Černo-bílý outfit na svatbu

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MsSquid
11 příspěvků 30.05.12 13:27
Černo-bílý outfit na svatbu

Na konci červnu jdu na svatbu jako host a po přečtení diskuse o nevhodnosti bílé barvy jsem se docela vyděsila. Něco jsem o tom, že je bílá na svatbu tabu jsem slyšela, ale nebrala jsem to moc vážně, jak vidím, tak jsem asi měla. Mám bílé kalhoty a volnou, myslím, že se jí říká netopíří, halenku v černo bílé barvě. Uvažovala jsem ještě o barevné květině, abych to trošku „voživila“ Svatba se nenese v žádné duchu ani barvě. Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Bugatti
4051 příspěvků 30.05.12 13:38

Černobílá kombinace je v pořádku. Jen bych se pro jistotu informovala alespoň zhruba o tom, co bude mít na sobě nevěsta… aby náhodou netradičně nezvolila také bílé volné kalhoty. Ale je to vysoce nepravděpodobné.

MsSquid
11 příspěvků 30.05.12 13:54

To určitě ne, bude mít dlouhé bílé šaty.

Joo  30.05.12 13:55

probůh lidi, nebuďte jak ovečky jen proto, že se něco napíše v pekle… nevím jak moc velkej osel by musel být člověk, který by si Vás v takovém oblečení spletl s nevěstou :) tohle místní fanatické tažení proti jakékoliv jen trošku „bílé“ barvě je až komické…tak trošku hysterie :) pokud nepůjdete v bílých dlouhých, je to v pořádku - pokud budete mít světlé krátké, přidejte trochu barev a odlehčete to nesvatebními doplňky a pokud budete mít to, co popisujete, je to úplně bez debat vhodné ;)

Joo  30.05.12 13:57

a zní to mimochodem moc hezky, bude Vám to slušet :)

Letefa
716 příspěvků 30.05.12 13:57

Já si také myslím, že tohle není ten případ, kdy by bílá nešla.

Letefa
716 příspěvků 30.05.12 14:01

Btw. @joo … úplně stejně, jako se tady rozmohlo fanatické odmítání/obdivování dané věci, se tady rozmohlo i „tyhle fanatičky z pekla to berou moc vážně“ a blá blá blá. Zas tak fanatické to není, jde o to, co si kdo jak přebere.

Nemyslím si, že by tady někdo vůbec kdy kategoricky odmítal bílou barvu jako takovou na svatbu. Co se nehodí jsou bílé šaty, popř. bílý svršek i spodek. A jestli jo, určitě to nebyla většina, ani ta „fanatická“. To jen tak na okraj.

Joo  30.05.12 14:16

no, možná se to rozmohlo proto, že si toho všimlo víc lidí..skutečně se tady v poslední době poněkud hromadí takové ty „kvočny“ co poklovou každého kdo nectí bez diskuze jejich pravidla :)

nemyslím, že je něco špatného např. na bavlněných klidně celobílých šatech po kolena, širokém barevném pásku v pase, barevných lodičkách a výraznější kabelce. Zvlášť pokud takové šaty doplníte např. černým propínacím světříkem/boler­kem/sáčkem, nijak nevěstě nekonkurujete. Chce to trošku pracovat hlavou a ne sledovat bezhlavě dogma :)

PS: právě jsem to zkontrolovala, x-krát se zde objevuje „bílou a krémovou barvu smí mít pouze nevěsta“, omrkněte to ještě jednou :)

Bugatti
4051 příspěvků 30.05.12 14:21

Joo: Naprostý souhlas. Ale i tak si myslím, že pokud host na svatbě plánuje bílé/krémové/velmi světlé šaty, je vhodné si předem zjistit, v čem jde nevěsta.

Příspěvek upraven 30.05.12 v 14:28

Letefa
716 příspěvků 30.05.12 14:24

Nevím, bílé šaty za mě určitě ne. Bílá v kombinaci, bílá se vzorem, to už je něco jiného. Ale čistě bílá látka na celém kompletu mi přijde fakt nevhodná.

Letefa
716 příspěvků 30.05.12 14:26

Ohledně té druhé věci už nechci zamořovat téma, ke kterému to nepatří a hádek je tu beztak dost. Částečně máte pravdu, ale tak horké to není. A tím to končím, nebudeme kazit MsSquid téma. Takových diskuzí tu i bez nás bylo a bude :-))

Joo  30.05.12 14:38

jen jsem chtěla říct, že i velmi světlé, nebo přímo bílé šaty lze pojmout neformálně, k nevěstě uctivě :) viz můj popis, bohužel teď nemám čas hledat fotku, která by to ilustrovala… jde i o materiál, střih, celkový styl.. mrzelo by mě, kdyby člověk byl přímo společensky odsouzený podle primitivních „rychlých“ pravidel, ačkolik se nijak neprovinil, jen to prostě udělal jinak než je zrovna většina zvyklá. Myslím, že pravá pointa je, nezastínit nevěstu, nesnažit se vypadat výrazněji, lépe než ona… o bílou až tak nejde, všichni známe historii tradice bílých svatebních šatů, co vím, ještě ve 40., možná 50. letech to často sfoukla sukně (barvená) a halenka.. :)

Letefa
716 příspěvků 30.05.12 14:41

Jo jo, to je napsané hezky a s tím souhlasím. Kolik lidí ale má cit pro příležitost a nepřepískne to? To už je druhá věc.

monny3  30.05.12 14:42

Bílé kalhoty a tmavá halenka jsou myslím celkem v pořádku. Jinak souhlasím s Letefa, že bílé šaty by být neměly. Nevěsta, která se fotí se svatebčany, by mezi nimi měla vynikat, ne splynout s kamarádkou, která si vzala bílé šaty. Šaty ve světlých tónech jsou ok, růžová, fialková, tyrkysová, ale bílá se z logiky věci nehodí, jestli už to nějaký společenský úzus je nebo není.

Joo  30.05.12 15:04

monny3: tak zjevně je to věc názoru, já myslím že vynikne :)

Letefa: máte pravdu :) jen jsem trošku bojovala za to, aby se lidi vzájemně neučili věci až tak zjednodušovat a rovnou odsuzovat, ale spíš se do té míry, jak je jen možné, nad věcí zamyslet. Pokud někdo ten cit nemá, podrží se „jistoty“, ale to neznamená, že by se měl pustit do ostatních, jak se to často vidí. Takže jen tak :)

Ani  30.05.12 15:12

Joo, máš sice částečně pravdu, ale podívej se někdy na beremko. Ob týden vždy nové vlákno na tohle téma. Obvykle v duchu „svědkyně/kama­rádka/sestra přítele si pořídila na mou svatbu bílé/krémové/ivory šaty. Jsou sice krátké a jednoduché, ale…“ a „jsem v šoku, poraďte mi holky, co mám dělat“ a „myslela jsem, že je to moje kamarádka, ale asi jsem se spletla.“
Takhle samozřejmě vyvádí nevěsty, které samy mají dlouhé bílé šaty, korzet, širokou sukni, vlečku, závoj.
A když to nevěstě může vadit, radši bych se tomu vyhla.

Halenka a kalhoty jsou ale určitě ok.

Bernadettem
3 příspěvky 30.05.12 15:13

Určitě nezapomeňte na tu květinu! :) Svatba je pozitivní a svěží záležitost, tak je potřeba outfit trošku oživit :)

Joo  30.05.12 15:20

tak k tomu můžu jen říct, že „díky Bohu, že moje kamarádky neřeší takové voloviny“ :)) nezlobte se, ale nemůžu jinak… mě to přijde jako problém jak z mateřský školy. Ale tak každý ví, s kým se přátelí a tomu se asi přizpůsobí. Já bych chtěla, aby moji hosté byli přiměřeně elegantní, upravení a v dobré náladě… barvu by mě vůbec nenapadlo řešit. Max. bych se ušklíbla, pokud by někdo přišel skutečně v ryze svatebních šatech (klasických, nákladných, dlouhých, bílých, zdobených), ale jinak bych to opravdu neřešila..ale beremko je asi svět sám pro sebe :)

mimochodem, stačí se podívat na britskou královskou svatbu, kde se etiketa řeší na extrémní úrovni a přitom to prošlo. Nevěsta v nákladných krajkových šatech (i když měla trošku zcestně závoj :) ), družička v relativně prostých i když dlouhých a bílých šatech a v jednoduchém účesu. Ladily, slušelo to oběma a o tom, kdo je tam nejdůležitější nebylo pochyb, bílá nebílá ;)

janiiiv
781 příspěvků 30.05.12 16:19

Joo: K Pippě a Kate - je důležité si uvědomit, že Pippa byla družička. U nás je zvykem mít jako družičky malé příbuzné (čím mladší a čím víc, tím líp), a ty jsou taky v bílých šatičkách. Jen je rozdíl mezi družičkou ve věku 5 a 30 let. Nevím, odkud to pochází, mít dětské družičky, protože jak někdo zmínil výše, byl to opravdu takový zvyk, že družičky měly stejné či podobné šaty, aby se zmátli zlí duchové a oni místo nevěsty kdyžtak unesli družičku (je to takové pohanské, jen nevím, jak se staří pohané strojili na svatbu, zvyk bílých šatů přišel až někdy v 17., 18. století). Z amerických filmů zase usuzuji, že tamní zvyk je mít několikero družiček - nevěstiných kamarádek, které mají šaty ze stejné látky a zároveň tak ladí s celkovou stylizací svatby (miluju film My Big Fat Greece Wedding, to je přesně ono - modrobílá jako řecká vlajka, hromada volánků, mašliček, perliček, družiček snad 10… :) ).

Světýlko.t
78 příspěvků 30.05.12 18:10

@MsSquid
Já myslím, že kombinace, kterou jste popsala, je velmi elegantní na svatbu. Můžete to ještě oživit červenými doplňky. Jako boty, kabelka, či šperky, možná i ta květina…

Joo  30.05.12 19:36

ano, byla družička, ale právě to popírá 1) teorii o tom, že bílá nesmí být aby nevěsta vynikla - družička je nevěstě většinu času nejblíž, takže by jí logicky zastínila jako první 2) teorii o tom, aby si někdo nespletl jinou ženskou s nevěstou (ten samý argument).

jinak musím říct, že moc nevidím rozdíl mezi dospělou družičkou a českou svědkyní, čili jsme zase u toho :) když může svědkyně do jisté míry v bílé, může kdokoliv jiný :)

jinak bílé šaty jsou móda až od svatby královny Victorie..tzn. až od poloviny 19. stol

Moir
1800 příspěvků 30.05.12 20:07
@janiiiv píše: … zvyk bílých šatů přišel až někdy v 17., 18. století…

první bílé svatební šaty měla roku 1840 královna Viktorie, když si brala prince Alberta a od té doby je to módní

Andrássy  30.05.12 20:18

1. O tom - co si obleče družička/y - rozhoduje sama nevěsta a jejich šaty osobně vybírá. Je to její rozhodnutí.
2. Družička v anglosaských zemích určitě není to samé jako česká svědkyně.

Příspěvek upraven 02.06.12 v 17:27

Joo  30.05.12 20:20

aha a v čem že je rozdíl?

Andrássy  30.05.12 20:21

svědkyně podepisuje lejstro :-))

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit