Bunda z falešné kůže (polyester atp) - dá se to nosit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pan_jouda
3 příspěvky 20.11.13 16:18
Bunda z falešné kůže (polyester atp) - dá se to nosit?

Zdravím, našel jsem si v Zaře „koženou“ bundu co mě parádně sedne - jen má jeden háček - není z pravé kůže ale z umělé napodobeniny.
Zajímalo by mě jestli se v takové bundě neuvařím ve vlastní šťávě? Jestli to nebude jak igelit a bude aspoň trochu dýchat? Je docela na tělo a sportovat v ní samozřejmě nebudu, ale třeba rychle chodit po městě jo, a určitá míra prodyšnosti je potřeba i pro tohle..

Reakce:

wednessday  20.11.13 16:26

Já mám polyurethanovou a s neprodyšností problém nemám. Horší je to s mechanickou výdrží, kůže opotřebováváním získává patinu, což je ku prospěchu, napodobeniny se časem nevzhledně odřou.

ajujuška
422 příspěvků 20.11.13 17:39

Ja umelé bundy neznášam. Mala som jednu, ked svietilo slnko, bolo mi horúco a potila som sa, akonáhle nesvietilo, hrozná zima. Ked som išla v nej domov, po ceste som ju darovala nejakej socke. A, čo sa týka u mužov, ja mužov v umelých bundách vnímam ako šupákov z lacákova. Však všetci sexi mafiáni majú pravé kožené bundy. Potom radšej by som volila štýlovú tvídovú bundu, alebo iný textil.

Lenka M.  21.11.13 11:30

@pan_jouda Gumovú „koženú“ bundu som raz mala a už nikdy. Keď bolo vonku chladnejšie, podarilo sa mi obliecť akurát a nebola som nútená popobehnúť tak to šlo, ale akonáhle niečo z toho zlyhalo cítila som sa ako omotaná igelitom..Byť vami tak im ju tam nechám.

aailyyn
807 příspěvků 21.11.13 12:17

Já nosím koženkovou bundu (či jak se ten materiál správně jmenuje, prostě napodobenina kůže) spíš do chladnějšího počasí. Na podzim, když už to není na běhání v tričku nebo na jaře, když to na něj ještě není. Na podzim pod ni pak vydržím chvíli nosit ještě svetr než ji definitivně uklidím a vyměním za kabát. Za teplejšího počasí se v tom fakt asi uvaříte, ale tak ono se to chová víceménně standardně jako každý jiný umělý materiál, řekla bych. (Až se budou v mém rozpočtu nacházet přebytečné tisíce na pravý kožený křivák, tak si ho samozřejmě koupím. :-)

chic-nešika
143 příspěvků 21.11.13 12:27

@ajujuška vaše vyjadrovanie je „obdivuhodné“, mali by ste na ňom zapracovať, inak vám ani kožená bunda nepomôže a ostatní vás budú mať za takú ako sama druhých komentujete

wednessday  21.11.13 13:36

Není totiž umělá kůže jako umělá kůže, proto ty různé názory:
http://en.wikipedia.org/…cial_leather
Jinak co jsem se dívala, tak v Zaře je to polyurethan, který by měl být prodyšnější (a dražší)než PVC.

ajujuška
422 příspěvků 21.11.13 14:38

@chic-nešika hm, neviem, či je lepšie byť blbá v koženej bunde, ako chodiaca múdrosť v igelite.

pan_jouda
3 příspěvky 22.11.13 17:37

Díky wednessday, ajujuška, Lenka M., aailyyn, chic-nešika.
Asi by ta bunda nebyla vyloženě špatná, ale negativní reference převážily a nebudu to riskovat. Bohužel móda musí ustoupit praktičnosti, co se dá dělat.

Horsee
4 příspěvky 23.11.13 19:58

Já jednu ‚koženou‘ měla, ale začala se z ní ta ‚kožená‘ vrstva loupat a vypadalo to hrozně, takže varuju spíše před tímhle…

aailyyn
807 příspěvků 24.11.13 16:34

@Horsee

Já se toho bála taky, ale mám ji už asi tři roky a není nikde odřená a tak. Tak je mi ji líto vyhodit, přestože bych snesla o alespoň o velikost menší. Bude to záležet na tom, CO je to konkrétně za tu napodobeninu s koženým vzhledem. Bála bych se výdrže, vlastností až tak ne. Jasně, že bavlněné tričko se taky nosí příjemněji, ale většina z nás asi, pokud to nejsou nějaké extrémy jako fakt velká zima, kdy vás umělina opravdu nezahřeje, umělé materiály bez úhony nosí.

yourcandy
476 příspěvků 24.11.13 16:43

Já bych tedy nad bundou, která není z pravé kůže, ale napodobenina, určitě nos neohrnovala. V šatníku mám obojí. Když to porovnám - kůže je fajn, ale choulostivá na zničení, skvrny, pak s tím letím do čistírny, na nošení těžká (mám z kůže - rock. styl bundu, boho chic světle béžový kabátek do pasu a dva kabáty).Mnohem raději sáhnu po té napodobenině (mám jich asi 7, různé barvy, všechny do pasu a pořád vypadají jako nové), která je téměř k neroznání od kůže, když se ušpiní hodím jí do pračky, na nošení je lehká a nepromoknu. A že bych se v ní v potila? Ani náhodou. Nosím je nejvíce na jaře a podzim se svetrem nebo tričkem s dlouhým rukávem a je mi to příjemné. Ono taky asi záleží na jak kvalitní napodobeninu narazíte.

Příspěvek upraven 25.11.13 v 17:47

yourcandy
476 příspěvků 24.11.13 16:49

@pan_jouda Nenechte si radit od někoho, kdo nemá ani páru o tom co jste se chystal koupit.Je bunda a bunda. Dejte na svůj instinkt a pokud se Vám bunda líbí, jděte do ní:-) V Zaře bych čekala už nějakou kvalitu.

Karin
3401 příspěvků 25.11.13 11:14

Jednou jedinkrát, když mi bylo asi osmnáct, jsem si koupila koženkovou (polyuretanovou) bundu, byla moc hezká, ale totálně neprodyšná, takže jsem ji hezky rychle poslala dál (prodala za deset korun na Aukru :D) Kůže dýchá a vydrží léta, kdežto v PU se paříte, nemluvě o tom, že se časem začne loupat (kůže naproti tomu nošením získává pěknou patinu)… Toť moje zkušenost. Ale jak čtu jiné názory, možná to nemusí být taková hrůza, každopádně bych radila si bundu obléknout a aspoň chvíli ji mít na sobě, ona se ta prodyšnost-neprodyšnost pozná celkem brzy…

yourcandy
476 příspěvků 25.11.13 11:16

@Karin nesmíte kupovat šmejdy :-)))

Karin
3401 příspěvků 25.11.13 11:24

@yourcandy : přiznávám, že to byla bundička za tři stovky od Vietnamce :D Nicméně nedávno jsem na sobě chvíli měla značkovou polyuretanovku za osmnáct set a bylo to stejně nepříjemné… Já osobně už zkrátka polyuretanové oblečení nosit nechci. Ale samozřejmě je to jen moje zkušenost a nehodlám ji nějak zobecňovat.

kikulienka19
182 příspěvků 25.11.13 14:29

@yourcandy
Ešte som neskúšala koženkovú bundu prať v práčke, nestane sa jej niečo? Podľa mňa musí popraskať.

yourcandy
476 příspěvků 25.11.13 14:35

@kikulienka19 Šetrný program na 30-40C, obrátit na rub.Taky jsem to dříve prala v ruce než mi to někdo poradil a opravdu se tomu nic nestane.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit