Cedrová ramínka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Drax
10 příspěvků 20.05.14 12:32
Cedrová ramínka

Hezký den, zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s cedrovými ramínky na šaty, případně, kde je kupujete?

Reakce:

stricc  20.05.14 12:51

Zajímalo by mě, k čemu je taková věc dobrá a proč by se měla kupovat? Oč líp ty šaty pak visí?

Muschi  20.05.14 13:00

A co z zkušenosti čekáte? Je to na pohled hezké dřevo se zváštní vůní, muž je má jen na obleky a kabáty, na jiné věci je to zbytečné.
Pokud nejste z Prahy tak mrkněte na net, jinak tam kde prodávají nebo šijou pánské obleky by je mít měli.

Drax
10 příspěvků 20.05.14 13:00

Četl jsem, že odpuzují moly, je jim nepříjemná ta vůně, kterou vydávají.

stes  20.05.14 13:02

A kdepak nebo kdopak je prodává :-)?

Muschi  20.05.14 13:05
@Drax píše: Četl jsem, že odpuzují moly, je jim nepříjemná ta vůně, kterou vydávají.

No tak jestli je chcete jen proti molům tak to si radši do skříně strčte pytlíček levndule.

Drax
10 příspěvků 20.05.14 13:11

Chci to jako dárek, líbí se mi vlastnosti toho dřeva - mám cedrové napínáky. Našel jsem je zde: http://www.drwoody.cz/…a-na-obleky/. Ale cena je dost vysoká…

Muschi  20.05.14 13:34

@Drax ach tak už chápu. Jsem dneska nějká pomalá…

any2
246 příspěvků 20.05.14 15:48

Jestli jde jen o ty moly, tak jsou levnější způsoby, jak před nimi oblečení chránit. Hezké dřevo to ano, ale jestli to má být dárek…no nevím, nepotěšil by mně :D

stricc  20.05.14 17:03

Upřímně řečeno, kdyby mi někdo daroval ramínko, tak bych se asi musela hodně ovládat, abych zachovala dekorum a tvářila se patřičně vděčně, moli nemoli

Giulietta  20.05.14 17:13

@stricc Keby mne niekto daroval ramienko, tak dekorum nedodržím aj napriek tomu, že sa mamka bude v hrobe obracať a rozrehocem sa. :-D

Zebra33
2038 příspěvků 20.05.14 17:18

@Drax - ode me palec nahoru za to, ze jste s tim odkazem nevyrukoval hned v uvodnim prispevku ;)

Drax
10 příspěvků 20.05.14 17:50
@Zebra33 píše:
@Drax - ode me palec nahoru za to, ze jste s tim odkazem nevyrukoval hned v uvodnim prispevku ;)

No možná to tak působí, ale nemám s tím obchodem nic společného. Dokonce jsem teď cedrová ramínka našel jinde za třetinovou cenu…

Drax
10 příspěvků 20.05.14 17:55
@stricc píše:
Upřímně řečeno, kdyby mi někdo daroval ramínko, tak bych se asi musela hodně ovládat, abych zachovala dekorum a tvářila se patřičně vděčně, moli nemoli

Taky to není dárek pro ženu. Někteří mají prostě rádi hezké věci i doma, přestože nejsou vidět a nemá jim je kdo závidět…škoda, že žijeme ve společnosti, kde mnoho lidí jezdí drahými auty a chodí v drahém(rádoby luxusním) oblečení a doma mají holé nevymalované stěny…

stricc  20.05.14 18:28

@Drax já chodím v odraných hadrech, ale mám vymalováno a ramínka ze zlata :-)

Oveeec
1368 příspěvků 20.05.14 19:46

Nevím, jestli se k tomu přiznávat, ale první, co mě napadlo, když jsem viděla nadpis, byly ramínka od podprsenky. Jak by to vypadalo, neodvažuju se hádat :)

iga
1470 příspěvků 20.05.14 20:31

@Drax
Mám dva kamarády menšinového zaměření, kteří se obklopují přesně těmito věcmi. Mají například němého sluhu s koženým pouzdýrkem na manžetové knoflíčky, teploměr na steaky, splachovač na záchodě Villeroy Boch, stříbrné příbory, podvazky na pánské ponožky atd. A byli by nadšení, kdyby jim někdo dal cedrové ramínko! Můj muž je proti nim neotesanec a podobnou věc by jistě neocenil - což je moje štěstí, protože osm stovek za dvě ramínka je ranec vysoko nad mými možnostmi (i ochotou).

chekotay
410 příspěvků 20.05.14 22:08

Také mám doma jednu nevymalovanou stěnu… vlastně jsem z ní orval omítku až na beton. Vždycky, když mám chuť něco rozbít, podívám se na ni s pocitem dobře vykonané práce. :D
O těch ramínkách od Bexleyho také uvažuji. Mám od něj už cedrové napínáky, které slouží dobře (ačkoliv je na nich vidět, že to je velmi laciná výroba; velmi laciná v oblasti opracovávání cedrového masivu a mosazi, samozřejmě) a to dřevo skutečně voní nádherně. Kdyby to odpuzovalo moly, bylo by to fajn, protože levandule smrdí a vratič se taky po čase přejí, leč to je již jen třešnička na dortu. Pokud se vám to líbí, tak si to kupte. Loni fungoval na Mužích v Česku topic, kde se řešil nákup rovnou z Bexleyho (při hromadné objednávce tam byla docela citelná sleva), nevím, zdali funguje doposud, ale posloužil mnoha mužům, kteří se tak dostali k napínákům a ramínkám.
Darovat ramínko na košili coby dárek je trochu zvláštní, na druhou stranu, jestli být člověkem bez šatních ramínek, nebo být člověkem, jemuž byla šatní ramínka darována, to je asi lepší ta druhá varianta. Zvláště v situaci, kdy, jakmile přijdete do obchodu s oděvy nebo galanterie a tážete se na šatní ramínka, dívají se na vás jako na vola. (V Brně jsem je hledal dva týdny a nakonec našel v IKEA.) Mimochodem, tuhle jsme daroval dědovi mé ženy holící štětku (všiml jsem si při návštěvě, že jeho stará už je hodně odrbaná). Napřed mi to přišlo jako hrozně blbý dárek, protože se „to nehodí“, ale nakonec se ukázalo, že to byl dar skvělý, jelikož i v okresním městě, kam dědeček občas zajel, měli v obchodech jenom ty hnusné, nekvalitní, plastové (původně jednorázové cestovní, a kolik mužů v životě nepoznalo nic lepšího). Takže za mně dobrý, jestli dáte 400 za jedno ramínko, na které pak budete věšet košili na míru za 1 500 nebo kabát za 3 500 a to až do skonání světa, tak to není zlá cena. Je to hezké a pěkně to voní, to jsou důvody ke svatbě, nad tím se neváhá. :)

chekotay
410 příspěvků 20.05.14 22:09

@iga Podvazky na ponožky! To se dá skutečně ještě dneska sehnat?! Já myslel, že to definitivně vymřelo ve 30. letech XX. věku!

Drax
10 příspěvků 20.05.14 23:13
@chekotay píše:
Také mám doma jednu nevymalovanou stěnu… vlastně jsem z ní orval omítku až na beton. Vždycky, když mám chuť něco rozbít, podívám se na ni s pocitem dobře vykonané práce. :D
O těch ramínkách od Bexleyho také uvažuji. Mám od něj už cedrové napínáky, které slouží dobře (ačkoliv je na nich vidět, že to je velmi laciná výroba; velmi laciná v oblasti opracovávání cedrového masivu a mosazi, samozřejmě) a to dřevo skutečně voní nádherně. Kdyby to odpuzovalo moly, bylo by to fajn, protože levandule smrdí a vratič se taky po čase přejí, leč to je již jen třešnička na dortu. Pokud se vám to líbí, tak si to kupte. Loni fungoval na Mužích v Česku topic, kde se řešil nákup rovnou z Bexleyho (při hromadné objednávce tam byla docela citelná sleva), nevím, zdali funguje doposud, ale posloužil mnoha mužům, kteří se tak dostali k napínákům a ramínkám.
Darovat ramínko na košili coby dárek je trochu zvláštní, na druhou stranu, jestli být člověkem bez šatních ramínek, nebo být člověkem, jemuž byla šatní ramínka darována, to je asi lepší ta druhá varianta. Zvláště v situaci, kdy, jakmile přijdete do obchodu s oděvy nebo galanterie a tážete se na šatní ramínka, dívají se na vás jako na vola. (V Brně jsem je hledal dva týdny a nakonec našel v IKEA.) Mimochodem, tuhle jsme daroval dědovi mé ženy holící štětku (všiml jsem si při návštěvě, že jeho stará už je hodně odrbaná). Napřed mi to přišlo jako hrozně blbý dárek, protože se „to nehodí“, ale nakonec se ukázalo, že to byl dar skvělý, jelikož i v okresním městě, kam dědeček občas zajel, měli v obchodech jenom ty hnusné, nekvalitní, plastové (původně jednorázové cestovní, a kolik mužů v životě nepoznalo nic lepšího). Takže za mně dobrý, jestli dáte 400 za jedno ramínko, na které pak budete věšet košili na míru za 1 500 nebo kabát za 3 500 a to až do skonání světa, tak to není zlá cena. Je to hezké a pěkně to voní, to jsou důvody ke svatbě, nad tím se neváhá. :)

Děkuji za jednoho podobně smýšlejícího člověka. Poslední věta je přesně to, na co jsou tato ramínka. Možná jsem si neuvědomil, že tu je většina žen a ty smýšlejí o oblečení trochu jinak než muži. Našel jsem další obchod zde: http://www.fashioncare.cz/…y-br-s-hacky . Ta cena už mi přijde rozumnější.

cibetka 1  21.05.14 13:54

@Drax
Hlásím se také do klubu podobně smýšlejících, ačkoli jsem žena. Mám ráda v šatnách pořádek a k tomu patří i pěkná a stejná ramínka. Muž má všechny obleky a saka na cedrových ramínkách, oba pak pochopitelně i veškeré kabáty. Ostatní lehčí věci už věším na ramínka obyčejná, ale musí být všechna stejná. Takže takový dárek by mne potěšil velmi a navíc bych ocenila, že darující mi vidí až do duše. Protože otevřít skříň a vidět změť hnusných ramínek je pro mne nemyslitelné. Je to jako něco navrch huj, vevnitř fuj.

Anwen
574 příspěvků 22.05.14 23:59

@chekotay Fakt se ti ještě prodává, v galanterri kam chodím na knoflíky je mají dokonce v několika barevných provedeních.

Garfie
4452 příspěvků 23.05.14 09:49
@stricc píše:
Upřímně řečeno, kdyby mi někdo daroval ramínko, tak bych se asi musela hodně ovládat, abych zachovala dekorum a tvářila se patřičně vděčně, moli nemoli
@Giulietta píše:
@stricc Keby mne niekto daroval ramienko, tak dekorum nedodržím aj napriek tomu, že sa mamka bude v hrobe obracať a rozrehocem sa. :-D

Tak počkejte-snad by záleželo na tom, co by na ramínku viselo, ne? :-D

stricc  23.05.14 11:21

@Garfie nevím, co by to mohlo být, věci, ze kterých bych opravdu měla radost, se na ramínko pověsit nedaj. No ale pár přilípnutých tisícovek by mi rozhodně náladu nezkazilo

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit