Batikovaná trička

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

husa hloupá
2 příspěvky 05.05.12 09:55
Batikovaná trička

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je mi 16 let a do teď jsem nad tím njak nepřemýšlela, batikovaná trička byla pro mě oblečením do tělocviku a tím to haslo. Ale teď se chci zeptat, dá se batika nosit tak, aby to vypadalo dobře? Popřípadě, s čím kombinovat? Mám na mysli takové ty „trošku těžší“ vzory (např.obrázek)

Reakce:

Karin
3401 příspěvků 05.05.12 10:18

No, zrovna tohle tričko je taková nenápaditá strakatina, kterou si vůbec neumím představit, jak vypadá dobře. Myslím, že aby batika vypadala dobře, musí v první řadě mít nápad a musí být precizně udělaná, nemůžou to být jen barevné fleky (byť i vykazující větší či menší míru organizovanosti či pravidelnosti), nemůže to vypadat, jako že se mi na triko vylilo kafe a nešlo to vyprat (to teda není zrovna případ tohohle trika, jsou i horší). Na internetu se při troše snahy dají najít ukázky velice zajímavé batiky ( anglicky tie dye), ale nikdy to není taková ta šílená skvrnitá batika bez ladu a skladu („udělám uzly a vymáchám v barvě“), vždycky je to takový ten pracnější typ a vždycky to má zajímavý nápad, kolikrát ani já jako laik na první pohled nepoznám, že je to batika… No, teď zrovna nemůžu nic najít, ale matně si vzpomínám, že se tady jednou už batika probírala a někdo dával odkaz na krásné batikované kousky, snad to dokonce bylo cosi na Fleru…
Nicméně tuhle batiku (jako máš to tričko na obrázku), tu si opravdu neumím představit jako součást pěkného outfitu…

A můj obecný názor na nošení takovýchhle věcí je, že batikovaný kousek je zpravidla sám o sobě natolik zajímavý, že bych k němu už nenosila žádné výraznější doplňky ani jiné vícebarevné nebo vzorované kusy oblečení… No ale sama batiku nenosím, takže je to jen teorie, třeba přijde někdo se zajímavějším tipem na nošení batiky :-) Nebo nejlíp někdo hodí nějaké odkazy na fotky.

Lama_z_Lana  05.05.12 10:21

Batika určitě není apriori špatná technika, ale kromě toho JAK je provedená záleží také hodně na tom CO se batikuje. Tričko nahoře bude vždycky jenom tričko na tělocvik nebo na spaní. Aby to vypadalo hezky, nemusí se začít hned se složitými vzory (viz ty bílo modré šaty). Nebatikuji a tak nevím, jak je to s dostupností různých barev u nás, ale pro Tebe, jako pro šestnáctiletou slečnu by se dle mého velmi hodili barevné kombinace z první řady.

Karin
3401 příspěvků 05.05.12 10:22

Navíc tohle je pánské triko (a nepochybně nejmíň eLko), tobě by určitě slušel spíš dámský střih, lehce vypasovaný, s větším výstřihem a malinko kratšími rukávky. To, že je to batika, neznamená, že to nutně musí být neforemný pytel ;-)

Sibyla
2639 příspěvků 05.05.12 10:56

Já poslední dobou nemám batiku ráda, snad jen voskovou, pokud chce člověk nosit etno. Ale vyvazovaná, to mi tak páchne tvořílkovstvím, frustrovanými maminami a je to na každém rohu. Tahle není nejhorší, to vídám i takovou vyblitou, jakoby tím vytřeli rozlitou barvu, ale stejně… nadchnout se tím nemůžu. Asi bych to omezila na ten tělocvik. Ale nenech se omezovat, v šestnácti si můžeš amatérský styl dovolit, ty barvy jsou pěkné.

Miho  06.05.12 22:40

Mám na fleru jednu oblíbenou batikářku. Dělá sice jenom trika, ale techniku má zvládnutou úplně fantasticky. Rozhodně to není žádná frustrovaná mamina, fakt to umí a škoda, že jí třeba nenapadne zkusit to aplikovat na nějaký rozevlátý letní šaty… Mám od ní jedno nádherně psychedelický triko, který teda taky nosím jen na tůry na hory, ale kdyby to bylo cokoliv jinýho, tahám to pořád,ty barvy jsou skvělý… jen se na ní podívejte Spiral sun a třeba mi dáte za pravdu:-)

pixie
232 příspěvků 06.05.12 23:02

Na běžné nošení bych trika nebo tílka, na která odkazuje Miho vzala třeba černé džíny nebo kraťasy a klidně vícebarevný náramek nebo čelenku. Ale v šestnácti si můžeš dovolit klidně i ujetější kombinaci, pokud na to máš chuť a odvahu:)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit