Běh naboso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mariannakatya
55 příspěvků 12.03.14 12:27
Beh naboso

Nekdo beži naboso? Jak je to? :)

Reklama

Reklama

Reakce:

myjka
28 příspěvků 12.03.14 12:41

Čo by si chcela vedieť? :)

volfish
917 příspěvků 12.03.14 13:27

Já v poledne potkala téměř v centru Prahy postaršího pána, který běžel přes náměstí v trenýrkách a naboso. Škoda, že ta diskuze vznikla až později - byla bych se ho zeptala :-D

Letefa
716 příspěvků 12.03.14 13:28

@volfish že by přistižený milenec? :-D

volfish
917 příspěvků 12.03.14 13:33
@Letefa píše:
@volfish že by přistižený milenec? :-D

Na to zas utíkal moc pomalu :-D

Letefa
716 příspěvků 12.03.14 13:33
@volfish píše:
Na to zas utíkal moc pomalu :-D

záleží, jak moc byl postarší, třeba rychlejc nemohl! :-D

volfish
917 příspěvků 12.03.14 13:35

@Letefa taky pravda :think:

vbu
55 příspěvků 12.03.14 16:51

Běh naboso je výhodný, že člověku údajně pomáhá běhat správně a držet přirozené postavení těla. Vzhledem k tomu, že nemáme u nás krásné písečné pláže, po kterých se bosky běhat dá, tak to jde řešit několika způsoby. Pokud je přijatelný terén - např. travnatá plocha, pěkná cesta v lese, asi se to dá zkusit. Jinak třeba co vím, zkouší někdo běh doma na koberci aby se naučil techniku a pak pořídí speciální tenisky simulující běh naboso :) Já běhala max po fotbalovém hřišti nebo pláži, oboje je bezva.

Valerius
9 příspěvků 12.03.14 21:01

Běh na boso je bezva, nemusí to být jen na pláži. Ten pocit z běhu je úplně jiný. Výhod je opravdu hodně, asi ta hlavní je jeho přirozenost a směřování ke správné technice běhu. Ale má to i nevýhody, je potřeba to zkoušet pomalu. Já si v létě občas po běhu sundám boty a dám si třeba kilometr pomalu na boso. Závody bych v tom ale běžet nechtěl, už jsem takových pár potkal. :)

iga
1470 příspěvků 13.03.14 08:49

Co je to za dotaz? Když to chcete vědět, tak se prostě zujte a běžte.

mariannakatya
55 příspěvků 18.03.14 12:59

Vbu a Valerius dik :) Už jste vyzkoušeli boty Vivobarefoot alebo FiveFingers? Je pocit podobny?

Nina H.
139 příspěvků 18.03.14 14:51

Mám Vivobarefoot a je to naozaj pocit, ako keby ste šli bosá - cítite pod nohami všetko, každý kamienok, takže neodporúčam začať v nich hneď behať. Ja som v nich najprv len chodievala peši a postupne predlžovala trasu, nebehá sa v nich pre mňa pohodlne, keďže uprednostňujem asfalt a pevné cesty a tam nášľap na kameň pekne zabolí. Teraz mám bežecké tenisky Inov-8 ( http://www.behnaboso.sk/…8-f-lite-220 ), 6mm sklon podrážky medzi špičkou a pätou, vyhovujú mi, sú ľahučké a človek má pocit akoby bežal naboso bez toho, aby si otĺkal nohy o kamienky. Ak to myslíte s behaním a bosobehom vážne, odporúčam skôr bežecké stránky než módne peklo…

mariannakatya
55 příspěvků 18.03.14 15:03

Dik :) vypadá to, že mají inov-8 vel'mi tlustou podrážku? Ja pozeram https://www.lilijolie.com/…-yellow.html, podražka len 4 mm?

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama