Budu platit clo ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chanyeolko
1 příspěvek 18.05.17 21:02
Budu platit clo ?

Dobrý večer. Koupila jsem si zboží v hodnotě $23.99. Stále v tom nějak plavu.. Můžete mi říct / poradit, zda budu platit clo nebo ne?

Reklama

Reklama

Reakce:

Alys
2 příspěvky 28.05.17 08:19

(Proč ta červená ramínka za dotaz? V tomhle plave leckdo, často i ti, kteří by tomu rozumět měli..)

Záleží na tom, jaký bude kurz v době, kdy bude zásilka procházet celnicí, ale pokud se bude držet ve stejném poměru (k dnešku je 23,99 dolaru cca 21,42 eura), mělo by to projít bez problémů.
Limit na zásilky nepatrné hodnoty, které se neproclívají, je 22 euro.
Do této hodnoty (bere se buď z ceny napsané na balíčku nebo Vás mohou oslovit, mají-li mail, s žádostí o doložení zaplacené částky nebo to mohou „odhadnout“ - ale to se mi ještě nestalo) se nevypočítává clo ani DPH. Mezi 22 a 150 eury má být dopočítáno DPH, při hodnotě zásilky nad 150 euro i clo (které může být i nulové, jsou na to tabulky).

Cena poštovného se nezapočítává v případě, že balíček jde (u nás Českou) poštou, v případě že to jde přes kurýrní službu, doprava se započítává. Na kurýry pozor, mají i vysoké poplatky za zpracování proclení. Česká pošta uvádí, že si započítává 180,– Kč (90,– za uložení ve skladu a 90,– za provedení nutných formalit - pokud si je v Praze vyřídíte sama, je to jen poplatek za uložení), ale je to cena bez DPH, které je pak „nenápadně“ přičteno v rozpise k DPH za zboží. Kurýrní služby před pár lety (vím o některých, ale prý se postupně přizpůsobily snad všechny) pěkně zdražily, takže dnes je to za zprostředkování proclení i 600,– Kč, bez ohledu na cenu balíčku :/

A aby to nebylo tak jednoduché, na některé typy zboží (konkrétně to vím o parfémech) se limit minimální hodnoty nevztahuje a DPH by mělo být započteno vždy, ale v praxi se mi to ještě nestalo, i když celníkům přiznám, že jde o vůni..

(Tohle je kombinace oficiálních informací a mých mnohaletých zkušeností, ale pokud někdo máte nějaké zkušenosti jiné/novější, pište, je vždycky dobré vědět víc:)

Reklama

Váš příspěvek

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek

Reklama