Buddhističtí mniši a Louis Vuitton

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

helenism  24.06.13 09:45
Buddhističtí mniši a Louis Vuitton

Ahoj holky, pročítala jsem si tady nějaká témata, kde byl odkaz na jeden docela zajímavý server. Uplně mě tam odzbrojil článek o videu, na kterém jsou dva mniši z Thajska a mají tašky LV! :-O

http://www.maudhomme.cz/…uis-vuitton/

Nejde mi sem připnout video z youtube, tak dávám odkaz na ten server. Je to dost drsný, co? :D Jako vidět papeže a ostatní církevníky v těch drahých rounech…

Reakce:

Nemesis
496 příspěvků 24.06.13 10:04

Hmmm…tak v Thajsku je to problematičtější, buddhismus je tam státní „náboženství“ a mnichy se stávají mladí muži i na přechodnou dobu, třeba na dva roky (jako když se u nás chodilo na vojnu). Jsou tam bohaté chrámy a kláštery dotované státem, takže historickým vývojem tam buddhismus vypadá prostě trochu jinak než za časů Gautamy a než třeba v Japonsku nebo na Srí Lance. navíc srovnávat buddhismus s katolictvím je taky na pováženou… no a nakonec jedna historka: když se papež někde objevil s brýlemi Prada, také jsme vedli diskuzi, jak si to může dovolit, když idea Ježíše byla žít v chudobě. Někdo mi tehdy řekl, že je to tak vlastně dobře, protože papež ukazuje, že je taky jen člověk a přibližuje se tomu normálnímu „sekulárnímu“ světu z toho transcendentního obláčku, na který je dosazován. A že je tudíž to jen prospěje. U mnichů, kteří se zříkají pozemských statků může být takovýhle majetek dost šokující, ale třeba ho nevlastní, nýbrž si ho půjčili od bohatého kláštera. každopádně módně to mají vychytaný, tak proč je kritizovat na módním webu? ;-)

helenism  24.06.13 10:11

@Nemesis Já je nijak nekritizuji! :) Dávám to sem jen jako zajímavost, nevím proč, ale zasáhlo mě to… Právě u buddhistů, strávila jsem v Thajsku dva měsíce a vím, jak tam všude žebrají o jídlo…

Nemesis
496 příspěvků 24.06.13 10:15

@helenism No tak oni mají žebrání v popisu práce :-) Jinak nic „získávat“ nesmějí a mají jíst právě jenom to, co dostanou od lidí. Zajímavé to každopátně je.

Park
427 příspěvků 24.06.13 10:36

Proč by thajskej mnich nemoh mít tašku usitou kdesi v Thajsku? :)

stes  24.06.13 10:43

@helenism jste si jistá originalitou, tudíž i cenou? :-) myslím, že taška LV je fenomén dostupný všude :-) koukněte, kdo všechni jí nosí u nás :-)

vashtie  24.06.13 10:56

Ten tryskáč je taky jasnej fejk :-)…jinak mě to teda nepohoršuje, abych byla upřímná…jutový pytel nebo igelitka nevydrží sezonu :-)

Betty J.
2031 příspěvků 24.06.13 11:05

Než se debata zvrhne k oblíbené přestřelce na téma pravost tašek s jistým monogramem, dávám k úvaze možnost nepravosti mnichů.

vashtie  24.06.13 11:09

@Betty J. Zdá se, že tudy by cesta mohla vést :-D

HertaDeOran
866 příspěvků 24.06.13 11:13

@Betty J.
Bingo!

hippieboy  24.06.13 12:24

@Betty J. Hmm… taky jsem na ten článek narazil, je tam napsáno, odkud jsou a že byli za celý „incident“ „potrestáni“…

Betty J.
2031 příspěvků 24.06.13 12:51

@hippieboy: mám určité důvody pochybovat o tom, že se jedná o záznam reality. Nicméně pokud mi dáte odkaz na relevantní zdroj (mně se zatím podařilo narazit jen na různé drbnoplkny), třeba změním názor.

hippieboy  24.06.13 13:11

@Betty J. To tedy nevím, kde jste to hledala. ;) Já to poprvé četl na TIME: http://newsfeed.time.com/…ause-uproar/

GalianosjednimL  25.06.13 00:11

U LV sice jde o pravost či nepravost, ale jsou situace, kdy nejde o to, co je plagiát, ale aby vydržel…:)

katkarinka
1255 příspěvků 25.06.13 01:08

@GalianosjednimL ak mladý pán práve lúpil priateľke v LV butiku kabelku, považujem tento predmet za celkom užitočný dar k nákupu. :D

GalianosjednimL  25.06.13 01:16

@katkarinka :) :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit