Boty na maturitní večírek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anne92  16.05.12 10:32
Boty na maturitní večírek

Milé spolupekelnice!

Pokud se všechno příští týden podaří, chystám se na maturitní večírek. A jelikož jde o jedinečný večer, na který se dlouho vzpomíná, už pomalu přemýšlím, co na sebe.

Navrhla jsem si jednoduché černé minišaty s béžovými doplňky. Jde o klasický rovný střih bez ramen, šaty končí u krku, kde jsou převázané béžovou mašličkou, která je mimo jiné i na spodním lemu. Pro větší pohodlí si k nim vezmu dlouhé černé legíny. Podílím se totiž i na přípravě večírku, což pro mě znamená minimálně dvanáct hodin na nohou.

Chtěla bych Vás tímto poprosit o radu, jaké boty k šatům zvolit. Podpatky nosím, zatím jsem na délce 8cm. Našla jsem jedny u Bati, ale jsem na vážkách, jestli se vyplatí si je koupit. Vzhledem k ceně, materiál asi nebude kůže a mám také trošku obavy z kvality zpracování.

Nevlastníte některá tyto botky? Nemáte s nimi někdo nějakou zkušenost?

Moc děkuji za Vaše příspěvky.

Reakce:

Anne92  16.05.12 10:34

Přidávám ještě přímý odkaz na boty, abyste je nemusely hledat.

http://www.bata.cz/artikl/153119

MUDr.Lant
389 příspěvků 16.05.12 10:51

Tyto boty nevlastním, ale zkoušela jsem si je a bohužel si nedovedu představit, že bych v nich absolvovala delší pobyt/pohyb. Myslím si, že na maturitním večírku s nimi budeš trpět, navíc, píšeš, že nosíš podpatky 8 cm vysoké, tyto mají 13 cm (platforma 3cm). Pokud si boty koupíš, tak si vem raději i alternativní obuv. Vím, že s oděvem radit nechceš, ale nějak si ty šaty + legíny + tyto boty neumím představit (legíny mi tam vadí).
Jinak hodně štěstí u maturity!

Anne92  16.05.12 11:10

Pokud budou šaty brzy hotové, možná přidám i foto. Co se týká alternativní obuvi, mám připravené béžové baleríny. U výšky bot jsem trošku vycházela z článku od Ady o strachu z podpatků, kde píše, že v podstatě můžeme od výšky bot odečíst výšku platformy, ale i tak mi zůstává rozdíl 2cm, což není rozhodně málo. Určitě děkuji za názor ze zkoušení bot, v diskusi pod nimi je totiž podezřele jenom samá chvála.

PavlinkaK
96 příspěvků 16.05.12 11:16

Boty jsou hezké, ale pokud si je vezmeš nové, počítej, že Tě taky mohou tlačit a dřít. Navíc legíny to celé zazdí, což je škoda myslím..

Bugatti
4052 příspěvků 16.05.12 12:42

Dvě ze čtyř hodnotitelek ty boty jen zkoušely, ale nemají je, u dalších dvou to není jasné. Takže hodnocení je z informačního hlediska zcela bezcenné. Pro mladou dámu se určitě hodí ke společenským příležitostem, ale jsou spíš vhodné k posedávání u baru než k pobíhání, tanci a vůbec aktivnímu trávení večera. Každopádně je potřeba to zajistit ještě jedněma botama na prostřídání.

Anne92  16.05.12 12:55

Stačí ještě prošmejdit hodnocení stejného artiklu v černé barvě. Abych řekla pravdu, začínám být spíše proti jejich koupi, také proto, že si je budu platit ze svého. Mám obavy o jejich kvalitu, nechci je nosit jenom jednu sezónu.

MUDr.Lant
389 příspěvků 16.05.12 13:01

Nevím, zda se dá jen tak odečíst výška platformy. Mám troje boty na platformě, u dvou odečtení výšky platformy +/- platí, u třetích se odečtení aplikovat nedá, pro delší nošení jsou naprosto nepohodlné, je to asi dáno tvarem platformy, bohužel jsem tuto skutečnost odhalila právě až po delším nošení.
Spíš bych se koukla po jiných botech, navíc, si nedovedu představit, jak se v takových botech tančí, resp. dovedu - velmi špatně.

Pinx
220 příspěvků 16.05.12 17:16

Pokud v těhle botách budeš tančit, tak… no, spíš nebudeš :D I na prosté chození a pobíhání o přípravě a v průběhu večírku jsou celkem zabijácký. Pokud budeš mít ty baleríny, jako alternativu na přezutí, tak v tom ale problém nevidím, boty jsou moc pěkný, pokud ti budou sedět, tak klidně, doporučovala bych ti ale nazout si je (aspoň na kratší dobu) ještě před dnem tý oslavy. Minimálně budeš vědět, kam si nalepit náplasti :D Jo, a taky bych se přimlouvala proti legínám, zvlášť dlouhým - k těmhle botám to vypadá, jako by nohy byly useklý, neni to pěkný. A teda nevim, jak pohodlí souvisí s nošením legín :D Hodně štěstí u maturity! :)

kajinuska
9 příspěvků 20.05.12 10:40

Na přípravu nějaké baleríny, na večer tyto krásky! :-) A taky jsem proti legínám na takovou událost :))

Ava
634 příspěvků 20.05.12 11:39

U nás byl maturitní večírek obyč chlastačka se seletem na rožni, ale stužkovák jsme měli takový lehce společenský a já si tam taky vyrazila v nových botách na vyšším podpatku, než jsem byla zvyklá. No, co Vám budu vykládat, rvala jsem si vlasy vzteky nad svou vlastní blbostí už asi po hodině.
Takže: buď si je kupte předem a choďte v nich jak o život, nebo nekupujte vůbec. Nevím, jestli Vám někdo dokáže lépe poradit, jak rozeznat pohodlnost bot již v prodejně (byl tu kdysi Adin článek), ale já to moc neumím.

Popisované šaty mi přijdou takové lehce francouzské, myslím, že neprůhledné punčochy (ty legíny prosím nee) a baleriny by byly ok (pokud večírek není skutečně slavnostní).

LadyPapajka  20.05.12 12:08

Asi si to nedovedu mco predstavit, nas maturitní vecirek byl v kempu v zaplivaný hospodě, de facto v divocine.

SofiaElla
26 příspěvků 20.05.12 12:45

ja som skúšala tieto http://www.bata.cz/artikl/403607 a zdali sa mi už v obchode pohodlné. Keď chceš kupovať takto vysoké topánky, tak musia dobre sedieť, netlačiť už pri skúšaní a hlavne treba počítať s tým, že po pár hodinách ťa začnú strašne bolieť nohy, takže so sebou baleríny alebo sandálky :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit