Boty k sukni - bez podpatku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP obludka
28 příspěvků 31.03.12 20:10
Po týdnu krásného počasí jsem (jako každý rok) začala přemýšlet, jaké boty k sukni. Jelikož bydlím Praze, která je plná zákeřných kostek, zlomyslných kočičích hlav a nepraktických dlaždic, ráda bych sehnala boty bez podpatku. Máte nějaké tipy? Má kritéria jsou následující:
  • ne kozačky - aktuální je pro mne sezóna jaro/léto
  • ne balerínky - hrozně z nich bolí nohy
  • ne oxfordky - preferuji více ženský styl
Každý rok sháním… a každý rok skončím s lodičkami a s podpatky zaseknutými mezi kostkami:-) Děkuji za každý příspěvek do diskuze!

Reakce:

rice
348 příspěvků 31.03.12 20:16

co třeba boty na klínku? A navíc mám pocit, že se dají přece sehnat i pěkné botky na širším podpatku, který je stabilní a mezi kostky se nevejde. Neprodávají se jen jehly ;-)

zelitschko  31.03.12 20:23

a co baleríny Joseph Siebel? Jedny mám už tak šest let, mám zborcenou klenbu a přesto jsem v nich prochodila mnoho dovolených :)

Ani  31.03.12 21:50

:) co takhle širší podpatky? Jsem taky pražská a problémy s nimi nemám. Jinak jako nechtěné byly vyjmenovány všechny jiné alternativy co znám (aspoň tedy já všechny placaté boty dělím na tenisky, kozačky, oxfordky, baleríny… popř. ještě lodičky bez podpatku, ale to jsou v podstatě baleríny… asi mi trochu chybí rozlišovací schopnost).

zelitschko  31.03.12 22:12
Ani: nám oběma… :)

btw, napadly mě ještě nějaké krásné sandálky bez podpatku, vypadají dost žensky, pokud mají tenké pásky a zároveň mohou být i tak trochu dekadentní, třeba jako moje černé žabky s páskem přes patu, na kterých jsou vpředu černé kytky se stříbrným cvokem místo středu :)

MP obludka
28 příspěvků 31.03.12 23:05
Ha, boty na klínku nejsou vůbec marný nápad! Vždycky jsem okolo nich jen procházela, ale vlastně by to řešilo mou situaci :-)
K těm mým podpatkům: jehly nenosím, snažím se vybírat spíš širší podpatky… Ale nejčastěji se pohybuji v centru a tam jsou nekdy mezi kostkami díry tak 2-3 cm… Prostě (dámy prominou) o hubu. Samozřejmě tím zase narážíme na věčné dilema - užší podpatek vs. stabilní boty důchodky.
@Zelitchko: máte na mysli nějaký konkrétní model? O botách Josef Siebel jsem slyšela vždycky jenom samou chválu, když jsem si je ale prohlížela v kamenných obchodech, zdála se mi většina buď moc sportovní, nebo moc důchodky. Vždycky se sice našlo pár krásných, které bych si hned koupila, ale baleríny mezi nimi nebyly (zběžně jsem se mrkla na jejich stránku a našla jsem jen jedny http://www.josefseibel.co.uk/…lection.html ).
Dekadentní sandálky zní dobře, ale se zmíněnými žabkami mám zase stejný problém- jak jsou placaté, hrozně mě z nich bolí nohy.

zelitschko  31.03.12 23:18

můj model je podobný těm červeným, sice poněkud sportovnější, ale velmi věrná součást mého botníku. Dají se vzít k šatům i ke kalhotům (dokonce jsem je měla na jedné poobřadní oslavě svatby - konala se na dvorku, tudíž přežily i obalení blátem :). Co vím, tak se sandálky dají najít i tvarované, ale já otevřené boty nenosím (snad jen sandálky na neuvěřitelně vysokém podpatku, ks 1). Určitě bych se podívala do Riekra (i když tam to bude trochu důchodcovštější), nebo se dají slušné botky - i když nevím, jestli sandále - najít v Deichmannovi v té jejich řadě Medicus, mám od nich jedny kožené „kecky“ a jsou docela dobře zpracované i dobře vypadající. Já jsem teď řešila problém, čím nahradit svoje už dosti jeté Sieblovky, jsem zabloudila do Bati a našla - koupila jsem šedomodré oxfordky s nášlapnými zónami, mají tam i mokasíny a baleríny s toutéž úpravou. Bohužel asi tak po dvou nošeních se začal vytrhávat jeden ze švů, v pondělí jdu reklamovat :/

Dahllie
2222 příspěvků 01.04.12 07:58

Já letos neodolala těmhle od Riekera. Jak psala zelitschko, často tam ty vzory jsou takové důchodcovské, ale když člověk hledá, tak najde i něco modernějšího a jsou jako bačkůrky. Loni jsem si koupila tyhle sandále a do září je z nohy skoro nesundala, jak byly pohodlné (a na konci sezóny ve slevě koupila ještě jedny do foroty) :-)

anicka  01.04.12 08:42

Na prazske dlazdicky odporucam okrem Riekera este El Naturalistu - 

http://www.elnaturalista.com/…duct/shoe-20 ,

http://www.elnaturalista.com/…ct/sandal-21 :-) Mam od nich dvoje topanky, a chodi sa v nich uplne uzasne. A ak mas nahodou nohu c.37, tak vo Fashion Arene maju vzdy nejake „ukazkove pary“ za dost priaznive ceny ;-)

Sekhmet
1918 příspěvků 01.04.12 09:48

Já bydlím i pracuju v Praze - přímo v centru (Karlovo náměstí, I.P.Pavlova, často se pohybuji po Václaváku i Staromáku). Nosím lodičky na podpatku i na jehlách. Holt se musí dávat pozor, kam šlapete, aby jehla byla na středu kostky. Zapichuju se minimálně (horší jsou naleštěné mramorové podlahy paláců a pasáží - ty se smekají). Prostě to jde, místa s 2-4 cm mezi kostkami jsou i v centru Prahy jen omezeně (Staromák je asi nejhorší), ta se prostě musí „přeskákat“. Kolegové říkají, že když takhle poskakuju, vypadám neskutečně roztomile. Údajně mají potřebu mne vzít do náruče a přenést :)

Kralovna Bitche
382 příspěvků 01.04.12 10:43

aničko, tos mi úplně vzala od pusy (nebo klávesnice?) Vysněné boty od El Naturalisty jsem si teď koupila a jsou perfektně zpracované, pohodlné a krásné. Výborná alternativa pěkných bot do města.

MP Aranel
14 příspěvků 01.04.12 19:22

Sekhmet: kolikrát bych se nechala, a s radostí!

saryvary
664 příspěvků 01.04.12 19:40

Salvatore Ferragamo - elegantní a pohodlné

MP Motyka
29 příspěvků 02.04.12 07:31

Řeším to samé, takže šetřím na Martens lodičky. V zimě jsem si koupila od nich kozačky, nějaký starší model s hodně širokým podpatkem a jsou parádní. Asi zkusím sehnat něco podobného i u bot na jarní sezónu. Klínky já nerada, v módě jsou vždycky jen chvilku a pak jsou zase na dlouhou dobu pasé, proto se jim vyhýbám a sázím na klasický podpatek. A že širší vypadaj důchodcovsky mě netrápí. Ráda chodím pěšky.

albireo
27 příspěvků 21.04.12 21:00

Vyskusaj Ecco alebo Geox. Od oboch firiem mam ako baleriny tak lodicky a chodi sa v nich dobre. Nehovoriac o tom,ze je to kvalitne usita obuv a prezije aj moje vecne zakopanie apod.
Na prazke macacie hlavy je dobry aj Joseph Siebel, ale nemam pocit,ze by mal lepsie tvarovanu vystelku ako vyssie uvedene firmy.
Male plus Geoxu je, ze vyrabaju obuv aj v polcislach a tak ma clovek naozaj sancu trafit rozmer.

Miona
8 příspěvků 22.04.12 00:01

Boty na klínku jsou na takovou dlažbu super, letos mají krásné v CCC

DanielaS
4599 příspěvků 23.04.12 16:10

Boty s paskem pres nart na asi 2 cm podpatku mivaji celkem porad v Deichmannu. Kvalita ruzna, ale ty predlonske mi slouzi stale skvele.

Letefa
716 příspěvků 25.04.12 13:00
@Miona píše:
Boty na klínku jsou na takovou dlažbu super, letos mají krásné v CCC

No jenže o CCC toho tu už zaznělo spoustu negativního. Já sama jsem velký odpůrce, né a né vydržet (až na malé výjimky, ale úspěšnost 30% mi přijde pořád tristní. A to si, prosím, kupuji/kupovala jsem výhradně tu dražší řadu Lasocki).

kalivrata
272 příspěvků 28.04.12 21:00

To mi jen tak odbočkou připomnělo čtvrtek, kdy mě a můj bicykl odprovázel domů jeden galantní mladý muž. Až teď jsem si uvědomila, že bral celou dobu ohledy na to, že mám lodičky na podpatcích a vlastně jsme šli jenom místy, kudy se mi šlo dobře. Navíc byl celou dobu tak roztomilý a přirozený, že jsem si až teď uvědomila, že jsme nešli úplně standardní trasou. Kdyby byli takoví všichni…

seznam.mih  28.04.12 22:34
@kalivrata píše:
To mi jen tak odbočkou připomnělo čtvrtek, kdy mě a můj bicykl odprovázel domů jeden galantní mladý muž. Až teď jsem si uvědomila, že bral celou dobu ohledy na to, že mám lodičky na podpatcích a vlastně jsme šli jenom místy, kudy se mi šlo dobře. Navíc byl celou dobu tak roztomilý a přirozený, že jsem si až teď uvědomila, že jsme nešli úplně standardní trasou. Kdyby byli takoví všichni…

Pokud se žena chová jako žena, tak se v chlapech objeví skrytej gentleman, aniž by o tom sami věděli. Vidím ten rozdíl v tom, když si vemu lodičky a sukni a když si vemu džíny a botasky.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit