Botox a další zvrhlosti ve jménu "krásy"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katango
1356 příspěvků 06.09.11 10:38

Po OT příspěvcích u článku 7 pomocníků zakládám diskusi o botoxu a ostatních hnusech.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Alena Cechova  06.09.11 10:46

Napiště své názory, až vám bude kolem padesáti, manžel vás opustil kvůli mladší ženě, děti budou z domu a vy pocítíte, že vám ujíždí vlak. Pak budete koukat, čeho všeho budete schopné. Můj problém to sice (zatím) není, ale vidím to všude kolem.

Lara
208 příspěvků 06.09.11 12:16

Oni neutíkají protože má mladá hladší obličej. To je příjemný bonus. Oni utíkají proto, že je stará nudí, všechno odkývá, nemá názor nebo ho neřekne a není zábavná. U zevnějšku prý vadí, že stará o sebe nedbá, nesnaží se, ostříhá se a z dříve mladé opečované se stane stará praktická.
Dohánět to potom botoxem tedy už asi nepomůže. Botox leda jako udržovací prostředek. Ovšem zachovat míru. Maminka kamarádky na něj prý chodí, ale já bych to nepoznala. Vypadá na svůj věk velmi dobře. Nějaké vrásky má, ale ne moc. Asi to chce nežehlit všechno za každou cenu.
Já bych botox úplně neodsuzovala.

GreatSusan  06.09.11 13:01

Na botox sice nechodim, ale az „prijde muj cas“ a budu to tak citit, tak na nej klidne zajdu. Kdyz se to neprezene, tak to skutecne pomuze a okoli to nepozna. Jeden znamy dermatolog mi dokonce rekl, ze na vrasky v podstate stejne nic jineho neplati - kdyz uz vrasky mate, kremy vas nezachrani (co je na tom pravdy, netusim). Par „botoxovych“ zen znam a kdyby mi to nerekly, tak bych to nepoznala. Dulezite je neprehnat to a nevyrobit si misto obliceje nehybnou masku.

lindiste
347 příspěvků 06.09.11 15:19
Otázka je, zda-li je člověk schopen přestat, když už jednou začne… Ten efekt není určitě trvalý, takže když žena nesnese své vrásky jednou, tak podruhé se jí také líbit nebudou. Nebo možná také, když si nechá nějakou část vyhladit, pak jí možná přijde, že všechno ostatní najednou vrásčité… nevím, jen přemýšlím, co člověka vede k tomu, že si do sebe dobrovolně a opakovaně nechává píchat tohle svinstvo.

A proč my si vlastně necháváme těmi bulvárními s******i, které jdou ruku v ruce se všemi „estetickými“ klinikami a centry, namluvit, že vrásky jsou něco nepatřičného, za co by se měl člověk stydět, a co je potřeba odstranit, aby nám náhodou neutekl mužíček za mladší a abychom byly stále mladé, krásné, svůdné, sexy… Já vím, že ženy (a nejen ony) touží vypadat stále krásně, mladě a svěže od pradávna, ale mě prostě ta šílená mediální masáž, co to do nás cpe horem dolem, hrozně vytáčí, zvlášť proto, že jí podléháme. A otázka, proč je to do nás cpáno horem dolem? Není na to tak těžké přijít - tyto zákroky už dávno nejsou výsadou pro pár šťastných movitých jedinců, dnes si je může dovolit mnohem větší skupina obyvatel, proto se nám tyto estetické kliniky a instituty snaží vnutit představu, že je to něco naprosto normálního, běžného, bezpečného… nezbytného. A my na to slyšíme a vesele plníme jejich kapsičky, hlavně když nám to přinese štěstí a manžel nás bude do smrti nosit na rukou.

Je hezké, že tady ta možnost existuje a pokud existuje, tak proč ji jednoduše neabsolvovat, myslím, že by se ale neškodilo zamyslet nad tím, jestli to opravdu potřebujeme.

DanielaS
4599 příspěvků 06.09.11 15:24

Tak zrovna na botoxu me desi to slozeni, to bych si asi do sebe dobrovolne pichnout nedala, citim iracionalni strach z jedu.
Ovsem tuhle jsem videla fotky pred a po operaci pokleslych vicek - to mam odjakziva a vubec me nikdy nenapadlo, ze je to problem, ze by se to melo resit!
Ja tyhle problemy preventivne vyresila tak, ze jsem si nasla o dost starsiho muze. Takze i kdyby mi v padesati utekl, budu porad jeste mlada stabajzna. Ha!

Lara
208 příspěvků 06.09.11 15:46

Atraktivní vzhled je mimo jiné nástroj na lidi. Je dobré ho udržovat tak, aby nám sloužil, ne aby byl náš pán. Tak asi. Ale to platí ve všem. Netroufám si teď botox odsuzovat. Ne kvůli chlapům, ale tak celkově. Matka vypadá skvěle a ani v padesáti neměla problém získat dobrou práci. Samozřejmě , že je to díky dobrému vzdělání a praxi, ale nebudeme si lhát, mladistvý vzhled v tom také hraje roli. Představte si „smutnou pnožku“ u pohovoru. A bohužel známkou mladistvého vzhledu nejsou pokleslá víčka a vrásky. Neštěstí jsou ale ženy, které nezajímá nic jiného.
A že je to klobásový jed? To mě nějak netrápí. Jíme třeba prasečí maso, že ano? Pole se hnojí v podstatě lejny (když to teda není umělé). Takhle bych to nestavěla. Teď mě napadá, že do krémů se dává močovina, protože váže vodu v kůži. Pokud se teď ošklíbáte, že fuj, vězte, že ta látka sama o sobě nepáchne. Je to velmi častý omyl laiků. Kdyby vám to pomohlo na suchou svrbící kůži, také budete říkat, že je to e e protože se to náhodou nachází v moči?

Karoleenah
2322 příspěvků 06.09.11 16:12
DanielaS: Tak tak. Pokud vím, tak botulotoxin je jeden z nejúčinnějších jedů vůbec, takže nechat si ho dobrovolně vpravovat do těla, to ani náhodou. Neodsuzuju nikoho, kdo botox (rozumně) používá, ale pro mě to teda není a ani nebude.
Obecně mi ale tyhle zásahy moc nevadí, pokud se provádí s mírou a dotyčná osoba má k tomu nějaký pořádný důvod. Třeba když má žena opravdu vážný mindrák z toho, že má malá prsa, tak proč ne, když to prospěje jejímu sebevědomí. Nebo třeba ty operace očních víček, povislých tváří… Ale takové ty plastikové dámy s prsama jak dva míče a kačeří hubou, to je bez diskuze hnus.

billie
369 příspěvků 06.09.11 17:11

Lara: Súhlasím, že močovina má veľa spôsobov využitia a nie je až taká fuj, ako napovedá názov. Ale rada by som ešte doplnila, že 39 gramov botulotoxínu by spoľahlivo vyhubilo celé ľudstvo. Presne kvôli tomuto sa musia všetky mäsové konzervy sterilizovať dvakrát. Nie je jed ako jed.

Lara
208 příspěvků 06.09.11 17:26

****billie: A víte, že kdy si píchnete rtuť do žíly, nic moc se Vám nestane? Na rozdíl od toho, když ji ji sníte?
Tak vážně, konec legrace. Chci říct, že to co na některém místě škodí, jinde může pomáhat. Nelze paušalizovat. V tomhle bych zvrhlost botoxu neviděla. Vůbec bych ho nepovažovala za zvrhlý. Za zvrhlé bych označila ženy s nedostatkem vkusu a neznalostí míry. 

seznam.mih  06.09.11 19:24

No tak sice jsem ještě mladá a vlatsním akorát jednu velkou vrásku na čele kvůli tvaru čela, ale nedovedu si představit, že bych do sebe měla píchat botox, abych náhodou neměla vrásky. Každá žena by se měla o sebe co nejlépe starat - sportovat, používat různé krémy, dávat si masáže, chodit ke kadeřnici podle potřeby, na kosmetiku chodit, manikůru, pedikůru a jim podobným. Ale kdo na to všechno má že. Nicméně tu základní péči, jako postarat se o svůj obličej, pokožku, svůj vzhled - to by měla bejt dobrá prevence proti vráskám. Ale ono to je taky v genetice a prej i v povaze. Znám lidi, kterým je 40 a vypadají opravdu tak na 25, a taky znám čtyřicátnici, která už se cítí na důchod a taky dle toho vypadá.
Ale já osobně bych si botox píchat jen tak nenechala. Už kvůli těm penězům. Taky si nenechám zmenšovat prsa jen proto, že by mě tam mamka nejradši viděla na tom stole, jak na porcování masa.

lindiste
347 příspěvků 06.09.11 19:34

Pořád si myslím, že pokud má žena mindrák např. z malých prsou, tak problém je jinde, ne na těle, spíš v hlavě a proto si myslím, že je lepší léčit podstatu problému a ne jeho průvodní jev. Možná, že to někomu může dodat sebevědomí, ale je to v pořádku, že své sebevědomí stavíme na těchto věcech? No jo, kecá se o tom pěkně…
A zase je v tom ta snaha co nejméně vybočovat z průměru, vždyť o čem jiném to v podstatě je? I když to možná vychází z podvědomí, že prostě tíhneme k tomu většinovému, co je tím pádem považováno za „normální“ a cokoliv mimo průměr způsobuje pocit, že něco není v pořádku?
Stejně jsem ale přesvědčená, že řešením problému „Je to moc malý“, není „Tak to napumpuju“. I když jak to má člověk ustát, když pořád vidí někde nadpisy: „Nádherná ...... se svlékla a ukázala dokonalé křivky“, „Vnadná..... se odhalila pro pánský časopis“, „Sexy…“, „Vyvinutá…“, „Nestárnoucí“… už mi z toho taky pěkně hrabe, a to nemám mindráky.

seznam.mih  06.09.11 19:44

lindiste: prsa jsou kapitola sama o sobě. Holky s malýma prsama si stěžují, že je nemají dost velké, protože média nás pumpují k tomu, abychom je velká měly a chlapy k tomu kolikrát taky nepomůžou (Ale stále se najdou pánové, kteří preferují malá prsa). Holky s velkýma prsama si zase stěžují na bolest zad, hlavy, že na ně chlapy čumí, komentují to jako, jestli nás nekojili černým pivem, člověk se bojí projít kolem bandy chlapů, aby nezavadil o oplzlé pohledy, nebo komentáře, holky pak dokáží holky s velkýma prsama pěkně pomlouvat a za chvilku se z holky s velkýma prsama pozná jen podle prsou. Což dámu samozřejmě nepotěší. Člověk si prostě nevybere …

MP Vlasta
3 příspěvky 06.09.11 22:55

Vážená Laro,
plantat dohromady botulotoxin a rtuť je jako snažit se porovnat kaktus s medvědím chlupem.
Rtuť: ano, popsala jste bravurně jeden sebevražedný případ, kdy si žena vstříkla intravenózně (=do žíly) určité malé množství ELEMENTÁRNÍ rtuti, která je v pH krve prakticky nerozpustná a nevytvořila tedy nebezpečné sloučeniny. Tato ELEMENTÁRNÍ rtuť je velmi málo škodlivá i při perorálním požití, vzhledem k tomu, že se nevstřebává ani desetina procenta. Tato ELEMENTÁRNÍ rtuť je nebezpečná zejména kvůli možnosti inhalace vzniknuvších výparů, které už tak netečné a nejedovaté nejsou. A co se SLOUČENIN rtuti týče, tak u nich toxicita narůstá velice razantně, nejnebezpečnější jsou organické sloučeniny rtuti (takže ty, které do sebe člověk láduje např. v rybách nebo třešních obíraných okolo frekventovaných silnic I. třídy).
Nezbývá mi než upozornit i na to, že pokud byste si dala alespoň trochu práce, tak i na velmi nekompletní české wikipedii o této problematice naleznete dostatek informací, abyste nemystifikovala zavádějícími posty.
Botulotoxin: Jak billie výše uvedla, jedná se prakticky o nejtoxičtější známý jed vůbec. Letální dávka pro člověka je při intravenózním podání asi 1ng/kg, tedy průměrného 80kg člověka by zabilo 80 nanogramů! A to je sakra málo. Při inhalačním podání je to asi 3× tolik. A i tak je to stále sakra málo.
A můj názor na botox injekce? Nevím, nezajímám se, připadá mi ale velmi divné používat extrémní jed v honbě za ztracenou krásou - která, mimochodem, podle mě stejně leží trochu někde jinde, než ve vráskách. A mimochodem, dámy, vrásky k věku prostě patří. Muže zdobí, ženy zlobí. Tak to vždy bylo a vždy bude. A kosmetické firmy si na tom pěkně naládujou kapsy. Ale to na módní peklo moc nepatří, že.. :)

billie
369 příspěvků 06.09.11 22:57

Lara: súhlasím, že záleží na každom človeku, či si nechá mimické svaly paralyzovať botulotoxínom alebo nie. Koniec koncov, so svojím telom si môže každý človek robiť čo chce a keď sa takto bude cítiť príjemnejšie prečo nie. Ale nesúhlasila som s vyhlásením, že botulotoxín je v princípe neškodný, lebo však bravčové budeme jesť aj tak (teda takto som to ja aspoň pochopila). Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum a v našej potrave nemá čo robiť, aj keby sme jedli od rána do večera len mäso.
Taktiež nie je ortuť ako ortuť. Čistá ortuť je najnebezpečnejšia vo forme pár, pokiaľ ju ale zjete alebo si ju pichnete to žily, nie je to až taká katastrofa. Horšie sú na tom zlúčeniny, tie už jedovaté sú.
Ale takto to máte so všetkým, záleží na forme, v akej sa daný prvok nachádza. Napríklad taký sodík: Vo forme kuchynskej soli je neškodný (teda pokiaľ niekto nezje viac než 200g čistej soli naraz), ale hydroxid sodný by som do úst nedala ani náhodou (používa sa napr. na čistenie odpadov - granulky sa zalejú vriacou vodou a toto potom rozožerie všetky vlasy v sifóne). A myslím, že všetkým ukazovali na chémii inštruktážne video, čo robí elementárny sodík vo vode.

Lara
208 příspěvků 06.09.11 23:23

Vážené dámy, chemii jsem náhodou vystudovala. Ale ne se zaměřením na pedagogiku, tudíž jsem doufala, že to vezmete jako žert, že. Samozřejmě tu rtuť je nutno zbaštit v něčem. Vdechovat ji bych sem raději ani nepsala. Dobře kapituluju… Nebudu vás nadále zavádět. Mě jen fascinuje ta hrůza z botoxu coby jedu. Já bych se spíš bála toho, jak to dopadne, když se to přežene. Takže klídek. Mě je to u rekta. Pro mne za mne si třeba vyzobejte na wiki xenobiotika. O kaktusech a medvědech nic nevím. Biologie mi nikdy moc nešla.

Lara
208 příspěvků 06.09.11 23:25

IMHO: Zas tak závadějící to není. I podle toho, co jste Vlasto napsala, záleží jak se co aplikuje. Zas tak mimo to není.

MP Vlasta
3 příspěvky 06.09.11 23:35

A já jsem si IMHO dal blbou přezdívku, vzhledem k tomu, že jsem chlap (Vlastimil) a momentálně mi Lara - nevědomky a zcela a jen mou chybou - sebrala koule, bradu a připevnila na hruď větší prsa.. :D

Lara
208 příspěvků 06.09.11 23:37

Vlasta: Třeba byste byl kočka :D Trocha silikonu…

A.C.
153 příspěvků 06.09.11 23:48

No, přijít na babský web a dát si nick Vlasta :)))))))))) Pěkný :)
Mně přijde zvrácené píchat si něco do obličeje, abych vypadala jako mladičká maska. Ale pravda, jsem ještě pořád ve věku pod 50let, takže se do uvažování ženy v tomhle věku vcítit neumím.

Lara
208 příspěvků 06.09.11 23:51

Já ale doufám, že to nikdo nebude zkoušet. Nejsem doktor a netuším co se s tou rtutí dál stane v krevním oběhu. Jestli třeba nebude nějak překážet nebo někam nedoputuje. Sakra já to neměla vůbec zmiňovat :D

billie
369 příspěvků 07.09.11 00:06

Lara: Ono tá hrôza, že botulotoxín je jed, je pravdepodobne spôsobená

tým, že väčšina medikov sa prehnane pozoruje a má panický strach z kadečoho O:-)

Lara
208 příspěvků 07.09.11 00:14

billie: jestli jste medik(čka) vystvětlete mi jednu záhadu prosím… Drahý je doktor a nemeje si ovoce. Pokaždé z železnou pravidelností ho to vytrestá. Dělá to dokonce i cizině. Už skončil i v nemocnici. Máte vy medici a následně i lékaři u tohoto nějakou výjimku nebo je výjimka on? Já vím, je to OT, ale jelikož to provedl zase, tak mě to ted tak u Vašeho komentu napadlo.Jinak mne naopak studium chemie dovedlo k brutálnímu cynismu v zacházení s čímkoliv. Naštěstí to zatím vedlo jen k odpálení aparatury nedostatečně naplněné vodíkem a zlití vyučujícího vodní vývěvou.
Nějaká jetá klobása mi sandál nerozkopne. :D

Lachenauerin
544 příspěvků 07.09.11 01:17

Lindiste: *Pořád si myslím, že pokud má žena mindrák např. z malých prsou, tak

problém je jinde, ne na těle, spíš v hlavě a proto si myslím, že je

lepší léčit podstatu problému a ne jeho průvodní jev*.
Takové případy se jistě najdou, ale rozhodně bych to takto nepaušalizovala. Protože když máte např. hrozně křivý nos,** je** podstatou (příčinou) mindráku právě ten křivý nos. Představte si, že se vám od dětství všichni smějí, třeba vás i šikanují, nechtějí s vámi kamarádit, v dospívání vás nejen nikdo nechce, ale všichni se vám pošklebují, jak jste hnusní. Duševní krása je vám prd platná, protože vám na ni všichni kašlou. Kdybyste tak hrozně křivý nos neměli, nic z toho zažívat nebudete. Když si ten nos dáte „spravit“, opravdu vám to pomůže, zcela objektivně. A podobně výživné prožitky dokáže poskytnout celkem pestrá paleta jiných „kosmetických problémů“. Někomu je jedno, že má malá prsa, někdo je kvůli tomu, nikoliv kvůli nějakému zástupnému problému, totálně vydeptaný.
Role vizáže v životě lidském je prokazatelně značná. Kdyby tomu tak nebylo, nikdo by se nelíčil, neonduloval, nehubl, neměl by potřebu se hezky oblékat a asi by se ani v tak hojné míře nerozvinula estetická chirurgie.
Ne, nejsem po operaci křivého nosu a uživatelka botoxu taky nejsem. A taky si myslím, že vrásky jsou normální součást určité fáze života a že spoustě lidí sluší. Ale někdo se kvůli nim opravdu trápí. Jestli něčeho není člověk mocen, pak posoudit míru utrpení toho druhého. Příklad: Kamarádce umřela kočka. Dotyčná několik týdnů plakala, kudy chodila. Všichni si mysleli, že jí snad zemřel nějaký blízký člověk. Když se dověděli, že je to kvůli kočce, skoro všichni vrtěli hlavou (někteří před ní, někteří za jejími zády), že kvůli kočce tak vyvádí. Ale ona byla opravdu, autenticky nešťastná.
Je mi jedno, co si kdo dělá se svým tělem, protože to je něco, do čeho mi naprosto nic není, je to nejintimnější zóna každého člověka.

Lara
208 příspěvků 07.09.11 01:36

Lachenauerin: Tak tak. Je to kvůli tomu, že většinu našich vjemů vytváří zrak. Nevím kolik přesně %, ale převažuje. Je to brutální, ale představte si, že byste měli buď oslepnou, nebo ohluchnout…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit