Celebrity nad 50

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JedovatéHádě
350 příspěvků 28.11.12 21:44
Celebrity nad 50

Co na to říkáte?
Já mám pocit, že mohli vybrat trochu více modelů, z těchto bych měla pocit, že pak smím nosit jen samé nudnější variace…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

katango
1356 příspěvků 29.11.12 09:25

U některých dam je ta elegance poněkud vyblitá. Proč ne barvy! Proč béžová, šedobéžová, šedá? Připomínají mi hejno zmatených molů.

JarkaJar
432 příspěvků 29.11.12 09:59

Řekla bych, že i ve středním věku sluší jedné ženě výrazné barvy a jiné zas menší kontrasty a světlejší barvy. Třeba podle mého názoru Meryl Streepové ty červené šaty s obrovským páskem nesluší, protože ji přebíjejí. Ale nelíbí se mi trend, který se propaguje u nás - že by ženy přes 50 měly nosit jen světlé nenápadné barvy. Třeba té, která je zimní kontrastní typ, by to vůbec neslušelo.

JedovatéHádě
350 příspěvků 29.11.12 10:06

Přesně tak, s tou Meryl to vidím stejně, ta červená je na ní příliš moc jasná, sluší jí chladnější odstíny. Taky mi to připadá nudné z hlediska typů oblečení, samé kostýmky… já bych se nebála něčeho rozevlátějšího a nevěřím, že ačkoli může být (spíš v pozdějším věku) kůže na krku povislejší, tak že jsou kvůli tomu odsouzené nosit roláky. Prostě padesátka mi připadá, že je dnes celkem aktivní a atraktivní období ženy.

kiwi  29.11.12 10:08

Se mi zdá, že vybrali to nejhorší (nejnudnější), v čem byly kdy zmíněné tetiny přistiženy. Skoro jak za socíku :-))
Samozřejmě kromě Meryl, která se mi líbí snad vždycky a úplně ve všem… ta ženská má šmrnc!

real.blond
6688 příspěvků 29.11.12 10:33

Mam moc rada Helen Mirren (rocnik 1945), urcite si muze dovolit vzit vystrih a vypada uzasne! Damy v clanku jsou oblecene myslim zbytecne usedle.. Ikdy tezko se porovnava nekdo 50+ a nekdo 70+

real.blond
6688 příspěvků 29.11.12 10:48

A jeste ne bezvadna Holland Taylor (1943), nejvic se mi libila ve Dva a pul chlapa, jeji barevne kostymky ji desne slusely!:)

Příspěvek upraven 29.11.12 v 10:52

JarkaJar
432 příspěvků 29.11.12 10:51

A zajímavé je, jak se hranice toho, co je starý člověk, posunuje. I když je to asi pochopitelné, vzhledem k tomu, že dřív byl život drsnější. Kdo by dnes oslovil 50letého muže při příležitosti jeho narozenin: „Ctihodný kmete?“ jako se to prý stalo koncem 19. století Svatopluku Čechovi. A ještě to byla pocta. Dnes by se to bralo jako ironie a oslavenec by řečníka hnal až za hranice. To mi připomíná jednoho kolegu, kterého jsem poznala, když mu bylo kolem té padesátky a měl šedivý dlouhý plnovous a jeho bývalá kolegyně ze studií mi řekla, že on vypadal ve dvaceti skoro stejně. Holt každý to máme jinak.

kiwi  29.11.12 11:02

@JarkaJar
Mno, jelikož v tom 19. století byl průměrný věk dožití 35 let (samozřejmě včetně kojenecké úmrtnosti), není se celkem čemu divit.
Dneska jsme na tom o něco lépe :-)

oskarina
266 příspěvků 29.11.12 11:10
@kiwi píše:
Se mi zdá, že vybrali to nejhorší (nejnudnější), v čem byly kdy zmíněné tetiny přistiženy. Skoro jak za socíku :-))

Je to jako všude, na každém webu - mládí, které všemu rozumí nejvíc, které má nadhled a přehled, hodnotí stárnoucí ženy (mladí přece nikdy nezestárnou, a kdyby, je to TAK daleko a vůbec, až budou staří/ré, tak se budou oblékat úplně jinak, to bude mít jiný šmrnc! :roll: :-D )

JedovatéHádě
350 příspěvků 29.11.12 11:31

@real.blond To je úžasné, chtěla jsem přidat tyto dvě ženy taktéž :D jen jsem měla nějak zpomalený počítač, tak jsem to vzdala :)

real.blond
6688 příspěvků 29.11.12 11:41

@JedovatéHádě tak to jsem rada, ze jsem Vam usetrila praci;) jsme poslednich par dni na dovolene a pocasi se kazi, tak se muzu venovat MP:D az se vratime, cas nebude vubec, tak si to ted uzivam

chinin
2788 příspěvků 29.11.12 13:23

@katango @JarkaJar
Souhlasím s vámi. Není důvod, proč plošně doporučovat ženám ve středním+ věku světlé a tlumené barvy. Barevný typ se s věkem výrazně nemění, pouze u tmavších či výraznějších typů s věkem trochu „bledne“, vytrácí se kontrast. S rostoucím věkem je pouze žádoucí více dbát na ideální barvy v blízkosti obličeje. Zatímco mladší obličej „snese“ i tzv. nevhodné barvy, u staršího obličeje nevhodné barvy „vytáhnou“/zvýrazní vrásky a všechny nedokonalosti pleti, mohou působit tvrdě/nepřiro­zeně/vulgárně et­c.

Člověk by se tedy měl celý život držet svých „ideálních barev“, pouze s věkem TROCHU ubrat na tmavosti a kontrastu. Černá a křiklavé barvy lichotí málokteré ženě ve vyšším věku. Jediná výjimka z těchto „pravidel“ je, že pokud si žena ponechá přirozenou šedivou až bílou barvu vlasů (lichotí spíš studeným typům), získává její obličej na jemnosti/„měk­kosti“, a tudíž jí lichotí jemnější/tlumě­nější/lomeněj­ší/měkčí barvy než dříve (ne nutně vysloveně jemné, tlumené etc.).

chinin
2788 příspěvků 29.11.12 13:29

@JedovatéHádě
Podle mého názoru je Meryl spíš světlý teplý typ = světlé jaro, ale je hodně teplotně neutrální, tudíž má blízko k sousednímu světlému létu. Lichotí jí světlé jemné barvy teplotně neutrální nebo mírně teplé. S tou červenou a jinými výraznými barvami souhlasím, takové barvy Meryl přebíjí.

V souvislosti s MS jsem si vzpomněla na Ďábel nosí Pradu a uvědomila jsem si, že u hereček je důležité brát v potaz, že ve filmech mají často z barevného hlediska nepřirozený look = barva vlasů, nános make-upu, často i barevné kontaktní čočky etc.

kiwi  29.11.12 13:46

Přebíjí? Myslím, že Meryl je natolik výrazná osobnost, že se přebít nenechá. Neřekla bych, že jí to na druhé fotce mnohem víc sluší…

JedovatéHádě
350 příspěvků 29.11.12 14:26

@kiwi Na té Vaší fotce vypadá dobře, ale porovnejte si tyto dvě mezi sebou- Ta Vaše vypadá po úpravě jasu a kontrastu.  

@chinin -máte pravdu.

kiwi  29.11.12 15:00

@JedovatéHádě
No fajn, ale vypadá v té béžové skutečně lépe?

JedovatéHádě
350 příspěvků 29.11.12 15:07

Kiwi- Za mě ano. Ale neříkám, že je ta červená katastrofální. Ale ta béžová se mi líbí víc i celkově.

Osmikraska
645 příspěvků 29.11.12 16:22

Taky se mi zdálo, že do toho článku vybrali spíš horší outfity… Ty hvězdy v nich vypadají dobře (jen meryl streep bych vyměnila pásek, tenhle obří jí dělá divnou postavu), ale normální ženy… Nevim nevim. Mohli podle mě udělat hezčí článek s lepšími příklady vhodného oblečení. Ale tak jako úplně špatné to není, a bez ohledu na hadry, ty ženské vypadají všechny super samozřejmě!

valery
1579 příspěvků 02.12.12 08:48

@katango
Hihihi… Ani oranzovocerveny mol Meryl se vam nelibi? Ale ten by se aspoň dobře honil po kuchyni…

katango
1356 příspěvků 02.12.12 10:38

@valery Moc červené.

klubo  02.12.12 10:50

Tak já myslím, že autorka článku vybírala tak, aby se trefila do nevýrazného vkusu Češek (nejen padesátnic), z nichž dvě třetiny nosí rifle a bundy a extravagantně si připadají už v saku… Dovedete si představit tu diskuzi českých čtenářek třeba pod takovými modely http://advancedstyle.blogspot.cz/ ?

Cathero
200 příspěvků 02.12.12 10:52

Meryl Streep je kočka :)

Linie
1702 příspěvků 02.12.12 11:03

Podívejte se na Klubo doporučený blog http://advancedstyle.blogspot.cz/ na paní Ruth. Té dámě je 101 let! Je nádherná - přitom na sobě nemá nic zvláštního /pominu-li starožitné zlaté náušnice/, tak bych chtěla potkávat české důchodkyně.

zelena
156 příspěvků 02.12.12 11:34

@klubo Mne sa tieto dámy veľmi páčia. Niektoré síce vyzerajú akoby ich vysadili ufóni na ulici, napriek tomu vyzerajú naozaj skvelo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit