Bělení džínového oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oblázekkk  25.06.12 11:17
Bělení džínového oblečení

Ahoj, co říkáte na tohle? http://kreativ.maxbere.cz/….25.10.57.10
Je to podle vás pekelný outfit, divné džíny a nebo super neokoukaný denimový ohoz? :)

Reakce:

seznam.mih  25.06.12 11:24

Já bych to tam hodila celý. SPíš by mě zajímalo, jestli by to tam postupně netvořilo díry.

Kakajkokakajove
166 příspěvků 25.06.12 11:30

Líbí, na tom posledním obrázku to vypadá hezky, už zkombinované a s doplňky.

Karoleenah
2322 příspěvků 25.06.12 11:36

Mně se to taky líbí, ale víc by se mi líbil postupný přechod. Chtěla jsem to zkusit na ustřižených černých džínových šortkách, ale když to ještě bývaly dlouhé rifle, stoupla jsem v nich do sava a okraj mi to odbarvilo na oranžovo, tak nevím, oranžovočerné šortky asi nechci.
A možná víc než toto bělení se mi líbí barevný dip-dye, jako třeba tu:

Ale na to si netroufám, na obrázcích a v obchodech to vypadá hezky, ale mně by z toho určitě vzešla nějaká pekelná flekatá batika. :D

smrtonoška  25.06.12 11:58

@Karoleenah, ta sukně je moc krásná! Nebála bych se to zkusit, možná to nevyjde hned, takže je lepší zničit nějaký starý kus oblečení… ale třeba z toho vyjde nečekaná nádhera, to se mi taky vzácně stává s nějakým tvořením (ne, neprodávám na fléru ani nevystavuju na blogísek, takže to nepokládejte za sprosté slovo) a pak se to dá i normálně unosit.
Jinak se savem se taky trochu bojím, že to zničí oblečení, jednou dávno jsme to používali ve škole na stará trička a po pár praních bylo to triko úplně děravý.

JarkaJar
432 příspěvků 25.06.12 12:02

Já jsem kdysi savem batikovala černé triko, neodbarvilo se to doběla, ale do světlehněda. Problém byl, že pak hodně pouštělo barvu, prala jsem ho samozřejmě ručně. Asi se to savo nesmí nechat na látce dlouho a mělo by být zředěné - už si ale nepamatuju, jak moc.

Jituliina
99 příspěvků 25.06.12 13:08

@Karoleenah Tohle barvení je taky super :) a může se to dělat i rozprašovačem, když si někdo není jistý postupným namáčením :) chystám se na to. jinak už jsem bělila svoje kraťasy džínové, ale sprejem a dopadlo to dobře! není to tak jako na obrázku, je to víc flekaté a takové odrbané :) ale super ohoz podle mě :)

Atlacoya
2146 příspěvků 25.06.12 13:39

Savo je mrcha, nebo já jsem nemehlo - chtěla jsem si kdysi udělat batiku naruby - modré triko svázat, vybělit v savu a výsledek měl být bílé triko s modrými pruhy. Leč asi jsem nezvolila správný špagát a správné triko, savo nechalo nezašmodrchané triko nedotčené, zato odbarvilo ta místa pod provázkem (motouz asi sál víc než triko, nevím), takže jsem měla negativ toho, co jsem chtěla. Zas tak moc to nevadilo, vypadalo pěkně (to triko už mělo něco za sebou, bylo určeno na pokusy) a posloužilo na cvičení.
Na odbarvování černé pozor - se skautem jsme si dělali památeční trička (vyloženě kresba savem - špejle, na ní se namotá vata, namočí v savu a jako štětcem se na triko kreslí - povětšinou jsme tam měli název oddílu a pod.) no a černá trička se odbarvovala na růžovo a oranžovo. Tak jsme si vzali ponaučení, příště sava použili víc a sice jsme se dostalik bílé, ale po prvním přeprání se látka v odbarveném místě začala trhat. Čili klidně to vyzkoušejte, ale nečekejte dokonalý výsledek. A opravdu to s koncentrací nepřehánět.

stéblo
58 příspěvků 29.06.12 08:32

Savo je chlornan sodný…a při nepochopení toho, co se při jeho použití děje, se objevuje to, co popisujete…neúplné odbarvení, poškození materiálu, fleky…
savování textilu podle mne patří do kategorie „kruté tvořilkovství“, chápu, že je oblíbené, protože je to „simsalabim“ hotové…pro mne ale NE
já raději barvím…

gulietta  29.06.12 11:17

@stéblo tiež som premýšĺala prečo napr. pri tej sukni musí byť bielenie. Prečo to neurobiť zafarbením spodnej časti. Najprv tou svetlo modrou a potom tmavou. Ale sukňa ani nohavice sa mi nepáčia, len som si mudrovala nad postupom. :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit