Bežecký pás

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Skallka1
51 příspěvků 02.04.13 16:33
Bežecký pás

Ahojte pekelníci!
Cez sviatky som zistila, že vyzerám ako tá široká z Adinho posledného článku a rozhodla som sa zaobstarať si BEZECKY PAS. Ponuka ohromná, neviem si vybrať! v ponuke sú bezmotorové, motorové a elektrické. Neviem, netuším, ktorý a prečo? Prosííííím, ak je tu niekto znalý veci, o radu!
DAKUJEM všetkým, ešte aby ste troška boli v obraze - bývame na samote, tu už ani líšky nedávajú dobrú noc, behať chodím pravidelne, ale teraz sa nedá. síce po kopcoch a poliach, ale efekt to má. Fitness ma nebaví a najbližšie mám 10 km, jediné, čo mi tu v horách ostáva je hodina TAEBA týždenne, viac nebýva. Takže pás pomaly zavrhujem a rozmýšľam o niečom inom, čo by ste mi poradili iné?

Příspěvek upraven 02.04.13 v 19:24

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

rajka.kajka
57 příspěvků 02.04.13 17:46

Já jediné co o tom vím je to, že lepší je běhat venku. Jednak je to účinnější a když si koupíte vhodné běžecké oblečení na ven (i na poměrně nízké teploty), bude to i levnější… ;)

jituliiik
294 příspěvků 02.04.13 17:55

Být Vámi, tak běhám venku, máte ideální příležitost. Investuje do dobrých bot a nevyhazujte peníze za pás. Ne že bych Vás předem podceňovala, ale stejně by dřív nebo později skončil jako věšák na oblečení :) Venku můžete běhat rozmanitým terénem a na čerstvém vzduchu:)
Jinak doporučuju stránky www.behame.cz, najdete tam spousty užitečných rad!

birkin
1861 příspěvků 02.04.13 18:29

Skallko, je mi to moc líto, ale nejspíše Vás zklamu. Bude to trochu delší příspěvek, omlouvám se…
Nejprve je důležité si ujasnit, a to z Vašeho příspěvku nevyplývá, zda již běháte a pokud ano, zda běhání myslíte natolik vážně, aby se Vám vyplatilo investovat do běžeckého pásu, který má smysl! A běžecký pás, který má smysl, je asi tak skoro v ceně malého auta! Pokud neběháte, chcete teprve začít proto, že si myslíte, že to kvůli váze potřebujete, tak začněte běhat venku a jediné peníze, které v tuto chvíli investujte, jsou za kvalitní boty. Peníze za pás jsou vyhozené peníze, nevíte, zda u běhání vydržíte. Pokud začínáte, je stejně pro shození kil zásadní, abyste běhala pomalu, nejlepší je praktikovat tzv. indiánský běh, chvíli pomalý běh, chvíli chůze, a to byste se na běhátku z neustálého měnění tempa pomocí tlačítek zbláznila…
Pokud ovšem běháte a chcete kvalitní běhátko, s důrazem na slovo kvalitní, pak to znamená, že prostě musíte ke kvalitním profi či poloprofi strojům. Bohužel, v této oblasti není moc výběr „střední kategorie“. Vysvětlím, co znamená kvalitní běhátko:

• v úvahu připadá na elektrický motor, na ničem jiném nemá smysl běhat;
  • dobrý motor, který něco vydrží a nemusíte ho často servisovat (je to stejné jako u aut nebo sekačky na trávu)
  • pro kvalitní běhání z hlediska kroku je důležitá délka (běhátka klidně i za 30 tisíc - a to je dost peněz- jsou prostě krátká a běhá se na nich strašně!)- běhátko musí mít délku!
  • pro kvalitní běhání a Vaše kolena je důležité odpružení běhátka - musí být vyšší a dobře technologicky odpružené;
  • pás se musí promazávat, jinak se zadře. Pokud to nebudete chtít dělat, pak jste u samomazacích pásů, a to je prostě profi kategorie…
  • běhátko dělá značné otřesy, proto musí být stabilní a těžké, a tedy… velké, tedy, musíte mít místo. A musíte mít stabilní a pevnou podlahu. Běhátko také značně vrčí.

Kvalita běhátka je o dobré a vymakané technologii a o výdrži, a za to se prostě strašně platí. Velmi kvalitní běhátka má značka STAR TRAC, myslím, že cenové rozpětí si již zjistíte sama. A nejsem obchodní zástupce této značky…

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 18:42

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:49

Murray
159 příspěvků 02.04.13 19:01

Běhejte. Venku. Je to úžasné. A jde to. Já jsem na ZŠ ani na SŠ snad nikdy nezaběhla 1500 metrů v kuse. Byl to pro mě zlý sen. Začala jsem před rokem a teď zvládnu 40 minut souvislého běhu. Nevážím se, takže nevím, jaký to mělo v tomto směru efekt, ale hubnutí nebylo pro mě motivací. Prostě jsem jen potřebovala začít něco dělat. Cokoliv. A běhání je vážně nejjednodušší způsob. Budete se cítit skvěle už po prvním vyběhnutí. Slibuju :-) A doporučuju www.bezeckaskola.cz

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.04.13 19:03

A proč to musí nutně být pás? co třeba eliptický trenažér? je to levnější varinata a taky skladnější, aspoň myslím.

sama autorka se zatím nevyjádřila, ale třeba nemá na běhání venku čas a prostor, já mám třeba čas cvičit jen tak od osmi do deseti večer…to asi na běhání venku moc není, takže jezdím na elipticalu tu hodinku denně (teď to mohutně zanedbávám :/) u televize, podívám se na nějaký film a mám to dva v jednom.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.04.13 19:04

@Murray
tak to bych potřebovala vaše nadšení, já chodila běhat rok a den ode dne to bylo horší a horší, čím dál větší únava, bolest, partneři se zlepšovali a utíkali mi, takže ještě frustrace.
běh ráda nemám a tuto euforii jsem nikdy bohužel nepochopila :(

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 19:07

.

Murray
159 příspěvků 02.04.13 19:08

Já běhám naštěstí sama, takže mi nemá kdo utéct. Taky někdy cítím krizi. Úplný nadšenec nejsem. Jakože bych nadšeně vyprávěla o běhání kudy chodím… to ne. Taky se sebou musím bojovat, když přijdu v zimě v 6 večer z práce domů a je zima a tma.. Ale právě ten pocit, že se překonám a „dám to“, ten mě prostě neomrzí.

rice
348 příspěvků 02.04.13 19:12

Běh venku je levnější a účinnější, protože se člověk musí kousnout a uběhnout určitou trasu, ne jako když sleze z pásu v obýváku :-) Pro začátek bych zjistila, jestli vás to vůbec indoor baví, protože ne každý to skousne, přece jenom to vyžaduje docela motivaci, čučet do čtyř stěn, monotónnost atd…
Venku je to pěkné, ALE… musíte mít adekvátní běžeckou trasu a ta se nedá zdaleka všude v ČR najít. A hezká trasa je naprostý základ, jinak vás to venku bavit nebude a u běhu nevydržíte. V takovém případě chápu vaše pohnutky.
Ale možná vás vyjde levnějc lítačka do fitness centra, než pás na doma, co za něco stojí.

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 19:36

Hmmm…každopádně tenhle dotaz mě nalákal ven. Jdu běhat :-)

indyka
625 příspěvků 02.04.13 19:37

Budu se trapně opakovat a doporučím běhání venku, několik let jsem si dávala každý večer aspon několik minut a je to báječný relax - chvilku běhu, chvilku chůze, nikam se nehnat, ale prostě si to užít. Běh má být zábava, ne otravná povinnost, a myslím si, že běžecký pás se časem omrzí. Chápu, že ted to počasí venku moc neláká do běhu (i když znám běžce, co chodí i v největším mrazu), ale hned jak se oteplí, tak to zkuste. Čerstvý vzduch je čerstvý vzduch :)

bublinka4
11 příspěvků 02.04.13 20:42

Pás doma mám a miluju ho, ale koupila jsem si ho až po roce ježdění do fitka/běhání venku. je to dost velká investice na to, pořádně si to promyslet. ty nejlevnější nemají cenu, slušný začíná tak na 17 tis. a motorové jsou lepší, nemusí se pohánět vlastní vahou. asi bych být vámi začala na nějakém rotopedu.

Eila
166 příspěvků 02.04.13 21:20

Doporučila bych vydržet to a aspoň měsíc jezdit běhat na pás do fitka a i tak počítat s tím, že doma to prostě ani zdaleka tak nebaví… Čistě jen proto, abyste se na to zvykla a rozhodla se, že to skutečně je pohyb, který bude bavit.

Obecně ze zkušeností musím říct, že doma víc zvládám kardio, kde musím nad pohybem víc přemýšlet a soustředit se na něj. Rotopedy, eliptické trenažery a běhací pásy strašně ubíjejí. Naopak dobrá mi přišla taková ta skluzná plocha jako bruslařský trenažer anebo veslovací trenažer, kde taky musíte hodně dávat pozor na správné provedení pohybu.

Jetthro
1129 příspěvků 02.04.13 21:35

Ja jen, vy vsichni co tu tak strasne radite behat venku - ano, je to lepsi, ALE jen pokud k tomu jsou vhodne podminky. Pokud ma clovek pobliz les, park nebo proste nejakou prirodu je to super, ale vzdycky kdyz vidim lidi jak tu v Praze behaj treba po nabrezi a kolem nich celej den jezdi hromady kouricich aut tak si rikam proc radsi nejdou na ten pas, protoze takovy behani nadela vic skody nez uzitku. A jelikoz ne kazdej ma moznost chodit behat do prirody tak to uz opravdu radsi ten pas nez behat po ulicich kde jezdi auta..

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 21:40

.

Jetthro
1129 příspěvků 02.04.13 21:43

@Borůvka19 No jasne, jestli ma tazatelka moznost behat nekde kde bude vdechovat vzduch a ne vyfukovy plyny nevime a vsichni tu tak urputne radi behat venku a tohle zatim nikdo nezminil, tak jsem si rikala ze se radsi ozvu, aby pani/slecna necapla kecky a nesla behat treba podel nejakyho hlavniho silnicniho tahu :))

Klotylka
496 příspěvků 02.04.13 21:47

@Jetthro Vždyť to tazatelka píše v prvním přísěvku - běhat chodí do kopců a polí a bydlí kdesi na samotě.

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 21:48

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:48

Jetthro
1129 příspěvků 02.04.13 21:49

@Klotylka Aha, tak to pardon..to je tak, kdyz nekdo necte prispevky poradne :D

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 21:52

@Klotylka aha…jsem nečetla ten edit. No tak…pokud mají nasněžíno, tak bych prostě počkala a spíš zatím řešila jídlo, na doma nějaké to pilates, pokud nevadí karimatkové zábavy. třeba.

Klotylka
496 příspěvků 02.04.13 21:56

Tak si třeba se ty rady budou hodit někomu jinému :-)
Mě to třeba motivuje o běhu žačít alespoň přemýšlet. Kdybych se k tomu dokopala, byla bych na sebe pyšná :-) Zatím mám jen ty karimatkové zábavy.

real.blond
6688 příspěvků 02.04.13 21:59

@birkin souhlas! na star tracu beham ve fitku ja a jsou to opravdu super stroje!

Příspěvek upraven 23.06.15 v 20:18

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 22:01

@Klotylka Vzpomeňte si na běh až vám bude fakt špatně. myslím jako až budete naštvaná, smutná…ne že budete mít koliku nebo žaludeční vředy. Pak vás to donutí vyběhnout a pak doběhnete domů s jasnějšími myšlenkami a při dalším naštvání už si automaticky nazujete běhnabotky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit