Bojíte se normcore?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klubo  20.04.14 17:42
Bojíte se normcore?

Co vy a normcore? Pohrdáte tímto anti-stylem nebo vás inspiruje? Je to finální fáze fashion bloggerských úletů a hipsterství, kde se na styl povýšilo peklo? Nebo je osvobozující vypadat „normálně“? Fotky jsem se snažila tak namíchat - od puristických modelů po peklíčko.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 20.04.14 17:47

A čeho by se měl člověk bát? Na fotkách nevidím nic divného ani pohoršujícího, natož pekelného či hrůzostrašného, spíš vesměs nudně a obyčejně oděné jedince - kromě té slečny v bílém na třetím obrázku by mi žádný nestál za druhý pohled (a některých bych si na ulici nevšimla vůbec).

Go-lightly
3428 příspěvků 20.04.14 18:37

Já nevím, co to znamená. Druhá a třetí fotka pěkná, zbytek se mi nelíbí.

klubo  20.04.14 18:42

No ta nuda je princip, být neviditelný. Připomnělo mi to devadesátky a grunge, street móda byla taková nudná, čeká nás opět X nudných let jako byly nevýrazné 90'(A někdy je to i peklo…)

Betty J.
2031 příspěvků 20.04.14 19:03

@klubo: nezlobte se, ale pořád tomu nějak nerozumím - ona někoho nějaká vyšší moc bude nutit nosit něco, co se mu nelíbí nebo mu připadá nudné? Pokud ne, o nic nejde, komu se líbí splynout s davem, nechť tak činí.

klubo  20.04.14 19:50

@Betty J. trendy skoro jako vyšší moc působí - zkuste si jít koupit něco, co zrovna není úplně in, ale vám to třeba zrovna sluší nebo to ráda nosíte… Mně to přijde jako určitá vlna anti stylu, která chťa nechťa poznamenává to, jak vnímáme módu nebo to, co je a není přijatelné si kam vzít. Ale jestli vás to téma opravdu neba, nechte to bejt, žádná vyšší moc vás nenutí na to reagovat:)

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.04.14 20:25

Mám dost zásob, takže i kdyby se to nosilo následujících tak 5 let, přežiju :)

stricc  20.04.14 21:20

@klubo nechápu, co je na tom k bání. Jako kdyby aktuální móda nudná nebyla, to za prvé, a navíc se mi to na těch fotkách docela líbí, i když já bych to nenosila, to za druhé, a co nosí jiní lidé, do toho mi přece nic není, to za třetí. A hlavně proboha kdybych měla takovéhle starosti, vznáším se na růžovým obláčku od rána do večera.

klubo  20.04.14 21:26

https://www.google.cz/url?…

https://www.google.cz/url?…. bGE

bestia
2296 příspěvků 20.04.14 21:43

A nase ulice budu v drvivej vacsine prudko trendy :D

yako
3224 příspěvků 20.04.14 22:09

Módu let devadesátých jsem nesnášela, tohle mi to mocně připomíná, takže za mě ne. Respektive, tohle beru na sebe, když jdu na maloměstě nakoupit a chci být neviditelná. Hezký to být z principu nemůže.

Go-lightly
3428 příspěvků 20.04.14 23:12
@klubo píše:
@Betty J. trendy skoro jako vyšší moc působí - zkuste si jít koupit něco, co zrovna není úplně in, ale vám to třeba zrovna sluší nebo to ráda nosíte…

Přesně to dělám, jen nechodím pro nákupy do řetězců, ale sleduji ebay, aukro nebo etsy. Asi jsem konzervativní, ale od oblečení prostě chci, abych v něm vypadala co nejlíp, nesnažím se jím vyjadřovat nějaká hlubokomyslná poselství o znechucení plytkou společností. To nechám koňovi, má větší hlavu.

Kokoska1  20.04.14 23:21
@bestia píše:
A nase ulice budu v drvivej vacsine prudko trendy :D

Naše ulice v tomhle stylu jedou už hezky dlouho, na té skupinové fotce jsou nejlíp oblečení jedinci z metra :)

benyka
4236 příspěvků 21.04.14 10:36

Vždycky jsem si myslela, že se oblékám tak nějak normálně, ale jak tak na to koukám, kromě čtvrtého obrázku - skupinové foto (na dovolenou) zřejmě vedle jak ta jedle. :-)

klubo  21.04.14 10:50

Osobně mi to (normcore) přišlo osvěžující - a alespoň, co se týče českých ulic, tak s jejich davem i kontrastující: to, co potkávám masově (a považuji za zdaleka nejpekelnější) jsou hlavně fejky luxusních kabelek, umělohmotná vizáž přebarvených vlasů, masivní „zlaté“ hodinky a bižuterie, spousta třpytivostí, neonů, sexích bot všeho druhu, sexích topíků s nadupanými výstřihy, zvířecí potisky v přebujelé míře atd. Jen ty džíny zůstávají - ovšem v normcore nikoliv slimky.

Oveeec
1368 příspěvků 21.04.14 22:47

To jste to, někteří, autorce pěkně rozcupovali:) Nesmíte hned chytat za slovíčka - bát se klidně můžeme toho, že když si člověk půjde něco koupit, bude na něj všude číhat tohle, otevře si časopis a zase na něj vyskočí tohle. Do džín a bílejch kozaček taky nikdo nikoho nenutí, a přesto z toho devadesát procent pekla v noci nespí :)

Motyka
327 příspěvků 22.04.14 08:14

Připadá mi to jako by se návrháři přizpůsobili (jak to říct?) rezignaci oblékat se (a jak říct tohle?!) promyšleně/žen­sky/esteticky (chápu, že na některých modelech je i v tomhle případě promyšlená každá nit, ale na mě to tak působí). Prostě, dav se nepřizpůsobil nám, tak my se přizpůsobíme jim. A jako sukňošatovýho úchyláka mě to nebere, budu stále mimo.

Go-lightly
3428 příspěvků 22.04.14 08:25

@Motyka Tohle je dobrý postřeh. Vůbec mi i mola připadají tak nějak unavená, jako by návrháři nevěděli, co vymýšlet, a v podstatě jim to bylo jedno. Nedostatek invence a zájmu kompenzují občasným vtípkem, citací nebo zašoknutím, aby se neřeklo.

Elinor.S
243 příspěvků 22.04.14 08:26

Já se bojím propínacích svetříků, bolerek, korálů a škrpálů na klínu

Karin
3401 příspěvků 22.04.14 09:18

Koneckonců, člověk není povinen chodit oblečený hezky :D Tohle je svoboda. Ať si každý nosí, co chce, ať chce být vidět nebo splynout s pozadím, mně se to může vždycky jen líbit nebo nelíbit… Tohle moji pozornost nepoutá, takže bych si toho na ulici nejspíš ani nevšimla, zaujal by mě asi jenom ten pán s domečkama na svetru, co vypadá jako Woody Harrelson…

Kokoska1  22.04.14 09:33

Časy, kdy člověk oblečený nebo učesaný jinak než většina byl podezřelý, jsou naštěstí pryč. Na gymplu jsme nesměli do školy nosit džíny, holky nalakované nehty a namalované oči, kluci delší vlasy… tak ať si každý nosí, co je mu příjemné a v čem se cítí dobře, když je to možné. Jediné, co bych nerada, aby se normcore stal normálním v divadlech, koncertních síních a jiných slavnostnějších příležitostech.

Go-lightly
3428 příspěvků 22.04.14 09:35

@Kokoska1 Však už pomalu je, ne?

Kokoska1  22.04.14 10:21

@Go-lightly Snad ještě pořád lehce převládá většina oblečených adekvátně dané příležitosti :)

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 22.04.14 12:25

Bojím. Je to děsné. Ale třeba si toho ani nevšimnu.

KlaudieS
1640 příspěvků 22.04.14 13:16

Tak to co je na té první fotce vídám úplně běžně tudíž se ničeho nebojím. Ono už to tu dávno je.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit