Černý oblek a bílé boty

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hannibal
43 příspěvků 04.08.12 18:50
Černý oblek a bílé boty

Už nějakou dobu pozoruji návrat jednoho retro trendu a to nošení bílých lakovaných bot k černým oblekům či smokingům. Často bývá okořeněn ještě tím, že jsou boty obouvány na bosou nohu bez ponožky. Co si o tom myslíte? Můžeme to považovat za nápaditý return nebo nepřijatelný ústřelek?

Reakce:

Hannibal
43 příspěvků 04.08.12 18:55
Bílé boty

Jedná se o něco takového.

MUDr.Lant
389 příspěvků 04.08.12 22:28

Nelíbí se mi to a to z několika důvodů:
1. dotyčý vypadá jako mafián a nebo jako vexlák či velmi lacině
2. bílé boty jsou velmi krátce bílé, pak nabývají všechny odstíny šedé.

Chany
871 příspěvků 04.08.12 22:44

Ne. Jednak mám pocit, že ty boty úplně „křičí“, druhak mi bílé boty k chlapovi prostě nejdou. Jak je dobré ctít u žen pravidlo, že boty mají být tmavší než punčochy, bylo by dobré mít to tady zrovna tak ( boty prostě tmavé, v tomto případě černé).Možná, že tady je to myšleno jako barevná vyváženost ke kravatě, ale mně se to nelíbí.

oXide
23 příspěvků 05.08.12 13:43

Není to vyloženě hnusné, ale nehodí se to, už vůbec ne na formální schůzky. Bílé či hodně světlé boty k černým a tmavým kalhotám je výsadou Italů, u kterých je to tak nějak „zvykem“ a není to nic divného. Ovšem v našich končinách rozhodně ne, tím spíše ne, jde-li o formální oblečení.

Bílé boty a černý oblek nevzbuzuje přirozenou autoritu, ba naopak. Snad jedině, jdeš-li někam a máš v plánu na první pohled zaujmout a vyniknout.

klubo  05.08.12 21:26

Myslím, že podobné výstřelky vyžadují značnou stylistickou zkušenost a nutnost ohlídat každý detail. Nepatrná nevyváženost, podezřelý materiál, oděrka na botě apod. a okamžitě budete za kolotočáře nebo narcistního vymetače obskurních diskoték.

Linden  05.08.12 21:44
@klubo píše:
Myslím, že podobné výstřelky vyžadují značnou stylistickou zkušenost

ano a jedine tieto :D

Arinela
11 příspěvků 05.08.12 22:50

Teda přijde mi to dost nevkusné

Linden  05.08.12 23:32

@Arinela vážne :D?

gulietta  05.08.12 23:44

@Linden ja chcem čierne boty s belochom. :-)
Vyhovoval by mi Dolph Lundgren. :-)

Lacrimosa
159 příspěvků 06.08.12 20:15

No, ten ilustrativní obrázek se mi popravdě dost líbí. Řekla bych, že to tomu muži sekne. Také bych si, jako většina, něco podobného představila na ne příliš formální akce. Líbí se mi to, ale otázka je, jak by to vypadalo na ulici v reálu, jak by se s tím dotyčný muž celkově vypořádal.

Hannibal
43 příspěvků 06.08.12 20:25

Je pravdou, že tento extravagantní styl v dnešní době preferují především celebrity. Zpěvák americké skupiny Fun (Nate Ruess) tento styl zvolil při nahrávání videoklipu písně We are young a zrovna tady mu to slušelo :)

Lacrimosa
159 příspěvků 06.08.12 20:39

@Hannibal: Co jsem zkoumala, tak je naboso a ještě to podtrhl trochu kratší délkou kalhot :) Souhlasím, že to na něm vypadá dobře, nemůžu si pomoci.

Hannibal
43 příspěvků 06.08.12 20:54

@Lacrimosa Zkoumala jste velmi dobře :D Sedí mu to, ale já sám bych v tom do divadla asi nešel :D

Ems
1482 příspěvků 09.08.12 19:19

Mě to připomína jednou přednášku o etiketě, „A nejhorší je když si chlap vezme černou košili a bílou kravatu, to je prosím pěkně Ghicago gangster z 40let“…:D

Jetthro
1129 příspěvků 09.08.12 19:27

A to mne se to libi (ten vzorovy obrazek), hlavne proto ze vypada jak mafian nebo gangster :) Nejak mam pro ten styl slabost, asi kvuli Mafii a Kmotrovi..Je to sice uhlazene, ale ty bily boty a kravata tomu dodavaji takovou odlehcenou hravost a rikaji „ja se zas tak vazne neberu“. Ovsem podobne veci se musi umet nosit a hlavne fakt precizne ohlidat uplne kazdy detail, jak uz tu nekdo rekl.

Hannibal
43 příspěvků 10.08.12 13:00

@Ems Tak když zůstaneme v měřítku ČR, kde je korupce a všechny tyhle věci, tak proč nevypadat jako gangster ze 40. let - člověk zapadne :D

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit