Boty - 30. léta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lwaxana
4 příspěvky 03.05.15 11:29
Boty - 30. léta

Dobrý den, ahoj! Mohla by mi nějaká módní znalkyně poradit, jaké boty se nosily ve 30. letech k dlouhé široké kalhovové sukni - při neformální příležitosti, dohledala jsem na pouze webu o dobové módě, že sandály se nosily, ale není mi moc jasno jaké… díky:)

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 03.05.15 12:40

Letní sandály bývaly obvykle na nepříliš širokém a nižším či středně vysokém podpatku, se širším nebo několika užšími pásky přes nárt a s páskem kolem kotníku. Svršek nemusel být kožený, zvláště pro neformální příležitosti se nosily sandály třeba plátěné - např. renomované módní salony byly schopny nechat k letní garderobě ušít i ladící střevíčky a sandály (o kabelkách, kloboucích a dalších doplňcích nemluvě).
Pokud byste měla cestu do Zlína, navštivte zdejší Baťovo muzeum.

Lwaxana
4 příspěvky 03.05.15 13:41

Děkuji:) ještě by mě zajímalo, takové plátěné sandály mohly být i ploché bez podpatku, nebo to nebylo obvyklé?

Elfrida
17 příspěvků 03.05.15 14:06

Pro inspiraci se můžete podívat do této knížky https://www.kosmas.cz/…tky-boticky/ nebo (i když jde už o čtyřicátá léta) do této http://www.modnipeklo.cz/…cenze-knihy/.

Lwaxana
4 příspěvky 03.05.15 15:08

Děkuji, mrknu na to, zvlášť ta první vypadá hodně zajímavě:)

Betty J.
2031 příspěvků 03.05.15 15:52

@Lwaxana: boty s plochou podrážkou a bez podpatku byly určené především na sport, nikoli do města. Nosily se také k plavkám a opalovačkám doplněným širokými, tzv. pyžamovými kalhotami. Zkuste si v Googlu zadat „30s beach pajamas“ a uvidíte sama.

JarkaJ
285 příspěvků 07.05.15 10:47

Kromě výše uvedeného mohu doporučit knihu Móda v ulicích protektorátu nebo Elegance první republiky, případně koukněte na www.turnyra.blogspot.cz. (ale speciálně o botách tam není nic). Na dobových fotkách má Adina Mandlová s Natašou Gollovou nízké sandály (ke kalhotám na kolo). Obecně podle filmů si tak vybavuji, že sandály byly většinou s plnou, vykrajovanou špičkou, páskem přes nárt nebo kolem kotníku a někdy plnou patou. Nešly by k tomu také nízké tenisky typu jak se nosily na tenis?

Lwaxana
4 příspěvky 07.05.15 15:44

@JarkaJ: díky, podívám se. tenisky se podle všeho k tomu nosily, ale jelikož to chci nosit ve vedru, tak jsem doufala, že by šly nějaké rozumné sandály- a právě ty s plnou špičkou jdou teď zase do módy:)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit