Batohy pro prvnáky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magda Dočkalová
6 příspěvků 27.03.13 14:12
Batohy pro prvnáky

Zdravím,

mám takový dotaz. V září mi jdou kluci do školy a vybíráme batohy. Dneska už samozřejmě klasickou aktovku člověk ani nenajde, vše musí být ortopedicky správně a ultra skvěle na záda, a upřímne jsem z toho jelen. Člověk vyplázne dvě tisícovky za tašku, ani neví jak.
Chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s designem. Kluci si vybírají docela akční designy s tím, co se jim teďka líbí… ale nedopadne to tak, že to za několik měsíců nebudou chtít nosit? Nebylo by lepší něco neutrálnějšího - http://www.sevt.cz/…ny-42801100/ například?
Máte-li zkušenosti jako maminky nebo starší sourozenci, sem s nimi.

Díky!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Karin
3401 příspěvků 27.03.13 14:46

Já bych samozřejmě volila nadčasovost, ale… ať si kluci vyberou design podle svého. Oni vědí nejlíp, co se jim líbí nebo co mezi dětmi frčí. Pokud je odmala nějak esteticky ovlivňujete, tak si snad nevyberou nějakou vyloženou příšernost.
Vy dohlídněte na to ortopedické hledisko (třeba aby to nebyl pytel na jedno rameno), na praktické hledisko (aby se tam vešlo všechno, co budou ve škole potřebovat, bylo to šikovně rozčleněné a tak…), na bezpečnostní hledisko (reflexní prvky jsou plus) a samozřejmě na cenu ;)
Pokud to za pár měsíců nebudou chtít nosit, je to jejich smůla :D Určitě pochopí (nebo budou muset pochopit), že jim nebudete třikrát do roka kupovat nové tašky ;) Ale když si je vyberou sami, tak se jim snad neomrzí.

Toť můj názor, ale mně jde dítě do školy až za dva roky, takže to zatím moc neřeším… Ale taky čekám, že si dcerunka vybere nějakej růžovotřpytivej batůžek s Barbie nebo s Hello Kitty, a zatím přemejšlím, jak jí to vymluvím… :D Byla bych ráda, kdyby se mi povedlo ji přesvědčit k něčemu střízlivějšímu, ale zase bych nechtěla, aby nosila tašku, která se jí nelíbí…

Sekhmet
1918 příspěvků 27.03.13 14:52

@Magda Dočkalová Nechte děti ať si vyberou. Moje maminka byla vždy poněkud módně napřed. Takže v době, kdy letěly klasické aktovky s mikimauzem, já měla batoh. Ty přišly do módy napřesrok, kdy já už zas měla něco jiného. Ve výsledku jsem pořád byla out a bylo mi líto, že nemám to, co ostatní. I když věci, co mi kupovala máma, byly překrásné, vkusné a nadčasové, já na to kašlala, protože jsem chtěla Mikimauze.

Lachenauerin
544 příspěvků 27.03.13 16:34

Zkuste firmu Topgal. Mají jasně označené batohy pro různě velké děti a taky získali nějaká ocenění. My jsme u nich nakupovali, taky pro první třídu, a batoh slouží dobře dodnes, po dvou a půl letech – nic se neurvalo, nerozpadlo atp. Navíc jsme brali jako plus, že se v jejich nabídce našly i poměrně neutrální vzory, nejen barbíny a podobně.
Prodávají i doplňky, tj. penály, desky na sešity apod., které se rozměrem hodí přesně do těch batohů. Vnitřky těch batohů jsou navíc dost inteligentně řešené, takže obsah je velmi skladný. Nás to tenkrát asi se třemi nebo čtyřmi takovými věcmi navíc stálo také skoro dva tisíce, takže je fakt, že úplně laciní nejsou.
Kupovali jsme přes internet, ale všimla jsem si, že jejich výrobky mají i v některých prodejnách školních potřeb.

Audrey.Piper
412 příspěvků 27.03.13 17:28

Já bych je nechala si vybrat, když jsem si já před 10 lety vybírala školní aktovku, tak nám (mně a bráchovi - dvojčeti) máma nechala volnou ruku ve výběru designu a ona dohlížela na praktičnost a pod. Batohy nás neomrzely a měli jsme je bez problémů dlouho…

Lettie
426 příspěvků 27.03.13 17:57

Udelala bych kompromis - vy jako matka vyberte znacku, ktera je kvalitni a ergonomicky spravny typ batohu pro vek ditete a ditko at si vybere obrazky. Syn ma uz druhym rokem aktovku od Scout, tenhle piratsky vzor http://www.schulranzen-marktecke.de/…t-4-tlg.html a libi se mu i ted. Dobre je, ze je to osvedcena kvalita, maji to kvalitne udelane a syn opravdu vyuziva nejen aktovku, ale i tu tasku na plavani, pytlik na telocvik atd. Jen mame druhy typ, s vetsimi postrannimi kapsami, kam se lip vejde svacina. Dokonce to maji tak vychytany, ze kdyz se mu vylije piti do te kapsy, tak je tam vypustny ventilek :-) Teda ono by se nevylevalo, kdyby nezapominal tu flasku zavrit spravne…
Navic se mi libi, ze opravdu dbaji na bezpecnostni prvky, aktovka zari dodaleka, delaji i model s blikacim svetylkem.

NISHTA
49 příspěvků 27.03.13 18:29

Doporučuji Topgal. Slovenská firma, dobrý poměr cena výkon, slušný design. Synův batoh stál kolem 1.500 Kč, drží třetím rokem. Syn si vybral vojenský design a miluje ho.

mickiela
13 příspěvků 27.03.13 19:16

Rozhodně Topgal. Opravdu vydrží několik let. Pro první až třetí třídu stačí dvoukomorový (dvě velké přihrádky a různý počet malých). Splňuje všechna kritéria včetně příjemných maličkostí jako je třeba pláštěnka na batoh, krabička na svačinu a pytlík na přezuvky. Udělala jsem předvýběr (eliminací pirátských lebek, spidermanů a dalších hovadin) a syn si pak mohl sám vybrat z toho předvýběru. Spokojení byli všichni :-)

Hupetra
66 příspěvků 27.03.13 19:35

Také máme doma budoucí prvňačku, a na Topgal jsem slyšela, že jsou časté reklamace, tak nevím…my máme vybraný set od Sammies (Samsonite), sada 5ks za cca 3500,–, příp. od Hama, cena cca 2800,– za 5ti dílný set. Líbí se mi, že nemají obrázky oblíbených postaviček, které se omrzí, ale nadčasový design.

ilnyia
53 příspěvků 27.03.13 19:51

Jen tak mimochodem, víte, že toto není mimibazar??

NISHTA
49 příspěvků 27.03.13 20:03
@Hupetra píše:
Také máme doma budoucí prvňačku, a na Topgal jsem slyšela, že jsou časté reklamace, tak nevím…my máme vybraný set od Sammies (Samsonite), sada 5ks za cca 3500,–, příp. od Hama, cena cca 2800,– za 5ti dílný set. Líbí se mi, že nemají obrázky oblíbených postaviček, které se omrzí, ale nadčasový design.

Aha, tak je pravda, že ten vojenský design Topgalu se celkem rychle ošoupal, ale reklamaci jsem fakt nerešila. Svým způsobem, ten batoh po tom ošoupání vypadá víc cool. Ale je pravda, že u jiného designu by to mohlo dělat problém. Díky za typy, Sammies znám, Hamu zkusím.

stric
762 příspěvků 27.03.13 20:06
@ilnyia píše:

jen tak mimochodem, víte, že děti jsou taky lidi a obvykle nechodí nahaté se školními potřebami v uzlíčku? Sedm různých témat o kabelkách vám taky vadí?

NISHTA
49 příspěvků 27.03.13 20:16
@ilnyia píše:

Jo, tak pardon. Jdu diskutovat do " Káva a ćaj" a " Johny se loučí". To jsou ty pravý pekelný témata, žádnej mimáč. Bez ironie.

edge  27.03.13 20:27

Náš druhák má Topgal, který nosí od první třídy a batoh vypadá pořád výborně. Nikde se nic nepáře, vřele doporučuju.

Murray
159 příspěvků 27.03.13 20:46

@Lachenauerin Musím souhlasit. Batoh pro prvňáka od firmy Topgal jsme kupovali před cca 2,5 lety. Dnes je syn ve třetí třídě a batoh drží naprosto bez problémů dodnes. Vybrali jsme klučičí, ale poměrně neutrální a nijak výrazný vzor (tmavomodrý s bílým potiskem míčů) a samozřejmě s reflexními prvky atd… Příště budu objednávat opět u nich. Mám pocit, že jejich batohy jsou docela koukatelné a určitě i kvalitní.

edge  27.03.13 20:50

@Murray Joooo, to je on, náš druhák ho má taky! Ty reflexní pásky jsou naprosto dokonalý. A pláštěnka se jim taky povedla.

Murray
159 příspěvků 27.03.13 20:53

@edge Pláštěnku jsme o víkendu taky našli :-) No, moc často jsme ji nepoužili, nějak se nám vždycky schovala, když bylo třeba. Ale batoh přežil i tak.

edge  27.03.13 20:57

@Murray My bydlíme asi 5 minut pomalé chůze „daleko“ od školy, takže ji mladej taky zatím neměl. Ale je fakt dobrá :-)

zuzaroza
727 příspěvků 27.03.13 22:02
@ilnyia píše:

Jen tak mimochodem, víte, že někteří lidé mají děti?

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 27.03.13 23:32

A už se Johny rozloučil?

Karin
3401 příspěvků 28.03.13 11:09

@ilnyia : móda se snad dětí netýká? ;)

Nosí se vůbec ještě ty klasické aktovky, co se nosily před třiceti lety? Dnes vidím děti jen s batohy… A aktovky nosí dospělí jako trend :D
Ach, ty vzpomínky. Vzpomínám si, že za mých mladých let ještě nebylo zvykem, aby si děti nosily do školy pití (protože se o velké přestávce fasoval hrneček hnusného erárního čaje, a to muselo stačit, případně se lemtala voda z kohoutku) a já jsem doma řekla, že ten čaj je hnusnej a smrdí, a tak mi máma dávala do aktovky láhev s pitím z domova a některé učitelky měly hrozné kecy (zvlášť když se mi to vylilo) a kuchařka (pachatelka toho čaje) mi nadávala… :D

Děti s potvrzenou skoliózou měly dvojí učebnice, aby nemusely tahat aktovku (u nás ve třídě to byla jedna holka), jinak jsme kolikrát tahali pěkně těžké tašky, navíc na venkově tenkrát autobusové spojení nic moc, takže jsme to kolikrát táhli i několik kilometrů… :D A ty aktovky jsme měli popsané názvy různých hudebních skupin a zahraničních zpěváků, bylo to cool, ale už si nepamatuju, co jsme tenkrát říkali místo cool… Jo, boží! :D

Sekhmet
1918 příspěvků 28.03.13 11:10

@Karin Ach jé, můj vysněný mikimauz!!!

Karin
3401 příspěvků 28.03.13 11:27

@Sekhmet : ale co by na to dneska řekli ortopédi? Nota bene když se do toho naloží osm kilo knih :D

stric
762 příspěvků 28.03.13 11:37

@Karin Dřív posílali křivé děti na nápravný tělocvik.
Já mám dojem, že aktovky jako takové se prodávají v papírnictvích. Zrovna teď to pro mě není aktuální, ale myslím, že jsem je tam viděla.

Lachenauerin
544 příspěvků 28.03.13 11:51

A pamatujete, jak ty aktovky byly šíleně těžké? Já měla v 1. třídě tvarově stejnou, jako jsou ty s tím mikymausem, ale ve 2. třídě se do ní už nic nevešlo, tak jsem dostala jinou; rozevírala se jako harmonika, byly v ní uvnitř asi čtyři oddíly, ale už jen prázdná vážila snad tunu; no dobře, tunu ne, ale plná měla dobrých 10 kilo; na dvacetikilové dítě. Dneska jsou ty batohy lehoučké.

Jinak s tím pitím, to bylo opravdu něco. Ještě na gymplu, už kolem sametu, možná i po, jsem měla opakovaně tahanice (včetně předvolání do ředitelny) kvůli tomu, že jsem si ho nosila. Jsem odjakživa hodně žíznivá a pamatuju si, jak jsme měli od páté třídy dvakrát týdně po obědě ještě dvě až tři hodiny vyučování; u oběda byl ten hnusný čaj (o přestávce nic), domů přišel člověk někdy v pět – a celý den nepil. A koho nachytali, jak pije vodu z vodovodu, měl průšvih. Nezapít svačinu, dneska něco nepředstavitelného, tehdy normální. Jo, asi tenkrát vážně vládly uklízečky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit