Brněnské kavárny a podniky. Kam chodíte?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kameba
101 příspěvků 01.09.12 15:21
Brněnské kavárny a podniky.Kam chodíte?

Kam v Brně chodíte na kávu víno čaj jídlo a za zábavou? Já v létě ráda sedím na zahrádce v Podnebí nebo Podobrazy. Občas Trojka nebo Mezzanine a když diskotéka tak Metro nebo Mersey.Jsem trochu(vlastně dost)alergická na kluby jako je Caribik a Mandarin.Co vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reakce:

BezNicku
159 příspěvků 01.09.12 15:34

Libi se mi a chutna mi ve Spolku (akorat mi to tam pripada obcas takovy az pseudoradobyu­melecky)..

kameba
101 příspěvků 01.09.12 15:36

@BezNicku Jo.do spolku taky občas zajdu. Chutnaj mi tam těstoviny. A radši to mám v druhym patře:)

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 19:11

Kamebo, co to tu zavadite za brnocentrismus? (vim, ze Ada je z Brna -nebo to tak aspon vyzniva z clanku- a hodne z vas asi taky) To uz by se vubec mohly dat tipy na restaurace a podniky vsude po Cechach a Morave…pokud tu uz takova diskuse neni.

Mylady2
12409 příspěvků 01.09.12 19:36

Il Mercato, Pavillon, Koishi, Borgo Agnese;-) mňam:-)

kameba
101 příspěvků 01.09.12 19:40

@llolla Ou tak to pardon, vubec by mě napadlo že zakládám brnocentrismus:Dne­napadlo mě že někomu bude vatit todle téma, je tady hodně brňáků, proč by nemohlo být JEDNO téma, kde si ty lidi (když budou chtít)sdělej kam v tomhle městě rádi zajdou posedět nebo za zábavou?:)

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 19:45
@kameba píše:
@llolla Ou tak to pardon, vubec by mě napadlo že zakládám brnocentrismus:Dne­napadlo mě že někomu bude vatit todle téma, je tady hodně brňáků, proč by nemohlo být JEDNO téma, kde si ty lidi (když budou chtít)sdělej kam v tomhle městě rádi zajdou posedět nebo za zábavou?:)

Je, ja se snazila o takovy lehce zertovny ton, pochopitelne, ze to muze byt tematem, taky bych si mohla jedno zalozit, nikdo mi nebrani… Treba az nekdy pojedu do Brna, tak me to tu inspiruje, takze doporucujte, doporucujte…=]

kameba
101 příspěvků 01.09.12 19:46

@llolla Tak to jo:)mě to připadalo až útočný:D

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 19:50

@kameba
Ne, jen to ne. Omlouvam se, do psani se proste vyraz dat neda. Priste to nejak lip specifikuju… Pardon=]

kameba
101 příspěvků 01.09.12 19:51

@llolla dyk se nic nestalo,–)

llolla
2102 příspěvků 01.09.12 19:53

@kameba
Tak ja si treba zalozim tema, kam chodit v pardubicich a vy se muzete inspirovat zase tam.=]

kameba
101 příspěvků 01.09.12 19:58

@llolla Super:DV pardubicích jsem byla v nemocnici loni v létě. Kavárnu jsem tam bohužel nestihla žádnou..:)

Barbuchaa
211 příspěvků 01.09.12 20:09

Miluji brněnské čajovny. V létě útočiště před vedrem, v zimě příjemně teploučko. A ten klid! Vede u mě Chajovna kousek od Velkého Špalíčku, ale nechodit navečer, to bývá přeplněná, a pak taky Probuzený slon (ulice Bratří Čapků, též centrum). Příjemné posezení a kvalitní čaje i laskominy.

klubo  01.09.12 20:13

Výborně, tři lidi odpověděli a do půlky těch podniků chodím taky…
Přidávám Momo sushi, Kupé, Franz - to je jídlo, Falk, Tungsram, Alfa - kafe, ale také někdy U Průmyslovky, Mýdlo, Traubka, Kabinet múz, Švanda a tzv. Modrák - pivo, víno, chlast

Olinka
2582 příspěvků 01.09.12 20:31
@llolla píše:
@kameba
Tak ja si treba zalozim tema, kam chodit v pardubicich a vy se muzete inspirovat zase tam.=]

Jo, to chci vědět, kam v Pardubkách na (cenově přijatelnýu a dobrý) oběd. Kdysi jsem tam byla v La Cabaňa, ale tu už prý zavřeli? Jestli nechcete zahlcovat brněnskó diskuzi, napište mi soukromou zprávu, díky:-)

Doulinque
65 příspěvků 01.09.12 20:42

Též mám ráda Podnebí a téměř dennodenně navštěvuji studentské Krmítko na FF či FSS :)

smrtonoška  01.09.12 22:21

Když mám zrovna hlad, můžete mě potkat v Kupé, tam to mám hodně ráda. Někdy ale dostanu chuť na pořádné maso, takže se vyskytuju tam, kde mají třeba dobrý domácí hamburger… :D Když nemám prachy, tak to jistí menza, nebo spíš bufet na fakultě.

Do kaváren v Brně téměř nechodím, nemám s kým (všichni kamarádi jsou buď pivaři nebo vyznavači čaje). Diskotéky a kluby neuznávám - kromě koncertů někdy.

FoxInTheBox
278 příspěvků 02.09.12 15:45

Mám ráda kavárny stylové, nemusím podniky á la „vymalujeme trendy barvou, frkneme tam dva plakáty na stěny/dva starožitné džbánky na poličku a máme styl“.

Nejvíc se mi líbí Air Café v MZM (na Zelném trhu) - výzdoba věnovaná letcům za první světové války, Saint Michele (Dominikánské náměstí) - secesní/steam­punková, dneska už zrušená Maid Café ve Sfinze, ta byla ve stylu japonských anime, Střepy v posledním patře Skleněné louky - krásné podkroví.
Na jídlo třeba orientální (čistě Čína ani Japonsko to není) Zlatá miska za FSS, a když něco slavíme a chceme utrácet, tak Koishi.

Jo a pak spousta čajoven, Probuzeného slona už někdo zmiňoval, tak za mě ještě Starý Dvůr na Mendláku - v krásném starém pavlačovém domě, skoro rodinné prostředí a hezky barevně laděná, a pak Za zrcadlem na Jiráskové - ve stylu Alenky v říši divů, kromě čajů mají taky 120 deskových her na půjčení :-)

Bridget Jones
19 příspěvků 02.09.12 16:12

Když jsem míň při penězích tak Podnebí, když jsem víc při penězích tak Era, a když chci něco úplně v centru, tak Spolek. Dlouho se už chystám do Air Cafe, ale zatím se nějak nedaří..

Pavučinec plyšový  02.09.12 17:02

@FoxInTheBox Starý Dvůr - to je tam, jak je dole hospoda se skvělýma polívkama?

skylor
159 příspěvků 02.09.12 22:47

Kavárny: Podnebí (značka ideál), Transistor (když si chci v klidu přečíst Reflex), Falk (ranní kafe v klídku), PodObrazy na zahrádku (když je v Podnebí plno), Spolek (když mám cestu kolem), Cafe Therapy na Údolní (na zahrádku) a překvapivě hotelová kavárna v Continentalu (ceny stejné jako v Podnebí, máme to u domu), Alfa Café (cestou do knihovny nebo z nákupu), Café Anděl (občasné srazy s kamarády).

Na jídlo: La Boucheé na meníčko (máme tam jako firma výraznou slevu), Avia Café (kdykoliv).

FoxInTheBox
278 příspěvků 02.09.12 23:01
@Pavučinec plyšový píše:
@FoxInTheBox Starý Dvůr - to je tam, jak je dole hospoda se skvělýma polívkama?

Jo, je to nad hospodou, ale nikdy jsem v ní nejedla :) Ještě je v tom baráku centrum sociální pomoci nebo tak nějak. Druhej pavlačovej dům vedle toho s Avatarem.

Teď mě napadá, Avatar je taky fajn místo na oběd :) Na obědové menu si můžu vybrat, kolik čeho chci, takže ochutnám trošku ode všeho, co ten den mají a jsem spokojená :-)

janiiiv
781 příspěvků 04.09.12 23:31

Dovolím si odkaz na článek z MF Dnes (28. 8.) o brněnských kavárnách a tím také upozornit na Týden kávy (1. říjnový týden).
A pokud tu někdo nezná stránku Poznej Brno , tak upozorňuji i na ni :) Bohužel musím poznamenat, že mám pořád mezery ve vzdělání, takže pokud byste někdo zatoužil poznávat nepoznané a stál o společnost, ráda se přifařím ;)

top topic
949 příspěvků 05.09.12 07:43

@janiiiv :Dík za odkaz, už jsem to pročetla:-) Pro Eru mám slabost, Klafe mám ráda, bohužel trochu z ruky. Z Pavillonu jsem byla nadšená, jak to vypadalo před tím, netuším, takže na rozdíl od jiných jsem nebyla rozladěná, ale nadšená jak interiérem, tak jídlem.

Mylady2
12409 příspěvků 05.09.12 08:32

Klafe je fajn na snídaně :-) ale občas tam teda vázne obsluha. Pavillon bude mít ve ČT zahajovací párty tak doufám, že uz pojedou naplno. Kafčo je tam docel fajn, mají illy… A zahrádka pojede i na podzim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit