Boty Esprit - máte někdo zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pirek
6775 příspěvků 26.01.12 08:40

Zdravím milé kolegyně (a kolegy také),
včera jsem objevila krásné lodičky z měkké kůže zn. Esprit (ta, co dělá i oblečení) a než se pro ně vydám, chtěla bych se vás zeptat, zda máte někdo s obuví této značky zkušenosti? Předpokládám, že to není to nej, ale doufám, že za 1600 korun by mohly aspoň 2 sezóny častého nošení vydržet.
Předem děkuji.
Pírek

Reakce:

kolasice
138 příspěvků 26.01.12 09:15

Nepotěším, zkušenost mám špatnou - u jedněch se mi úplně ochodil podpatek až na kov (za velice krátkou dobu, přesně už nevím, už je to pár let) a jiné (letní) měly tak tvrdou šlapku (teď honem nevím, jak se tomu říká), že se na nich skoro nedalo chodit. Na pohled se mi většinou líbí, ale ergonomicky moc povedené nejsou (podle mě teda).

GreatSusan  26.01.12 09:56

souhlas s kolasici, nektere vypadaji moc hezky, ale jsou to spis „modni“ boty, nez „doopravdove“ boty. Esprit dela primarne obleceni, boty driv vubec nemeli, az poslednich par let, proste rozsirujou sortiment. Mam od nich letni sandaly, vzhled je na 100%, jsou i kvalitne udelane, ale komfort je tak na 70%. Jsou delane na sezeni v hezke kavarne v hezkych satech a pak pul hodiny flanyrovani, vic ne. Pokud potrebujete boty do kancelare na prezuti, tak ok, pokud v nich chcete 2 sezony casto chodit, tak bych koupila neco jineho…

Pirek
6775 příspěvků 26.01.12 10:46

Děkuji vám,
já jsem je tak trochu podezřívala, že to je jen na pokoukání a do kina, ale na časté nošení ne. Škoda, jsou moc hezké:) Asi skončím u Ecca, i když můj účet to bude bolet:D

kolasice
138 příspěvků 26.01.12 10:50

To můžu doporučit, v Čechách nic jiného nekupuji. Zkuste outlet ve Štěrboholích nebo nějaký internetový, třeba narazíte na zlato:) Mají snad i oficiální eshop v UK.

ajuna
106 příspěvků 31.01.12 10:35

Přidávám svoji zkušenost s botama Esprit - koupila jsem si takové „mokasíny“, moc se mi líbili a stály 1700, jednou jsem v nich zmokla a vedle opatku mi praskly a neskutečně se vytáhly (nehledě na to, že jsem i při malém dešti měla v botách rybník, teklo přes podrážku), šla jsem je asi po 2 měsících od nákupu reklamovat (koupeno v Renu) a bylo mi řečeno, že prasklina vznikla protože jsem nepouživala lžíci při obouvání, na moji námitku, že použivala a ať mi dokáží že ne, paní řekla, že jsem teda nepoužívala lžíci vyzouvací (jestli někdo víte co to je, budu ráda za poučení, paní jen řekla že je to lžíce na vyzouvání…). Pak jsem jí teda řekla, že mimo tu prasklinu reklamuji i to že do bot přes podrážku značně teče a že se nepřiměřeně vytáhly (asi o 2 čísla)…bylo mi řečeno, že v nich nemám chodit v dešti, tak jsem se zeptala, jak to mám udělat když prší, ona řekla že se mám vyzout, když prší a jít bosky!!! Jo a prý jsem je ještě prala v pračce - koženkové boty… bože ještě teď jsem vytočená

MP Buba
5 příspěvků 31.01.12 10:56

Boty Esprit? Nekupovat, sice dělají fajn oblečení, ale s botama to je bída. Koupila jsem si jedny tenisky Esprit v Humanicu, černý a byla na nich takový vsadky z látky, vypadalo to fakt pěkně a navíc byly ve slevě, takže jsem neváhala. Jenže ani ne po měsíci občasného nošení se mi ty látkové vsadky začaly trhat od zbytku boty. S reklamací jsem také neuspěla, prý jsem je nosila moc často. Tak nevím, k čemu ty boty vyrábějí, když se nemůžou nosit.

Kity
39 příspěvků 02.02.12 10:03
Taky moc nedoporučuji, mám od Espritu sandály, stály 1390,– a podpatek se velmi brzo odřel až na kov. Navíc strašně dřou, nohy v nich dost trpí.
Co se týče lodiček, rozhodně doporučuji Buffalo, cena je podobná a jak je rozšlápneš, jsou jak papučky :-)

potuvrka
1 příspěvek 14.04.12 06:47

Já mám lodičky od espritu už pět let, stály tehdy 1600 kč, nejsou kožené (kůži z přesvědčení nenosím) a jsou to nejlepší boty, co jsem kdy měla. Nosím je dost často a stále vypadají skoro jako nové, jsou strašně pohodlné a ani kožené boty (dokud jsem je nosila) mi nevydržely tolik, co tyhle lodičky. Teď zrovna sháním nové a s největší pravděpodobností zase budou od espritu.

kiwi  14.04.12 09:44

Mokasíny od Esprit mám moc ráda, nosila jsem je imrvére a vydržely hodně sezón a hodně nachozenejch kilometrů. Zrovna hodlám zakoupit další model…

Dahllie
2222 příspěvků 14.04.12 11:54

Měla jsem jedny na nízkém podpatku, po pár měsících se mi ošlapal i samotný podpatek. Ale byly za dvě stovky z výprodeje z Rena, tak mi to žíly netrhalo. Ale za plnou cenu bych je určitě nekoupila.

pampelína
60 příspěvků 05.05.12 21:37

Já mám taky výbornou zkušenost! Měla jsem takové šněrovací kožené „tenisky“ (nevím, jak to nazvat, byly to sice tenisky, ale elegantní, daly se vzít klidně i v sukni). Byly strašně pohodlné, vydržely mi 4 roky, pak už byly takové okopané (ale to proto, že jsem je začala nosit tak „na lítačku“ a přešla na podpatky), ale ani tak se nerozpadly ani neměly jiné vady.. Stály, myslím, kolem 1500.. Asi záleží, jaké má člověk štěstí..
@ajuna
To mi připomíná můj zážitek s reklamací u Bati, kde mi řekli, že kožené zimní kozačky se nehodí do zimy, do vlhka a posypových materiálů :-D Nevíte někdo,co se s takovým jednáním prodejců dá dělat?

ultraviolet
21 příspěvků 06.05.12 10:18

Přidávám se k těm spokojeným - jediné nositelné zimní boty, co jsem tuto zimu sehnala, byly právě Esprit. (Skoro jsem si říkala, jestli nekoupit ještě jedny do zásoby :D ) Jistě, ochozený podpatek se musel nechat opravit po pár týdnech nošení, ale to na všech mých botách - pryž výrobci používají hrozně měkkou, jakmile je nechám podrazit nanovo, vydrží po zbytek sezóny.

makral  08.05.12 11:31

Mám od Esprit podzimní kozačky a drží už asi 7. rok. Ostatní boty přicházejí a odcházejí, jen tyto zůstávají. Původní cena byla dost vysoká, ale jelikož jsem je koupila ve slevě, jsem vážně nadšená. Chtěla jsem od nich letos něco na léto, ale v obchodech mě zklamaly nabízené materiály a po netu si na ně netroufnu, protože mi u nich neodpovídá velikost, tak pozor na to.

Akimek
19 příspěvků 08.05.12 18:51

Ja mam zkusenost spise spatnou - design super, ale pohodli nula… ale drzi, to se musi nechat :) oni se s ergonomii mnoc nebabraji…

Ema_SN
148 příspěvků 09.05.12 20:53

Ja vlastním kožené balerínky Esprit. Nie že by boli vyslovene zlé, ale zázrak to tiež nie je. Päty mi odrú do krvi, keď si ich zabudnem prelepiť. Znovu by som si ich už nekúpila.

Pirek
6775 příspěvků 10.05.12 14:35

Tak všem moc děkuji, nakonec jsem dala přednost sice drahým, ale jak to vypadá, naprosto dokonalým lodičkám od Ecca. A Esprit vyzkouším třeba na nějaké módní sandály, jestli mají.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit