Dámské boty do tanečních

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ad. Adéla
163 příspěvků 07.09.12 18:23
Boty do tanečních

Vím že tohle patří spíš do Peklo radí, ale tam se nedá reagovat a diskutovat. Tak doufám že moc nepobouřím když svoji otázku umístím sem.
Ráda bych se zeptala jaké boty do tanečních?
Uzavřené lodičky, páskové boty???
Mám jedny tmavě fialové šaty, jedny černé, a světle modrou sukni. To vše bych ráda s botami kombinovala. Také mě zajímá jestli se musí nosit silonky, nebo ne, případně když boty s otevřenou špičkou (nebo třeba i ty páskové) tak co potom kdyby byly punčocháče nutností?
Prosím přidávejte fotky, nebo odkazy pro inspiraci.
Jo a ještě bych chtěla podotknout že mi rodiče na boty nedají víc než 1000 korun. Doufám že i přez tento „handicap“ mi pomůžete něco obstojného sehnat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

eliza93
84 příspěvků 07.09.12 18:37

Tak myslím, že taneční boty stojí víc jak 1000, ale pro jeden kurz se mi stejně zdají zbytečné, hodiny nejsou tak dlouhé a žádné velké kreace taky nacvičovat nebudete. Radím pohodlné lodičky na středně vysokém podpatku - pro mě cca 8cm, ale to je individuální - s uzavřenou špičkou, páskové nejsou dobrý nápad. Představte si, až Vás partner šlápne, a že se to stane. Tedy pokud nejdete s někým zkušeným, což také nepředpokládám. Silonky jsou samozřejmost, etiketa a navíc nebudete mít - nebo né tak rychle - puchýře. Jinak jsem byla v tanečních před třemi lety, takže informace ještě relativně čerstvé.

Moir
1808 příspěvků 07.09.12 19:18

Ideální jsou samozřejmě taneční, ale v tomto případě bude stačit něco univerzálního, snesou se i rozumné páskové, ale pošlapaným palcům se pak nevyhnete. Lodičky jen takové, které se nebudou vyzouvat, nejvhodnější se mi zdá něco tohoto typu, jen „netaneční“, podpatek, pokud na něj nejste zvyklá by byl vhodnější trochu širší,
Silonky jsou vhodné.

kisvakond
110 příspěvků 07.09.12 19:27

Hlavně pohodlné.. :-D

Martini90
159 příspěvků 07.09.12 19:30

Bez silonek a uzavřených lodiček bych do tanečních nešla. Přijde mi to nevhodné (stejně tak do divadla a další kulturní akce). Navíc je to i vhodnější, v páskových botách budete mít za chvíli pošlapané palce (plus otevřená obuv se silonkami vypadá přinejmenším podivně).
Pokud vím, spousta tanečních škol dává i instrukce, co je vhodného oblečení týče (myslím na webu či na letáku), někde totiž vyžadují pouze krátké šaty (aby bylo vidět na nohy), sukně s halenkou jsou zapovězené, bez silonek tam taktéž „nesmíte“ (zda se za takové prohřešky vyhazuje, to vskutku nevím), takže se zkuste informovat, zda máte taková pravidla.
A lodičky do 1000,– určitě jdou sehnat. Já měla kdysi jedny za 400,– (byly slevy:-)) a vydržely mi několik sezón.

bestia
2296 příspěvků 07.09.12 19:34

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:15

Chari
541 příspěvků 07.09.12 21:15

Ideální jsou samozřejmě taneční boty - mají pásku přes nátr, kožená podrážka je měkká, pohodlná a klouže tak akorát a nedělají šmouhy. Vyrábí se na různých typech podpatků. Kolem tisícovky se dají sehnat v bazarech různě po netu. A narazila jsem zrovna na nějaký slibně vypadající výprodej http://www.lightinthebox.com/…e-shoes_1278?… (a začala vybírat další boty - internet je mor:))
V případě, že se rozhodneš pro taneční boty si akorát dej pozor, aby to byly boty na standart nebo latinky a ne speciální boty na tango (těžiště je tam trochu jinde)

Jestli si ale nejsi jistá jestli tě tanec bude bavit, pak bych se na taneční boty vykašlala a koupila nějakou běžnou lodičku. Dala bych si akorát pozor na to, aby byla pokud možno pohodlná, nepadala a nedělala šmouhy. První taneční jsem taky odchodila v obyčejných lodičkách a taneční obuv koupila až když jsem věděla, že mě tančit hodně baví.

Canavi
224 příspěvků 07.09.12 21:52

Taky jsme chtěli ušetřit a koupili dceři do tanečních boty za 900. Po třetí hodině upadl podpatek. Takže jsme honem kupovali boty u Hellera . Podobné botky měla třetina dívek z tanečních.

llolla
2102 příspěvků 07.09.12 22:12

http://www.bata.cz/…itemid/35893
Ja bych si klidne vzala neco takoveho. S vyskou podpatku opatrne, pokud na nich neumis (muzu tykat?) chodit, tak nejakych 4-5 cm maximalne… Nejsou to tanecni boty, ale tvuj tanecni partner asi nebude zadnej Fred Astaire, a urcite ti parkrat prislapne palec a v uzavrenych botach by to nemelo tak bolet… Tanecni boty bych si poridila, az bych si byla jista, ze me tancovani bavi, protoze ony jsou pak celkem k nicemu. A silonky (do uzavrenych) bych si brala urcite, za predpokladu, ze nemas sukni az na zem. Pak je to asi fuk.

Chari
541 příspěvků 07.09.12 22:24

@Canavi Měla jsem od nich podobné boty, odešly po šesti letech= výborná investice. Boty na tango mám postarší z bazaru a zatím fungují dobře. A teď zcela vážně pokukuju po tom výprodeji, obchod který má kladné reference od zákazníků, zboží vypadá dobře a můžu si zvolit typ podpatku - proč ne, na šmejdy to nevypadá a nebudu odsuzovat jen protože mají zrovna výprodej.

ndrea
57 příspěvků 07.09.12 22:59

Rozhodně něco s páskem přes nárt, lodičky a boty s volnou patou nedoporučuji. Nevěřím tomu, že se při takovém jivu lodička nevyzuje. Boty s volnou patou mam ozkoušené na vlastní kůži, nešlo v nich tancovat, tak jsem si koupila myslím od Tamarisu boty s uzavřenou kulatou špičkou, patou a páskem přes nárt, podobné těmto, jen s vyšším podpatkem

Vybírala jsem si podle toho, aby byly stylem co nejpodobnější závodně-tanečním botám.
Většina tanečních bot má sice otevřenou špičku, ale tomu bych se v začátečnických tanečních vyhnula. Ani tak nebolí, když vám na nohu partner stoupne zvrchu, ale když vás kopne zepředu (přirazí nohu), budete mít dalších 14 dní fialový palec.

Martini90
159 příspěvků 07.09.12 23:06

Překvapuje mě, kolik žen tu tvrdí, že lodičky na tancování ne. Já netancuji snad v ničem jiném a nemám s tím jediný problém - žádné vyzouvání ani nepohodlí se nikdy nekonalo. Jen se musí dobře zvolit podrážka, aby po parketu „klouzala“.

gulietta  07.09.12 23:16

@Martini90 „klouzala“ pri zmieňovanom tanci jive?

Martini90
159 příspěvků 07.09.12 23:19

Gulietta: To nebyla reakce přímo na ten jive. A na standart se mi více osvědčily boty, jejichž podrážka se nezadrhává o podlahu. Nevím, jak lépe to popsat. Ačkoliv, co jsem v ruce držela taneční boty kamarády, co tancuje závodně latinu, tak měly jakousi „semišovou“ podrážku (aspoň mi to tak přišlo). Jak si na tom nerozbije kokos, to se přiznám, že netuším.

Ems
1482 příspěvků 07.09.12 23:34

Za tohle to schytám, já měla do tanečních boty od vietnamcu za 2stovky. Celou sezonu vydržely a byly i relativně pohodlné, navíc vypadali skoro identicky jako taneční boty…
Jinak stoprocentně pásek přes kotník, taková polka či quickstep kde budeš hopsat potřebuješ botu co bude držet na noze a nebude se vyzouvat…

Chari
541 příspěvků 08.09.12 00:12

„@Martini90“ Podrážka je kožená, aby příliš neklouzala drhne se kartáčkem.

elesse
102 příspěvků 08.09.12 09:33

Já už bych nikdy nic jiného než taneční botu nevolila. a to i v případě, že kromě tanečních navštívíš jen několik dalších povinných plesů… kromě toho, další se určitě sehnat do 1500, což už není taková částka navíc. No a nebo tedy něco, co je tomu podobné. Letos jsem viděla pěkné boty tvarově podobné těm tanečním v humanicu a renu. já bych zase úplně nedoporučovala uzavřenou špičku, boty se hrozně okopou.

Martini90
159 příspěvků 08.09.12 10:09

Chari: Aha, děkuji za upřesnění.

Světýlko.t
78 příspěvků 08.09.12 10:49

Já bych taky rozhodně doporučila taneční obuv. Levnější taneční boty můžeš sehnat tady http://kozdra.cz/. Občas tam mají i nějaké akce, takže když budeš mít štěstí, třeba chytneš i nějakou slevu. Já si nedokážu totiž představit, že i na obyčejném plese bych měla tanocvat v normálních botech. Vím, že hodně lidí tady doporučuje uzavřenou špičku aby tě to příliš nebolelo když ti někdo dupne na nohu (ale pak budeš mít ty špičky horzně okopané). Já bych, ale přeci jen doporučila boty s otevřenou špičkou. Bude se ti mnohem lépe tancovat latina, a aby si měla nohu zpevněnou, tak ještě doporučuji pásek přes nárt. Pokud se rozhodneš pro taneční obuv, tak ji nenos ven na normální nošení, vždycky si je přezuj až v budově, protože jinak si je zničíš.
Edit: Silonky do tanečních rozhodně patří, i nám to tam kladli na srdce. Pokud se rozhodneš pro boty s otevřenou špičkou, tak se dají pořídit od Bellindy punčocháče bez zesílené špičky. Ale jestli ti můžu doporučit, ze začátku to do tanečních nemá vůbec smysl řešit. Punčocháče bez zesilené špičky jsou relativně dražší a já jsem ze začátku odcházela z tanečních vždy s děravými, protože mě někdo pošlapal. Takže si klidně pořiď třeba patery levnější punčocháče byť ze zesílenou špičkou. A punčocháče bez zesílené špičky si vem na prodlouženou nebo až budete v tanečních šikovnější.

D.C.M.
82 příspěvků 08.09.12 11:30

Boty do tanečních by měly mít nějaký ten podpatek - malý stačí, hladší podrážku a pásek kolem kotníku. Měla jsem boty s otevřenou špičkou. Sama nejsem zrovna nejlepší tanečnice a tanečníci se měnili, tak musím říct, že mi žádný nohy nepošlapal. Spíš hrozilo zamazání silonek černým krémem na boty.
Takže doporučuji boty, které budou hlavně stabilní a člověk v nich těch pár hodin vydrží tancovat.

elesse
102 příspěvků 08.09.12 12:07

Jo a k silonkám, nosila jsem vždycky ty nejlevnější, vydržely maximálně hodinu protože pak na mě někdo šlápnul a bylo. kupodivu mě velice často šlapaly slečny podpatkem, to je hodně nepříjemné. no a zesílenou špičku jsem si vždycky tahala jakoby na chodidlo, aby nebyla vidět. stejně to nikdo neřešil

ad. Adéla
163 příspěvků 08.09.12 13:00

Moc děkuju všem za reakce, určitě jsem se hodně poučila :)

Maracujaa
26 příspěvků 08.09.12 13:21

Podle mě jsou boty na tanec a boty do tanečních dvě různé kategorie. Ty do tanečních by měly být určitě uzavřené - kvůli pokopání, silonkám, pohodlí atd., na přiměřeně vysokém, širším podpatku, protože užší snadno podklouzne a s páskem, který je udrží na noze. V tomto případě musí krása a elegance trošku ustoupit pohodlí a praktičnosti. Taky je třeba počítat s tím, že po tanečních budou nejspíš na odpis, takže bych určitě volila nějaké levnější a ušetřené peníze investovala třeba do jedněch opravdu pěkných šatů na závěrečný ples.
Já bych brala třeba tyhle: http://www.bata.cz/…itemid/36360
A pokud Vás tanec začne bavit, můžete si po tanečních koupit „opravdové“ taneční boty.

kudka
77 příspěvků 10.09.12 20:15

Ráda bych opravila tvrzení, že boty určené pro závodní tanec jsou pouze páskové. Existuje několik typů bot, ať už se jedná o boty na latinu nebo standardy. Dají se najít i boty, na kterých nejde tolik poznat, že slouží k závodění a přitom mají všechny kvality potřebné pro pohodlné a bezpečné tancování. Moje mamka si například koupila boty Eurodance - na posledním obrázku vlevo nahoře a protančila v nich několik plesů

první tři obrázky z salsashop.cz, poslední talidance.wz.cz

Moir
1808 příspěvků 10.09.12 20:51

@kudka tak určitě! Standardky mám asi troje, jedny tréninkovky, jedny „hybridní“, podobné, co jsem linkovala, plus asi dvoje latinky

Příspěvek upraven 10.09.12 v 21:35

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit