem přirozeněji. Teď si vlasy nebarvím - chci mít chvilku svoji přírodní barvu vlasů - nechce se mi každou chvíli vrážet peníze do barvy.

Na hlavě už jsem měla hnědou, tmavě hnědou, fialovou, melír, ale nejvíce mi dycky sedly s odstíny červené.

Acrobaleno
948 příspěvků 26.05.12 11:12

Ja som si farbila vlasy od 15 rokov a veru vystriedala som takmer všetky farby, ale najradšej som mala „svietiace“, teda ohnivo oranžovú, platinovú blond alebo ružovú. Lepšie bolo, keď mi to farbili v kaderníctve, lebo v obchodoch ani nemali takú farbu a mávala som dlhé vlasy (po pás), tak kúpa farieb vyšla na rovnako ako kaderníctvo, pričom dôvod mohol byť aj ten, že kaderníčka je rodinná známa. Teraz mám svoju farbu vlasov a som ostrihaná na Emmu Watson a v budúcnosti si už neplánujem farbiť vlasy, keďže som sa vybúrila v mladosti :D.

pampelína
60 příspěvků 26.05.12 12:11

@drENT
mám to úplně přesně stejně jako ty :) Akorát teď poslední dobou přemýšlím, jestli trochu neriskuju.. Je mi 24, a nevím, jestli když takhle budu pokračovat - každý měsíc nebo dva barvit na rudo, jestli pak nebudu třeba v 50ti plešatá :D Nebo myslíte, že dnešní barvy na vlasy už nejsou tak škodlivé?
Moje přírodní vlasy mi fakt nesluší.. šedavo blonďatá se světlým obličejem působí prostě vyblitě.

Tleilaxan
241 příspěvků 26.05.12 12:24

ultraviolet: Henna od Lush, hnědá, je s bambuckým máslem a dle mého názoru pekelně smrdí. Bohužel jsem se nedokázala přemluvit znovu na hlavu aplikovat. Vlasy jsou po ní nádherně lesklé a jemné. Barva mi ale nechytla, stejně jako u černé a červené henny i přes splnění všech tebou vyjmenovaných pravidel i dalších rad od kadeřnice. Docela mě to mrzí, do chemických barev se mi moc nechce. Ve svých 25 letech jsem dost šedivá a v kombinaci s tmavě hnědými vlasy to vypadá nepěkně, tak se snažím barvit do své přirozené barvy.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 26.05.12 12:26

Už dva se nechávám barvit u kadeřnice barvami od Matrixu. Celkem mě to baví, protože za těch šest týdnů se z fáze zářivě červená dostanu do hnědočervené až zrzavé. Původně mám šedivou blond, ale černé obočí i řasy, takže mi přijde, že zrzavá celkem sedí.
Své kadeřnici tak nějak víc věřím, než barvám z drogerie, přeci jen jsou to neustále chemické experimenty.. A upřímně doufám, že za deset let celá nevypadám :D.

ultraviolet
21 příspěvků 26.05.12 19:53

@Tleilaxan Pokud smrdí, mohl by to zachránit nějaký éterický olej, ale je to asi fakt subjektivní… mně třeba smrdí klasická henna. :) Ale proč nechytá, to nedokážu odhadnout… Ještě se doporučuje používat před hennováním peelingový šampon, který z vlasů dostane zbytky všech možných „stylingových“ přípravků a připraví tak vlasy pro barvení, ale běžně jej v drogeriích nemívají, alespoň já jsem dnes v DM neuspěla.
Ale ještě k hennovým barvám: Krásně (řekla bych něco mezi rozmarýnem a levandulí) voní hennový přeliv od Henne Color, ten se navíc aplikuje jedna radost a je běžně k dostání v drogeriích, je u něj ale zase ten problém, že se rychle vymývá. A barvit si vlasy ob týden by už se prodražilo. Pak jsem taky narazila na khadi hennu, zatím jsem ji nezkoušela (dá se sehnat snad jen přes e-shop), ale je prý je hodně jemná a dobře pouští barvu.

katango
1356 příspěvků 26.05.12 20:14

Hennu si kupuju na netu, přírodní, t.j. bez příměsí, a rozdělávám ji odvarem z hřebíčku a skořice, pak nesmrdí, ale ani výrazněji nevoní, jen tak trochu. Vlasy si předtím nemyju, líp poznám, zda pronikla až ke kořínkům. Nechám aspoň tři hodiny, zabalené do igelitového pytlíku (na odpad), utěsněné toaleťákem kolem hlavy a přikryté čepicí. To teplo to chce. Toť vše. Ale musím to dělat co deset/čtrnáct dní kvůli odrostům.

drENT
593 příspěvků 27.05.12 12:31

@pampelína já si vlasy barvím pořád tou stejnou chemií už 8 let; podotýkám, že mám dlouhé vlasy, tak 5 cm pod pas, docela jemné (ale husté). Nepozoruju ani výraznější lámání či třepení než dříve a to se bez mučení přiznám, že se ke svým vlasům chovám hodně macešsky (klidné je mokré zatočím do drdolu, chodím spát s čerstvě umytou hlavou, často je svazuju do krkolomných účesů atd.); stále ale k mému dlouhodobému údivu vypadají dobře. Občas mám pocit, že by snad přežily i atomovou válku…
Tím chci říct, že výdrž vlasů a jejich odolnost k chemii je individuální záležitost. Někomu se v panice začnou lámat, jenom zavětří amoniak, někdo může vlasy ráchat v barvě co týden a nic se jim nestane…

pampelína
60 příspěvků 27.05.12 12:37

@drENT
tak já si zatím taky nemůžu stěžovat, že by moje vlasy vypadaly že trpí.. takže snad nám na té hlavě vydrží :D

ultraviolet
21 příspěvků 27.05.12 13:18

@katango Dík za tip na skořici a hřebíček, ty jsou doma vždycky, příště zkusím!

Lachenauerin
544 příspěvků 27.05.12 13:29

V letech telecích jsem se barvila zásadně sama (klasická fobie z kadeřníků, takže jsem se sama i stříhala). A fest. Neuplynul měsíc, abych na sebe něco nenapatlala. A po několika letech to bylo znát. Vlasy už prostě nebyly pěkné - ztenčily se, šly špatně upravit, nevypadaly zdravě. Poučena z vlastních chyb jsem se pak léta nebarvila vůbec.
Ve třiceti mi přišlo, že už by to chtělo kadeřníka, že už se nehodí pobíhat po venku jako bosorka. Nejdřív jsem chodila jen na zastřihování a výživu, pak jsem se odhodlala i k barvení. Výsledek perfektní. Vlasy naprosto zdravé, vyživené, nezničené, lesklé, řekla bych lepší, než kdy předtím.
Dobrý kadeřník totiž udělá diagnostiku vlasu i pokožky, ví, čím vás barvit a co vám rozmluvit, ví, jak dlouho tu barvu na konkrétně vašich vlasech nechat působit, jak vám ten který odstín chytne, umí ho případně přímo namíchat, udělá pečující kúru a doporučí domácí prostředky. Osobní přístup - to je asi ten největší bonus. Dost to ovšem leze do peněz, to je fakt.
Ale asi tak: V útlém mládí se snese ledacos. I blbě obarvená hlava, poničené vlasy, časté experimentování, protože to mládí vás prostě zachrání. Druhé moje zjištění je, že jakmile má člověk ty vlasy barvené, musí přidat (čas i peníze) na péči - pokud tedy není z těch šťastlivců, jejichž vlasy vydrží všechno. Dále bych doporučovala si toho kterého kadeřníka nejdřív oťukat, tj. neporučit si rovnou barvení, ale třeba jen zastřižení konečků a vlasovou diagnostiku. A dál se rozhodovat nejen podle toho, jak se zadaří, ale i podle toho, jak si s tím člověkem „sednete“. Měla by tam být důvěra, sympatie i empatie.

lipo
303 příspěvků 28.05.12 18:49

@Lachenauerin A nemůže náhodou nějakou roli hrát ten čas, co uplynul od Vašeho samobarvení do následného kadeřňobarvení? Myslím jakože by se třeba zvedla kvalita barev na vlasy obecně? Jen se ptám, já s tím žádné zkušenosti nemám.

pixie
232 příspěvků 28.05.12 20:42
@ultraviolet píše:
Obvykle používám Henne Color, teď mám vyhlídnutou hennu Lush - líp se aplikuje (nedrolí se, neodpadává), voní, slyším na ni ze všech stran chválu, čili pokud mě vyloženě nezklame, zůstanu u ní.

Mě teda docela smrdí, ale je to snesitelné, rozhodně se to nedá srovnávat s chemickými barvami.

Jinak já mám zkušenosti všelijaké, barvení doma, u kadeřnice, hennou. Doporučuji kadeřnici, ale chce to hodně pečlivě vybírat, pokud je schopná, je to k nezaplacení.
Jednou jsem byla u jedné, která sice skvěle střihala, ale z barvy jsem byla nešťastná. Kromě toho, že neměla ani krém, ani mi barvu nesmyla tak, aby jí dostala z pokožky, tak mi to ještě natřela jak kdyby barvila plot. Barvu jsem měla po celém čela, v uších(!). No nešťastná jsem z ní byla, než něco takového, je lepší se nabarvit doma, hůř si to snad neudělá člověk ani s oběma rukama levýma.
Zato můj kadeřník mamku dotlačil k zesvětlení vlasů. Ovšem ne tak, že by to vzal odbarvovačem, ale půl roku jí barví odrosty světlejší barvou, aby věděl, jak se vlasy chovají a co si s nimi potom může dovolit. Je to sice na delší dobu, ale už se blíží do finále a jsem si jistá, že to bude vypadat skvěle a hlavně přirozeně.
Takže za mě rozhodně kvalitní kadeřník/kadeřnice, ale takové aby člověk pohledal.

sarinka.v
423 příspěvků 28.05.12 21:01

Blond jedine u kadernice (moje vykouzlila opravdu blond, ne zlutou barvu jako na spouste mist) a tmave si nabarvim doma sama, tam nemam problem, ale pouzivam prelivy, ne trvale barvy a nemuzu si stezovat, vlasy mam jak draty takze odbarveni a barveni na nich neni poznat, kvalita zustava:)

Lachenauerin
544 příspěvků 28.05.12 23:08

Pro Lipo:
Možná částečně ano, ten odstup je necelých 10 let, ale přece jen myslím, že to přinejmenším nebude jediný faktor.

Zoe
316 příspěvků 29.05.12 10:30
Ač nejsem holka...

..dovolím si také napsat. Asi 20 let jsem používala Palette Schwarzkopf. Nejčastěji jsem kombinovala 2 odstíny na dvě použití, jinak přesně podle návodu, asi co 4 týdny. Bylo to bez problémů, vlasy měly svou stálou kvalitu i barva se líbila. Teď jsem našla dražší, ale velmi invenční kadeřnici, která pracuje se značkou L´oreal, barví mne barvou Inoa (nebo tak nějak). Stačí mi chodit co 6 týdnů a účes vypadá opravdu báječně. Takže i já hlasuji pro kvalitní kadeřnici.

Lola  31.05.12 09:06

Jednoznačně u kadeřnice. Moje kadeřnice používá Schwarzkopf Professional Essensity a výsledek je opravdu přirozený, žádná do daleka zářící helma, a vlasy zdravé a lesklé. Pro několik málo zákaznic vyžadujících fakt echt tvrdou barvu má v zásobě i Igoru, ale obecně doporučuje Essensity právě kvůli přirozenému a nenásilnému výsledku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit