Celulitida - osvědčené tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hell-no
177 příspěvků 15.04.13 18:55
Celulitida - osvědčené tipy

Téma je trošku mimo, ale vzhledem ke krásnému počasí a vidině nošení kraťasů a sukní bych uvítala vaše zkušenosti s následujícími možnostmi redukce celulitidy.

1. Vysazení antikoncepce - má nějaká z vás zkušenost, že po vysazení hormonální antikoncepce se celulitida zmírnila? Případně zafungovalo nahrazení nějakou jinou HA?

2. Lymfatické masáže - vyplatí se do nich investovat? Já vyhodila zbytečně peníze za sérii speciálních anticelulitidních masáží a zdráhám se je tedy utratit i za lymfatické. Máte zkušenost, že by nějak výrazně na celulitidu pomohly?

3. Masírování postižených míst kávou - slyšela jsem, že pomáhá. Vyzkoušela jsem to jednou a neskutečně to smrdělo, takže to nechci provádět dlouhodobě, pokud by to mělo být zbytečné. Nějaké pozitivní zkušenosti?

Ještě bych měla uvést, že typické rady - hodně pít, zdravě jíst, masírovat a krémovat a cvičit - na mě nefungují buď vůbec, nebo minimálně, nebo celulitidu ještě zhoršují. Jsem teď už čtvrtým měsícem v mírně hubnoucím režimu, jím zdravě nejzdravěji, piji 3 litry vody denně, 4-5 týdně cvičím a celulitida furt stejná. Podotýkám, že vážím 54 kg na 164 cm, takže jsem štíhlá až hubená. Celulitida mě trápí hlavně vepředu na stehnech a nejošklivější jí mám těsně nad koleny, kde mi za poslední čtyři měsíce pořádně vylezla, jak se mi cvičením zvětšily a vyrýsovaly svaly. Jde vidět i bez toho, abych si mačkala kůži, prostě jen tak stojím a celá stehna jsou zepředu jak pomeranč. Po zmáčknutí se mi objevují ďolíčky dokonce i na pažích, na břichu a na lýtkách. Mám celulitidu sice částečně danou geneticky, mamka jí má taky a dost, ale nechci se s takovou formou prostě smířit. Co pomohlo na celulitidu vám?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Atlacoya
2146 příspěvků 15.04.13 19:08

Mně pomáhá sprcha s masážní hlavicí - nastavit takové ty 3 silné proudy, masírovat chvíli horkou vodou a pak zase studenou a několikrát zopakovat.

Guinea Pig
1190 příspěvků 15.04.13 19:19

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:41

jituliiik
294 příspěvků 15.04.13 19:36

Chápu, že Vás to trápí, já mám celulitidu také. Ale věřte, že jsou horší věci na světě, tak proč trápit zrovna tímhle? Docela jsem přehodnotila pohled na život, během posledních pár měsíců se u několika mých známých a blízkých objevila rakovina a já jsem zjistila, že je najednou můžu ztratit…

Nezlobte se na mě, ale celulitida je nepodstatný problém.

Tak si místo řešení pomerančové kůže radši pořádně užívejte života a všeho, co máte ráda.

0zero7
4458 příspěvků 15.04.13 20:15

Za me osobne nejvetsi vysledky v odstraneni celulitidy vidim pri chozeni na horkou jogu.
Detoxikuje se pri Tom telo, takze to smysl dava.
Hodne pit, jak jste psala. Taky jsem Vic jak pred rokem vysadila kofein.
Plavani a para taky neni k zahozeni.

Z pripravku je super high definition telove mleko Od clarins, ale musi se provadet aplikace podle jejich instrukci (podobna v podstate lymfaticke masazi) a pak jsou videt vysledky.

real.blond
6688 příspěvků 15.04.13 20:15

@hell-no u kazdeho zrejme funguje neco jineho.. Jako u vseho:) nicmene antiko mam vysazenou delsi dobu (rok a pul) a ubytek celulitidy nepozoruju.. Ale je prave, ze s vahovym ubytkem casto vyleze na povrch. Chystam se na serii lymfatickych masazi - maserku mi doporucila znama se silnou celulitidou, tak uvidime.. Chce to zkouset.. Nedavno v Tv rikala nejaka modelka, ze nej jsou masaze bankami.

real.blond
6688 příspěvků 15.04.13 20:17

@0zero7 no jo kofein:( ja bych klidne mohla pit kavu misto vody..

blacken
2320 příspěvků 15.04.13 20:32

Pomáhá mi skořicový masážní olej nebo gel. Sice to celkem lepí a není to nic moc extra, ale prohřeju si nohy ve sprše - s masážní hlavicí - a pak se natřu tím gelem, obalím se ručníkem a zalezu pod peřinu. Musím říct, že když k tomu piju jak mám, tak to fakt zabírá (nedělám to ani každý den). A to jsem nikdy nevěřila na to, že by mohlo něco takového fungovat. Občas si udělám peeling mletou kávou, ale většinou mi vadí následný úklid koupelny.
Případně se mažu žlutým Garnierem (ani ne tak kvůli tomu, že by měl mít nějakou funkci, ale voní mi a mám po něm hladší kůži).

DonChichot  15.04.13 20:37

Celulitida se mi vyhnula, takže nemůžu posloužit radami, jak ji potírat. Můžu vám ale napsat, jak žiju, podle toho se třeba můžete zařídit: nepiju kafe, alkohol, nejím sladké. Nekouřím, přiměřeně se hýbu, nesladím, solím jen mírně, nejím uzeniny, nejím vepřové. Neužívám žádné léky - cca 2*za rok Ibalgin (takže ani hormony). Maso zhruba 2× týdně. Držím též jaterní dietu, protože mi těžká jídla nedělají dobře. Piju hlavně zelený čaj, taky vodu. Snažím se spát aspoň 7 hodin denně.
Co jsem tak četla o hormonální antikoncepci, ona způsobuje jakousi vyšší poddajnost pokožky, takže ty hrboly jsou na ní víc vidět. Já bych to vysadila, ale zkušenosti s tím nemám. Brala jsem to kdysi dávno na VŠ, celulitidu jsem neměla. Obecně je ale sport dobrý, pokožka se prokrvuje a je tak v lepším stavu.

LuisaLeelou  15.04.13 20:58

@DonChichot

Vážně jsem chtěla tohle téma ignorovat, ale…
Mámli si vybrat mezi životem bez kofeinu, alkoholu, sladkého, masa, soli, léků… blaaa blaaa blaaa, myslím že z těch radostí života, už vám v tom výčtu chybí akorát sex… a pak nebudu mít ceulitidu…tak to bych byla radši mrtvá než živá… u všech svatejch co z toho života máte?!

Osobně v ceulitidě zas takový problém nevidím, je to taková šílená mediální bublina, která pomáhá prodávat spoustu kosmetiky, potravin a já nevím čeho všeho ještě… trochu nadhled prosím ;-)

DonChichot  15.04.13 21:05

@LuisaLeelou
Není to závazné a koneckonců to ani nemusíte číst. Poskytněte tazatelce vlastní recept, však kvůli tomu to vlákno založila. Váš problém to zřejmě není, tak rady přeskakujte, snadná pomoc.
Pozoruhodná je vaše úvaha, že léky jsou radost života.

DonChichot  15.04.13 21:09

Jinak bych chtěla ještě doplnit, že ŽÁDNÁ kosmetika potíže s tímto kosmetickým pseudoproblémem nevyřeší. Vyhodíte mraky peněz a efekt veškerý žádný. Pomohlo by to leda tehdy, pokud byste za ty kosmetické zázraky vyhodila takových peněz, že byste si celý rok nemohla dovolit žádnou tu zmíněnou „radost života“ - pak by vás celulitida opravdu opustila. Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že pevnosti pokožky pomáhá sprchovat se studenou vodou, to je zaručené. Musíte ale vydržet aspoň tak půl roku.

malakaja
349 příspěvků 15.04.13 21:10

Nepiju, nekourim, uzeniny nejím, anti neberu leta, celu mam. ale malo.piju a nesportuju.Kdyz sem behala, mela jsem stehna sametova.ted jsem jak tvaroh.Na nejhorsi pred nastupem do. plavek pomaha Nivea, zoevnovaci nebo primo Goodbye.Ale samo ze jen docasne…Sama za sebe nyslim, ze na svalech bez tuku ae celu delat nebude…ale jen domnenka, kazdy jsme.jiny…

Příspěvek upraven 15.04.13 v 21:10

LuisaLeelou  15.04.13 21:10

@DonChichot Ano, nejsem zastánce homeopatik a „nebraní léku ze zásady“, každý kdo měl někdy nějaký závažnější zdravotní problém ví, že léky mohou té radosti ze života dost pomoci, a to nejen tomu, kdo je bere, ale lidem okolo…

Slečně bych poradila, ať se kvůli ceulitidě nehroutí a nevěnuje ji více pozornosti, než si zaslouží ;-)

Lola  15.04.13 21:10
@DonChichot píše:
@LuisaLeelouPo­zoruhodná je vaše úvaha, že léky jsou radost života.

Může to sice znít blbě, ale já bych už bez léků byla na vozíku. Nezapomenu nikdy na tu úlevu, když se po roce krutých bolestí takřka znemožňujících pohyb našel konečně lékař, který zjistil tu správnou diagnózu a předepsal správnou léčbu. Farmaceutický průmysl budiž pochválen.

brambobla
53 příspěvků 15.04.13 21:10

@LuisaLeelou
Souhlasím s tím, že je celulitida mediální bublinou.
S tou první částí vašeho příspěvku ale nesouhlasím. Věřte tomu, že radosti života nejsou jen v tom se pořádně nadlábnout a napít.;) Já se bez těch nezdravých potravin třeba cítím líp, a tak mám pak i lepší nálady. Myslím, že DonChichot se prostě jen stravuje a chová zdravěji, než většina populace, ale nepovažuji to z jejího výčtu za nějaký extrém.

DonChichot  15.04.13 21:13

@brambobla
No mně to hlavně nechybí, takže nestrádám.

DonChichot  15.04.13 21:15

@Lola
Já ty léky nepotřebuju, tak proto, homeopatika neberu, neberu nic. Jde mi spíš o ty případy, kdy lidi do sebe perou léky místo aby řešili problém - třeba bolest zad cvičením místo Brufenu. Atakdále.
Prostě mám štěstí.
Pochybuju ale, že v okamžiku, kdy by mi hrozil pobyt na vozíku, bych se starala o celulitidu.

DonChichot  15.04.13 21:19

@LuisaLeelou
Nesouhlasím s vámi: myslím, že odpověď, že tazatelčin problém je triviální a vlastně hloupý, tazatelka nechtěla číst.
Vlastně nerozumím tomu, že někdo si dá tu práci s odpovědí jen proto, aby dotyčnému sdělil, že jeho dotaz je vlastně trapný? Proč to děláte??

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 21:35

Já mám asi štěstí, piju denně 2 kávy minimálně, v minulosti jsem i kouřila (ne kdovíjak moc, ale ano) a nejsem ani žádný drobeček. No a s celulitidou jsem nikdy neměla potíže, mám asi pevnou kůži. Neříkám, že nemám celulitidu vůbec, kdo cíleně hledá, i na mně ji najde :-) ale nic strašného a mám to až teď co jsem přibrala. jak hubnu, mizí tuk a s ním i celulitida…
Takže nevím, genetika je v tomto asi to hlavní.

bestia
2296 příspěvků 15.04.13 21:41

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:52

LuisaLeelou  15.04.13 21:46

@DonChichot

Ach jo… Mně ten dotaz nepřipadá ani hloupý ani triviální, naopak, přijde mi velmi zásadní. Bohužel jsem narozdíl od vás přesvědčena o tom, že poradit slečně, ať si z ceulitidy nedělá těžkou hlavu, je to nejlepší, co se pro ni dá udělat… Jak je vidět i v této diskuzi, osvědčené tipy žádné nejsou, zásadní je genetika.

A opravdu mě mrzí, že by si snad mohla myslet, že ceulitida je na překážku kráse.

A co víc, upřímně mě děsí, že by se snad mohla snažit převzít Váš životní styl, který je pro Vás třeba přirozený a vyhovuje Vám, ale u ní by to mohlo také mít dost špatné zdravotní následky (ano, narážím na poruchy příjmu potravy). Abyte mě správně pochopila, já netvrdím, že Váš životní styl je špatný, ale obávám se toho, že pokud se do něho někdo bude nutit, může to špatné následky mít… a ceulitidu to stejně nevyřeší.

Myslím, že podporovat domněnku, že ceulitida je něco špatného a ošklivého, co by mělo být vymýceno, je zhouba, která se podepisuje na zdraví a sebevědomí (a financích) mnoha žen!

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 22:00

@LuisaLeelou
Nezlobte se, pro mě osobně by životní styl @Don Chichit nebyl, miluju kávu a víno, ale co se týče jejích stravovacích návyků, ty jsou skvělé. Ty v podstatě dodržuji také a to jsem velký labužník a nechci se nechat připravit o radosti, které poskytuje dobré jídlo. Ale co je špatného na tom málo solit? Nebo nejíst sladké?
Sama sladké miluju (nejím ho hlavně proto, že jinak prostě nezhubnu) a nemyslím, že cukr je bílý jed, ale naše tělo se bez něj obejde úplně v klidu. Uzeniny nejsou nic extra a to ani ty kvalitní a maso 2krát týdně je zcela normální.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 22:01

@LuisaLeelou
Jinak s názorem na celulitidu souhlasím :-)

LuisaLeelou  15.04.13 22:07

@MP Barbucha

@LuisaLeelou píše:
Abyte mě správně pochopila, já netvrdím, že Váš životní styl je špatný, ale obávám se toho, že pokud se do něho někdo bude nutit, může to špatné následky mít… a ceulitidu to stejně nevyřeší.

Ano, její stravovací návyky jsou skvělé, souhlasím.
A teď otázka, jak si myslíte, že se z člověka stane bulimik, nebo anorektik? Co je spouštěč, jak to celé začíná? Já netvrdím, že se člověk nemá snažit jíst a žít zdravě… jen se bojím, kam to může vést, když se snaží příliš. Já nevím, kolik té slečně, co tuhle diskuzi založila, je let. Ani jak je psychicky odolná, nebo manipulovatelná a podobně… Jen si myslím, že si téma ceuitida a stravování zaslouží velkou obezřetnost.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit