Boty z krokodýlí kůže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Flash_Gordon
91 příspěvků 09.02.15 08:56
Boty z krokodýlí kůže

Zdravím,
zajímal jsem se teď více o materiály z kterých se vyrábí boty a zaujala mě krokodýlí kůže.

Více např. http://ajlaffesn.blogspot.cz/…xford-z.html ,kde jsou popsány také vlastnosti a specifika téhle kůže.

Je to věc luxusní, vzhledově zajímavá, avšak osobně nevím jestli (kdybych na to měl finančně) bych vkusem takové boty na sám sobě zvládl. Možná za pár let budu mít názor jiný. Přitom kožené pásky (různých barev) hodinek s tzv. krokodýlím ražením jsou běžnou záležitostí, sám jedny takové vlastním.
Co na to říkají zdejší pekelníci?
Líbí, nelíbí? Vkus, nevkus?

Reakce:

Mattoni02  03.03.15 21:12

Uprimne se mi do toho nelibi cerveny kontrast tkanicek a nite. Radsi si kupte boty se kterymi si budete jisty. Napr. Kozene atd. Nez si koupit drahe co k nicemu neladi a pak se vam ani nebudou nakonec libit.

babakoko
202 příspěvků 03.03.15 23:37

Já osobně nemám moc ráda ani Vzor krokodýla, za což ale může užívání na příšerných fialových kabelkách. Pravda je, že pánské hodinky, jednobarevné psaníčko atp vypadají v tomhle vzoru dobře. Osobně se mi ty polobotky dost líbí, ale já bych do toho nešlo z pozice toho, že je to krokodýl, a pokud ano, vážně bych se zajímala o původ té kůýe, aby to nebyla z nějakých chráněných nelegálních kusů. Jinak s chutí do toho ( až budete mít zlatou AmEx )

Flash_Gordon
91 příspěvků 04.03.15 09:03

Ohledně kůže to je složitější otázka. Dle mě krokodýlí kůže není o nic víc kontroverznější nežli telecí kůže. Kdybych se měl zamýšlet nad tím, že tyhle boty jsou šity z malých telátek, tak se asi zblázním. Pak je to taky samozřejmě otázka kvantity fauny, resp. telat je více než krokodýlů, ale to není ospravedlnění. Hádám/doufám, že se na tohle krokodýlí chovají.
 Uff.

stricc  04.03.15 09:25

@Flash_Gordon No já nevím. Přece jen krokodýl není domácí zvíře určené primárně ke konzumaci, takže ono to trochu divný pocit přece jen vyvolává. A to já zrovna nejsem citlivka, co se rozněžňuje nad každým telátkem. Kam se vlastně takové boty nosí? Vzhledem k tomu červenému prošití bych je odhadovala na neformální, což je ve spojení s tím očividným luxusem trochu zvláštní. Kdybych byla počestný milionář, asi bych si radši pořídila jiné, abych nedělala dojem, že jaksi jdu přes mrtvoly, jestli mi rozumíte. Ale nejsem si jistá, jestli se stejně smýšlí ve společnosti, která si takové boty může bez dlouhého váhání dovolit.

arpa
1236 příspěvků 04.03.15 09:27

Nevím proč musím pořád myslet na písničku od Black Eyed Peas „Gone going“…

Johnny wanna be a big star
Get on stage and play the guitar
Make a little money, buy a fancy car
Big old house and an alligator
Just to match with them alligator shoes
He's a rich man so he's no longer singing the blues
He's singing songs about material things
And platinum rings and watches that go bling…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit