Batoh ke kabátu a podpatkům

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LeKarolinaK
34 příspěvků 30.07.12 19:35
Batoh ke kabátu a podpatkům

Zdravím, potřebovala bych trochu poradit s batohem. Už jsem tu pár takových otázek pročetla, ale jestli třeba ještě někdo s něčím nepřijde :) Nosím batoh naprosto nevyhnutelně každý den do školy (chodím na SOŠ). Mám s sebou dost učení každý den a nejde nechat ho ve škole. Ale zároveň se často oblékám elegantně. Prostě žádnou bundu „softšelku“ na mě nikdo neuvidí, v zimě nosím vypasovaný černý kabát s kozačkama na podpatku. A džíny také nosím velmi omezeně, nosím hlavně sukně. A k nim se můj čistě sportovní batoh Nike ani trochu nehodí. Nevěděl by někdo o elegantním batohu, hlavně k tomu kabátu?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

de.Croixmare
105 příspěvků 30.07.12 19:40

A co mít větší kabelu a každý den střídat stranu?

LeKarolinaK
34 příspěvků 30.07.12 20:00

To mě už taky napadlo, chtěla bych ji možná také na výjimečné nošení, když nejsem z domova celý den a mám s sebou málo věcí. Ale primárně spíš potřebuji batoh, protože hodně chodím, mám s sebou hodně věcí a stává se mi často, že ráno odejdu a vracím se až večer.

elesse
102 příspěvků 30.07.12 20:04

Batoh prostě primárně nikdy elegantní nebude. Pokud trváš na batohu, třeba na asosu mají kožené malinko elegantnější verze, ale většinou nemají výhody kvalitního sportovního batohu (vyztužení..). Elegantně nosit kabelku, bohužel.

Rosalyn
925 příspěvků 30.07.12 20:18

Jedině nějaký jednoduchý jednobarevný batoh bez viditelného loga a názvu značky (což Nike asi má).

HolkaZměsta
11 příspěvků 30.07.12 21:49

Jestli bys nakonec dala přednost velké kabele, dej si pozor, aby:
1. byla dost velká
2. byla lehká-rok jsem se tahala s koženkovou, teď mám látkovou a jde to opravdu poznat
3. se dala nosit k většině outfitů
4. byla aspoň trošku kvalitní-chápu, že se ti nebude chtít vyhazovat peníze za kabelu do školy, ale ta levná se ti stejně hned roztrhá
Jo a taky je fajn, když je ta kabela nepromokavá. To jsou moje zkušenosti.. Jinak mám černou kabelu Puma, nemůžu si ji vynachválit a to jsem si ji koupila „jen tak do školy“ :)

rice
348 příspěvků 30.07.12 21:53

Podívej se na batohy Samsonite. Dělají uhlazenou řadu, která je decentní a kvalitní. Neumím to popsat, ale tím, jak je ten batoh ušitý pečlivě a jsou použity látky s jemnější texturou to působí vážně moc hezky. Viděla jsem jeden kousek na spolužačce, která se obléká velmi žensky a moc jí to slušelo. Říkala jsem si tenkrát, že to je trefa do černého.

Loki13
94 příspěvků 31.07.12 07:43

Myslím, že jedině úplně nesportovní nejlépe kožený batoh by se mohl snést s kabátem a podpatky. Otázka je jestli by se pak nenosil úplně stejně pohodlně/nepohodlně jako ta kabelka, jak psala elesse. Hned mě napadlo něco takového:
 http://www.penezenky-tasky.cz/…4-hnedy.html

z_dediny
1031 příspěvků 31.07.12 08:11
@de.Croixmare píše:
A co mít větší kabelu a každý den střídat stranu?

Kabelu rozhodně NE. Elegance je důležitá, ale s bolavými zády je po eleganci ajncvaj. Holt studenti potřebují více věcí než pracující, proto je batoh vhodnější. Když jsem si léčila bolavé rameno a moje fyzioterapeutka viděla, že nosím notebook na rameni (ne tom bolavém, na tom zdravém, samozřejmě), vyčinila mi velmi důrazně. Měla pravdu. Teď ho nosím v ruce a je to o hodně lepší. Takže kabelu s učebnicemi na rameni ne, ne, ne, i kdyby se všichni módní policajti zvencli.

chinin
2788 příspěvků 31.07.12 08:26

Take bych doporucila batoh Samsonite, popr. jednobarevny batoh na notebook. Jsou funkcni a decentni. Chcete-li i s batohem vypadat elegantne, vezmete si krome nej i malou kabelku (treba do ruky nebo crossbody) sladenou se zbytkem outfitu. Je to podle me esteticke - outfit pusobi doladene a batoh je evidentne pouze funkcnim prvkem. Navic je to prakticke - venku nemusite neustale sundavat batoh, kdyz potrebujete penezenku nebo kapesnik, a ve skole, restauraci apod. muzete treba na WC chodit jen s kabelkou. Mne se to osvedcilo treba pri cestovani - v autobuse, v letadle, na nadrazi apod. nemusim s sebou vlacet tezkou tasku (mam na mysli velkou kabelu, ne klasicke cestovni zavazadlo), navic takovou tasku se mi samozrejme nepodari dokonale sladit k obleceni uz proto, ze si beru jen jednu na cestu tam i zpet… Stejne jsem to delala i drive s obycejnou cernou taskou na notebook a ani na jednani jsem si nepripadala nesladene. Nyni mam na ntb a spisy kozenou spisovku a aktovku v zakladnich barvach, k outfitu opet ladim kabelku. Netvrdim, ze to musi vyhovovat vsem, jen predestiram vlastni zkusenost.

Sibyla
2639 příspěvků 31.07.12 08:40

Já si s batohy nerozumím. Ale volila bych kožený, viděla jsem nádherné - tenhle není nejlepší, ale pro příklad:
 http://moda.aukro.cz/…6728701.html

Pavučinec plyšový  31.07.12 09:02

Já bych šla asi spíš po něčem tohoto typu: http://www.mall.cz/…-central-s12-
Batoh ke kabátu podle mě není nic proti ničemu a určitě je to lepší řešení, než si likvidovat záda těžkou taškou.

Moir
1800 příspěvků 31.07.12 09:07
@Sibyl píše:
Já si s batohy nerozumím. Ale volila bych kožený, viděla jsem nádherné - tenhle není nejlepší, ale pro příklad:
http://moda.aukro.cz/…6728701.html

tak zrovna tohle je šeredný jak noc a k danému účelu zcela nepoužitelné, tenké popruhy, žádné vyztužení, malý objem.

jsem za nějaký slušně vypadající batoh na notebook, záda máte jen jedny a nošení zátěže na rameni či v ruce, aby se módní rádobypolicajtky nezvencly hnusem, je hloupost, inteligentní člověk pochopí, že někde je nutné, aby funkčnost a zdraví zvítězily nad „elegancí“, neinteligentní nás nemusí zajímat
celkem cenově dostupné a rozumně, v rámci možností vypadající batoh má i Ikea

sarka27
4 příspěvky 31.07.12 10:26

Souhlasím s Moir - ta kožená hrůza s úzkými popruhy byla myšlena vážně? Ikea má docela pěkné. Našla jsem i nějaký na www.modcloth.com. Občas si odtamtud něco objednávám a zatím jsem spokojená. Ale poštovné a clo vyjde draze. Záleží na tom, kolik můžete za batoh dát… A nosita kabelu narvanou učením na jednom rameni je o zdraví - v tom jsem zajedno s z_dediny, a to ze stejného důvodu. Těžko říct, jak kožený batoh udrží tvar a jak dobře rozloží váhu na záda… To opravdu nevím. Ale podle mě raději batoh, který třeba nebude úplně podle vkusu zdejší dámiček (mimochodem co zdejší diskutující nosili před x lety do školy? Kabelku na drobnosti a sešity v igelitce??), ale bude Vám pohodlný. http://www.modcloth.com/…ard-backpack
http://www.modcloth.com/…oom-backpack
http://www.modcloth.com/…k-in-the-day
Mohlo by to být ono, Karolíno?

teetee
499 příspěvků 31.07.12 15:32

Zdravím. Souhlasím, že batoh ke kabátu a podpatcím nikdy nebude TOP, ale nekažte si záda kabelou. (Sem tam tahám šestikilovou a mám z ní normálně modřiny na pánvi :-D)
Také podporuji Samsonite, mám se značkou dobré zkušenosti. Ale jistě najdete i tomu podobné… Pro inspiraci třeba:

http://www.samsonite.co.uk/…oduct-en.htm?…{d20c9675-b229-4153-8954-1f992d490f60}

RoyalistGirl
75 příspěvků 31.07.12 15:46

Myslím, že tohle prostě není uspokojivě řešitelné. Já jsem nenosila do školy podpatky (kočičí hlavy do kopce u domu, 800m rozmláceného chodníku od autobusu, v zimě 20cm lehce posolené břečky, ne díky), ale vlněný kabát po kolena + tenisky/ploché hnusokozačky + batoh, což je asi ještě větší peklo než batoh s podpatky.
Pokud to fakt není snesitelné nosit v kožené crossbody tašce (nevím, proč by měla být TAK strašná na záda, když má podložený popruh a můžete střídat strany, myslím něco typu velkých tašek Greenburry), tak batoh zůstane batohem, za ty hezké s tenkými ramínky nemá ani cenu utrácet. Ty vzorované z Modcloth jsou zajímavý kompromis, ovšem zase by se IMO těžko kombinovaly.
Pořiďte si pevný jednobarevný batoh a nad módní policii se v tomhle případě povzneste =)

teetee
499 příspěvků 31.07.12 15:58

@RoyalistGirl V některých případech to fakt může ty záda ničit. Musim s sebou tahat notebook + další vybavení. Když ho taham v kabele třeba denně po dobu měsíce, ty záda to prostě odnáší víc, než kdybych měla batoh, o tom nemá smysl diskutovat. Vyztužená pás je v tomto případě spíš kosmetická věc, která zajišťuje, že po celodenním nošení nemám rozedřené rameno do krve :-D Uhnala sem si z toho kupříkladu „kulhavku“, kdy to od zad přešlo do nohou. Pokud máte v kabele šminky a blok, je to fuk. Ale mých šest, v extrémních případech i osm kilo se na rameni pronese a slečny školou povinné bych takovému nevystavovala…
Ale to je jen můj názor.

RoyalistGirl
75 příspěvků 31.07.12 16:21

@teetee Ne, do školy jsem nenosila šminky a bloček, nevážila jsem to, ale s notebookem by to těch 8 kilo určitě dalo. Je to nepříjemné tahat denně jak na rameni, přes tělo, tak i v batohu. Třeba v létě se mi zase pod tím úžasným polstrovaným batohem hrozně potila záda.
A jak už jsem psala jinde, záda jsem si zničila už na základce, protože batoh pro mě byl tabu asi tak mezi 11 a 15 lety. Na gymplu mezi nerdy v sandálích byl zase přijatelnější =)
Jen mi přijde, že se tady ohledně těch tašek na rameno zvedá trochu hysterická reakce, prostě kabelku ne a ne a jedině sportovní batoh. Na pudřenku a věcičky do 1 kg jsou snad kabelky na předloktí a psaníčka, taška na rameno už pár kilo unese.
Skoliózu a ploché nohy (naopak nošení „hnusných“ bot bez elegantních podpatků kvůli pohodlí se tu odsuzuje) má kde kdo prostě proto, že s žádnými ortopedickými batohy, botami, židlemi atd. nebudeme žít tak zdravě jako lovci v pralese, že =)
Jen říkám, abychom za chvíli neschvalovaly horolezecké krosny kvůli nošení oběda do práce =)
EDIT: Jasně jsem napsala, ať slečna batoh klidně nosí, já jsem ho nosila taky, jen není třeba batoh najdnou vyzdvihovat jako nejkrásnější a nejzdravější zavazadlo na světě. K elegantnímu oblečení bude vždycky vypadat nepatřičně, uznávám ale, že tady je ústupek na úkor vzhledu v pořádku. Tak, a tím končím svou batohovou esej.
Jo, a kdyby někdo chtěl, tak mám jeden praktický černý Dakine na prodej =)

gulietta  31.07.12 16:35

@teetee na kieho čerta nosíte tie veci sebou keď ich celý deň nosíte v batohu? Ja som bola presvedčená, že študentka ten notebook a knihy donesie do školy a tam to vyberie a používa, nie že si to všetko narve do batohu a nosí to celý deň na chrbáte. :-) Dúfam že niektorí ten notebook a knihy občas vyberú, sadnú do lavíc a učia sa a nebehajú celých 8 hodín po škole s batohom na chrbáte. :-)

teetee
499 příspěvků 31.07.12 16:53

@gulietta Když jsem byla na gymplu, dojížděla jsem do školy hodinu a půl, na VŠ potom 2,5…buď busem, kde se většinou nedalo sednout ani kam to dát, nebo vlakem, kde byla situace stejná… A potom v noci zase zpět. To si potom člověk fakt rozmyslí. Okej, kdybych to měla do školy pět minut mastnou tyčí, asi by mi to bylo fuk, ale když jste z pracovního dne pět hodin na cestě s osmi kilama, fakt vám neulehčí, že si je ve škole vyndáte na stůl :-D :-D

Jednou větou: Batohy jsou hnusný, proto je nenosim. Lékařský výstup ale po osmi letech takového života zní, že to záda odnesla. Nechť se každý rozhoduje za sebe, ale aspoň na mladý tělo bych zvolila hnusnej batoh, ať se tělo nezblázní uplně. :)

gulietta  31.07.12 17:25

@teetee fuj to som si vydýchla, ja som Vás už videla ako pobehujete s narvaným batohom ako Biela Pani po Levočskom hrade. :-) Ja som za batoh ak je nevyhnutný aj pre moje staré telo, keď musíš tak musíš. :-) Mám tento v čiernom, na radu prispievateľky z inej diskusie. A používam normálne, nie ako fotobatoh.

Moir
1800 příspěvků 31.07.12 19:05
@RoyalistGirl píše:
@teetee
Jen mi přijde, že se tady ohledně těch tašek na rameno zvedá trochu hysterická reakce, prostě kabelku ne a ne a jedině sportovní batoh. Na pudřenku a věcičky do 1 kg jsou snad kabelky na předloktí a psaníčka, taška na rameno už pár kilo unese. …
Jen říkám, abychom za chvíli neschvalovaly horolezecké krosny kvůli nošení oběda do práce =)
EDIT: Jasně jsem napsala, ať slečna batoh klidně nosí, já jsem ho nosila taky, jen není třeba batoh najdnou vyzdvihovat jako nejkrásnější a nejzdravější zavazadlo na světě. K elegantnímu oblečení bude vždycky vypadat nepatřičně, uznávám ale, že tady je ústupek na úkor vzhledu v pořádku. Tak, a tím končím svou batohovou esej. …

No, nikdo tu sportovní batohy nedoporučuje, to dezinterpretujete napsané, naopak, doporučují se tu slušně a nepříliš sportovně vypadající batožiny
Nikdo nepíše, že batoh je to nejkrásnější, ale jako nutný ústupek zdraví, je-li potřeba tahat větší zátěž a marná snaha, dobře zkonstruovaný batoh, s dobrými popruhy, posltrovanými a vyztuženými zády prostě je mnohem zdravější než jednostranně zatěžující kabelky, kabely a tašky

skylor
159 příspěvků 31.07.12 19:29

Musím říct, že Ikea dělá pěkné batohy (už to tu někdo zmiňoval). Osobně je prozkoušené nemám, ale kamarádka si jej chválí. Mají i přihrádku na laptop a potěší také cena 399 Kč; na výběr je 5 barev (celkem netypických).

Odkaz: http://www.ikea.com/…ts/20213996/#…

continuity
5851 příspěvků 31.07.12 21:40

Taky se primlouvam za batohy. mam docela znicena zada z jineho duvodu a nosemi tasky na rameni behem gymplu tomu rozhodne nepomohlo. tenzni bolesti hlavy od krcni patere jsou maso, fakt neni o co stat. at se modni policie treba postavi na hlavu, radsi budu za ignoranta, nez se ladovat ob den ibalginem.

ja mam hezky batuzek znacky Delsey, ale na novy notas mi bude maly, mam policeno na ty Wranglery, co maji v Globudu, taky nevypadaji spatne.

LeKarolinaK
34 příspěvků 01.08.12 20:05

Ve skutečnosti ani netahám notas a denně mi to těch osm kilo dá (Víte co váží analytické tabulky? :D) Samozřejmě, ve škole ho odkládám, ale zase s ním třikrát denně vybíhám tři školní patra a pořád někam jezdím mhd, přestupuji, škola je v centru takže ho pořád obíhám hlavně s kamarády když chceme po škole někam zajít… Tašku jsem měla někdy na konci roku na den, říkala jsem si, že toho mám málo, ale záda mě bolely jako psa. Bohužel až na výjimky (opravdu volné dny) je pro mě batoh nevyhnutelný. Nepřidávám se k té „taškové hysterii“, ale opravdu batoh za tašku nevyměním, bohužel je to pro mě ať dělám co dělám praktictější :D. Na druhou stranu to zase tak nespěchá takže si určitě vyberu. Ten z Ikey není vůbec špatný, ale mlsně pokoukávám po Samsonitu, batohu z Asosu nebo nějakého z Modcloth :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit