Bolí piercing v chrupavke ucha ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MrsBlond
2 příspěvky 28.11.12 15:55
Bolí piercing v chrupavke ucha ?

Prosím vás chcem sa poradiť, či bolí piercing/náušnica v chrupavke ucha? Chcem si dať a neviem či sa mám báť alebo to až tak nebolí? A vyspím sa potom aspoň na tej strane? :D Ďakujem.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

MUDr.Lant
389 příspěvků 28.11.12 16:02

Na otázku, zda bolí či nebolí vám neodpovím, nevím to. Nicméně bych vám doporučila jej důkladně zvážit, já osobně bych se bála narušení akupunkturních bodů (mám jedno ucho od mala píchnuté špatně a není to úplně ono) a také toho, že časem jej třeba chtít nebudete a zůstane vám v uchu jizva.

lindiste
347 příspěvků 28.11.12 17:04

Bolí to jak ďas, v porovnání s těmi měkčími částmi ucha. Než se to zahojí, tak to asi na té straně bolet trochu bude, ale strašně moc záleží na podobě té náušnice, aby to moc netrčelo do prostoru. Já jsem toho v pubertě vydržela hodně, proto mám teď uši jako cedník, ale kupodivu, líbí se mi to dodnes.
Jinak na spaní s hromadou železa v uších mám celkem osvědčený způsob - na té straně, které spím, si podložím hlavu rukou tak, aby se ucho nacházelo v prostoru mezi palcem a ukazováčkem. Vznikne tam trochu volnější prostor a polštář pak netlačí na ucho. Většinou to ale praktikovat nemusím. Pochopitelně je ale lepší, když se po vyhojení ty náušnice na spaní sundávají.

TheJane
12 příspěvků 28.11.12 18:09

Chrupavky samy o sobě inervované nejsou, takže to asi bolí, ale kvůli kůži ;) (konečně využiju ty věci z biologie, juchů) :D

KKristýna
451 příspěvků 28.11.12 20:05

Trochu, teda když si necháváte nastřelit čtyři díry naráz. Tu první jsem necítila. Ale mám naušnice nastřeleny, jak bolí normální propichování nevím.
A vyspala jsem se úplně normálně, jenom když jsem si blbě lehla, tak mě bodaly tyčinky z naušnic do hlavy.

klubo  28.11.12 20:38

Mě to bolí, i když to na někom jen vidím.

Dahllie
2222 příspěvků 28.11.12 22:17

Bolí to jako čert. A půl roku mi to hnisalo, asi od špatné naušnice. A na těch akupunkturních bodech asi taky něco bude. Být znova praštěný puberťák, nešla bych do toho. Ale teď, i po těch deseti letech tam tu naušnici mám, jako vzpomínku na mladá divoká léta :-D A sundávat ji nehodlám.

miichalka
78 příspěvků 28.11.12 22:36

Nebolí. A i kdyby bolel, i o tom piercing trochu tak je :)

majca1989
37 příspěvků 29.11.12 15:28

Nastrelenie neboli.Boli hojenie a spanie:)Ale nie je to nic strasne, hlavne sa treba o to starat, aby ti to nazacalo hnisat.

guinejske_prase
178 příspěvků 29.11.12 20:06

Asi taky záleží, kterou chrupavku máš na mysli. Na kraji ucha, jakoby nahoře nad klasickými naušnicemi v lalůčku, to nebolelo vůbec. Zato při píchání tragusu jsem málem lezla po zdi :)) ale jak už bylo řečeno, on o tom ten piercing taky tak trochu je. Na nějaké akupresturní ptákovinky naštěstí nevěřím, takže v tomhle ohledu bez problémů :)

Dahllie
2222 příspěvků 29.11.12 20:46
@majca1989 píše:
Nastrelenie neboli.Boli hojenie a spanie:)Ale nie je to nic strasne, hlavne sa treba o to starat, aby ti to nazacalo hnisat.

nojo, nastřelení. Mně to píchala kamarádka růžovou sterilkou :-D to byl ten správný punk.

littlewingel
85 příspěvků 29.11.12 21:19

Hlavně si to nenechávat nastřelovat, ale propíchnout v pořádném studiu. Nastřelení není vhodné ani pro lalůčky, natožpak na chrupavku, pistole totiž nejde sterilizovat a tkáň trhá, místo aby ji přímo propíchla. Lépe se pak piercing hojí. Jinak k bolesti… Každý vnímá bolest jinak a proto to opravdu nelze říct, je to velmi individuální. Ale pokud piercing opravdu chcete a jste o něm přesvědčená, budete ho chtít i s případnou bolestí která trvá všehovšudy 2 vteřiny a z té radosti, že ten vytoužený piercing máte na to vůbec nebudete myslet.

TinkaH
916 příspěvků 30.11.12 08:18

Mě to nebolelo, ale rozhodně bych si to nenechala nastřelit, protože to je dle mého názoru zhovadilost nejvyššího kalibru. Navíc jak zde už někdo zmínil, nastřelení kůži potrhá, hůř se hojí. Určitě běžte do studia, kde bude sedět člověk, který tomu rozumí.
Pak nepodceňujte péči o ucho, čištění. Instrukce dostanete v salónu, ale co já si pamatuju bylo to třikrát denně mytí dezinfekčním mýdlem a čištění solným roztokem. Mám dlouhé vlasy, takže to čištění bylo opravdu náročné, ale dělala jsem to poctivě a opravdu se mi to vyplatilo. U nosu už jsem na to tak trochu dlabala a pak jsem ji musela vytáhnout.
A ještě jeden postřeh, nějakou dobu si na to ucho nelehnete :-)

Ada Pekelná
971 příspěvků 30.11.12 12:20

Diskuzi zamykám. Tohle patří na Omlazení a ne na módní blog.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit