Běh naboso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mariannakatya
55 příspěvků 12.03.14 12:27
Beh naboso

Nekdo beži naboso? Jak je to? :)

Reakce:

myjka
28 příspěvků 12.03.14 12:41

Čo by si chcela vedieť? :)

volfish
904 příspěvků 12.03.14 13:27

Já v poledne potkala téměř v centru Prahy postaršího pána, který běžel přes náměstí v trenýrkách a naboso. Škoda, že ta diskuze vznikla až později - byla bych se ho zeptala :-D

Letefa
716 příspěvků 12.03.14 13:28

@volfish že by přistižený milenec? :-D

volfish
904 příspěvků 12.03.14 13:33
@Letefa píše:
@volfish že by přistižený milenec? :-D

Na to zas utíkal moc pomalu :-D

Letefa
716 příspěvků 12.03.14 13:33
@volfish píše:
Na to zas utíkal moc pomalu :-D

záleží, jak moc byl postarší, třeba rychlejc nemohl! :-D

volfish
904 příspěvků 12.03.14 13:35

@Letefa taky pravda :think:

vbu
55 příspěvků 12.03.14 16:51

Běh naboso je výhodný, že člověku údajně pomáhá běhat správně a držet přirozené postavení těla. Vzhledem k tomu, že nemáme u nás krásné písečné pláže, po kterých se bosky běhat dá, tak to jde řešit několika způsoby. Pokud je přijatelný terén - např. travnatá plocha, pěkná cesta v lese, asi se to dá zkusit. Jinak třeba co vím, zkouší někdo běh doma na koberci aby se naučil techniku a pak pořídí speciální tenisky simulující běh naboso :) Já běhala max po fotbalovém hřišti nebo pláži, oboje je bezva.

Valerius
9 příspěvků 12.03.14 21:01

Běh na boso je bezva, nemusí to být jen na pláži. Ten pocit z běhu je úplně jiný. Výhod je opravdu hodně, asi ta hlavní je jeho přirozenost a směřování ke správné technice běhu. Ale má to i nevýhody, je potřeba to zkoušet pomalu. Já si v létě občas po běhu sundám boty a dám si třeba kilometr pomalu na boso. Závody bych v tom ale běžet nechtěl, už jsem takových pár potkal. :)

iga
1470 příspěvků 13.03.14 08:49

Co je to za dotaz? Když to chcete vědět, tak se prostě zujte a běžte.

mariannakatya
55 příspěvků 18.03.14 12:59

Vbu a Valerius dik :) Už jste vyzkoušeli boty Vivobarefoot alebo FiveFingers? Je pocit podobny?

Nina H.
130 příspěvků 18.03.14 14:51

Mám Vivobarefoot a je to naozaj pocit, ako keby ste šli bosá - cítite pod nohami všetko, každý kamienok, takže neodporúčam začať v nich hneď behať. Ja som v nich najprv len chodievala peši a postupne predlžovala trasu, nebehá sa v nich pre mňa pohodlne, keďže uprednostňujem asfalt a pevné cesty a tam nášľap na kameň pekne zabolí. Teraz mám bežecké tenisky Inov-8 ( http://www.behnaboso.sk/…8-f-lite-220 ), 6mm sklon podrážky medzi špičkou a pätou, vyhovujú mi, sú ľahučké a človek má pocit akoby bežal naboso bez toho, aby si otĺkal nohy o kamienky. Ak to myslíte s behaním a bosobehom vážne, odporúčam skôr bežecké stránky než módne peklo…

mariannakatya
55 příspěvků 18.03.14 15:03

Dik :) vypadá to, že mají inov-8 vel'mi tlustou podrážku? Ja pozeram https://www.lilijolie.com/…-yellow.html, podražka len 4 mm?

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit