Návrh - Bazar MP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  22.06.12 07:20
Bazar MP

Napadlo mě, jestli se tady nechcete někdo zbavit věcí, které nenosíte nebo vám nejsou. Vsadím se, že takové každá máte a než to dávat na aukro s provizí nebo na votocvohoz, není lepší to zkusit tady? Je to jen takový nápad:)

Reakce:

majam
271 příspěvků 22.06.12 10:09

Klidně bych se připojila, pokud vím párkrát to tu proběhlo v diskuzích, tak snad by zájem byl. A přikláněla bych se k bazárku v reálu, ne virtuálně. Není nad to si nabízené věci prohrabošit a osahat :-).

runningfox  22.06.12 10:18

Já osobně mám mraky věcí, jen si říkám, že technicky to nebude jen tak. To, aby se pár diskutujících sešlo a vyměnilo si věci, snad nemusí MP organizovat, to se vyvine samo. Ale virtuálně je myslím třeba pohlídat, aby se z toho nestal další mimibazar, protože přeci jen koncepce tohohle webu je jiná. Případně se z toho nestal další „značkový internetový obchod“, viz poslední článek.
Asi bych přijala fotky (nabídky) jen od stabilnějších přispěvatelů nebo něco na ten způsob. Úplně mi stačilo, do jakých forem se zvrhnul Jarmark iDnes - vlastně další blešák.

Pavlena
778 příspěvků 22.06.12 12:00

Soudím, že domlouvání reálných bazárků je lepší forma. Nějak neumím věci hezky nafotit a sama zase nedůvěřuji fotkám cizího oblečení.
@runningfox Kam se zvrhnul Jarmark iDnes? V Brně byl snad jen jeden a ten jsem nemohla navštívit, tak mě to zajímá. Myslela bych, že je to dobrá akce…

Karoleenah
2322 příspěvků 22.06.12 12:29

Ten brněnský Jarmark iDnes byl náhodou fajn, pořídila jsem si tam sice jen jedny lodičky, ale to je tím, že jsem si raději schválně vzala málo peněz. :D Myslím, že se tam daly najít hezké věci, ale zas na druhou stranu, já mám blešáky ráda, takže pokud se to z nějaké jiné podoby zvrhlo v blešák, tak mi to asi nijak nevadí.

runningfox  22.06.12 13:01
Jarmark

Jarmark iDnes je dobročinná akce, tudíž se počítá s tím, že prodávající část nebo celý výdělek dají na dobročinný účel. Proto je tam místo zadarmo a taky mobiliář se půjčuje zadarmo. Čehož začali využívat různí šikulové a šikulky, kteří tam přišli za komerčním obchodem. Však jsem to i sama od nich slyšela, jaká je to paráda, že je to tam všechno zadarmo. Netuším, kolik toho organizátoři utrží, domnívám se ale, že je to celé vysoce prodělečné.
Sama jsem byla svědkem dost nechutných scén, kdy se prodávající přetahovaly o mobiliář a dokázaly k tomu užít všechny (naštěstí jen verbální) zbraně. Na druhou stranu je pravda, že ti, co to pojali vysloveně komerčně, měli nakonec smůlu, protože to za ty přemrštěné ceny nikdo nechtěl. Za mnou byla dvojice žen, které si za obnošenou šusťákovku řekly 600 Kč a za celou dobu to neprodaly. Já přišla až po nich a za dvě hodiny jsem měla prodáno. Když jsem odcházela, ony neprodaly ani jeden kousek.
Ale posledně jsem si řekla, že tohle už nechci zažít a že čekat někde už od půlnoci, abych chytla dobré místo a urvala co nejvíc židlí a stolů, taky nechci. Však je to dobročinnost, ne moje práce. Dosud jsem přitom byla na každém pražském jarmarku, i když pršelo a byla zima, a líbilo se mi to. Teď už ne.

Moir
1806 příspěvků 22.06.12 14:35

Já tedy na posledním Jarmarku prodávala a prodala jsme dvě věci. Přičemž si troufám říct, že věci byly pěkné a ceny dosti mírné. Nabyla jsem dojmu, že to lidi chtěli zadarmo.

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 23.06.12 10:52

Námět na bazar jsme zatím zavrhli (již se tu v diskusi dříve objevil). Důvodů bylo více, zatím nás např. nenapadlo, jak efektivně zajistit aby byly v bazaru jen hezké kousky a aby bazar nezačli využívat tzv. pekelní prodejci :-) Připravujeme zatím nové jiné funkce a zlepšení, která nám přišla zajímavější…

Jakékoliv nabídky a poptávky v diskusi jsou zakázány, ale pokud by o to byl zájem, jedno téma bychom mohli na provizorní bazar vyhradit. Ale určitě ne tak, aby si prodávající uváděli telefony a kontaktní e-maily přímo v diskusi (to není povolené z důvodu prevence spamu a také nedokážeme ověřit, aby někdo vkládal cizí kontakty). Asi byste sem ale mohli vkládat fotky věcí na prodej a pokud by měl někdo zájem, mohl by vás kontaktovat soukromou zprávou.

Nepovolovali bychom prodej nových věcí, mělo by jít jen o soukromé inzeráty v rámci jednoho diskusního tématu. Pokud by byl zájem, nové téma bychom založili a viděli bychom, zda bude zájem… Co myslíte?

anja.1
268 příspěvků 23.06.12 11:45

Jsem rozhodně pro bazar v reálu. Není to jen o oblečení, myslím, že by to byla i hezká společenská událost.
Ale samozřejmě uvítám i bazar na webu.

MP Lisbeth
85 příspěvků 23.06.12 14:50

Taky si nejsem schopna vybrat z nafoceného oblečení, může být zkreslená barva, střih vypadá na každé postavě jinak… nějaký reálný jarmak bych uvítala, mám spoustu hezkých věcí, které z různých důvodů nenosím a třeba by se někomu zrovna líbily

Ani  23.06.12 15:58

„Jakékoliv nabídky a poptávky v diskusi jsou zakázány“
„…aby si prodávající uváděli telefony a kontaktní e-maily přímo v diskusi (to není povolené z důvodu prevence spamu…“
„vystupování jednoho uzivatele pod více nicky je v pravidlech zakázáno“ (vlákno Big Brands)

WTF? Smí se tu vůbec něco?
A abych předešla argumentům, které čekám od admina - ne, není to běžné. Ne, není to nutné, víc tím trpí normální (slušní) uživatelé než ti, kvůli kterým to údajně je.

frenekka
73 příspěvků 23.06.12 16:02

@LadyPapajka Na votocvohoz to neni s provizi, ne? :-O

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit