Bojíte se Eboly?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VandaRybna
3248 příspěvků 10.10.14 07:46
Bojíte se Eboly?

Bojíte se Eboly?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

elouzie
1059 příspěvků 10.10.14 09:07

Ne. A nikdo, kdo nešahá na mrtvé, zvratky, moč, stolici se ani bát nemusí. Průser je to v Africe, tady nedej bože bude pár případů, ale nebojte, neumřeme tu všichni.

jituliiik
294 příspěvků 10.10.14 09:09

Momentálně určitě ne. Je to hrozně zmedializované a přijde mi to jako nafouknutá bublina, která v lidech zbytečně vyvolává strach. Je to sice hrozná nemoc, na kterou neexistuje žádná účinná léčba, ale konkrétně v ČR je trošku jiná úroveň zdravotnictví a hygienických podmínek, než třeba v Africe. Problém by nastal v případě, že by virus zmutoval do jiné podoby a začal se šířit i vzduchem, ne jen přímým kontaktem s nemocným.

VandaRybna
3248 příspěvků 10.10.14 09:43

Zajímalo by mě, jestli by úmrtnost byla tak vysoká pokud by v Africe měli zdravotnictví na západní úrovni.

Nicméně z Eboly mám obavy, ani ne tak z nemoci, jako z ubohého přístupu kompetentních orgánů k ochraně zdravotníků a obyvatelstva vůbec. Nevím, jestli pomůže španělské zdravotní sestře to, že jí utratili psa.

Jindrason
157 příspěvků 10.10.14 09:56

Pokud nepropukne pandemie, tak bych se toho nebál :)Jinak je fakt, že jeto velmi agresivní záležitost a kdyby se to rozjelo ve velkým, tak zlatá španělská chřipka…

dimono
33 příspěvků 10.10.14 10:50

Já jsem v těchto případech zastáncem radikálních řešení - uzavření hranic. Zatím jsme v klidu, ale při současné frekvenci letů a nedůsledných kontrolách je to otázkou času. Třeba ne tak rychle u nás, ale za hranicemi už je to reálná hrozba. Takže ano - bojím se, byť spíše opatrnosti příslušných orgánů a jejich strachu udělat něco důrazně. Ale berte můj názor s rezervou, jsem typický příklad panikáře. :D

Akitaken
4960 příspěvků 12.10.14 22:10

Bojím se Eboly asi tak, jako jsem se bála ptačí chřipky..

jdisepřevlíct
491 příspěvků 12.10.14 22:24

@Akitaken a prasečí :)

take_five
532 příspěvků 12.10.14 23:03

@jdisepřevlíct já jsem prasečí chřipku měla (manžel zdravotník to dotáhl od pacienta domů) a průběh byl stejný jako u normální chřipky.
Eboly se bojím jen v tom případě, kdyby virus zmutoval. V tom stavu, v jakém se nachází teď, nemá možnost se ve zdejších klimatických i hygienických podmínkách masově šířit. Akorát co si vzpomínám, tak odminula se určitě nějak změnil. Když byl v Africe naposled, oběti umírali do 4 dnů od propuknutí příznaků, inkubační doba taky byla kratší. V podstatě tenkrát ten virus byl hrozně hloupý, páč zahubil sám sebe dřív, než se stačil přenést na jiného hostitele. Mimo hostitele totiž dlouho nepřežíval.

jájinka_007
88 příspěvků 12.10.14 23:13

Ne. Ve zdravotnictví je dost aktuálnějších strašáků. Pro lidi mimo zdravotnictví je to maximálně téma hovoru v hospodě, nic víc.

Morže
1091 příspěvků 13.10.14 00:10

Více se bojím rizika Islámského státu a Ruska než toho, že se nakazím Ebolou.

Jirkátor
1515 příspěvků 13.10.14 06:41

Vybavila se mi situace s „prasečí chřipkou“. Když se objevila, byla to zvláštní mutace, která by vlastně ani neměla existovat a světe div se, jedna firma, která se zabývá výrobou léků, dokázala během pár týdnů vyrobit vakcínu, což jindy trvá celé roky. Státy to kupovaly po tunách a firma měla úžasný zisk. Teď má jiná firma vakcínu proti Ebole, ale nemá ne ní klinické testy, které trvají roky a jsou velice drahé. A jako náhodou se zrovna objevila epidemie Eboly. Kdyby vám, jako nositeli tohoto viru, někdo nabídl lék, který je sice neotestovaný, ale může vám možná pomoct, odmítli by jste? A máme to testování za pár dní hotové. Ale možná jsem jen paranoidní…

VandaRybna
3248 příspěvků 13.10.14 08:39
@Morže píše:
Více se bojím rizika Islámského státu a Ruska než toho, že se nakazím Ebolou.

Ruska se nebojím, Islámského státu jak čert.

take_five
532 příspěvků 13.10.14 08:54
@VandaRybna píše:
Ruska se nebojím, Islámského státu jak čert.

Vždyť nás ani nechtějí, tedy podle té jejich „mapky“. Byli bysme sousedi, což ale asi taky není žádná výhra… Akorát zrovna území zasažená ebolou tam jsou :)

Morže
1091 příspěvků 13.10.14 08:56

@take_five Ono by možná stačilo, kdyby náš úžasný skvělý a jedinečný prezident řekl nějakou hovadinu na adresu IS a pak bychom se divili.

Kay_Adams
1612 příspěvků 13.10.14 09:03

@take_five
Pravda, neviem ako v ČR, ale v SR by sa dostali minimálne po Nové Zámky, čo mi už osobne trocha vadí… (5ročný plán na podrobenie si sveta, hej? chlapci jedni ušatí…)

VandaRybna
3248 příspěvků 13.10.14 09:07
@Morže píše:
@take_five Ono by možná stačilo, kdyby náš úžasný skvělý a jedinečný prezident řekl nějakou hovadinu na adresu IS a pak bychom se divili.

Mě by zase vadil prezident, který by do nepřehledné situace např. na Ukrajině bezmyšlenkovitě zasáhl tak, že by jedné či druhé straně poslal zbraně, aniž by tušil, koho vlastně vyzbrojuje. No naštěstí takového nemáme. Zeman není manekýn a občas je na facana, ale z tohoto pohledu je to rozvážný starý pán, který možná ne každého ohromí, ale aspoň nás nenažene do průseru z důvodu zachování vlastní pózy.

VandaRybna
3248 příspěvků 13.10.14 09:14

@take_five Co mi to jen…

take_five
532 příspěvků 13.10.14 09:37
@Kay_Adams píše:
(5ročný plán na podrobenie si sveta, hej? chlapci jedni ušatí…)

tak oni už kluci jedou na pětiletky?

take_five
532 příspěvků 13.10.14 09:40

@Morže tak Zeman je huba hubatá, ale myslím, že pokud by něco řekl za stavu, kdy už bude Islámský stát existovat a muslimové budou spokojení s jeho podobou, že by se nic nestalo. Oni těch různých prkotin a výroků využívají teď, právě jako záminek pro boj a expanzi. Ovšem myslím, že něž nějaký stát vznikne, Zeman už prezidentem nebude…

VandaRybna
3248 příspěvků 13.10.14 10:57

Ostatně na adresu IS může říct cokoliv kdokoliv, jim stačí „dobrý den“.

Pirek
6777 příspěvků 13.10.14 11:07

@Jirkátor
Jste paranoidní.

VandaRybna
3248 příspěvků 13.10.14 11:08
@Pirek píše:
@Jirkátor
Jste paranoidní.

To ale neznamená, že po něm nejdou.

Atlacoya
2146 příspěvků 13.10.14 12:00

@take_five Hranice islámského státu v Evropě v podstatě kopírují hranice Osmanské říše v době největší slávy.

Antigrey
144 příspěvků 13.10.14 16:42

@dimono Mám úplně shodný názor…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit