Bussiness suit v sedmnácti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabrielaCharlota
114 příspěvků 04.11.11 20:00

V září mám nastoupit na střední školu do Velké Británie, kde se místo uniformy požaduje formální oblečení. Co nakoupit a nosit abych nevypadala jak stará mladá (je mi šestnáct)?
Běžně jsem zvyklá nosit sukně i podpatky, ale v tomhle si nevím rady - je to až za dlouho, ale jde o oblečení!
Děkuji :).

Reakce:

selia
14 příspěvků 06.11.11 11:35

nie su na stranke tej skoly nejake skupinove fotky studentov? by si zhruba odkukala ten styl…

Ada Pekelná
971 příspěvků 06.11.11 15:09

Uniformy většinou tvoří sukně + halenka + blejzr (bývá se znakem školy), tak něco takového. Střízlivá barevnost, nic vyzývavého, u sukně délka po kolena. Pokud nenajdeš fotky, což je dobrá rada, tak vyraž takhle a detaily už odkoukáš na místě.

Dahllie
2222 příspěvků 06.11.11 16:55

S nákupy počkej až do UK. Okoukneš co a jak a i levněji nakoupíš. Klasické oblečení tam mají na každém kroku. Zvlášť v srpnu, když vypuká marketingová akce Back to school.

seznam.mih  06.11.11 17:34

Nenosí taky náhodou nějak ty podkolenky, nebo to je výsada japonských školaček?

Karoleenah
2322 příspěvků 06.11.11 18:36

Jedna má známá taky studovala střední školu v UK, kde měli předepsaný dresscode a soudě podle fotek nosila většinou nějaké sáčko (šedé nebo černé), pouzdrovou sukni (černou), neprůhledné punčochy (černé, červené), šněrovací boty na podpatku (něco jako tyto: http://deichmann.scene7.com/…n/t_p_detail$im=1056148_P­&$sh=1056148_P&de­faultImage=de­fault_dsd ), halenky a košile různých barev (ale žádnou vzorovanou divočinu) a občas i klobouk v pánském stylu. Velmi jí to slušelo a vůbec nevypadala staře nebo usedle. A jak píše Dahllie, v Anglii asi pořídíš líp a levněji…

zelitschko  06.11.11 18:38

známá mi říkala, že existuje i obchod zaměřený na oblečení do školy

GabrielaCharlota
114 příspěvků 07.11.11 18:17

Nechci jet jak stará - mladá a v Anglii budu mít jiné starosti než nákupy oblečení :). Spíš bych potřebovala poradit, kde a co v čechách.
Ale děkuji.

MP scully  07.11.11 19:09

Nemuzes-li se vyradit na unoforme jako takove (v UK jsem pracovala mnohokrat, tak vim ,co ty deti nosi, sama jsem si koupila super pouzdrovku v kategorii 14 let, ktera mi slouzila leta, byt jsem v UK nikdy do skoly nechodila ,le ty ceny, to se uz jednomu vyplati, obzvlast s figurou 158/48), tak se muzes nasytit s doplnky. Barevne pasky, saly, satky, puncochy, cepice nebo klobouky a rukavice..nevim jaka je zrovna „kmenova“ barva vasi skoly (vetsinou to byva neco jako tmave modra, tmave zelena, cerna atd., ale pravidlem to byt nemusi, vidala jsem studenty i v cervene nebo hnede basic uniforme). Je-li to napr. zelena, nic ti nebrani v tom ,koupit si napr.l sortky ke kolenum (pumpky) a k tomu vzit zelene puncochace a nausnice nebo nahrdelnik take v zelene barve, aby to byl vyvazene. Sama nosim do kanclu klidne i cervene puncochace a completely blact suit, ktery dopnim nahrdelnikem a nausnicemi nebo satkem rovnez v cervene. Co asi budes muset udelat tak jako tak, pokud nejsi konfekcni postavy, je upravit si sukni/kalhoty - podle sebe, zuzit,kde je zapotrebi u kalhot a delku u sukne, ona oficialni sukne neslusi nikomu, nekdo vypada lip v te tesne nad kolena, nekdo ke kolenum, tam to muzes svest na vysku.

mwich
115 příspěvků 08.11.11 07:57

No můžu Ti poradit téma tohoto fóra ""Módní blogy":http://modnipeklo.cz/forum/topic.php?… " a tam se inspirovat. Např. touhle klasikou nic nezkazíš a stará-mladá nevypadá, té holce je 16 ;-)
Zdroj: raspberryandred­.blogspot.com

Ani  09.11.11 01:51

Mwich: Ta je fakt dobrá. Ale zároveň mám pocit, že je tak hezká, že by jí slušelo snad cokoli.

The sheep
30 příspěvků 11.11.11 15:00

Nakupovala bych určitě až v UK, budou mmít vetsi lepsi vyber za nizsi cenu. Takove veci jake by se ti hodily sem videla v uk i v obchodech jako je Tesco a kvalita byla velmi dobrá.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit